Skocz do zawartości

Lampowy / hybrydowy wzmacniacz słuchawkowy do 1500 PLN


Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję wzmacniacza jak w temacie, ale.....

Wzmacniacz musi współpracować z zestawem Yamaha PianoCraft MCR-N670D (zestaw gabinetowy), a konkretnie musi być wpięty między odtwarzacz CD (NT670D), a wzmacniacz (A-670). To oznacza wymóg posiadania wejścia i wyjścia (przelotka) sygnału analogowego po RCA. 

Wymóg ten spełnia używany obecnie wzmacniacz Pro-Ject Head Box S, ale nie jest lampowy / hybrydowy

Używam słuchawek BT770 Pro 80 Ohm, ale nie wykluczam dokupienia słuchawek otwartych (do 1000 PLN).

Budżet jak pisałem w temacie do 1500 PLN, ale im taniej (a nadal dobrze) tym lepiej. Nie jestem audiofilem (Pianocraft :)), ale od zawsze chciałem posłuchać lampki

 

Gdyby miał USB DAĆ byłoby super.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za propozycje sprzętowe. Czytam.

 

A co powiecie o Little Dot MK2 ? Do kupienia za niecałe 700 PLN (Amazon, Alliexpress). Kropka dał "Rekomendację". :)

 

Tytułem uzupełnienie dodam, że przed chwilą zamówiłem DT990 Pro 250 Ohm.

Tak więc "lampa" będzie grać z DT770 Pro 80 Ohm oraz DT990 Pro 250 Ohm. Po testach pewnie zdecyduję, które słuchawki zatrzymać, a które sprzedać.

 

Dopytam jeszcze o Feliks Audio Echo (1399 PLN)

Też ma dobre recenzje.

 

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2018 o 11:20, marek_m napisał:

Poszukuję wzmacniacza jak w temacie, ale..... To oznacza wymóg posiadania wejścia i wyjścia (przelotka) sygnału analogowego po RCA. 

 

 

Napisz do Pana Wiesława z firmy Eufonika. Zrobi każdy wzmacniacz na indywidualne zamówienie. Np. taki jak dla mnie na lampach 6sn7 (6f8g) i 6as7. To jest poziom np. Darkvoice po modyfikacjach i na dobrych lampach, a lepszy od podstawowych modeli Feliks czy WBA. 

Zrobi z przelotką, z wyjściem z przedwzmacniacza, itd. Ma kilka podstawowych modeli, ale zrobi każdy, ten mój to pierwszy taki model :) 

 

 

Eufonika H5.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zaczynać nowego wątku - zapytam tutaj, tym bardzie, że odpowiedzi będą miały duży wpływ na dalsze losy poszukiwania wzmacniacza lampowego.

Jak pisałem w pierwszym poście, mój sprzęt "gabinetowy" to Yamaha Pianocraft - co oznacza, że wzmacniacz ma tylko jedno wejście RCA. Chcąc używać wzmacniacza słuchawkowego, musiałem wybrać taki z przelotką (sygnał analogowy z CD przechodzi przez wzmacniacz słuchawkowy i wędruje dalej do wzmacniacza głośnikowego).

 

Problem polega na tym, że takich wzmacniaczy (z przelotką) nie ma wiele, więc mój wybór jest mocno ograniczony.

 

A teraz do sedna: czy mogę zastosować "splitter" który pozwoli mi rozdzielić sygnał analogowy z CD na dwa tory, do dwóch wzmacniaczy (głośnikowego i słuchawkowego) ?

Jeżeli mógłbym to zrobić bezpiecznie i bez utraty jakości sygnału, mój wybór wzmacniaczy słuchawkowych bardzo by się rozszerzył :)

 

Co sądzicie o takim rozwiązaniu ?

 

Ewentualnie taki switch:

rkOnE1w.jpg

 

ale wolałbym splitter na kablach.

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności