Skocz do zawartości
  • 0

DAC+wzmacniacz słuchawkowy+słuchawki (+transport) do 10 tys. zł


Melo2573

Pytanie

Cześć.

 

Chciałbym zacząć się rozglądać za zestawem: DAC + wzmacniacz słuchawkowy (mogą być w jednym urządzeniu) + słuchawki (+ ewentualnie transport CD). Słuchawki mogą być otwarte lub zamknięte - priorytetem jest jakość dźwięku.

 

Źródłem będzie albo posiadany już komputer (dźwięk będzie pochodził z wyjścia USB) albo transport CD (do nabycia w ramach budżetu) - w zależności od tego co da lepszy dźwięk.

 

Dźwięk, który chciałbym uzyskać: "lampowy" tzn. plastyczny, naturalny, głęboki, przestrzenny, ze szczegółami, wszystko wyraźne, pełne niskie tony, jednak bez przejaskrawień w jakimkolwiek paśmie. Napisałem dźwięk "lampowy" co niekoniecznie musi oznaczać wzmacniacz lampowy (może być tranzystorowy) -  raczej chodzi o styl dźwięku czyli możliwie najbardziej naturalny.

 

Muzyka której słucham: głównie jazz, ale też rock i muzyka symfoniczna (te gatunki chyba się nie wykluczają jeśli chodzi o parametry sprzętu hifi).

 

Budżet: 10.000zł. Zakup nie na "już" - szukać i odsłuchiwać mogę nawet rok.

 

Będę wdzięczny za podpowiedzi za czym się rozglądać.

 

 

 

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam! Ciekawy wątek i ciekawe poszukiwania... !!! Szczerze mówiąc czytam to jak telenowelę i czekam na rozwój wydarzeń. Mam ciche wrażenie, że... sukcesem będzie znalezienie 2-3 par słuchawek, które wzajemnie się uzupełniają i jakiegoś dobrego, uniwersalnego napędu. Podobnie miałem u siebie. Szukałem, słuchałem... kupiłem AKG K702. W momencie transakcji wydały mi się punktem G, złotym środkiem, ideałem... Teraz dalej są bardzo dobre! Jednak są chwile kiedy mocno uśmiechnąłbym się w stronę HD650, może He400i. Czemu? Bo czasami AKG są za spokojne, mają za dużo powietrza... nie czuję dymu fajek z pubie w trakcie słuchanego koncertu barda. 

 

Jak odbierasz swoje HiFimany 400tki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
23 minuty temu, LukaszMag napisał:

i jakiegoś dobrego, uniwersalnego napędu.

Źródłem do CV2+ będzie komputer. Koncepcja z transportem CD upadła gdy ustaliliśmy, że nie ma różnicy między plikami bezstratnymi a płytą CD (prośba do forumowiczów o niepodejmowanie dyskusji w tym zakresie :D). Mam też odtwarzacz CD Audio Analogue Paganini, który docelowo ma być sprzedany, ale oczywiście z ciekawości podepnę go do CV2+.

 

23 minuty temu, LukaszMag napisał:

Jak odbierasz swoje HiFimany 400tki?

Prawdę mówiąc na razie leżą i czekają na wzmacniacz. Próbowałem ich używać z DACiem HIFIMAN HM-101 ale to tylko taka zabawka.

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja też mocno obserwuję ten wątek.

Źródło - komputer (laptop) lub dedykowany tablet (walają się w domu jakieś starsze dzieciaków czy mój, na których działa Windows lub Android).

Potem DAC/AMP - pewnie w jednym pudle. Patrzę na nową promocję mp3store i przyglądam się:

CMA400I

lub

SOUL NOTE SD300.

Ale to tylko patrząc na tę promocję.

Budżet na taki klocek: koło 4tys zł. Miło jakby nie był za duży, mam ograniczone miejsce na biurku.

Bluetooth byłby fajnym dodatkiem ale w ogóle nie jest priorytetem.

Teraz zgranie:

Do tego słuchawki które mam (lub jadą): HE400i oraz Focal Elex.

Docelowo jednak zostanie jedna z nich oraz dokupić chcę zamknięte w budżecie około 5tys zł, jak trzeba będzie dać więcej to pomyślę.

Mam przyklepane SONY Z1R ze względu na sentyment do nich (kiedyś mi się bardzo spodobały). Wiem, że może być z nimi problem z basem więc nie jest to ostateczna decyzja.

Pozostałe- Ether Flow C, LCD-XC, może 820.

Jaki więc DAC/DAP który byłby mniej więcej uniwersalny pod tego typu słuchawki (jak się da). Lub inaczej - jaki który w budżecie będzie najbardziej uniwersalnym wyborem?

W lampy nie szedłem bo boję się jeszcze większych kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 16.02.2019 o 15:15, Nicodem napisał:

Jaki więc DAC/DAP który byłby mniej więcej uniwersalny pod tego typu słuchawki (jak się da). Lub inaczej - jaki który w budżecie będzie najbardziej uniwersalnym wyborem?

Nikodem, jesteś z Warszawy, więc masz najlepsze możliwości odsłuchu, bo salonów audio jest tam zatrzęsienie. Sony Z1R ma warszawski Audiomagic (a także parę innych marek). Więc po prostu udaj się tam na odsłuch i zdaj relację z pierwszej ręki. Ja też zdam relację i dyskusja będzie się posuwała do przodu.

 

W Twoim budżecie masz (wnioski z mojego dwumiesięcznego researchu): Questyle CMA600i, być może Twelve (gdybyś trafił na promocję), Audio Gd Nfb 28.38, ktoś na forum polecał Qutesta + starszego Hedonic'a, a jak dołożysz parę stówek to być może trafisz używanego Bursona CV2+. Ale odsłuchy to podstawa. Jak to się mówi: z pustego w próżne nie nalejesz.

 

A tak na marginesie: Mp3store odpisał Ci w sprawie możliwości odsłuchu u nich?

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 hours ago, Melo2573 said:

 

A tak na marginesie: Mp3store odpisał Ci w sprawie możliwości odsłuchu u nich?

Tak, dam znać w poniedziałek. Próbują coś ustawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzisiejszy dzień spędziłem w pewnym sympatycznym mieście na Śląsku 🏗️🌃 w pewnym sympatycznym salonie audio na odsłuchu. 📼;)

 

Generalnie chodziło o to, żeby sprawdzić które słuchawki zabrzmią dla mojego ucha najlepiej z Bursonem CV2+. A ponieważ od pierwszej rozmowy z salonem minęło zbyt mało czasu to na razie nie było możliwości, żebym posłuchał modeli, które mnie zainteresowały po forumowych recenzjach. Dlatego słuchawki na dzisiaj dobrał wg swojego uznania salon.

 

Odsłuch był z założenia przeprowadzany "w ciemno" tzn. pan z salonu nie informował mnie co słucham i z jakiego przedziału cenowego (chociaż Sennheisery i Focale rozpoznałem bez trudu).

 

Tor: Hegel Mohican, Burson CV2+, kabel cyfrowy (jakiś za 500zł chyba jakiś Oehlbach - w każdym razie niebieski:); EDIT: to nie był Oehlbach tylko Chord Clearway).

 

Muzyka: Vistula River Brass Band "Entertainer", Novi "Bossa Nova", Carlos Santana "Shaman", Aerosmith "Big Ones".

 

Wrażenia z odsłuchu (opisuję swoimi słowami - niestety nie znam rozbudowanej terminologii audio):

 

1. Crosszone cz-1:  Strasznie nudne, za mało dynamiki, bardzo "grzeczne", naturalne, rozdzielczość mnie nie poraziła, dźwięk jakby "przymulony", mała scena, za mało powietrza; słuchawki bardzo dobrze wykonane i wygodne.

 

2. Focal Utopia: w stosunku do Crosszone słuchawki wypadły wyraźniej lepiej, czuć było, że są słuchawki z wyższej półki; w stosunku do Crosszone więcej w nich życia, większa rozdzielczość, więcej powietrza (chociaż w tych trzech aspektach mogłoby być jeszcze lepiej), być może dół mógłby być bardziej dociążony, słuchawki neutralne, grzeczne, w jazzie nie słyszałem wyraźnie talerzy z drugiego planu, scena szersza niż w Crosszone, bębny słabo uwypuklone; podobnie jak Crosszone bardzo dobrze wykonane i wygodne.

 

3. Sennheiser HD800S: Przy tych słuchawkach wyraźnie się ożywiłem, dużo więcej energii niż w poprzednich dwóch modelach, dużo więcej życia, wszystko wyraźniejsze, dużo zabawy, bardziej bezpośrednie, grają zgodnie z recenzjami sucho, gdyby bas był bardziej mięsisty, dociążony to byłyby świetne. Wykonanie i wygoda takie sobie. Sennheisery nie grały na kablach stokowych ale na jakiś bardzo dobrych kosztujących chyba kilka tys. zł.

 

4. Klipsch HP3: Podobnie jak Sennheisery wszystko było bardziej wyraźne niż przy Crosszone i Focalach, ale mniej zadziorne niż Sennheisery, jednocześnie nie tak sucho, separacja i szerokość sceny niezłe; słuchawki dla mnie jednak "za okrągłe". Wykonanie i wygoda przeciętne.

 

Odsłuch trwał 2,5 godziny więc był chyba dość dokładny. Po odsłuchu dowiedziałem się czego słuchałem. Sformułowałem tezę, że potencjał Focali oraz Crosszone był mocno ograniczony przez CV2+, bo niemożliwe się wydaje że tak klasowe słuchawki zagrały tak mało spektakularnie (szczególnie Crosszone) . Sympatyczny pan z salonu audio zaprzeczył twierdząc, że Burson jest godnym partnerem dla tychże dwóch modeli. Moim zdaniem jednak powiedział tak z kurtuazji, co generalnie rozumiem, bo też bym nie krytykował sprzętu, który w wybranych konfiguracjach jest wyśmienity. Ale na mój nos do Crosszone i Focali Burson był nieodpowiedni.

 

Gdybym miał wybierać tylko spośród tych czterech modeli i z takim torem i okablowaniem to wybór padłby na HD800S. Ich analityczne, energetyczne brzmienie bardzo mi się podobało. Gdyby jeszcze basy były pełniejsze, bardziej dociążone to byłoby super. Co do suchości brzmienia to nie będę zbytnio narzekał, ponieważ jak wyklarował mi pan z salonu niestety jakiś kompromis musi być i nie wszystko w danych słuchawkach będzie idealne. Ale ponieważ planuję kolejne odsłuchy to na razie się wstrzymam z jednoznaczną deklaracją na co postawię.

 

Na koniec jeszcze kwestia źródła: zaprezentowałem w salonie koncepcję, że jakość transportu CD nie ma znaczenia z punktu widzenia jakości brzmienia. W sumie nie wiem skąd tą koncepcję wytrzasnąłem ale pan z salonu zaproponował, żebym na miejscu ją zweryfikował. I tak też się stało. Odsłuch porównawczy przeprowadziłem przy pomocy tego samego Oehlbacha tylko z końcówkami do podłączenia analogowego, a źródłem był Marantz ND 8006. Niby zagrało podobnie do Hegla ale to nie było to samo: jakość dźwięku, nasycenie były minimalnie gorsze. Różnica była subtelna ale wystarczająca, żeby uznać, że Marantz zaprezentował się słabiej. I tu się pojawia problem, ponieważ jeżeli takie (zapewne zacne) źródło jak ten Marantz zagrało gorzej to jak zagra następnym razem mój komputer po USB?

 

Ufff. To by było po dzisiejszym dniu wszystko. Będę wdzięczny za  wszelkie uwagi, komentarze, sugestie.

 

PS. Sympatyczny salon audio z sympatycznego miasta na Śląsku jest na prawdę wart polecenia: sprzętu dużo, panowie znają się na rzeczy.

odsłuch1.jpg

odsłuch2.jpg

Edytowane przez Melo2573
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
32 minuty temu, audionanik napisał:

Serio, hd800s suche?:woot:

No też się zdziwiłem. Może to robota tego bardzo dobrego kabla za kilka tysięcy? No bo nie wierzę, że Bursona, którego nota bene nie słuchałem. Zresztą ja bym w życiu nie doinwestował tych słuchawek kablem za kilka patyków, ale to na marginesie. One jak dla mnie pozostają sobą z kablem firmowym. Co innego "bezesy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem okazję posłuchać, ten kabel wpinany do 800S, to Cardas Clear:

https://www.audiostyl.pl/cardas-clear-headphone-hd-800-hd-800s-2-5m-p-1180.html

Dodaje może więcej powietrza i przestrzeni, ale nie powiedziałbym, żeby robił jakiś skok w jakości brzmienia, jeżeli już to raczej skok na portfel kupującego😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 godzin temu, dj1978 napisał:

Miałem okazję posłuchać, ten kabel wpinany do 800S, to Cardas Clear:

https://www.audiostyl.pl/cardas-clear-headphone-hd-800-hd-800s-2-5m-p-1180.html

Dodaje może więcej powietrza i przestrzeni, ale nie powiedziałbym, żeby robił jakiś skok w jakości brzmienia, jeżeli już to raczej skok na portfel kupującego

Tak po prawdzie to byłem pytany czy chcę kabel stokowy czy jakiś lepszy i sam poprosiłem o lepszy.

 

10 godzin temu, audionanik napisał:

Przestrzeni i powietrza brakuje może w Krakowie ale na pewno nie w hd800. Potrzebny im taki kabel jak piasek na Saharze.

To fakt. Przestrzeni i powietrza w HD800S jest tyle co w Tatrach w czasie halnego.🏔️

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Powinneś również posłuchać elektrostatów, bo to jednak trzeba usłyszeć, inaczej nie masz pełnego obrazu tego co rynek oferuje, a z kwotą 10kzł już możesz trochę nawybrzydzać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
21 minutes ago, Melo2573 said:

@pabloj z pewnością tak się stanie. W przyszłym tygodniu mam kolejny odsłuch w Katowicach. Czy proponujesz któryś z modeli Prolima z 17 stycznia z poprzedniej strony czy jeszcze jakiś inny?

Ja jestem cienki bolek w elektrostatach, bo nabyłem ostatnio moje pierwsze entry-levelowe (zestaw Stax SRS-3100), które dodatkowo zmodowałem. Ale jak dla mnie wygrywają z Hifiman HE-560 (które mam na torze zbalansowanym). Same słuchawki z tego zestawu, bez modów są po pierwsze niewygodne (za płytkie pady, ale to idzie skorygować) po drugie za chude (to też idzie poprawić), natomiast holografia i detale masakra w porównaniu z resztą moich sprzętów. Zapewne wyższe modele Staxów już by już cię mogły zainteresować - swoją drogą ciekaw jestem jak moje zmodowane l300 wypadłby by w konfrontacji z droższymi modelami.

 

Więc odpowiadając na Twoje pytanie, chętnie bym poleciał to co mam teraz, no ale to jest po modach, a tak ci ich w salonie raczej nie zaprezentują. Wiec pewnie lepiej od razu założyć coś z głębszymi padami np Stax sr-l500 lub l700.

I jak będziesz odsłuchiwał Staxy upomnij się o lampowy energizer albo DAC z konkretniejszym basem.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
400i, ale kupowałem w ciemno jako przejściowe. Bardzo interesujący styl.
Tak mi się wydawało. Wg mnie to bardzo, bardzo ciekawe słuchawki teraz dobrze wycenione. Używane chodzą za 600-700zl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności