Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell & Kern SR15 - opinie


Superata

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Telefon udostępniasz, wifi w dapie i słuchasz ciągle. Nie potrzeba offline wystarczy dodać do ulubionych :)  i słuchać. 

Nie chce zachęcić obrazić ani nic takiego. Czasem mocno się zastanawiam co żółtym braciom chodzi po głowie. Jakieś powody były tylko szkoda, że nie udostępnili na inne modele. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon udostępniasz, wifi w dapie i słuchasz ciągle. Nie potrzeba offline wystarczy dodać do ulubionych   i słuchać. 
Nie chce zachęcić obrazić ani nic takiego. Czasem mocno się zastanawiam co żółtym braciom chodzi po głowie. Jakieś powody były tylko szkoda, że nie udostępnili na inne modele. 
Niestety w samolocie to odpada :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Superata napisał:

Telefon udostępniasz, wifi w dapie i słuchasz ciągle. Nie potrzeba offline wystarczy dodać do ulubionych :)  i słuchać. 

 

I wtedy jak się doda do ulubionych na DAPie i słucha się przez WiFi udostępnionym z telefonu, to ciągnie transfer z telefonu czy ma to jakoś zbuforowane w pamięci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Posiadacze SR15, pytanko. Mocno ocieplony jest ten grajek? I czy cierpi przez to rozdzielczość, dynamika? Jest szansa, że z Oppo pm3 się polubi? Czy wyjdzie zlany, ocieplony klusek? Jest bardzo dobre wypełnienie na średni czy bardziej szkieletowe granie:)? 

 

 

Edytowane przez Adam 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, mykupyku said:
@MP3store WAW a jest egzemplum sr15 do odsłuchu na stanie?

Tak ale nie ma na sprzedaż na razie. Jadą I będą na początku lutego. Niemniej demo leży obok sp1000 i sp1000m...

Edytowane przez Nicodem
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Adam 76 napisał:

1.Posiadacze SR15, pytanko. Mocno ocieplony jest ten grajek? I czy cierpi przez to rozdzielczość, dynamika? Jest szansa, że z Oppo pm3 się polubi? Czy wyjdzie zlany, ocieplony klusek? Jest bardzo dobre wypełnienie na średni czy bardziej szkieletowe granie:)? 

 

 

Nie wiem jak z pm3, ale grajek nie zamula - rozdzielczość i dynamika jest świetna,

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Adam 76 said:

Dzięki raza. A jak z podbarwieniami na wokalach, ujednolica ociepleniem ? Czy raczej kierunek w stronę "surowej" barwy na średni? (Ten drugi kierunek na moje uszy lepiej pasuje do PM3). 

 

Hmm, widzę że lata świetlne mnie dzielą od rozmów o odczuciach przy odsłuchach. Chętnie bym pomógł, bo SR15 trochę katowałem ale za cholerę nie potrafię podjąć tematu i odpowiedzieć na te ocieplenia, barwy itd.

Szkoda, że ferie bo się nie załapię na meet w Audiomagic ale na następny się stawiam i będę odpytywał bywalców. Bójcie się...

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Adam 76 napisał:

Dzięki raza. A jak z podbarwieniami na wokalach, ujednolica ociepleniem ? Czy raczej kierunek w stronę "surowej" barwy na średni? (Ten drugi kierunek na moje uszy lepiej pasuje do PM3). 

Nie są surowe, ale i nie za słodkie i kolorowe, po prostu (dla mnie) przyjemne i w sam raz(muzykalne). Słucham na Final Audio Sonorius V I-  pady  od HM5. Od dawna z taką przyjemnością nie słuchałem zwłaszcza wokali. Lubię słuchać przestrzennie, rozdzielczo i nie jestem  basmenem .

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Adam 76 napisał:

1.Posiadacze SR15, pytanko. Mocno ocieplony jest ten grajek? I czy cierpi przez to rozdzielczość, dynamika? Jest szansa, że z Oppo pm3 się polubi? Czy wyjdzie zlany, ocieplony klusek? Jest bardzo dobre wypełnienie na średni czy bardziej szkieletowe granie:)? 

 

 

Wprawdzie posiadaczem nie jestem, ale, dzięki uprzejmości Wojtka, miałem SR15 i SP1000M przez parę dni.

Moim zdaniem SR15 nie jest ani ocieplony, ani mało dynamiczny, ani jakiś szczególnie bardzo dynamiczny. To samo z rozdzielczością - ani mało rozdzielczy, ani jakoś wyjątkowo bardzo rozdzielczy. Raczej określiłbym go jako wypośrodkowany. Przy tym modelu odniosłem wrażenie, że to jest trochę próba powrotu z barwą do starej szkoły brzmienia Astella (AK380/AMP380).

Natomiast, ciekawym doświadczeniem było dla mnie porównanie smartfona HTC U12+ jako odtwarzacza (z przelotką USB) do SR15 i SP1000M. I teraz uważajcie(!) - jakkolwiek przejście z HTC U12+ na SP1000M "bolało" (w sensie, że HTC U12+ wypadł blado), tak już powrót do HTC U12+ z SR15, nie "bolał". Z drugiej strony, o dziwo(!), przejście z SP1000M na SR15 nie "bolało". I jak to teraz wyjaśnić...?😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem. A jak wypadają w nim chórki towarzyszące wokaliscie, że tak to ujmę. Czy te chórki mają odpowiednie wypełnienie czy są, gdzieś schowane, brakuje im faktury? Brakowało mi tego przy AK 70mk2 w połączeniu z Oppo pm3 a już tragicznie to wygląda z Fiio x5-3. Znam Oppo pm3, które potrafią bardzo dobrze " oteksturować" chórki towarzyszące wokaliscie a wszystko to tak pięknie płynnie się u nich przenikało. Niestety nie moge znaleźć teraz zrodla, które zmusi moje pm3, żeby tak pięknie znowu było. Wulkan Ty chyba znasz PM3 to wiesz o czym tutaj smucę. Myślisz , że sr15 da to o czym pisze z pm3?

Edytowane przez Adam 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku Superata zgoda, ale Ty powinieneś najlepiej wiedzieć o co pytam. Znasz mocne strony Oppo i wiesz jak kaleczy ten element fiio x5-3, AK 70mk2 było lepiej ale można duuuzo lepiej... Nie chodzi o jakąś karykaturę brzmienia ale pelna, płynna średnicę a taka Oppo pm3 potrafią oddać z synergicznym torem. 

Edytowane przez Adam 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adam 76 napisał:

To nie wiem. A jak wypadają w nim chórki towarzyszące wokaliscie, że tak to ujmę. Czy te chórki mają odpowiednie wypełnienie czy są, gdzieś schowane, brakuje im faktury? Brakowało mi tego przy AK 70mk2 w połączeniu z Oppo pm3 a już tragicznie to wygląda z Fiio x5-3. Znam Oppo pm3, które potrafią bardzo dobrze " oteksturować" chórki towarzyszące wokaliscie a wszystko to tak pięknie płynnie się u nich przenikało. Niestety nie moge znaleźć teraz zrodla, które zmusi moje pm3, żeby tak pięknie znowu było. Wulkan Ty chyba znasz PM3 to wiesz o czym tutaj smucę. Myślisz , że sr15 da to o czym pisze z pm3?

Nie znam PM3, ale z tymi chórkami mniej więcej wiem, o co Ci chodzi.

Moim zdanien, ten aspekt wypełnienia zaoferuje Ci dopiero SP1000M.

SR15, 70 MKII i X5 III ten aspekt realizują w sposób bardziej "matowy" i "głuchy" (że tak to ujmę).

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba utrafiłeś z tym o czym tak starałem się napisać - wypełnienie na średni połączone z jej plynnoscią - oraz brak własnej  koloryzacji to dawało mi taką radość z pm3. Kurde może jednak ten sr15 by podołał, w końcu drogie to jak diabli więc chyba można już wymagać tego i owego a nie tylko Spotify i Tidal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adam 76 napisał:

Chyba utrafiłeś z tym o czym tak starałem się napisać - wypełnienie na średni połączone z jej plynnoscią - oraz brak własnej  koloryzacji to dawało mi taką radość z pm3. Kurde może jednak ten sr15 by podołał, w końcu drogie to jak diabli więc chyba można już wymagać tego i owego a nie tylko Spotify i Tidal.

Jeśli zależy Ci na tym aspekcie, to na Twoim miejscu bardziej bym rozważył zakup od MP3store demonstracyjnej sztuki AK380 (jakiś czas temu robili w tym względzie "czyszczenie magazynów"), niż SR15.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności