Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell & Kern SR15 - opinie


Superata

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
W dniu 2.02.2019 o 18:43, Nicodem napisał:

Mi Billy Jean nie podeszły zupełnie. Jakoś płasko wszystko grało, dużo góry. Początkowo sądziłem że powinien to być dobry zestaw z SR15 skoro ten sam producent, ale przegrywały z FH5.
Oczywiście wg moich uszu.

 

Mam podobne zdanie. Billie Jean były zimne przy FIIO (o dziwo)...

 

ZL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno pytanie: ten okragly przycisk służący do cofania można wyłączyć w ustawieniach, jednak pozostaje on wciąż widoczny w aplikacji tidala z Open-app, co doprowadza mnie do szału
Możesz go tylko przesunąć lub usunąć chwilowo ale wtedy zostajesz bez BACK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Posiadam sr15 od jakichś 3 tygodni. Muszę przyznać , że jest to mega muzyczny grajek. Dał drugie życie moim iem'kom a i z wiekszymibsluchawkami swietnie sie paruje. Moje Daily combo to sr15+dk3001😎

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję posłuchać odpowiednika tych słuchawek od AK. I było bardzo dobrze, bardzo szczegółowo. Te słuchawki mają wychodzący nieco na pierwszy plan dół pasma i z SR15 pełna synergia. DX150 niesłuchałem ale opinie nt tego DAP mówią o przewadze dołu w charakterystce tego odtwarzacza. Norma jest ładnie zrównoważona więc jeśli lubisz słuchać z przewagą dołu to najpewniej Ibasso będzie lepszym wyborem. Jeśli bardziej cenisz balans to jednak SR15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy SR15 to rozwinięcie muzykalnego grania AK300 czy jednak idzie w jaśniejszą stronę?

Czy jest w stanie napędzić duże słuchawki czy raczej tylko IEMy?

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duze słuchawki to już jest problem niestety. Jest neutralny z lekkim wskazaniem w jasność ale ciężko mi to ocenić.
Chcesz to Co wyślę na przesłuchanie bo i tak mam w komisie i leży w szufladzie zastąpiony Kann Cube.


Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Karmazynowy napisał:

Czy SR15 to rozwinięcie muzykalnego grania AK300 czy jednak idzie w jaśniejszą stronę?

Czy jest w stanie napędzić duże słuchawki czy raczej tylko IEMy?

 

Dla mnie SR15 to zdecydowanie muzykalne granie, neutralne i nie nadmiernie precyzyjne (czysty fun). Mocy w Normie nie brakuje, ale wzmacniacz do pełnych słuchawek jest potrzebny. Sam używam El-8 i dopiero ze wzmakiem te nauszniki grają w pełni swoich możliwości.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomaga. Niemniej jednak piszę co słyszę :) Ze wzmacniaczem jest dużo lepiej, dźwięk jest potężniejszy, głębszy, pełniejszy. Moje Audeze potrzebują niby od 1W do prawidłowego napędzenia (czyli po balansie SR15 daje radę), ale wzmacniacz dodał im wigoru. Puki go nie miałem było ok... a teraz jest zaje... :) Testowałem dap z FADVI, które są mniej wymagające i rzeczywiście pomijając inną sygnaturę tych słuchawek, mocy mi nie brakowało (ale to impedancja jedyne 8 omów).

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nawet wpięcie się po balansie nie ratuje sytuacji?
Ja po balans tylko IEM próbowałem. Nie mam przejściówek. Więc tutaj nie pomogę.
Ale po SE takie np he-400i grały zdecydowanie poniżej możliwości. Elexy też z hugo2 lub kann grają wyraźnie pełniej.


Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

New firmware coming for the SR15 in the next 24 hours. 

Firmware changes include:

New Open APP Services added: 7Digital, Apple Music, Audiobooks from Audible, BBC iPlayer Radio, Foobar2000, IDAGIO, Last.FM, Onkyo Music, Player FM and Yandex Music.

1TB microSD card support

Car Mode function added

EQ Sharing Sync function added

Other operational stability improvements



Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Nicodem napisał:

Jest jeszcze jakiś serwis który będzie tylko dla serii 1000 i 2000. To akurat mi się nie podoba.


Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
 

 

Poprawki brzmienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródło JasonNYC z Astella na headfi:

"All of our players are tuned on the hardware level and the sound signature is set at production. Astell&Kern does not and has not ever changed the sound signature on one of our players via a firmware update. We have in the past changed preset EQ settings, but never the sound signature as owners purchase the players for a set sound signature. We do not believe in altering this after someone purchases."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

24 minuty temu, Lord Rayden napisał:

Do SR15 jest jakiś AMP dedykowany w stylu AK380 AMP ?

 

Nie, nie ma. Mocy raczej wystarczy - po balansie koło 1,4W.

Osobiście często słucham z podpiętym HP-V1.

Edytowane przez ZebLong
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności