Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell & Kern SR15 - opinie


Superata

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, saudio said:

Nie mam takiej potrzeby, słuchałem SP1000 i zostaem z DX200.

 

Ja też słuchałem tych sławetnych SP1000M, SP1000 oraz "kultowego" AK380. Dla mnie różnica w cenie nie warta dopłaty. SR15 to złoty środek.

Ale ja nie słyszę aż tyle co inni na tym forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, _raza_ napisał:

 Słuchałem kiedyś DX200, ale jakoś mnie nie porwał( miałem wtedy Opusa1).

 

 

Mnie również DX200 nie porwał.

10 godzin temu, Nicodem napisał:

 

Ja też słuchałem tych sławetnych SP1000M, SP1000 oraz "kultowego" AK380. Dla mnie różnica w cenie nie warta dopłaty. SR15 to złoty środek.

Ale ja nie słyszę aż tyle co inni na tym forum. 

Racja! SR15 to bardzo udany model.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam - rok temu A&K puściło info, że wybrane odtwarzacze dostaną obsługę Tidala offline. Czy wiecie które DAPy ostatecznie dostały tę opcję? Obecnie mam DX150 z AMP7, ale średnio jestem z niego zadowolony (soft, gładki i miękki przekaz).
Stara seria nie dostała, AK380 - czyli flagowy nie ma.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Najner napisał:

Cześć Wam - rok temu A&K puściło info, że wybrane odtwarzacze dostaną obsługę Tidala offline. Czy wiecie które DAPy ostatecznie dostały tę opcję? Obecnie mam DX150 z AMP7, ale średnio jestem z niego zadowolony (soft, gładki i miękki przekaz).

 

SR15 Norma, SE100 Futura, SP1000 Ultima, SP1000M

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Spawn said:

 

SR15 Norma, SE100 Futura, SP1000 Ultima, SP1000M

 

Przy czym SP1000M byłbym ostrożny - wgrywałem ostatniego Tidala gdzieś tak tydzień temu na niego i offline mi nie działał.

Wywalał info, że dodaje do kolejki download ale ściąganie się nie rozpoczynało. Na SR15 jedzie pięknie.

Sugerowałbym ponowne  SP1000M.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Spawn napisał:

 

SR15 Norma, SE100 Futura, SP1000 Ultima, SP1000M

 

Skwitowałbym to tak: chamstwo i drobnomieszczaństwo. 

 

Ktoś wywalił 16.000 zł na flagowca A&K (AK380) i tylko dlatego, że aktualnie nie jest on z najnowszej linii flagowców, zostaje pozbawiony możliwości naprawienia systemowej dysfunkcjonalności Tidala, jaka została zadysponowana przez A&K. Aktualizacja powinna dotyczyć wszystkich urządzeń posiadających Tidala. Dla mnie offline jest warunkiem wstępnym korzystania w ogóle z Tidala. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, westberg napisał:

 

Skwitowałbym to tak: chamstwo i drobnomieszczaństwo. 

 

Ktoś wywalił 16.000 zł na flagowca A&K (AK380) i tylko dlatego, że aktualnie nie jest on z najnowszej linii flagowców, zostaje pozbawiony możliwości naprawienia systemowej dysfunkcjonalności Tidala, jaka została zadysponowana przez A&K. Aktualizacja powinna dotyczyć wszystkich urządzeń posiadających Tidala. Dla mnie offline jest warunkiem wstępnym korzystania w ogóle z Tidala. 

 

Typowe wyciąganie siana od użytkowników. Kupiłbym chętnie takiego 70mk2, jeżeli daliby obsługę tidal offline. Nie chce się im pracować nad starszymi urządzeniami, trudno. Pójdę do konkurencji :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Skwitowałbym to tak: chamstwo i drobnomieszczaństwo. 
 
Ktoś wywalił 16.000 zł na flagowca A&K (AK380) i tylko dlatego, że aktualnie nie jest on z najnowszej linii flagowców, zostaje pozbawiony możliwości naprawienia systemowej dysfunkcjonalności Tidala, jaka została zadysponowana przez A&K. Aktualizacja powinna dotyczyć wszystkich urządzeń posiadających Tidala. Dla mnie offline jest warunkiem wstępnym korzystania w ogóle z Tidala. 
Dlatego też, mimo że gra cudownie i był demo unit do wzięcia za "grosze" (w porównaniu do pierwotnej ceny) w mp3store, zrezygnowałem. Miałem go na testy ale brak tidal offline dla mnie dyskwalifikuje każdego DAPa.
Nie mam kolekcji płyt, jakiś czas temu straciłem swoje flac robione przez lata. Bolało jak cholera ale tidal w 80% pozwolił mi odbudować set.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, westberg napisał:

 

Skwitowałbym to tak: chamstwo i drobnomieszczaństwo. 

 

Ktoś wywalił 16.000 zł na flagowca A&K (AK380) i tylko dlatego, że aktualnie nie jest on z najnowszej linii flagowców, zostaje pozbawiony możliwości naprawienia systemowej dysfunkcjonalności Tidala, jaka została zadysponowana przez A&K. Aktualizacja powinna dotyczyć wszystkich urządzeń posiadających Tidala. Dla mnie offline jest warunkiem wstępnym korzystania w ogóle z Tidala. 

 

AK380 nie ma możliwości uruchomienia open apk które są najoglądniej mówiąc androidowymi aplikacjami ponieważ posiada inny system operacyjny i inne podzespoły. Nie mam zamiaru tutaj nikogo bronić ale o ile mi wiadomo Astell nie obiecywał przy premierach pełnego tidala na ak380 ani też na sp1000 więc w czym problem? Jeśli dobrze pamietam to seria 300, 320 i 380 w ogóle nie miała obsługi tidala do pewnego momentu.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Spawn napisał:

 

AK380 nie ma możliwości uruchomienia open apk które są najoglądniej mówiąc androidowymi aplikacjami ponieważ posiada inny system operacyjny i inne podzespoły. Nie mam zamiaru tutaj nikogo bronić ale o ile mi wiadomo Astell nie obiecywał przy premierach pełnego tidala na ak380 ani też na sp1000 więc w czym problem? Jeśli dobrze pamietam to seria 300, 320 i 380 w ogóle nie miała obsługi tidala do pewnego momentu.

Nie wiem jak seria 3xx, ale AK70 mk2 był przedstawiony jako projekt "android based". Pewnie, że AK nie obiecało obsługi Tidala offline, ale i tak mam wrażenie, że jakby chcieli, to by mogli. No nic, robią urządzenia klasy premium i widocznie mogą sobie na takie zachowanie pozwolić. Nie będę na nich wieszał psów, po prostu kupię coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Spawn napisał:

 

AK380 nie ma możliwości uruchomienia open apk które są najoglądniej mówiąc androidowymi alikacjami ponieważ posiada inny system operacyjny i inne podzespoły. Nie mam zamiaru tutaj nikogo bronić ale o ile mi wiadomo Astell nigdy nie obiecywał pełnego tidala na ak380 ani też na sp1000 więc w czym problem?

 

Nie znam się na tym. Jestem prostym chłopem, który uważa, że jeżeli łopata służy do kopania, to powinna kopać tam, gdzie chcę, a nie tylko w okolicy miejsca zamieszkania. 

 

Problem polega na tym, że większość urządzeń posiadających Tidala ma funkcjonalność offline, nawet tych urządzeń zdecydowanie tańszych. Tylko linia 300 takiej funkcjonalności nie posiada. Dlatego ludzie na to zwracali uwagę - nawet na tym forum był stosowny wątek. Skoro inne sprzęty posiadały funkcjonalność offline, kosztując ułamek ceny Astella, to także i jego klienci mogli oczekiwać możliwości używania offline w swoich odtwarzaczach. Tu się okazuje, że jednak nie mogli.  

 

To jest trochę tak, jakbyś kupił przenośne radio, które możesz używać tylko w domu po podłączeniu do anteny zbiorczej. Trochę bez sensu. Urządzenie przenośne powinno mieć cechy urządzenia przenośnego, a nie stacjonarnego.  

 

 

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, westberg napisał:

 

Nie znam się na tym. Jestem prostym chłopem, który uważa, że jeżeli łopata służy do kopania, to powinna kopać tam, gdzie chcę, a nie tylko w okolicy miejsca zamieszkania. 

 

Problem polega na tym, że większość urządzeń posiadających Tidala ma funkcjonalność offline, nawet tych urządzeń zdecydowanie tańszych. Tylko linia 300 takiej funkcjonalności nie posiada. Dlatego ludzie na to zwracali uwagę - nawet na tym forum był stosowny wątek. Skoro inne sprzęty posiadały funkcjonalność offline, kosztując ułamek ceny Astella, to także i jego klienci mogli oczekiwać możliwości używania offline w swoich odtwarzaczach. Tu się okazuje, że jednak nie mogli.  

 

To jest trochę tak, jakbyś kupił przenośne radio, które możesz używać tylko w domu po podłączeniu do anteny zbiorczej.  

 

 

 

Proszę wymień choć jedno urządzenie które posiada Tidala Offline jednocześnie nie posiadając normalnego androida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Spawn napisał:

 

Proszę wymień choć jedno urządzenie które posiada Tidala Offline jednocześnie nie posiadając normalnego androida.

 

A co to ma do rzeczy? To problem producenta, aby implementacja programu na urządzeniu była właściwa. Skoro zdecydował się na implementację programu na urządzenia bez androida, to powinien zrobić to z pełną funkcjonalnością tego programu. A skoro zrobił wersję inwalidzką, to to jest jego problem, o który jako klient firmy mogę mieć chyba pretensje. Nie? Tyle mam do powiedzenia. 

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, westberg napisał:

 

A co to ma do rzeczy? To problem producenta, aby implementacja programu na urządzeniu była właściwa. Skoro zdecydował się na implementację programu na urządzenia bez androida, to powinien zrobić to z pełną funkcjonalnością tego programu. Tyle mam do powiedzenia. 

 

Bardzo dużo ma do rzeczy. Jak decydujesz się na zakup urządzenia który nie posiada jakiejś funkcjonalności to jak możesz mieć pretensje do producenta że jej tam nie ma?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
A co to ma do rzeczy? To problem producenta, aby implementacja programu na urządzeniu była właściwa. Skoro zdecydował się na implementację programu na urządzenia bez androida, to powinien zrobić to z pełną funkcjonalnością tego programu. Tyle mam do powiedzenia. 
Na obronę AK dodam od siebie że tidal nie chciał dawać offline poza swoją aplikacją. Chodzi o ich algorytm szyfrowania chyba lub inne sprawy licencyjne.

Ale tak czy inaczej - tidal offline musi być. Jednak nie linczowalbym ich za brak w starszych urządzeniach. Wszyscy którzy je wtedy kupowali wiedzieli że nie ma.
To nie Tesla gdzie wiadomo że nowy upgrade da nowe funkcjonalności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Spawn napisał:

 

Bardzo dużo ma do rzeczy. Jak decydujesz się na zakup urządzenia który nie posiada jakiejś funkcjonalności to jak możesz mieć pretensje do producenta że jej tam nie ma?

 

Urządzenie kupiłem bez Tidala.

 

Tidal pojawił się wraz z aktualizacją oprogramowania, reklamowany przez Astella jakby to był ósmy cud świata. Po wstępnej euforii okazało się, że ten ósmy cud świata to taki lekko średnio do pupy był. 

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, westberg napisał:

 

Urządzenie kupiłem bez Tidala.

 

Tidal pojawił się wraz z aktualizacją oprogramowania, reklamowany przez Astella jakby to był ósmy cud świata. Po wstępnej euforii okazało się, że ten ósmy cud świata to taki lekko średnio do pupy był. 

 

Kupiłeś sprzęt bez tidala, dostałeś dodatkową funkcje i jeszcze kręcisz nosem?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Spawn napisał:

 

Kupiłeś sprzęt bez tidala, dostałeś dodatkową funkcje i jeszcze kręcisz nosem?

 

Owszem, bo nie służy mi ona do niczego. A służyłaby, gdyby był offline. Generalnie tak samo byłbym zadowolony, gdyby Astelle sprzedawano z funkcją fontanny, tyle że nie działającej. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, westberg napisał:

 

Owszem, bo nie służy mi ona do niczego. A służyłaby, gdyby był offline. Generalnie tak samo byłbym zadowolony, gdyby Astelle sprzedawano z funkcją fontanny, tyle że nie działającej. 

 

Skoro potrzebujesz tidala to po co kupowałeś urządzenie bez tej funkcji? :blink:

Ja osiadłem na dluższy czas na Sony WM1A który to nie ma wifi ani żadnych strimingów ale po 2 latach od premiery dostał nigdy nie zapowiedzianą funkcje odbiornika bluetootha i można sobie streamować tidala z telefonu przez BT. Mam im wygrażać pięściami że nie dostałem normalnego tidala? :)

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Konkurencja jest duża, chcesz/chciałeś Tidala i jego funkcjonalności pozycji na rynku jest od groma. Nikt przecież nie zmusza do kupienia konkretnej marki. U mnie Tidal jest na telefonie tylko w celu zabicia czasu odsłuchania i sprawdzenia nowości. Mimo że mój DAP ma pełna obsługę Tidala to z niego nie korzystam na nim. Producent powinien mi oddać kasę bo nie korzystam? To przecież ja konsument decyduję co kupuję mogłem bez Tidala. Dlaczego AK dopiero teraz wprowadził offline? Pewnie z powodu kasy - bo ona jest powodem większości rzeczy jakie dzieją się na świecie. 

AK SR15 to świetny player - wystarczy posłuchać. Czy godny polecenia proszę sobie odpowiedzieć samemu, słuchając go. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Spawn napisał:

 

Skoro potrzebujesz tidala to po co kupowałeś urządzenie bez tej funkcji? :blink:

Ja osiadłem na dluższy czas na Sony WM1A który to nie ma wifi ani żadnych strimingów ale po 2 latach od premiery dostał nigdy nie zapowiedzianą funkcje odbiornika bluetootha i można sobie streamować tidala z telefonu przez BT. Mam im wygrażać pięściami że nie dostałem normalnego tidala? :)

 

Bo kiedy kupowałem nie potrzebowałem Tidala. Ale skoro producent w swej łaskawości umożliwił mi korzystanie z tego programu, to się ucieszyłem. Ale przestałem się cieszyć, kiedy się okazało, że Tidal nie działa offline. 

 

Generalnie - jeżeli mi już wepchnęli tego Tidala, to chciałbym go mieć w wersji używalnej. To chyba jest normalna postawa, nie? Nienormalne to by było zadowolenie, że się ma Tidala, tylko nieużywalnego mobilnie. :)

8 minut temu, Superata napisał:

Konkurencja jest duża, chcesz/chciałeś Tidala i jego funkcjonalności pozycji na rynku jest od groma. Nikt przecież nie zmusza do kupienia konkretnej marki. U mnie Tidal jest na telefonie tylko w celu zabicia czasu odsłuchania i sprawdzenia nowości. Mimo że mój DAP ma pełna obsługę Tidala to z niego nie korzystam na nim. Producent powinien mi oddać kasę bo nie korzystam? To przecież ja konsument decyduję co kupuję mogłem bez Tidala. Dlaczego AK dopiero teraz wprowadził offline? Pewnie z powodu kasy - bo ona jest powodem większości rzeczy jakie dzieją się na świecie. 

AK SR15 to świetny player - wystarczy posłuchać. Czy godny polecenia proszę sobie odpowiedzieć samemu, słuchając go. 

 

Jeżeli Kolega chciał mnie swoim wpisem zachęcić do kupna kolejnego urządzenia Astell&Kern to niestety nie udało mu się. :)

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności