Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

DAC+wzmacniacz słuchawkowy+słuchawki (+transport) do 10 tys. zł


Melo2573

Pytanie

Cześć.

 

Chciałbym zacząć się rozglądać za zestawem: DAC + wzmacniacz słuchawkowy (mogą być w jednym urządzeniu) + słuchawki (+ ewentualnie transport CD). Słuchawki mogą być otwarte lub zamknięte - priorytetem jest jakość dźwięku.

 

Źródłem będzie albo posiadany już komputer (dźwięk będzie pochodził z wyjścia USB) albo transport CD (do nabycia w ramach budżetu) - w zależności od tego co da lepszy dźwięk.

 

Dźwięk, który chciałbym uzyskać: "lampowy" tzn. plastyczny, naturalny, głęboki, przestrzenny, ze szczegółami, wszystko wyraźne, pełne niskie tony, jednak bez przejaskrawień w jakimkolwiek paśmie. Napisałem dźwięk "lampowy" co niekoniecznie musi oznaczać wzmacniacz lampowy (może być tranzystorowy) -  raczej chodzi o styl dźwięku czyli możliwie najbardziej naturalny.

 

Muzyka której słucham: głównie jazz, ale też rock i muzyka symfoniczna (te gatunki chyba się nie wykluczają jeśli chodzi o parametry sprzętu hifi).

 

Budżet: 10.000zł. Zakup nie na "już" - szukać i odsłuchiwać mogę nawet rok.

 

Będę wdzięczny za podpowiedzi za czym się rozglądać.

 

 

 

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
9 godzin temu, Rafacio napisał:

W cenie do tysiaka na szerokiej liście zapisz sobie  Grado. Które? Wiadomo.

Który konkretnie model Grado do 1k zł za używkę masz na myśli? Grado SR325e? Jeśli chodzi o Grado to faktycznie czytałem tutaj na forum recenzję, że w jazzie podobno są lepsze niż K701.

 

Generalnie sytuacja jest taka, że kupię tańszy używany jeden zestaw przejściowy do wypożyczania z innymi forumowiczami. Dlatego oprócz listy "A" z wtorku czyli słuchawek do nabycia docelowego, będzie też lista "B" czyli słuchawek przejściowych. Lista B to obecnie:

-Sennheiser K701 (podobno są wymagające jeśli chodzi o wzmacniacz)

-HIFIMAN HE400i

-Grado SR325e (?).

Listę B też chciałbym wstępnie odsłuchać przed dokonaniem wyboru.

 

Do tego plan jest taki, żeby kupić jakieś mocne combo z wejściem USB, żeby móc odsłuchać w razie czego także wymagające słuchawki - tutaj widziałbym jeden z modeli zaproponowanych przez @Dzingi czyli CMA 400i lub Aune S6, które dostarcza podobno szerszej sceny (oczywiście też używki lub ciekawa promocja).

 

Czy taka koncepcja  ma sens?

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mi się podoba taka koncepcja z combo i różnymi parami tańszych słuchawek. Zresztą jesli słuchasz od starego do współczesnego jazzu i lubisz naturalne brzmienie, to raczej będziesz potrzebować 2-3 par słuchawek, bo masteringi potrafią się kosmicznie różnić, o live nie wspominając. Może nawet będziesz potrzebować jeszcze tańszej pary, żeby być w stanie słuchać płyt z mnóstwem szumów i brudów, które mniej szczegółowe słuchawki trochę okroją. 😜

 

Wydanie 10k od razu odebrałby Ci całą zabawę.  ;) Zresztą  przy odsłuchach listy b może się okazać, że jednak wyżej stawiasz barwę, niż przestrzeń, ze mną tak było. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, fuzz napisał:

Mi się podoba taka koncepcja z combo i różnymi parami tańszych słuchawek.

Nastąpił mały misunderstanding. :) Z listy B nabędę niestety tylko jedną parę słuchawek. Pozostałe będę ewentualnie wypożyczał w ramach współpracy na forum. :)

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu ‎20‎.‎12‎.‎2018 o 10:12, Melo2573 napisał:

Bardzo proszę:

Krzysztof Komeda: 

https://www.youtube.com/watch?v=A9KM_KJKPMo

Ozzy Osbourne: 

https://www.youtube.com/watch?v=CprfjfN5PRs

Johann Strauss:

https://www.youtube.com/watch?v=T6bcBYmoJ3Q

 

Priorytetem jest pierwszy link czyli jazz.

 

Grado GS1000i jeżeli gdzieś dostaniesz. Fenomenalna przestrzeń, szczegóły, soprany i zejście basu. I to czarowanie... Grają ze wszystkiego, ale na bardzo dobrym torze zaczynają "śpiewać" :) Pomimo niskiej impedancji bardzo dobrze grają z lampy nawet z OTL. Czyli do tego polecam dobry wzmacniacz lampowy nie musi być OTL, je preferuję OTL na lampach 6sn7 i 6as7. Z polskich konstruktorów masz w dobrych cenach dobre wzmacniacze Eufonika, Sinus Audio, Feliks Audio (ale tutaj te wyższe modele), Dubiel, itd. Może być Phast, Fezz Audio (tych akurat nie lubię) ale są chwalone. Skoro lampa i OTL to Beyerdynamic T1v2 (v2 bardziej bezpieczny wybór jak na początek). Z planarów LCD-3... ale tutaj cena moim zdaniem przesadzona.

Po co Tobie DAC skoro chcesz grać z CD? Chyba, że ten CD słaby, to wtedy ok. Ale skoro nie zamierzasz słuchać plików, to może dać ten CD do lampizacji. Sinus Audio robi takie rzeczy na ten przykład. Generalnie jako dziecko bawiłem się lampami elektronowymi z radia Stolica mojej babci i na stare lata też bawię się lampami :) Do jazzu i klasyki jakoś mnie to najbardziej pasuje.

Edytowane przez The Grand Wazoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, The Grand Wazoo napisał:

Po co Tobie DAC skoro chcesz grać z CD?

Docelowo będzie CD w ramach zestawu "A". Na razie jednak, żeby wdrożyć się w temat audio słuchawkowego, skompletuję nieskomplikowany zestaw "B" po USB/opt.

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Skoro chcesz coś co wzbudza emocje to pozostaje Grado. A które? Spróbuj od tańszych + KORG DS DAC 100. Początek i koniec szukania. Chyba, że koniecznie chcesz wydawać kasę na kolejne coraz droższe sprzęty.

Na bezczela dodam, że do klasyki możesz pomysleć o starszych K501.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Rafacio napisał:

Chyba, że koniecznie chcesz wydawać kasę na kolejne coraz droższe sprzęty.

To raczej kwestia zamrożenia gotówki. Będę kupował sprzęt używany i w razie zmiany priorytetów odsprzedaż nie powinna wygenerować straty. Dlatego z punktu widzenia $$$ nie ma dla mnie znaczenia czy kupię słuchawki za 300zł czy za 1k (znaczenie ma tylko to, które dadzą lepszy dźwięk). Grado na pewno odsłucham, bo recenzje są bardzo zachęcające. @Rafacio rozumiem, że nie namówię Cię na wskazanie najlepszego modelu tej marki w założonym obniżonym budżecie na słuchawki (1k)?

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pojadę klasyką. Byle jakie na próbę. Może poza SR60 bo grają nieco inaczej. A może one też? W końcu od nich zaczął się mój powrót do Grado.

Oczywiście zanim pojawią się zarzuty prezentuję tylko moje mocno subiektywne zdanie. Ale skoro coś się poleca to chyba to co się podoba?

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 hour ago, Melo2573 said:

 @Rafacio rozumiem, że nie namówię Cię na wskazanie najlepszego modelu tej marki w założonym obniżonym budżecie na słuchawki (1k)?

Podobno zabawa z Grado zaczyna się od modelu 325, których byłem posiadaczem dawno temu, ale po odsłuchu sr60 stwierdzić mogę, że to ta sama filozofia dźwięku, więc praktycznie nie ma znaczenia, który model, tylko ile jesteś w stanie bólu małżowin znieść oraz, ile krwi z krwawiących bębenków oddać. 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

42 minutes ago, Rafacio said:

To, że lubisz zmulone brzmienie to już wiem neonlight. 😎

Rafacio, gdybym lubił zmulone brzmienie, to zapisałbym się do klubu "Nocnych Jastrzębi", jednak bardziej cenię sobie wyrównane i naturalne brzmienie, niż sztucznie wyostrzone, dlatego do "obozu" Grado również nie wstąpię. 😉

9 minutes ago, Melo2573 said:

To jeszcze a propos Grado 325: są różne wersje: 325, 325i, 325is, 325e. Która z nich jest brzmieniowo najlepsza? I drugie pytanie: czy wiek słuchawek wpływa na pogorszenie dźwięku?

Ale lepsza dla nas, czy dla Ciebie? ☺ Podobno najnowszy wypust z literką "e" jest nieco poskromiony i już nie tak dziki, jak wcześniejsze wersje.

 

Odnośnie stażu przetworników i ich cennego procesu wygrzewania, jest tutaj osobny temat. 😉

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 minut temu, Melo2573 napisał:

Czy to prawda, że K701 wykonane w Austrii brzmią lepiej niż wykonane w Chinach?

Jeśli nawet to prawda, to wolę HE400i z Chin od K701 z Austrii. Oprócz tego, że lepiej grają, to jeszcze mają łatwo odpinany kabel, który można zamienić także na taki ze złączem symetrycznym, a przejście na balans w AKG, nawet K812, bez demolki słuchawek jest niemożliwe. Jak dołożysz parę stówek do kabla dla tych HiFiManów, to się okażą nie tylko bardziej szczegółowe, ale i znacznie bardziej przestrzenne. Ex-demo lub używki trafiają się w cenach wyraźnie poniżej 1000zł, co przynajmniej dla mnie oznacza, że kupno nowych HD600 czy K701 to marnowanie pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 minut temu, majkel napisał:

a przejście na balans w AKG, nawet K812, bez demolki słuchawek jest niemożliwe.

To znaczy, że Grado SR325e też odpadają, bo też nie można odpiąć kabla. Miałem się udać na odsłuch porównawczy a wygląda na to, że zostały na placu boju tylko HE400i.

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, Melo2573 napisał:

To znaczy, że Grado SR325e też odpadają, bo też nie można odpiąć kabla. Miał być odsłuch porównawczy a wygląda na to, że zostały na placu boju tylko HE400i.

Jak utniesz wtyczkę, to XLR pod kabel Grado też przylutujesz, bo jest czterożyłowy (lub wielokrotność tego), a AKG daje 3 żyły lub gniazdo 3-pinowe w słuchawce. Grado są akurat tak różne od wszystkiego, że jak to jest Twój dźwięk, to i brak balansu przeżyjesz. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 minut temu, majkel napisał:

Jak utniesz wtyczkę, to XLR pod kabel Grado też przylutujesz

Jakieś pocieszenie to jest, chociaż takie słuchawki w razie zmiany preferencji jakościowych/brzmieniowych ciężko byłoby sprzedać. Więc raczej musiałby zostać jack...

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 minut temu, Melo2573 napisał:

Jakieś pocieszenie to jest, chociaż takie słuchawki w razie zmiany preferencji jakościowych/brzmieniowych ciężko byłoby sprzedać. Więc raczej musiałby zostać jack...

Nie tak to działa na rynku słuchawkowym. :) Jak chcesz je sprzedać z jackiem, to idziesz np. do jakiegoś DIYera, żeby przylutował w miejsce XLRa np. Furutecha FP-704 i podajesz ten fakt w ogłoszeniu jako ogromną zaletę oraz uzasadnienie do ceny.

10 minut temu, audionanik napisał:

Balans jest przereklamowany

Zgodzę się, iż bezmyślne jego aplikowanie owocuje jedynie wyższą dostępną mocą oraz impedancją wyjściową. To ostatnie akurat na minus. Natomiast można z takiej architektury wyciągnąć dodatkowe korzyści, ale to nie temat na ten wątek.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 minut temu, Compton napisał:

W przypadku AQNH na pewno, bo regulowanie głośności na potku między 7:00 a 7:30 nie należy do najprzyjemniejszych czynności ałdiofila. ;)

@audionanik akurat umie obchodzić takie problemy. Kupił kiedyś wzmacniacz w pełni symetryczny ze wzmocnieniem 0dB i bez potencjometru.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności