Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell & Kern SR15 - opinie


Superata

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie z jego opisów ten środek jest taki jak szukam ale jak zobaczyłem cenę to, to ... nie dla mnie.

Wulkan a czy może jakieś stacjonarne tak tu popularne kombo dac/amp jak questyle 400i będzie miało taki intymny, pełny środek ale bez podbarwień i sklejania? Czy ten 400i to "tylko" poziom sr15 albo i to nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie z jego opisów ten środek jest taki jak szukam ale jak zobaczyłem cenę to, to ... nie dla mnie.
Wulkan a czy może jakieś stacjonarne tak tu popularne kombo dac/amp jak questyle 400i będzie miało taki intymny, pełny środek ale bez podbarwień i sklejania? Czy ten 400i to "tylko" poziom sr15 albo i to nie?
Demo jest za 4500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Adam 76 napisał:

Faktycznie z jego opisów ten środek jest taki jak szukam ale jak zobaczyłem cenę to, to ... nie dla mnie.

Wulkan a czy może jakieś stacjonarne tak tu popularne kombo dac/amp jak questyle 400i będzie miało taki intymny, pełny środek ale bez podbarwień i sklejania? Czy ten 400i to "tylko" poziom sr15 albo i to nie?

Nigdy nie słuchałem Questyle 400i, więc nie wiem. Zresztą (słuchawkowy) sprzęt stacjonarny mnie nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybierając pomiędzy AK300 a SR15, to poza tym że 300 gra ciasno, ale dźwięk piękny, to na 300, w nagraniu słyszałem chórek. W SR15 słyszałem, ale zdecydowanie 3-5m z tyłu za wokalistką i chyba to ostatecznie zadecydowało o wyborze SR15. Ne słuchałem AK380 i nie potrafię się wypowiedzieć o ile jest lepiej w stosunku do SR15 - myślę że różnica w cenie na pewno to wynagradza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja jednak miałbym ból dupy wydając 4,5 kzł na przenośnego grajka (nawet jeżeli wcześniej kosztował prawie 20 kzł), wolałbym już dla spokoju psychicznego kupić stacjonarnego DAC/AMP. Takie osobiste zboczenie... 

Edytowane przez Adam 76
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adam 76 napisał:

Nie no ja jednak miałbym ból dupy wydając 4,5 kzł na przenośnego grajka (nawet jeżeli wcześniej kosztował prawie 20 kzł), wolałbym już dla spokoju psychicznego kupić stacjonarnego DAC/AMP. Takie osobiste zboczenie... 

 

A nie miałbyś bólu dupy jakbyś nosił ze sobą tego stacjonarnego klocka i nie miał gniazdka żeby go nawet uruchomić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja jednak miałbym ból dupy wydając 4,5 kzł na przenośnego grajka (nawet jeżeli wcześniej kosztował prawie 20 kzł), wolałbym już dla spokoju psychicznego kupić stacjonarnego DAC/AMP. Takie osobiste zboczenie... 
Pewnie. Kwestia wyborów.
Ja np wolę mobilność. Usiąść gdzie chcę z IEM w uchu ale w pełni rozumiem tych którzy mają możliwość stacjonarnie odpalić sobie nauszne otwarte słuchawki z czegoś stacjonarnego. Piękna sprawa. Niestety u mnie nie przejdzie na dłuższą metę. Rodzina nie przepada za muzyką koło 1 w nocy :)
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Nicodem napisał:

Niestety u mnie nie przejdzie na dłuższą metę. Rodzina nie przepada za muzyką koło 1 w nocy :)

 

Skąd ja to znam 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Adam 76 napisał:

Nie no ja jednak miałbym ból dupy wydając 4,5 kzł na przenośnego grajka (nawet jeżeli wcześniej kosztował prawie 20 kzł), wolałbym już dla spokoju psychicznego kupić stacjonarnego DAC/AMP. Takie osobiste zboczenie... 

Ja pisałem w cenie 17k. W cenie 4.5  posłuchaj i zdecyduj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raza - z ciekawości zerknąłem co mają do powiedzenia osoby (z naszego forum) mające u siebie na testach AK 380 (np. wpisy pod recenzją na HIFi Philosophy) i bardzo wesoło tam było. Jakoś wierzę chłopakom tam piszącym. 

Za to R15 z chęcią sprawdzę :)

Edytowane przez Adam 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Superata napisał:

Jedyne co mi brakuje to tak z 15% więcej mocy. :) Balans załatwia jednak ten brak. 

 

Ile bateria wytrzyma przy słuchaniu po balansie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam od kilku dni sr15

postaram się jutro skrobnąć coś więcej

 

tak na szybko - mały, ładny, solidny, gra git - lepiej od ak300 - swobodniej, mniej zbitym dźwiękiem, lepiej od dx150/amp6, a ciut gorzej od dx150/amp8, ma sporo mocy, wszystko działa, streamingi też, bateria standard - do Sony daleko

 

grane na andromedach, andromedach S po bal. i SonorusIII na 3.5mm

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam od kilku dni sr15
postaram się jutro skrobnąć coś więcej
 
tak na szybko - mały, ładny, solidny, gra git - lepiej od ak300 - swobodniej, mniej zbitym dźwiękiem, lepiej od dx150/amp6, a ciut gorzej od dx150/amp8, ma sporo mocy, wszystko działa, streamingi też, bateria standard - do Sony daleko
 
grane na andromedach, andromedach S po bal. i SonorusIII na 3.5mm
Szczególnie mnie interesują Andromedy S po balanced, co o tym sądzisz. Jaki kabelek?
Ja czekam nadal na SR15 i ostatnim krokiem był jeszcze planowany ewentualny zakup właśnie kabla balanced, srebro od Jimmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Nicodem napisał:

Szczególnie mnie interesują Andromedy S po balanced, co o tym sądzisz. Jaki kabelek?
Ja czekam nadal na SR15 i ostatnim krokiem był jeszcze planowany ewentualny zakup właśnie kabla balanced, srebro od Jimmy.

 

kabelek alo litz 2.5mm, S z sr15 gra bardzo dobrze, szum jest minimalny, dynamika bardzo dobra, przestrzeń, muzykalność - nie idzie granie w techniczność, ale nie jest nadmiernie łagodne, andromedy zachowują charakter

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, vonBaron napisał:

@mykupyku czy SR15 jest bardziej referencyjny/nie aż tak bardzo mdły jak DX150/AMP6?

 

tak, nie jest tak gładki na górze, gra z większym wygarem/dynamiką

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, vonBaron napisał:

Ostatnie pytanie, jak z obsługą Tidala, działa dobrze? Offline też? 

 

wrzucony najnowszy soft, wygląda identycznie jak pod androidem, chodzi płynnie, działa offline, także pliki Master

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mykupyku napisał:

mam od kilku dni sr15

postaram się jutro skrobnąć coś więcej

 

tak na szybko - mały, ładny, solidny, gra git - lepiej od ak300 - swobodniej, mniej zbitym dźwiękiem,

 

A jak gra na Andromedach SR15 w porównaniu do AK300+AK380AMP? Bo jednak wzmacniacz nieco zmienia brzmienie AK300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności