Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

DAC+wzmacniacz słuchawkowy+słuchawki (+transport) do 10 tys. zł


Melo2573

Pytanie

Cześć.

 

Chciałbym zacząć się rozglądać za zestawem: DAC + wzmacniacz słuchawkowy (mogą być w jednym urządzeniu) + słuchawki (+ ewentualnie transport CD). Słuchawki mogą być otwarte lub zamknięte - priorytetem jest jakość dźwięku.

 

Źródłem będzie albo posiadany już komputer (dźwięk będzie pochodził z wyjścia USB) albo transport CD (do nabycia w ramach budżetu) - w zależności od tego co da lepszy dźwięk.

 

Dźwięk, który chciałbym uzyskać: "lampowy" tzn. plastyczny, naturalny, głęboki, przestrzenny, ze szczegółami, wszystko wyraźne, pełne niskie tony, jednak bez przejaskrawień w jakimkolwiek paśmie. Napisałem dźwięk "lampowy" co niekoniecznie musi oznaczać wzmacniacz lampowy (może być tranzystorowy) -  raczej chodzi o styl dźwięku czyli możliwie najbardziej naturalny.

 

Muzyka której słucham: głównie jazz, ale też rock i muzyka symfoniczna (te gatunki chyba się nie wykluczają jeśli chodzi o parametry sprzętu hifi).

 

Budżet: 10.000zł. Zakup nie na "już" - szukać i odsłuchiwać mogę nawet rok.

 

Będę wdzięczny za podpowiedzi za czym się rozglądać.

 

 

 

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Każde słuchawki to jakiś kompromis, dla mnie np. hd 800 to nuda, nawet z lebena cs 300 ( który podobno do nich najlepszy  ) ...

 
Edytowane przez xtpppp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzisiejszy forumowy meet we Wrocławiu był ciekawy, ponieważ było sporo sprzętu i przez 7 godzin absolutnie nie można się było nudzić. Ja generalnie skupiłem się na podpinaniu kolejnych słuchawek do Bursona CV2+ ale skoro nadarzyła się dobra okazja to sporo czasu poświęciłem też na odsłuchy wzmacniaczy lampowych.


Generalnie mogę powiedzieć, że wzmacniacze lampowe wprawdzie sympatycznie wyglądają i niektóre porządnie grają ale to nie jest sprzęt dla mnie – zdecydowanie wolę surowość elektroniki tranzystorowej.


Jeśli chodzi o Bursona to Kurop przyniósł na meet słuchawki, które były na mojej liście do obowiązkowego odsłuchu.


Tor: Audio Analogue Paganini MKI, Burson CV2+, kabel cyfrowy Melodika .
Muzyka: Vistula River Brass Band "Entertainer", Novi "Bossa Nova", Carlos Santana "Shaman", Aerosmith "Big Ones".

 

Wrażenia były takie:


1.    Final Audio D8000: wydają się być mniej wymagające co do wzmacniacza niż Meze Empyrean: przy zestawie Meze & CV2+ miałem wrażenie, że zmiana combo na lepsze w jakimś stopniu poprawiłaby brzmienie słuchawek, przy D8000 & CV2+ takiego wrażenia nie odniosłem: Burson wyciska z D8000 wszystko co można i dobrze się z nimi zgrywa. Meze z Bursonem pokazały wg mnie więcej detali niż D8000 (choć nie była to różnica jakaś spektakularna): w Meze lepiej słychać różnicę między dalekimi i bliskimi planami, Meze są bardziej plastyczne niż D8000, Meze są w mojej ocenie bardziej realistyczne (D8000 w pewnym sensie upraszczają przekaz). O ile w muzyce jazzowej słynny bas D8000 nie miał pola do popisu o tyle w muzyce Santany bas był bardzo rozbudowany. D8000 grają równo niezależnie od poziomu głośności, Meze przy większych głośnościach zlewają dźwięk (co oczywiście jest ich wadą). Meze i D8000 prezentują wyraźnie inne style: Meze posiadają jak to określiłem w ostatniej recenzji „mgiełkę ostrości”, podczas gdy D8000 są sterylne do tego stopnia, że dla mnie to było męczące (ale jest to kwestia indywidualnego odbioru, bo były osoby na meecie, które się D8000 zachwyciły). Mogę podsumować to porównanie, że Meze mnie autentycznie wzruszyły podczas gdy D8000 nie wzbudziły we mnie dużych emocji. Jest oczywiste jednak, że D8000 były najlepszymi słuchawkami na dzisiejszym meecie (Empyreanów dzisiaj nie było).
Jeśli chodzi o wygodę D8000 to oceniam ją zaledwie na 5/6.

 

2.    Focal Clear: Bardzo porządne słuchawki zarówno pod względem brzmienia jak i jakości wykonania. Jeśli chodzi o brzmienie to wprawdzie dodają minimalną ilość ostrości, wyrazistości ale jednak ogólnie wrzuciłbym je do szufladki słuchawek raczej sterylnych (w przeciwieństwie do Fostexów TH909, które dużo bardziej przejaskrawiały, czy też Empyreanów). Jednakże sterylność Focali Clear nie była aż tak duża, żeby miało to męczyć – wręcz przeciwnie – dawały frajdę ze słuchania, wywoływały jakieś emocje. Focale Clear grają bardzo równo w całym paśmie, szerokość sceny i separacja oraz wyrazistość instrumentów nie budzi zastrzeżeń, bas nie jest zbyt mięsisty ale jest go w wystarczającej ilości. Burson CV2+ bardzo dobrze współpracuje z Focalami.

 

Wnioski końcowe po trzech odsłuchach: dla mnie zdecydowanym zwycięzcą trzytygodniowych porównań są Meze Empyrean i te zapewne kupię o ile uda mi się je znaleźć w odpowiedniej cenie. ;)


PS. Questyle Twelve vs Burson CV2+:  Kurop przyniósł dzisiaj oprócz całego naręcza słuchawek także Questyle’a Twelve, więc można go było porównać w bezpośrednim starciu z CV2+. Oczywiście do porównania użyłem najlepszych słuchawek meetu czyli FA D8000. Wynik starcia jest taki, że Questyle gra wprawdzie dobrze jeśli chodzi o jakość dźwięku ale z wyraźnym nalotem tranzystorowym – mi się to nie spodobało. Tej wady nie posiada Burson, który gra bardzo dobrze bez żadnych nalotów i z większym rozmachem i z tego powodu pozostawił Questyle’a z tyłu.

 

Meet4.jpg

Meet5.jpg

Meet6.jpg

Edytowane przez Melo2573
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 minut temu, Melo2573 napisał:

Burson wyciska z D8000 wszystko co można i dobrze się z nimi zgrywa.

Trochę mnie zaskakuje ta opinia. Słuchałem D8000 z tym Byrsonem i było to jedne z gorszych połączeń jakie słyszałem z D8000. Nasycona barwa Bursona + nasycona barwa D8000 stoją do siebie w opozycji i wysokich tonów tam nie uświadczysz, będą wręcz zagładzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 2.03.2019 o 18:51, Melo2573 napisał:

I jak będziesz odsłuchiwał Staxy upomnij się o lampowy energizer

Staxy z lampą są zamulone. Nie polecam. Chociaż większość tutaj chyba lubi zamulony dźwięk. To sorry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@dj1978 mogę się mylić. Ale takie miałem wrażenie biorąc pod uwagę fakt, że D8000 zagrały wg mnie z Bursonem "pełną piersią" (w sensie potęgi dźwięku, rozdzielczości czy sceny).  Zresztą słuchałem dziś D8000 także z Questyle Twelve i generalnie styl słuchawek podobny. Być może w detalach z innym torem możnaby coś jeszcze zmienić.

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, Melo2573 napisał:

@dj1978 mogę się mylić. Ale takie miałem wrażenie biorąc pod uwagę fakt, że D8000 zagrały wg mnie Bursonem "pełną piersią".  Być może w detalach z innym torem możnaby coś zmienić.

Na meecie mieliście jeszcze inne wzmaki, słuchałeś dla porównania D8000 z czymś innym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słuchałem D8000 jeszcze ze wzmacniacza bodajże Tajniakosa i Questyle Twelve. Faktycznie z systemem Tajniakosa można było zauważyć jakąś różnicę jeśli chodzi o wysokie tony czy generalnie o finezję natomiast problem w tym, że słuchałem jego systemu z innymi CD niż na Bursonie i nie mogę ocenić na ile różnica w brzmieniu wynikała z realizacji nagrań a na ile z toru. Rzeczywiście mogę przyznać, że na systemie Tajniakosa dźwięk D8000 był bardziej zróżnicowany niż z Bursonem, zagrały z jego systemem lepiej, ale tak prawdę mówiąc  po 40 minutach słuchania D8000 wiedziałem, że to nie moja bajka, niezależnie od tego gdzie bym te słuchawki podpiął (w szczególności darowałem sobie podpinanie D8000 do wzmacniaczy lampowych a innych tranzystorów na sali już nie było).

 

Być może ta moja recenzja jest we fragmencie "Burson wyciska z D8000 wszystko co można" jednak zbyt dużym uproszczeniem, bo wiadomo, że każda istotna zmiana toru spowoduje zmianę dźwięku. Bardziej trafne byłoby napisać "jeśli chodzi o styl Burson wyciska z D8000 wszystko co można". Mi akurat bardziej niż ewentualny brak wysokich tonów bardziej przeszkadzała ta kliniczna wręcz sterylność i w sumie na niej się skupiłem.

Natomiast przy fragmencie, że Burson dobrze się zgrywa z D8000 jednak bym obstawał (pomimo być może pewnych niedostatków tego połączenia), ponieważ słyszałem jak beznadziejnie grają z nim pochodzące także z wysokiej półki Cross Zone CZ-1.

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wg mnie @Melo2573 wycisnął ten meet jak cytrynkę czytając wpisy. Skoro Burson dojechał i stał się częścią finalnego toru to skupienie się na meet na przesłuchiwaniu różnych słuchawek z Bursonem było strzałem w 10. Można to zrobić i gdzieś na odsłuchach w salonie, ale na miejscu skorzystać z podpowiedzi i opisów forumowiczów - pewnie bezcenne.

 

Siedzę i czytam te opisy i wkurzam się że nie mogłem dotrzeć.

A przy okazji - czy ktoś z wba jest na forum?

Edytowane przez Nicodem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Nicodem słuchałem też z CV2+ wiele innych słuchawek ale nie robiłem notatek więc nic na ich temat nie napiszę. Zanotowałem tylko, że całkiem dobrze zaprezentowały się słuchawki Audio-Technica ATH AD2000X oraz Pioneer SE Monitor 5. Natomiast wogóle nie podeszły mi Ether Flow oraz Sundary (wygląda na to, że nie trawię słuchawek planarnych).

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
24 minutes ago, Rafacio said:

Staxy z lampą są zamulone. Nie polecam. Chociaż większość tutaj chyba lubi zamulony dźwięk. To sorry.

Ale przecież różne modele słuchawek Staxa też różnią się sygnaturą i to całkiem solidnie. Ja mam L300 z buforem lampowym w torze (iFi iTube2) i bardzo mi się to podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, Nicodem napisał:

Siedzę i czytam te opisy i wkurzam się że nie mogłem dotrzeć.

A przy okazji - czy ktoś z wba jest na forum?

Facet z wba wspomniał, że "muszę zarejestrować się na forum", więc chyba jeszcze nie ;) Polecam czym prędzej wbić na ich fanpage i przemówić do rozsądku, w końcu wielu potencjalnych klientów tutaj mamy ;) Widać było w chłopakach z wba wielką zajawkę na tworzenie sprzętu, jeżeli sam coś będę składał, to praktycznie na pewno to będzie wba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
[mention=79668]Nicodem[/mention] słuchałem też z CV2+ wiele innych słuchawek ale nie robiłem notatek więc nic na ich temat nie napiszę. Zanotowałem tylko, że całkiem dobrze zaprezentowały się słuchawki Audio-Technica ATH AD2000X oraz Pioneer SE Monitor 5. Natomiast wogóle nie podeszły mi Ether Flow oraz Sundary (wygląda na to, że nie trawię słuchawek planarnych).
O to bardzo ciekawe. Jak z bursonem więc z pamięci porównasz Clear i flow?
Ja mam teraz na weekend flow i podobają mi się ale clear były też wcześniej wg mnie świetne. A pytam też dlatego że zerkam w stronę ewentualnego odsłuchu i zakupu soloista mk2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 minut temu, Nicodem napisał:

Jak z bursonem więc z pamięci porównasz Clear i flow?

Moim zdaniem Cleary są dużo lepsze. Wiele nie napiszę, bo Ether Flow słuchałem zaledwie parę minut ale ogólnie Focale zagrały bardziej zdecydowanie, bezpośrednio, a Flow jakoś tak się "rozpływały".

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zastanawia mnie, co może oznaczać "sterylne" w odniesieniu do D8000? Lepszości K701 od HD800 nawet nie będę próbował ugryźć. Być może O2 jest tu kluczem. Ogólnie ciekawe wiadomości poranne.

13 godzin temu, xtpppp napisał:

Każde słuchawki to jakiś kompromis, dla mnie np. hd 800 to nuda, nawet z lebena cs 300 ( który podobno do nich najlepszy  ) ...

Znam kilka lepszych połączeń, a powyższe mnie też nie ruszyło. Z lamp dużo prędzej Eddie Current Zana Deux OTL do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 minut temu, majkel napisał:

Zastanawia mnie, co może oznaczać "sterylne" w odniesieniu do D8000?

Może bezjajeczne? (zastrzegam, że dla mnie, ponieważ nie chciałbym podpaść wielu fanom tych słuchawek :)).@majkel miałeś może już okazję słuchać Meze Empyrean?

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz, Melo2573 napisał:

Może bezjajeczne? (zastrzegam, że dla mnie, ponieważ nie chciałbym podpaść wielu fanom tych słuchawek :)).

Fanami się nie przejmuj. ;) Chociaż wolność opinii jest ostatnio w Polsce pojęciem dyskusyjnym.

Rozumiem w takim razie, że wolisz coś bardziej pikantnego i charakternego? Pewnie dlatego planary Ci nie leżą. Mnie się słowo sterylność kojarzy z dźwiękiem wyjałowionym, nieokraszonym. D8000 grają dźwiękiem dociążonym jak dla mnie, więc nie kojarzę ich ze sterylnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, majkel napisał:

Rozumiem w takim razie, że wolisz coś bardziej pikantnego i charakternego?

Trafiłeś w sedno, chociaż na poziomie Empyrean vs. D8000 ta pikantność to są już niuanse, które dla mnie jednak są uderzające. Może stąd biorą się u mnie te kategoryczne przymiotniki w opisach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Określenie sterylne nijak nie pasuje do Finali.

 

A mógłbyś wypunktować wiecej różnic Burson vs Twelve na D8000 i w czym ewentualnie ten pierwszy jest lepszy?

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 godzin temu, Karmazynowy napisał:

Określenie sterylne nijak nie pasuje do Finali.

Widzę dwa ograniczenia w pogłębianiu oceny z mojej strony: nie znam w wystarczającym zakresie słownictwa audio i dodatkowo tor z wczorajszego odsłuchu był inny (raczej gorszy) niż ten z Katowic. Więc nie chciałbym napisać zbyt wiele, z czego musiałbym się potem wycofywać jak niepyszny. Mogę jeszcze raz napisać co mnie uderzyło w Meze: realizm w każdym momencie (także w mikrodetalach), duża plastyczność, wybrzmienia, wyraźne różnice między dalekimi i bliskimi planami, bardzo dobrze słyszalne echo studia. Natomiast co do D8000 mam wrażenie, że one w pewnym sensie to wszystko wygładzają, może momentami nawet ucinają ale zastrzegam się właśnie, że wczoraj był częściowo gorszy tor (transport i kabel koaksjalny) i być może to z tego wynikało. Chociaż na torze Tajniakosa, który chyba był lepszy od mojego, te spostrzeżenia raczej się potwierdzały (ale znów na innych nagraniach). Dobrze by było gdyby więcej osób z forum porównało te słuchawki i napisało co sądzi - sam byłbym ciekaw tych opinii.

 

18 godzin temu, Karmazynowy napisał:

A mógłbyś wypunktować wiecej różnic Burson vs Twelve na D8000 i w czym ewentualnie ten pierwszy jest lepszy?

Generalnie Questyle był podłączony do zupełnie innego toru i w innym pomieszczeniu i słuchałem go parę minut (nie był to kilkudziesięciominutowy odsłuch, bo w tamtym pomieszczeniu trochę nie było do tego warunków). Mogę jedynie napisać krótko jeszcze raz, że ten Questyle miał bardzo wyraźne tranzystorowe brzmienie i po drugie wg mnie scena była pozbawiona powietrza (do samej jakości dźwięku podczas tego krótkiego odsłuchu nie miałem zastrzeżeń). Żeby wypunktować szczegółowo ewentualne inne różnice to musiałbym go podpiąć do swojego źródła i na spokojnie odsłuchać moich płyt odsłuchowych. Jeżeli Kurop byłby tak uprzejmy i ponownie przyniósł Questyle'a na kolejny meet za parę miesięcy to mógłbym o takie porównanie się pokusić (chociaż do tego czasu to pewnie załoga z Gdańska sama taki odsłuch przeprowadzi i napisze jak różnice wyglądają z gdańskiego punktu widzenia).

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, saudio napisał:

Jak różnie można odbierać słuchawki, dla mnie D8000 to demon muzyczny wciągający w przekaz nie da się zrelaksować one atakują muzyką, w przeciwieństwie do Empyreanów które relaksują muzyką. Możliwe że tor ma taki wpływ na słuchawki?

 

Także dochodzę do podobnych wniosków , to jak byc na koncercie  , przy nich nie da sie zrelaksowac, to specyficzne granie, pełne energii i zaangażowania w przekaz.

3 godziny temu, majkel napisał:

Zastanawia mnie, co może oznaczać "sterylne" w odniesieniu do D8000? Lepszości K701 od HD800 nawet nie będę próbował ugryźć. Być może O2 jest tu kluczem. Ogólnie ciekawe wiadomości poranne.

Znam kilka lepszych połączeń, a powyższe mnie też nie ruszyło. Z lamp dużo prędzej Eddie Current Zana Deux OTL do nich.

Nigdy nie twierdziłem ze k701 sa lesze od hd 800  ( bo to inny poziom grania), wcześniej k701 mnie nudziły (  były dobre do słuchania na kacu :)  ) wiec zbierały tylko kurz , ostatnio z ciekawości wpiąłem je do zestawu  phasemation/qutest i zagrały naprawdę ciekawie co samego mnie zdziwiło ( pisze to w kontekście ich ceny  ).

Edytowane przez xtpppp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności