Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

DAC+wzmacniacz słuchawkowy+słuchawki (+transport) do 10 tys. zł


Melo2573

Pytanie

Cześć.

 

Chciałbym zacząć się rozglądać za zestawem: DAC + wzmacniacz słuchawkowy (mogą być w jednym urządzeniu) + słuchawki (+ ewentualnie transport CD). Słuchawki mogą być otwarte lub zamknięte - priorytetem jest jakość dźwięku.

 

Źródłem będzie albo posiadany już komputer (dźwięk będzie pochodził z wyjścia USB) albo transport CD (do nabycia w ramach budżetu) - w zależności od tego co da lepszy dźwięk.

 

Dźwięk, który chciałbym uzyskać: "lampowy" tzn. plastyczny, naturalny, głęboki, przestrzenny, ze szczegółami, wszystko wyraźne, pełne niskie tony, jednak bez przejaskrawień w jakimkolwiek paśmie. Napisałem dźwięk "lampowy" co niekoniecznie musi oznaczać wzmacniacz lampowy (może być tranzystorowy) -  raczej chodzi o styl dźwięku czyli możliwie najbardziej naturalny.

 

Muzyka której słucham: głównie jazz, ale też rock i muzyka symfoniczna (te gatunki chyba się nie wykluczają jeśli chodzi o parametry sprzętu hifi).

 

Budżet: 10.000zł. Zakup nie na "już" - szukać i odsłuchiwać mogę nawet rok.

 

Będę wdzięczny za podpowiedzi za czym się rozglądać.

 

 

 

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
1 minutę temu, audionanik napisał:

Ale inne słuchawki to ja widziałem tylko na zdjęciach.

Wiem, ale porobili te internety bezprzewodowe i widzą nabywczą już nie zabłyśniesz.. ;)

1 minutę temu, majkel napisał:

@audionanik akurat umie obchodzić takie problemy. Kupił kiedyś wzmacniacz w pełni symetryczny ze wzmocnieniem 0dB i bez potencjometru.

Pamiętam, miał taki wynalazek. Ale z DACiem bez regulacji output (jak mój) jest bezwartościowy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Towar będzie wysyłany do magazynu w USA TUTAJ za 0$ a potem za 25$ do Polski ale ten konkretny link może być też wysłany bezpośrednio do Polski tylko koszt koszt transportu będzie wyższy.

Egzemplarzy jest więcej - zamiast zera wpisujesz ilość. Ale gdybyś był zainteresowany to na razie się wstrzymaj, bo zadałem im pytanie czy "open box" to tylko opakowamia otwarte i zwrócone czy także naprawiane. Jeżeli to drugie to ja swoje zamówienie wycofam.

 

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dostałem od HIFIMANa taką odpowiedź:

 

"Hi there, thanks for your inquiry. Open box means the headphones are not brand new but in good condition. They may come back from an exhibition or review, some of them were  returned because some small problems like the headband broken or somewhere scratched etc, we fixed and test them then we sell them as "open box" . "

 

Czyli z tego co piszą,  jeżeli słuchawki były naprawiane to z powodu "małych problemów".

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, majkel napisał:

Jeśli ten kabel od HE1000 jest lepszy jakościowo od fabrycznego do HE-400i, to bardzo udany zakup.

Od V1 więc lepszy to raczej nie jest, bo ten V1 to stara sztywna konstrukcja Fanga, znowu mu zostały w magazynie i próbuje nowe składanki. Zostać mu mogły po wymianie na V2, chyba kable też wymienili za te 650$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chciałbym podłączyć tuner (wyjścia stereo RCA)  do Aune S6/CMA400i. Znalazłem takie przetworniki:

 

https://www.dmtrade.pl/p6675,konwerter-analog-na-digital-audio-spacetronik-hdc08.html

 

https://www.soltronik.com.pl/optyczny-converter-2xrca-audio-wejscie-toslink,3,13812,14469

 

Ktoś któryś poleci?

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Takie pytanie: jak się ma jakość dźwięku/charakterystyka Audio Gd Nfb 28 (w szczególności model 28.28) do Aune S6 i Questyle CMA400i? Audio Gd znalazło się na mojej liście combo do odsłuchu (relację zdam) ale ciekaw jestem opinii na forum.

Podobno Audio Gd dobrze współpracuje ze słuchawkami planarnymi (jak HE400i).

Edytowane przez Melo2573
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Proszę Kolegów o ograniczenie poniższej listy do czterech modeli do odsłuchu zapoznawczego (słuchał będę z Bursonem V2+):

 

Audeze  LCD-XC
HiFiMan Ananda

HiFiMan  Arya.
Grado GS1000
Sennheiser HD800

AudioQuest NightHawk
Fostex TH900
Focal Elear

Focal Clear
Beyerdynamic T1
Stax L700
MrSpeakers Ether.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja bym brał Arya, ponoć to jakość He-1000. Obok Clearów to najlepsze all roundery. Nie kupował drogich specyficznych słuchawek, a na pewno nie na początek. Specyficzne słuchawki mogą robić wrażenie, ale na dłuższą metę męczą. Nie można jeść na śniadanie, obiad i kolację czekolady... Zatem sugeruję Arya/Clear/Ether/Ananda.

Reszta albo nie będzie pasować do repertuaru, albo mają jakieś dziwne wady, albo są przeznaczone do zastosowań studyjnych/odsłuchu krytycznego.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 minut temu, prolim napisał:

Ja bym brał Arya, ponoć to jakość He-1000. Obok Clearów to najlepsze all roundery. Nie kupował drogich specyficznych słuchawek, a na pewno nie na początek. Specyficzne słuchawki mogą robić wrażenie, ale na dłuższą metę męczą. Nie można jeść na śniadanie, obiad i kolację czekolady... Zatem sugeruję Arya/Clear/Ether/Ananda.

Reszta albo nie będzie pasować do repertuaru, albo mają jakieś dziwne wady, albo są przeznaczone do zastosowań studyjnych/odsłuchu krytycznego.

Popieram, choć przy takim budżecie wywaliłbym Anande i skupił się na odsłuchu Arya vs Clear vs Ether Flow.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, Dzingi napisał:

Posłuchaj ich najpierw i powiedz jak wrażenia, czy taka chrakterystyka Ci odpowiada, czy też nie. Bo na razie jest to wróżenie z fusów...

Rozpocząłem wygrzewanie. O wrażeniach napiszę gdy na meecie w Poznaniu podepnę je pod coś lepszego niż HIFIMAN HE-101.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sytuacja jest taka, że nabyłem Bursona CV2+. Jeszcze go nie mam ale miejsce odsłuchowe, reszta toru oraz bateria nowych płyt już czekają (skoro Burson ma wejścia RCA to czeka nawet tuner). :)

 

Ale zanim fizycznie się pojawi w moim lokum, chciałbym przedyskutować sprawę kabla USB do podłączenia z komputerem tudzież kabla sieciowego: czy fabryczne wystarczą czy może przydałoby się coś lepszego?

DSC_0203.JPG

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Takie pytanie: gdybym miał w ciemno kupować słuchawki do Bursona V2+ to które z tych Koledzy by polecili względnie wykluczyli: Ether Flow, Focal Clear, Sony Z1R, HiFiMan Arya , HE-1000 v2, Edition X v2, Sennheiser HD800?

 

Generalnie zdaję sobie sprawę, że najlepszą metodą wyboru są własne uszy ale nie mam pewności czy będę miał możliwość odsłuchu tych słuchawek (parę modeli ma Audiomagic w Warszawie, więc musiałbym jechać z Kalisza do Warszawy czyli 250km w jedną stronę - w ostateczności pojadę).

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
35 minut temu, Melo2573 napisał:

Takie pytanie: gdybym miał w ciemno kupować słuchawki do Bursona V2+ to które z tych Koledzy by polecili względnie wykluczyli: Ether Flow, Focal Clear, Sony Z1R, HiFiMan Arya , HE-1000 v2, Edition X v2, Sennheiser HD800?

 

Generalnie zdaję sobie sprawę, że najlepszą metodą wyboru są własne uszy ale nie mam pewności czy będę miał możliwość odsłuchu tych słuchawek (parę modeli ma Audiomagic w Warszawie, więc musiałbym jechać z Kalisza do Warszawy czyli 250km w jedną stronę - w ostateczności pojadę).

 

Z CV2+ zagrają wszystkie z nich jak trzeba. 

 

Jeśli chcesz się wybrać w dalszą trasę to proponuję Audio Styl w Katowicach jeszcze wziąć pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 minut temu, Mayster napisał:

Jeśli chcesz się wybrać w dalszą trasę to proponuję Audio Styl w Katowicach jeszcze wziąć pod uwagę.

Na Śląsku często jestem służbowo i chętnie bym tam  zajechał. Tylko z tych modeli, które mnie interesują na swojej stronie internetowej nie mają żadnych: https://www.audiostyl.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności