Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell & Kern SR15 - opinie


Superata

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Nie wzbudzał mojego zaufania, powyginany, dziwny - o co chodzi?

Niby muzykę każdy odbiera inaczej, inaczej słyszymy i czujemy. Dlatego te dziwne kształty i kąty.

O dziwo w ręce leży jak ulał. Pewnie i łatwo sterować praktycznie wszystkimi funkcjami. 

Włożyłem kartę, wszedłem w bibliotekę...

To gra i to jak! Po AK380i SP1000 to chyba będzie mój lider, jeszcze tylko SE100 nie słuchałem

SR15 jest genialny! Warto posłuchać i ocenić samemu. 

 

41VnqO8KIpL._SX425_.jpg

Screen_Shot_2018-05-14_at_7.03.26_AM.png

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Superata napisał:

Nie wzbudzał mojego zaufania, powyginany, dziwny - o co chodzi?

Niby muzykę każdy odbiera inaczej, inaczej słyszymy i czujemy. Dlatego te dziwne kształty i kąty.

O dziwo w ręce leży jak ulał. Pewnie i łatwo sterować praktycznie wszystkimi funkcjami. 

Włożyłem kartę, wszedłem w bibliotekę...

To gra i to jak! Po AK380i SP1000 to chyba będzie mój lider, jeszcze tylko SE100 nie słuchałem

SR15 jest genialny! Warto posłuchać i ocenić samemu. 

 

 

 

Wyślijcie do recenzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie cacuszo z tego SR15, cukiereczek i dzieło sztuki! Obłednie i pięknie wykonany. Ma się wrażenie obcowania z produktem top klasy, a nie z plastikową zabawką (jak w przypadku SP1000M, a przede wszystkim w przypadku KANN-a).

Natomiast w warstwie muzycznej szalenie muzykalny. Wchodzimy w album muzyczny, który mamy ochotę w danej chwili wysłuchać i słuchamy go do końca. Nie mamy potrzeby "skakania" po utworach w poszukiwaniu nie wiadomo czego. Porównując go bezpośrednio do ponad trzykrotnie droższego SP1000M, SR15 nie wnika aż tak głęboko w strukturę nagrania (i sporo zdarzeń muzycznych ma niestety uproszczonych), nie ma tak nagłych skoków dynamiki (choć bas wydaje się lepiej dociążony właśnie w SR15, niż w SP1000M), ale właśnie SR15 ma się ochotę słuchać dłużej, niż SP1000M. Zdecydowanie dla melomanów jest ten SR15.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdążyłem posłuchać przed końcem promocji.... cena promo była dobra. Właściwie normalna. Ta 3500 jest przegięta tym bardziej, że jest teraz promocja i można kupić sr15 za 595$ a za 699 razem ze skórzanym etui. :)) Także tego... no! Kochany Mp3store, bardzo prosimy o kolejne promo. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vonBaron napisał:

Ciekawe jak wypada w porównaniu do droższego DX200 :rolleyes:

Mnie się nigdy nie podobał DX200. Mając do wyboru DX200 i DX150, zdecydowanie DX150.

Można powiedzieć, że DX150 ma wybrzmiewanie i barwy nawet bardziej urozmaicone oraz bardziej urozmaicony bas, niż SR15, ale pod względem przyjemności z odsłuchu i płynności (w sensie - ciągłości pasma), wolę SR15, niż DX150.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2018 o 21:39, saudio napisał:

Bo nie słuchałeś z innymi AMPami, a standardowy AMP1 jest najsłabszy, podłącz AMP8 to zobaczysz.

Mam pytane - to jest najlepszy amp - ten 8, czy najlepszy, który pasuje koledze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mój SR15 szczęśliwie został kupiony w promo przed świętami. I... nie mogę się od niego oderwać. Muszę też potwierdzić słowa kolegi: skończyło się skakanie po utworach. Teraz wszystko jest ciekawe i ciekawie brzmi. 

 

ZL

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również posłuchałem SR15, krótko bo przez jeden dzień ( na słuchawkach, z wyjścia liniowego na sprzęcie stacjonarnym, z wyjścia USB OTG pod zewnętrznym DAC ). Bardzo pozytywne wrażenia. Jest muzykalnie, rozdzielczo, ciekawie. Pierwszy odtwarzacz, który gra u mnie z każdego wyjścia dobrze. Poprzednio nie zawsze tak było. Dźwiękowo słuchając tylko na słuchawkach umiejscowiłbym go gdzieś pomiędzy AK70 a QPR1. Podłączyłem go też do laptopa kablem usb żeby sprawdzić tryb DAC bo na jakiejś angieskojęzycznej recenzji wyczytałem, że nie posiada tej funkcji. U mnie zagrało, ale były jakieś zakłócenia, trzaski. Generalnie bardzo pozytywnie, dobra jakość również z Tidala przez wifi, na pewno lepsza niż w AK 70.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Zwrotnik napisał:

Również posłuchałem SR15, krótko bo przez jeden dzień ( na słuchawkach, z wyjścia liniowego na sprzęcie stacjonarnym, z wyjścia USB OTG pod zewnętrznym DAC ). Bardzo pozytywne wrażenia. Jest muzykalnie, rozdzielczo, ciekawie. Pierwszy odtwarzacz, który gra u mnie z każdego wyjścia dobrze. Poprzednio nie zawsze tak było. Dźwiękowo słuchając tylko na słuchawkach umiejscowiłbym go gdzieś pomiędzy AK70 a QPR1. Podłączyłem go też do laptopa kablem usb żeby sprawdzić tryb DAC bo na jakiejś angieskojęzycznej recenzji wyczytałem, że nie posiada tej funkcji. U mnie zagrało, ale były jakieś zakłócenia, trzaski. Generalnie bardzo pozytywnie, dobra jakość również z Tidala przez wifi, na pewno lepsza niż w AK 70.

To słuchałeś w końcu SR15, czy sprzętu do którego był podłączony jako transport? Bo albo czegoś nie rozumiem, albo nie słuchałeś wcale SR15, tylko sprzętu do jakiego był podłączony.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Vaiet napisał:

To słuchałeś w końcu SR15, czy sprzętu do którego był podłączony jako transport? Bo albo czegoś nie rozumiem, albo nie słuchałeś wcale SR15, tylko sprzętu do jakiego był podłączony.

Dźwiękowo, słuchając tylko na słuchawkach umiejscowiłbym go gdzieś pomiędzy AK70 a QPR1 ( ze znanych mi odtwarzaczy ). Również na słuchawkach - dobra jakość z Tidala przez wifi, na pewno lepsza niż w AK 70. Jeżeli pożyczę go na kilka dni to napiszę coś więcej. Poza tym słuchałem go również z wyjścia liniowego podłączonego do wzmacniacza, więc nie jako transport tylko odtwarzacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
On 1/2/2019 at 7:24 PM, Zwrotnik said:

 Podłączyłem go też do laptopa kablem usb żeby sprawdzić tryb DAC bo na jakiejś angieskojęzycznej recenzji wyczytałem, że nie posiada tej funkcji. U mnie zagrało, ale były jakieś zakłócenia, trzaski. 

 

A no właśnie - DAC po USB jest ale ja w Windows miałem problemy - zanim się bufor zapełni trzaska i pierdzi. Po zapełnieniu (kilka sekund) śmiga aż miło.

Ale jak tylko przewiniesz lub zmienisz track - to samo.

@ZebLong mógłbyś to jakoś nam potwierdzić?

Czekam na SR15 bo zeszły z magazynu, ale funkcja DAC jest dla mnie bardzo ważna. Myślałem, że to jakiś problem z moimi Windows wcześniej a tu kolejne osoby zgłaszają.

Co ciekawe - na stronie nie ma do niego sterowników do AK, czyli powinno jechać na natywnych Windows.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności