Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell & Kern SR15 - opinie


Superata

Rekomendowane odpowiedzi

Gra lepiej bo kiedyś testowałem. Ale Tidal offline akurat u mnie zawsze był priorytetem. Według mnie to warto spróbować. Wypożycz sobie np w mp3store i po prostu porównaj.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dodać jego wady (a miałem):

- słaba bateria i długi okres ładowania

- wolna pamięć wewnętrzna

- przebajerzony interfejs AK - te przeroczystości

- tylko poprawna jakość dźwięku, taki Sony ZX-300 gra dla mnie lepiej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekran jest tak mały że trudno obsługiwać klawiaturę.
Ale:
-szybki
- dla mnie na prawdę dobrze grający i ja akurat wolałem go od ibasso, fiio i sony
- po prostu ładny :)
- jeszcze lepiej grał po balansie


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba, każdy ma swoje zdanie. Na Dunu po balansie ze stockowym kablem w Sony, taki SR15 nie ma szans. I kiedy on jest szybki? Chyba w drenażu baterii :)

A, no i szybko się sprzedał :P

Edytowane przez Wisting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Wisting napisał:

Ba, każdy ma swoje zdanie. Na Dunu po balansie ze stockowym kablem w Sony, taki SR15 nie ma szans. I kiedy on jest szybki? Chyba w drenażu baterii :)

A, no i szybko się sprzedał :P

Chyba korzystaliśmy z różnych AK, choć osobiście nie jestem fanem tego modelu. 

Wolę model który zrobili pod logo irivera CT10 - to jest mistrz szybkości i wszystko mający :) szkoda tylko ze nie ma balansu  :( 

więc nie tak wszytko mający. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po początkowej fascynacji SR15 zaczął mnie strzasznie denerwować. Powolny, słabo reagujący na dotyk, rozładujący się w godzinę. Dźwięk (na DK3001 Pro) nie najlepszy. Więc sprzedałem, zmieniłem na ZX-300 i jest zupełnie inaczej. Kolejny produkt A&K po Billie Jean, który nie spełnił oczekiwań. Firma strasznie przereklamowana.

Edytowane przez Wisting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, zyrafu napisał:

Jak się prezentuje porównanie AK 70 mkII z SR15? Mam tego pierwszego i zastanawiam się, czy jest sens się przesiadać. Dla samego Tidal offline trochę szkoda zachodu, ale jeśli gra lepiej...

Jest sens wymiany. SR15 na moich słuchawkach (Layle II), jeśli chodzi o ogólny poziom, zagrał niewiele gorzej, niż SP1000M. Wątpię, żeby w przypadku AK70 mkII byłoby tylko niewiele gorzej w stosunku do SP1000M...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, woza napisał:

Kompletnie inna ocena, połączenie AK SR15 i Billie Jean idealne. Lepsze to już chyba tylko Andromedy, polecam. Najlepiej jak sam posłuchasz co osoba to inne preferencje 🙂

 

A dla mnie fatalne. Czyli de gustibus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2019 o 17:26, Wisting napisał:

Ba, każdy ma swoje zdanie. Na Dunu po balansie ze stockowym kablem w Sony, taki SR15 nie ma szans. I kiedy on jest szybki? Chyba w drenażu baterii :)

A, no i szybko się sprzedał :P

Wiesz, Dunu z SR15 może się nie zgrywać, ale z zamulaczem sony może jest lepiej.

Dotyk, bateria SR15 - to co piszesz jest mi obce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicznie nie mam czego się czepiać w SR15. Dotyk chodzi tak samo dobrze jak w SP1000M. Specjalnie wczoraj odpaliłem i zapętliłem test baterii - czas pracy za sobą miał 3,5h na wyświetlaczu 48% baterii, volume 84, plik flac - potem go wyłączyłem. Koniec pracy czas do domu. 

Miałeś więc uszkodzoną sztukę, wystarczyło zgłosić na serwis. 

Mam tą sztukę od wakacji...2018 roku koniec sierpnia. 

Edytowane przez WojtekC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wisting napisał:

A u mnie zaraz po naładowaniu bateria topniała w oczach. Po 45 minutach słuchania w drodze do pracy zostawało 60%. W takim ZX300 zaś mogę słuchać kilka dni.

Ogólnie wielkie rozczarowanie firmą.

Słuchając na małej dziurce - dość głośno -kilka godzin - nigdy nie mierzyłem ile, ale nigdy też nie było za mało. Dotyk ok.

Słuchając AK 100 i 120 też myślałem że to sprzęt przereklamowany. Słuchając AK 300, SR15,  SP1000M, i Kann Cube uważam że jest to sprzęt najlepszy na rynku. Mam SR15, gdyby Kann był mniejszy(przenośny) już byłby u mnie.

Sony słuchałem niższe modele, łącznie z 300 i bez szału, napiszę nawet cieńko w stosunku do SR15.

Takie moje skromne zdanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gdy go zakupiłem robiłem testy ile trzyma na batt. Muzyka grała p wifi z Tidala a słuchawki były podłączone Pinnacle p1. Praktycznie ekran nie był używany w tym czasie a głośność słuchania na około 80-90. Bez problemu wytrzymał ponad 8 h. Jak pamiętam schodzilo około 12% na godzinę. Teraz z andromedami grają na głośności około 50 i myślę że bez problemu tyle też wytrzymuje batt.

Myślę że wszystko jest ok z tym odtwarzaczem a jeżeli miałbym już na siłę się czegoś przyczepić to tylko tego że gdy np w tidalu chcemy coś wyszukać to klawiatura jest mała i można czasem nie trafić tam gdzie się chce. 

Edytowane przez krzysztof A
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, krzysztof A napisał:

Ja gdy go zakupiłem robiłem testy ile trzyma na batt. Muzyka grała p wifi z Tidala a słuchawki były podłączone Pinnacle p1. Praktycznie ekran nie był używany w tym czasie a głośność słuchania na około 80-90. Bez problemu wytrzymał ponad 8 h. Jak pamiętam schodzilo około 12% na godzinę. Teraz z andromedami grają na głośności około 50 i myślę że bez problemu tyle też wytrzymuje batt.

Myślę że wszystko jest ok z tym odtwarzaczem a jeżeli miałbym już na siłę się czegoś przyczepić to tylko tego że gdy np w tidalu chcemy coś wyszukać to klawiatura jest mała i można czasem nie trafić tam gdzie się chce. 

 

Trudno zrobić dużą klawiaturę na małym ekranie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy czytasz co inni piszą, miałeś wadliwy egzemplarz albo chcesz  bardzo utwierdzić się w swoim wyborze, co generalnie rozumiem. Dla mnie SR 15 to najwygodniejszy i dzwiękowo satysfakcjonujący mobilny odtwarzacz. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, krzysztof A napisał:
Mam nadzieję Wisting że chociaż w dziurkę trafiło Ci się dobrze gdy chciałeś podłączyć słuchawki default_smile.png 

Wyjątkowo zabawne, boki zrywać. Sam to wymyśliłeś, czy ktoś ci podpowiedział zjadliwą ripostę? Powtarzam - najszybsza rzecz w tym odtwarzaczu to jego ponowna sprzedaż. Widocznie kolejny frajer będzie w dziurki trafiać. BTW to się ładnie w psychologii nazywa jako syndrom wyparcia - wtopiłem kasę, znaczy musi być dobre...

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Edytowane przez Wisting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wisting napisał:

Wyjątkowo zabawne, boki zrywać. Sam to wymyśliłeś, czy ktoś ci podpowiedział zjadliwą ripostę? Powtarzam - najszybsza rzecz w tym odtwarzaczu to jego ponowna sprzedaż. Widocznie kolejny frajer będzie w dziurki trafiać. BTW to się ładnie w psychologii nazywa jako syndrom wyparcia - wtopiłem kasę, znaczy musi być dobre...

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

...albo po prostu jak wyżej napisali ,trafiłeś na wadliwa sztukę. Mialem w tym samym czasie zx300 i sr15 i sq bylo na podobnym poziomie, bateria na plus dla Sony, ale funkcjonalnosc bardziej po stronie sr15. Mialem.w tym samym czasie również dunu dk3001 i dk3001 pro i z obydwoma grajkami grały dobrze.  

 Inaczej ,ale dobrze. Kwestia gustu ,preferencji i osobistych upodobań, takze bez sensu dalej spekulowac kto ma " racje". 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy macie swoje zdanie, ja swoje. Niezależnie od słabej baterii słaby też był dźwięk. A obsługowo to porażka, to już stare FiiO lepiej działały. 
Mam wrażenie, że od jakiegoś czasu również to forum "robi się" festiwalem "kto ma dłuższego..." - moim zdaniem zapominacie czasami, że jak ktoś mówi, że wasz Burson/Chord/IFI/Astell jest ******sty to wcale nie znaczy, że myśli o Was, że jesteście ******ści - w drugą stronę podobnie - jak mi jakaś pianka uwiera w uchu to są osoby skłonne przyznać, że ma prawo bo uszy różne - ALE jak dźwięk czy funkcjonalność komuś nie pasuje to krucjata wyrusza ;)
Mi SR 15 pasuje ale moim zdaniem jest do bólu przeciętny i jak pierwszy raz użyłem M11 to już wiedziałem jak powinien działać interfejs w DAPie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to czy się komuś podoba dzwięk czy też nie. Każdy lubi coś innego. Ale żeby pisać, że urządzenie działa tylko trzy godziny na baterii w czasach gdy otaczają nas urządzenia przenośne i uznać że nie jest to wada danej jednostki tylko całego modelu? To chyba jest coś nie tak. Lepiej było widać odsprzedać urządzenie niż reklamować. Ciekawe jak dana jednostka faktycznie pracuje na baterii. Fajnie gdyby to czytała osoba która go zakupiła i się wypowiedziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 12.12.2019 o 10:02, krzysztof A napisał:

Nie chodzi o to czy się komuś podoba dzwięk czy też nie. Każdy lubi coś innego. Ale żeby pisać, że urządzenie działa tylko trzy godziny na baterii w czasach gdy otaczają nas urządzenia przenośne i uznać że nie jest to wada danej jednostki tylko całego modelu? To chyba jest coś nie tak. Lepiej było widać odsprzedać urządzenie niż reklamować. Ciekawe jak dana jednostka faktycznie pracuje na baterii. Fajnie gdyby to czytała osoba która go zakupiła i się wypowiedziała.

 

Moja Norma działała zdecydowanie dłużej na jednym ładowaniu a musiała podołać planarom (Audeze El-8). Sprzęt jest idealny (dla mnie) jako wejście w świat Astella i przenośnego audio. Bardzo muzykalny, nienadmiernie detaliczny, lekko i przyjemnie ocieplony. Ale ergonomia mini ekranu... no cóż.. 

Edytowane przez ZebLong
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po zdobyciu przejściówki iBasso CA01 porównałem dwa wejścia w tym odtwarzaczu. Podłączyłem do niego andromedy z kablem zbalansowanym cb13. W złączu 3.5 jest całkowita cisza natomiast w 2.5 wyczuwany jest lekki szum gdy jest wciśnięta pauza. W złączu 3.5 jest ciszej o około 10 jednostek. Natomiast co do dźwięku to ja chyba różnicy jeszcze nie słyszę:). Tą przejściówkę sobie zostawię wiec może kiedyś na chłodno różnicę usłyszę. Kupiłem używany zestaw cb12s i gdyby ktoś chciał to kabelek zbalansowany jest na sprzedaż. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności