Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

SMSL sAp-II


Bednaar

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie po wielu perypetiach dotarł dziś do mnie SMSL sAp-II i na gorąco chciałem się podzielić z Wami pierwszymi spostrzeżeniami. 

Źródło: Marantz MCR-503, słuchawki AKG K530LTD i interkonekt Melodika Purple Rain. Pierwsze wrażenie po wyjęciu z pudełka: ale maleństwo, mniejsze od telefonu, jak to zagra? I zagrało, ale jak? Rewelacja! Świetna przestrzeń, separacja kanałów i rozdzielczość. Bas tylko trochę mniej dociążony niż w Rotelu, ale ogółem bardziej neutralne brzmienie, a przy tym wciągające, ciepłe. Kiedys miałem Holdegrona, ale przy SMSL to pomyłka - Holdek prawie nie miał basu i siekł mocno górą po uszach. Generalnie jestem bardzo zadowolony z zakupu - i to są pierwsze wrażenia, a podobno sprzęt potrzebuje wygrzania... ciekawe, jak wtedy będzie grał. Dam znać za jakiś czas.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie wierzę w wygrzewanie, chyba, że chodzi o lampy :)

Generalnie musze po prostu odsłuchać więcej płyt, na razie niestety nie mam na to czasu.

Zobaczę też, jak reaguje na zmianę interkonekta (obecnie Melodika Purple Rain, podłacze też solidną taniochę: Prolink Exclusive).

PS. na razie miałem do czynienia z jedynym wzmakiem słuchawkowym: Holdegron wersja podstawowa. SMSL gra od niego dużo przyjemniej, przede wszystkim porządnie wybrzmiewa bas i perkusjonalia (talerze, czynele itp.), jest lepiej zarysowana przestrzeń i nie atakuje słuchacza taką natarczywą ilością informacji z góry pasma, jak Holdek.

Edytowane przez Bednaar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej interesuje sama muzyka, sprzęt to tylko narzędzie - ale ma podawać muzykę w sposób jak najbardziej przyjemny dla uszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update: sAp-II jest wrażliwy na okablowanie. Do tej pory używałem Melodika Purple Rain, wczoraj jednak podłączyłem na próbę Prolink Exclusive. Z jednej strony dźwięk stał się szybszy i bardziej homogeniczny, ale z drugiej strony uboższy barwowo, np. zniknęło przyjemne dla moich uszu podkolorowanie góry, w ogóle rozdzielczość i stereofonia siadły. Prolink jednak w pewnym stopniu degraduje dźwięk. Reasumując, wracam do interkonektu Made In Poland - i to nie z przyczyn patriotycznych :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejny update po 2 tygodniach osłuchania się z SMSL sAp-II. Krótka charakterystyka brzmienia: ten wzmacniacz podaje dźwięk w sposób bezpośredni, dźwięk jest obfity, nasycony detalami, przestrzenny i bardzo dynamiczny. Oczywiście taki nadmiar informacji bywa czasem męczący, zatem po tych początkowych "achach" i "ochach" łyżeczka dziegciu: wzmacniacz odradzam osobom szukającym dźwięku relaksującego, spokojnego, miękkiego - sAp-II to całkowite zaprzeczenie dźwięku lampowego (choć momentami nie brakuje mu ciepła - ale to wszystko zależy od realizacji nagrania, bo wzmak jest bardzo neutralny). Przypominam jednak, że mówimy o sprzęcie za 349 zł - za tę cenę grzech nie kupić, chociażby dla próby - zawsze przecież jest 14 dni na ewentualny zwrot. U mnie zostaje na stałe - właśnie tego szukałem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja też - podobnie jak Ruscy ;) A jednak go dorwałeś. Aż się dziwię, że to jeszcze nie jest forumowy hit na poziomie Moonlighta czy innego Zenka ;) Po raz setny napiszę - najlepszy zakup audio w moim życiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audionanik U mnie dynda na ickach za stówę :)

 

Ps. no a jak w porównaniu np. z tym Arcamem rHead, co to mu służy za podstawkę?

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bednaar napisał:

@audionanik U mnie dynda na ickach za stówę :)

Cienias jesteś; u mnie na ickach za 129pln.

 

Godzinę temu, Bednaar napisał:

Ps. no a jak w porównaniu np. z tym Arcamem rHead, co to mu służy za podstawkę?

Arcam jest bardziej wyrafinowany od pasa w górę, ale to tak po audiofylsku;), ponaciągany kosztem i naturalności, i neutralności. Mam często jazdę na takie audiofilskie granie, więc arcam na pewno zostaje.

Sap2 jest rzetelniejszy, bardziej czerstwy, naturalny i neutralny. Nie jest tak delikatny i audiofylski, ale absolutnie nie brakuje mu precyzji, a przynajmniej nie pocienia głosów (arcam tak, mimo lekuchno ocieplonej, a raczej osłodzonej średnicy).

Sap2 pro, to najlepszy tani wzmak jaki słyszałem i lepszy od wielu takich za kilka tysięcy (nie będę z litości wymieniał:D).

Tak coś czułem...ale cholera nie planowałem już żadnych wzmakozakupów...a tu masz babo placek.

 

PS. gdyby kosztował 5-6 tysi, to może oczekiwałbym tylko bardziej audiofilskiej, wyrafinowanej, lekkiej góry.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie to, co piszesz. Tez uważam, że to najlepszy tani wzmak, jaki słyszałem, tzn. słyszałem jeszcze tylko Holdegrona :)

A co do moich icków - kupiłem jakiś rok temu za 99 zł, teraz są już za 115 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Spawn napisał:

@audionanik tak sobie dumalem, do jakiego ampa jak podlacze z1r ale widze ze skoro Ty masz cos takiego to prosiaczek tez da rade :D

 

Cena to jednak magiczna rzecz - wzmak za 349 PLN "nie może" dobrze grać ;)  

@bendezar audionanik na pewno zna odpowiedź - mnie się po prostu trafiło ziarno jak tej ślepej kurze, drugi (po podstawowym Holdegronie) w życiu wzmak słuchawkowy, jaki słyszałem. Dlatego rozumiem, że dopiero opinie osoby osłuchanej ze spora ilością modeli mogą zwiększyć zainteresowanie tym wzmacniaczem - i piszę to bez cienia złosliwosci, po prostu realistycznie stwierdzam fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, bendezar napisał:

A jak się ma Sap2 do Sap9?

Sap9 pomijając bas jest bardzo oszczędny i punktowy, podobnie jak holdegron. Sap2 jest zdecydowanie lepszym wzmakiem; w dodatku można się pobawić czipami, bo jeden z nich (opa2604) siedzi na podstawce.

Obydwa sapy mają 10ohm na wyjściu, ale soniaczom (64ohm) jakoś to nie przeszkadza, zwłaszcza w przypadku dwójki. Przy nausznikach o niższej impedancji trzeba już to brać pod uwagę - z hexami była trochę kupa.

 

23 minuty temu, Spawn napisał:

 

Ty to jesteś jednak zgrywus, proponowac mi wzmaki bez lamp....

Ano, jestem:D, nie przeczę.

A serio, przy z1r to z lampami wróżę Ci masę przygód zakończonych frustracją i powrotem z podkulonym ogonem do półprzewodników. Sap2 może być dla Ciebie zbyt dosadny, ale lekko aksamitny headonik z audiofilskim sznytem pozwoli zapomnieć o żarówach.

U mnie pewnie też się kiedyś skończy headonikiem, jak znudzę się eksperymentami, i zmiękczę @majkela.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, audionanik napisał:

Sap9 pomijając bas jest bardzo oszczędny i punktowy, podobnie jak holdegron. Sap2 jest zdecydowanie lepszym wzmakiem; w dodatku można się pobawić czipami, bo jeden z nich (opa2604) siedzi na podstawce.

Obydwa sapy mają 10ohm na wyjściu, ale soniaczom (64ohm) jakoś to nie przeszkadza, zwłaszcza w przypadku dwójki. Przy nausznikach o niższej impedancji trzeba już to brać pod uwagę - z hexami była trochę kupa.

Pamiętam, że kiedyś polecałeś do Hawków Sap9. Sap2 będzie lepszy? No i Hawki to 25 Ohm? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, bendezar napisał:

Pamiętam, że kiedyś polecałeś do Hawków Sap9. Sap2 będzie lepszy? No i Hawki to 25 Ohm? 

Hawki lubiłem z wieloma wzmakami, było tego sporo. Nie zauważyłem negatywnego wpływu tych 10ohm na hawki poza może delikatnym wygładzeniem; ale bardziej maślane były np na geek out.

Nie słyszałem nh na sap2.

Aha, tylko że on ma dowalony wysoki gain (tak gdzieś razy 8-9) więc na hołkach nie dałoby się go słuchać powyżej 8godz. a i tak byłoby pewno za głośno.

Edytowane przez audionanik
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności