Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell & Kern SR15 - opinie


Superata

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.01.2019 o 13:39, D_S napisał:

Miałem wczoraj okazję posłuchać godzinę SR15 w połączeniu z Andromedami. Na nieszczęście dla tego grajka nieopatrznie posłuchałem też połączenia z SP1000M i ujmę to tak: musiałby mi słoń nadepnąć na ucho żebym przedłożył SR15 nad SP1000M.

Dokładnie tak!

Mimo, że można napisać, że pod względem muzykalności SR15 wypada lepiej od SP1000M, to jednak, z tych dwóch, niebieski i IMO tandetny wizualnie brzydal SP1000M w większości aspektów brzmieniowych wciąż rządzi. Już nie mogę się doczekać SP2000...🤩

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wulkan napisał:

Dokładnie tak!

Mimo, że można napisać, że pod względem muzykalności SR15 wypada lepiej od SP1000M, to jednak, z tych dwóch, SP1000M w większości aspektów brzmieniowych wciąż rządzi. Już nie mogę się doczekać SP2000...🤩

 

warto dodać, że sp1000m jest niemal 3x droższy od sr15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mykupyku napisał:

 

warto dodać, że sp1000m jest niemal 3x droższy od sr15

Na tym Forum dowiedziałem się, że droższy nie oznacza lepszy. No to jak to właściwie jest (bo już zgłupiałem)?😂

Czyżby jednak zmiana orientacji (na jedynie słuszną), że droższy oznacza w większości przypadków lepszy...?😉

3 godziny temu, D_S napisał:

Nie chciało mi się czekać na sp2000 dlatego zakupiłem dziś sp1000m + andromedy. Jak dla mnie kosmos i takie combo mi wystarczy (na czas jakiś).

A nie wolałeś SP1000 Copper?

Jednak ten player ma większy oddech przestrzenny i dzięki temu zapewnia większą przyjemność z odsłuchu, niż SP1000M.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mykupyku napisał:

 

jakoś ten temat znowu powraca, czas go zakończyć :)

 

droższy oznacza, że droższy

czasem ma się to jakoś do dźwięku, ale nie zawsze

 

droższe Solarisy podobają mi się mniej, niż tańsze Andromedy, ale z telefonu wolę jeszcze tańsze flare r2pro... 

 

czy do ziemniaków ze skwarami pasuje kawior? ale pasuje zsiadłe mleko.

czy kawior z szampanem jest lepszy od ziemniaków ze spyrami i ze zsiadłym mlekiem? zależy dla kogo, a nawet i kiedy...

 

podstawą dobrego audio jest znalezienie synergii wielu elementów - grajek-kabel-słuchawki-rodzaj muzyki-własne ucho i rozwiązanie wcale nie jest proste i oparte na wartości sprzętu

 

i jeszcze element najważniejszy - ucho to tylko odbiornik. to mózg uczy się rozumieć i przeżywać muzykę, to tutaj ona naprawdę gra. i tak jak dla wielu przeżycia z dzieciństwa albo jakiś wyjątkowy pierwszy raz budzą niepowtarzalne i już później niedoścignione emocje, tak w audio można przeżywać muzykę na sprzęcie za przysłowiowe 5 zł bardziej niż na sprzęcie za 35 tys. - wystarczy tylko umieć ją przeżywać.

 

wielu osób nie stać na drogi sprzęt, na szczęście to hobby pozwala odnaleźć swoją muzyczną emocję bez względu na cenę. 

 

 

 

Niby tak ale jak uznajesz tak jak wulkan jedynie dwoch producentow czyli Astella oraz Kerna to masz problem.

  • Like 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Spawn napisał:

 

Niby tak ale jak uznajesz tak jak wulkan jedynie dwoch producentow czyli Astella oraz Kerna to masz problem.

To nie tak. Wielokrotnie na tym Forum pozytywnie wypowiadałem się np. o iBasso DX150, FiiO X5 III, czy Questyle QP2R. Nie licząc mojego zachwytu w kategorii brzmienia nawet np. nad smartfonem HTC U12+.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko, do S15 polecam Billy Jean. Świetna synergia. Również biorąc pod uwagę pułap cenowy
Mi Billy Jean nie podeszły zupełnie. Jakoś płasko wszystko grało, dużo góry. Początkowo sądziłem że powinien to być dobry zestaw z SR15 skoro ten sam producent, ale przegrywały z FH5.
Oczywiście wg moich uszu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak różnie odbieramy dźwięk. Dla mnie Fh5 to nawet nie połowa muzycznej wartości Billy Jean. W Fh5 wszystko zdominowane jednostajnym basem, bez przestrzeni, szczegółów, bez intymności lub uderzenia gdy trzeba, bez przyjemności słuchania muzyki. Tak odbieram Fh5 w bezpośrednim porównaniu z Billy Jean i nie w 5 min jak ktoś napisał ale tydzień do tygodnia.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak różnie odbieramy dźwięk. Dla mnie Fh5 to nawet nie połowa muzycznej wartości Billy Jean. W Fh5 wszystko zdominowane jednostajnym basem, bez przestrzeni, szczegółów, bez intymności lub uderzenia gdy trzeba, bez przyjemności słuchania muzyki. Tak odbieram Fh5 w bezpośrednim porównaniu z Billy Jean i nie w 5 min jak ktoś napisał ale tydzień do tygodnia.
Ja miałem BJ bardzo krótko w uszach. Sam się zdziwiłem że aż tak mi nie podeszły ale właśnie w tym sęk że każdy słyszy inaczej.
Finalnie skończyłem z Andromedami i te sobie bardzo chwałę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe podsumowanie po krótkim okresie z SR15:

- OpenAPK działa, w tym offline w Tidal. Można wskazać aby pliki trzymał na karcie SD. W Spotify się nie da (trzyma zawsze w pamięci urządzenia, ale to nie wina AK a samego Spotify). Sprawdzone na ostatnich, najnowszych APK. Działa też tune-in bez problemu.

- odpalanie podcastów video w APK Tidal = zwiech na ostro urządzenia. Szkoda bo czasem lubię posłuchać.

- nadal mam to samo z problemem w trybie USB-DAC na moim laptopie trzeszczy/pierdzi do momentu zapełnienia bufora jakimkolwiek dźwiękiem (koło 5-7sekund), potem idzie idealnie. Trochę mnie to wkurza. AK zasugerował zmianę kabla (nic nie dało), instalację nowych sterowników do USB (mam najnowsze). Chyba dla mnie lipa. Potem sprawdzę z innym laptopem ale tak czy inaczej - w mojej konfiguracji nie mogę słuchać z laptopa. Trochę słabo. Wg AK - nie potrafią tego problemu powielić u siebie więc mam pecha do pary DELL <-> AK SR15 :(

 

EDIT: z innym laptopem, po tym samym kablu jest OK. Czyli mam pecha.

 

- mały drań, szybko działa, responsywny

- jak mały to ma i malutki ekran = mała klawiatura. Ja mam małe dłonie więc nie problem, ale dla kogoś o większych łapach klikanie na klawiaturze może być problemem.

- mega wkurzająca mnie opcja to sleep timer - nie działa jak go ustawię i zapuszczę tidal offline z APK zainstalowanego przeze mnie. Słabo bo lubię zasypiać słuchając czegoś, a rano jest po baterii. Sprawdzę potem z aplikacją wbudowaną do Tidal (online) od nich.

 

Podsumowując - jak każdy player DAP na Android - są plusy i minusy. Trzeba dobrze się zastanowić czego człowiek spodziewa się po sprzęcie przed zakupem.

 

Edytowane przez Nicodem
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, side said:

 

Gdzie to, jak to? Bo ja też zasypiam czasem z Tidalem.

 

Lipa, z firmware 1.13 (najnowszy) na pewno nie działa sleep timer w Tidal (aplikacja wrzucona przez Open).

Ale co gorsze - nie działa też poprawnie w zwykłym playerze. Robi tylko pauzę, a wg manuala powinien wyłączać sprzęt po zadanym czasie.

 

Manual:

 Screen Timer: Music playback will stop and the device will
 turn off after the selected amount of time

 

Rozpocząłem o tym dyskusję na head-fi.org bo tam się pojawia pracownik AK

Edytowane przez Nicodem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, side said:

Myślałem, że sam Tidal ma taką funkcję.

 

Nie ma, poza tym z poziomu zwykłej apki raczej nie da rady wyłączyć urządzenia.

 

 

Ale z pomocą jednego z użytkowników innego forum wyczaiłem niezłą ciekawostkę. Są takie kontrolery na aliexpress do telefonów Android. Można go połączyć z SR15 i ma się bo bluetooth pilota do odtwarzacza. Działa wzgłośnienie/ściszenie, next/prevoius, pauza/play itd. Nawet można uruchomić myszkę :)

 

2$, a AK sprzedaje coś o podobnej funkcjonalności za... 179$

https://us.astellnkern.com/products/ak-rm01

 

fakt, że mój wygląda dużo gorzej, ale za to dzieciaki tną na nim w Mario. Po to kiedyś było kupione i przeleżało w szufladzie.

Na nocne słuchanie i zmianę tracków w łóżku w sam raz. 

 

 

pilot2.jpg

Edytowane przez Nicodem
  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SR 15 dostał dziś update firmware. Na angielskojęzycznej stronie jeszcze się nie przyznają.

Odtwarzacz wykrył automatycznie.

 

Co zmieniono? 

To WSZYSTKO tłumaczy :) :

Key Features: System Stabilization

 

http://service.iriver.co.kr/DownLoad/cs_down.aspx?pGroup=31&amp;pName=SR15&amp;Cate=0&amp;idx=1898

 

EDIT:

- dziwny update, strasznie długo mi się instalował, zamarzł na logo AK i myślałem, że się uwalił

- podcasty w Tidal nadal zwieszają sprzęt na twardo

- po instalacji wszystkie ustawienia od nowa, traci się auto playlisty (ostatnio odtwarzane itp) - to jest "niefajne".

 

Edytowane przez Nicodem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności