Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell & Kern SR15 - opinie


Superata

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Muszę uderzyć się w piersi i przyznać, że zbyt krytycznie oceniłem SR15. Nie wiem co się stało, bo szczerze mówiąc nie wierzę w wygrzewanie sprzętu poza okresem rozruchowym dla membran w słuchawkach, ale wczoraj niespodziewanie zaczął grać wyraźnie lepiej. Różnica jest spora, na plus. Co więcej złapał synergię z Cardas A8 ES, IEMami które kochałem w czasach gdy żonglowałem DAPami, a które w ostatnich trzech latach były mało używane bo telefon nie potrafił ich poprawnie wysterować.

 

Sygnatura wciąż nie do końca w moim guście (za mało ocieplona) ale brzmienie organiczne, przyjemne. Wokale zarówno damskie i męskie bardzo naturalne co jest u mnie w cenie. Rozdzielczość, holografia czy dociążenie nieporównywalna do Teac HA-P90SD czy wspomnianego wcześniej Questyle QP1-R, ale w tym przedziale cenowym nie można narzekać. Tym bardziej, że tamte grajki od strony użytkowej i funkcjonalnej nie były do zaakceptowania. Jest dobrze. SQ dobry z plusem @Lord Rayden

 

Bateria po czwartym czy piątym ładowaniu zaczęła dociągać do 8h odsłuchu Tidal online. To już jest wystarczające, w końcu urządzenie jest malutkie.

 

Aż zachciało mi się kupić słuchawki które troszkę zmienią dźwięk w obranym przeze mnie kierunku. Muzykalności i fun'u.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tidal to jednak do bani jest. Wgrałem trochę FLAC, odpaliłem i kurczę zrobiłem wielkie oczy. Dynamika, czystość dźwięku dużo lepsza. Nawet większy  „wygar” jest tam gdzie powinien być. Ten maluszek jest świetny. 😁 Nie słuchałem FLAC ponad trzy lata, w kwadrans od-obraziłem się. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dostaliśmy aktualizację dla AK SR15. Firmware 1.50. Datowane na 31 marca 2021.

Added option to save favorite tracks
- Added bookmark feature in folder view
- Added AK Connect Speaker selection on the Home screen
- Added year/name sorting capabilities in the Artist-album menu
- Added option-specific search function in search:(MQS, DSD, Album, Artist)
- Added resume function
- Added ability to change listed order of playlists
- Operational stability improvements

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.04.2021 o 20:02, ICTC napisał:

Pojawił się problem z moim SR15. Nie mogę zalogować się do konta Tidal. Zarówno w aplikacji natywnej jak i w tej wgranej przeze mnie. W telefonie śmiga, na PC też...

Logowanie do pełnej wersji znowu działa. Preinstalowana aplikacja dalej nie...

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Wszystko od dawna działa super.

 

Pytanie z innej beczki: czy można mieć Tidal offline zarówno w pamięci wewnetrznej urządzenia jak i po jej wyczerpaniu dodatkowo na karcie microsd? Nie powoduje to żadnych problemów? Jeżeli nie powoduje to kartę o jakiej prędkości odczytu i zapisu warto kupić? Z oferty SanDisk: Ultra, Extreme czy Extreme Pro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności