Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell & Kern SR15 - opinie


Superata

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Nicodem napisał:

Nie do końca. Kiedyś było to poruszone na Headfi i ludek z AK napisał że to ograniczenie użytego SoC. Widocznie nie ma tam już miejsca na obliczenia związane z kompresją albo po prostu nie chce im się tego programować. Zwalali na hardware.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.
 

 

Wszystkie telefony dostały LDAC z updejtem do Android 8, a Sony WM1A dostał aptxHD też updejtem softu 2 lata po premierze więc jak widać da się. 

 

Obstawiam że astelle nie mają Ldaca z tego samego powodu dla którego nie mają balansu na 4.4mm.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Palpatine napisał:

@Spawn a z jakiego powodu nie maja 4,4? I czy jest różnica w brzmieniu między 2,5 a 4,4?

Nie ma różnicy w brzmieniu, ale skoro to 4,4mm zostało zatwierdzone jako standard i wszyscy w to poszli to trwanie przy 2,5mm jest zastanawiające. Moim zdaniem to może być kwestia wizerunkowa. Astell chce być postrzegany jako lider segmentu więc niechce przyjmować rozwiązań konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Palpatine napisał:

Czyli stare Astelle nie maja LDAC bo nie chcą przyjmować rozwiązań konkurencji (Sony) ze względów wizerunkowych? Nowa Norma SR25 ma LDAC

 

O widzisz, to mnie zaskoczyłeś. Czyli coś się jednak ruszyło w temacie bo SP2000 nie ma.

 

9 minut temu, Palpatine napisał:

I kto uznał 4,4 jako standard ponad 4,4?

JEITA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Palpatine napisał:

Ale czy ta japońska organizacja ma jakiekolwiek przełożenie na światowe standardy? To dość oczywiste ze wybrali standard rodzimego producenta.

 

Skoro przykładowo Sennheiser zaczął dawać do słuchawek kable 4.4mm i Ifi w idsd pro zmieniło złącze z 2,5 na 4,4 to jakieś widocznie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czemu twórcy aptX i aptX HD nie rozwijają swojego kodeka do np. aptX HiRes ? Wypadałoby dogonić LDAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Palpatine napisał:

Może nie ma sensu pracować nad czymś nowym skoro jest standard który się przyjął. 

Ale nie jest aż tak "wolny" bo należy do Sony. Firmy nie patrzą cgyba w ten sposób . Trzeba mieć coś nowego, lepszego.

 

4.4 mm - Pentaconn ? Tak to się nazywa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam SR15 od środy, podzielę się wrażeniami.

 

Sygnatura dźwięku niestety niepodobna do AK300 na co po cichu liczyłem. W moim subiektywnym odczuciu jest o wiele bardziej neutralny, ocieplenie jest ale minimalne. Zdecydowanie mniej muzykalny. Porównując do Questyle QP1R który był dla mnie wyznacznikiem dociążenia i rozdzielczości SQ jest po prostu przeciętna. Przyzwoita ale po prostu przeciętna. Dostateczny.

 

UI - nie ma dramatu, nie działa jednak jak w Iphone czy średniej klasy telefonie na Androidzie. Jest np. problem by szybko wrócić do odsłuchu natywnego Tidala jeżeli np. jestem zmuszony wejść w opcje aby ponownie połączyć się z Wifi po zerwaniu połączenia. Trzeba go szukać po w opcjach. Dostateczny.

 

Preinstalowany Tidal działa dobrze w dowolnej jakości - brak offline. Spotify też działa choć nie udało mi się zainstalować z https://apkpure.com musiałem ratować się innym serwisem. Podobnie ma się sprawa z pełnym Tidal i Tune-In Radio - w ogóle nie widzi instalek ściągniętych z tej strony. Mierny.

 

Wifi działa o wiele słabiej niż w Iphone, zawsze ma jedną-dwie kreski mniej. W miejscu gdzie jest słaby sygnał rozłącza się regularnie. Mierny.

 

EQ działa dobrze jednak użycie go oznacza konieczność podgłośnienia o 10 kresek. Dostateczny.

 

Mocy jest wystarczająco dla każdych IEMów i niektórych nausznych. Słucham na ustawieniu głośności 70-120 (skala do 150). Nie nagrzewa się. Dobry z plusem.

 

Bateria - do 6h pracy przy słuchaniu Tidal online przez Wifi. Ładowanie około 4,5h. Mierny.

 

Ekran - średniej jakości, dla mnie wystarczającej. Dobry z minusem.

 

Wykonanie bez zarzutu. Podoba mi się. Bardzo dobry.

 

Wielkość. Idealna, bardzo kompaktowa. Ergonomia bez zarzutu, mam małe dłonie. Oczywiście ekran jest mały i występują związane z tym problemy. Celujący.

 

Jaka była cena przy premierze? 3500zł? IMO nie warty tej kwoty, późniejszej 2500zł też. Kupiłem nowy, zafoliowany za 1555zł i w tej cenie pomimo tylu wad warty zakupu. Gra lepiej od telefonu, cieszy oko. Szału nie ma, jednak ze mną zostanie bo w tej cenie ciężko o coś lepszego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ICTC z większością się zgadzam, jednak SQ oceniłbym na Czwórkę plus. Pełny Tidal działa, mam zainstalowany. Mam jeszcze Bandcamp i Spotify. Nie udało się zainstalować MixCloud i SoundCloud.

Dla mnie wadą jest brak kodeka LDAC (jest dopiero w SR 25).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lord Rayden może złapał synergię z Twoimi słuchawkami? Może jestem też zbyt surowy w ocenie ponieważ sonicznie nie do końca wpisuje się w moje preferencje. To nie jest zły grajek. Hard rock, metal wybrzmiewa na nim bardzo dobrze. Cała reszta przeciętnie. Może na innych słuchawkach byłoby lepiej. Nie wiem, nie dowiem się. 😉
 

Pełny Tidal? Skąd ściągnięty? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam go od jakiegoś czasu i do słuchania muzyki w biegu jest super. Kupiłem używany w idealnym stanie z etui za nieco ponad 1000zł. W tych pieniądzach ciężko chyba by było o coś znacząco lepszego. Do tego na prawdę świetnie zgrał mi się z Xelento, więc z zestawem DAP+IEMy mam na jakiś czas spokój. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://apkpure.com/pl/tidal-music-hifi-songs-playlists-videos/com.aspiro.tidal

 

Mi na batt działa około 9 h słuchając na wyjściu zbalansowanym przy głośności 45

Edytowane przez krzysztof A
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, krzysztof A napisał:

https://apkpure.com/pl/tidal-music-hifi-songs-playlists-videos/com.aspiro.tidal

 

Mi na batt działa około 9 h słuchając na wyjściu zbalansowanym przy głośności 45

Ja mam wersję 2.28.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzysztof A@Lord Rayden - żadna z Waszych wersji Tidal nie jest widoczna po zgraniu na urządzenie. Bardzo dziwne.

 

Edytka: oprócz pełnej wersji Tidal szukam też działającej instalki Tune-In Radio.

 

Edytowane przez ICTC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% wersja którą podał @Lord Rayden działa. Mam tą sama i nie ma z nią problemu. Masz zgrać APK nie XAPK. Kopiujesz ją do folderu OpenService i odkrywasz Sr15 na nowo;).

Instalka będzie widoczna w odtwarzacz w Services na samym dole. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzysztof A - najwyraźniej jest ze mnie straszna gapa bo widzę tylko XAPK na tej stronie.

 

Edycja. Potwierdzam, gapa ze mnie. :D Już mam plus najnowsze Spotify i Tune-In Radio. Dzięki!

 

Edytowane przez ICTC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preinstalowany Tidal działa lepiej od tej pełnej wersji. Ma ona jednak dwa plusy: offline i to, że wyświetla się na tym pasku który pojawia się po przeciągnięciu palcem z góry na dół - ułatwia to powrót do aplikacji. Z minusów: grajek bardziej nagrzewa się i działa ona wolniej. Być może to drugie to kwestia słabego Wifi.

 

Sam odtwarzacz jest w porządku, ostatnio wytrzymał 7h pracy w tych samych warunkach. Może sytuacja z baterią będzie jeszcze rozwojowa i uda się dociągnąć do 8h co by podniosło ogólną ocenę.

 

Natomiast sonicznie bez zmian, ale próbuję go polubić. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności