Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

DAC+wzmacniacz słuchawkowy+słuchawki (+transport) do 10 tys. zł


Melo2573

Pytanie

Cześć.

 

Chciałbym zacząć się rozglądać za zestawem: DAC + wzmacniacz słuchawkowy (mogą być w jednym urządzeniu) + słuchawki (+ ewentualnie transport CD). Słuchawki mogą być otwarte lub zamknięte - priorytetem jest jakość dźwięku.

 

Źródłem będzie albo posiadany już komputer (dźwięk będzie pochodził z wyjścia USB) albo transport CD (do nabycia w ramach budżetu) - w zależności od tego co da lepszy dźwięk.

 

Dźwięk, który chciałbym uzyskać: "lampowy" tzn. plastyczny, naturalny, głęboki, przestrzenny, ze szczegółami, wszystko wyraźne, pełne niskie tony, jednak bez przejaskrawień w jakimkolwiek paśmie. Napisałem dźwięk "lampowy" co niekoniecznie musi oznaczać wzmacniacz lampowy (może być tranzystorowy) -  raczej chodzi o styl dźwięku czyli możliwie najbardziej naturalny.

 

Muzyka której słucham: głównie jazz, ale też rock i muzyka symfoniczna (te gatunki chyba się nie wykluczają jeśli chodzi o parametry sprzętu hifi).

 

Budżet: 10.000zł. Zakup nie na "już" - szukać i odsłuchiwać mogę nawet rok.

 

Będę wdzięczny za podpowiedzi za czym się rozglądać.

 

 

 

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
18 minut temu, majkel napisał:

Do kiedy je masz?

Spokojnie, to nie o dziesiątki chodzi:D tylko z1r.

Nie mam; jestem od wczoraj po trzecim długim odsłuchu na swoich gratach...i jest źle ze mną:(

Wg mnie Ryka mógł się nie przejmować ich strojeniem i ocenić jeszcze odważniej (tzn jeszcze lepiej).

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
19 minut temu, audionanik napisał:

Spokojnie, to nie o dziesiątki chodzi:D tylko z1r.

Nie mam; jestem od wczoraj po trzecim długim odsłuchu na swoich gratach...i jest źle ze mną:(

Wg mnie Ryka mógł się nie przejmować ich strojeniem i ocenić jeszcze odważniej (tzn jeszcze lepiej).

One strasznie pokręcone som, choć ciekawe na swój sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
17 minut temu, saudio napisał:

One strasznie pokręcone som, choć ciekawe na swój sposób.

Przede wszystkim precyzyjne i rozdzielcze, jednocześnie analityczne i bardzo spójne/muzykalne. Zero natarczywości, napinki, ogromna swoboda bez względu na wielkość składu orkiestrowego.

Pies drapał ich strojenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z1R z dopasowanym torem to jak siedzieć przy instrumentach i samemu na nich grać, szczególnie perkusja robi wrażenie. Wszystko jak żywe. Nie tak szybkie jak Stax, bez rezonansów i głębi Edition 5, ale jak dla mnie, największy efekt wow.

W temacie wątku, dopisałbym do listy do odsłuchu MrSpeakers Aeon, raczej wersję closed.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sporządziłem obecną listę "A" czyli listę słuchawek docelowych do odsłuchu w ciągu roku:
Audeze LCD3
HiFiMan HE-X
Grado RS2e
Grado GS1000
Sennheiser HD800 lub Sennheiser HD800s
AudioQuest NightHawk
Fostex TH900
Focal Elear
Beyerdynamic T1
Stax L700
MrSpeakers Ether
MrSpeakers Aeon zamknięte.

 

Ogólnie jest to po jednym przedstawicielu danej marki z wyjątkiem HiFiMana i Grado - pytanie czy tak ma zostać czy coś z listy można jeszcze usunąć? Generalnie jeżeli ktoś miałby jeszcze jakieś uwagi/propozycje to poproszę. Po Nowym Roku zaczynam odsłuchy.

 

Jeszcze pytanie ile powinien trwać odsłuch jednej pary słuchawek? Ja planuję 30 minut na jedną parę i 1,5 godziny na jedną sesję odsłuchową.

 

 

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

I Ty chcesz te wszystkie modele odsłuchać? 😂 Mamma mia! 😂 Ja bym kupił używki DT990, HD600 i K701, i na podstawie tych trzech klasycznych

i różnych brzmienowo modeli, wyrobił sobie gust muzyczny. Bo jeżeli nie wiesz, czego szukasz, po takich odsłuchach w obcym otoczniu, na szybko i nie

koniecznie dobrze dobranych zestawach, można wyciągnąć mylne wnioski. 😉

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja mam inne podejście. Albo spodoba się natychmiast albo wcale. Nigdy pierwsze wrażenie mnie nie zawiodło. Im dalej w las tym bardziej można sobie coś wmówić. 

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 hour ago, Melo2573 said:

Czy słuchawek z tej półki używa się z samym DACiem czy też potrzebny jest jeszcze wzmacniacz słuchawkowy?

Sam DAC, to tylko przetwornik cyfrowo-analogowy, czyli nie posiada wzmacniacza słuchawkowego. Do proponowanych przeze mnie słuchawek, polecam dobre jakościowo i mocne combo (DAC-AMP) Aune T1se.

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Melo2573 napisał:

Czy słuchawek z tej półki używa się z samym DACiem czy też potrzebny jest jeszcze wzmacniacz słuchawkowy?

HD600 potrafią się odwdzięczyć za podłączenie ich do dobrego wzmacniacza. K701 już nie tak. One potrafią dobrze grać nawet z dziurek niektórych odtwarzaczy CD, co najwyżej bas nie jest tak ogarnięty, jak by mógł być.

 

Ja bym Ci proponował zacząć od HiFiMan HE-400i. To jest "łatwy" dźwięk, który można teraz nabyć w dobrej cenie, bo zważywszy, że HD600 kosztują podobnie, to nie ma w ogóle nad czym myśleć. Masz do wyboru 3 rodzaje padów do tej serii słuchawek HiFiMan, przy czym wydaje mi się, że hybrydy od kompletu to będzie optymalne rozwiązanie, ale zawsze można sobie polecieć w skórki albo welury. Wzmacniacz do nich wskazany, jakiś kulturalnie grający tranzystor. Z laptopa też zagrają, tylko basu będziesz długo szukał w tak napędzonych czterysetkach. Zakładając, że wzmacniacz + słuchawki to budżet poniżej 5000zł, to przy zakupie np. Yamaha CD-S1000 temat masz (chwilowo) zamknięty. Ona gra bardzo sensownie już z marszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam przewrotny pomysł. Napisałeś, że słuchasz głównie jazzu, trochę rocka i muzyki symfonicznej. Podeślij proszę tytuły trzech ulubionych utworów, dostępnych na Tidal/YouTube. Kto będzie chętny, sprawdzi na swoim torze jak to brzmi.

Nie gwarantuję, że będzie duży odzew, ale masz przecież rok 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 godzin temu, ange7 napisał:

Podeślij proszę tytuły trzech ulubionych utworów

Bardzo proszę:

Krzysztof Komeda: 

https://www.youtube.com/watch?v=A9KM_KJKPMo

Ozzy Osbourne: 

https://www.youtube.com/watch?v=CprfjfN5PRs

Johann Strauss:

https://www.youtube.com/watch?v=T6bcBYmoJ3Q

 

Priorytetem jest pierwszy link czyli jazz.

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z trzech powyższych linków pod pierwszym jest Komeda - Astigmatic. Przyznaję, że znam tę płytę na pamięć (niemal każdy dźwięk) - i jest to bardzo dobry wybór do testów. Osbourne'a słuchałem dawno, natomiast symfoniki słucham bardzo sporadycznie, dlatego preferencje muzyczne mamy podobne i może moja porada Tobie się przyda. Jazz, w tym Astigmatic bardzo ładnie brzmi na słuchawkach grających przestrzennie. Z uwagi na ograniczone możliwości finansowe mogłem sobie pozwolić tylko na AKG K530LTD, ale K701 to ich oczywiste rozwinięcie, ponadto są bajecznie wygodne. Niestety nie znam większości z Twojej listy, jednak lista jest długa i nie można zagwarantować, że wszystko uda się Tobie zaliczyć.  Z Sennheisera sluchałem HD600 i 650 i w porównaniu z AKG wydawało mi się, że grają głównie w środku głowy. AKG to w moim odczuciu brzmienie dookólne. Poważnie zastanów się nad AKG K701 - proponuję, by to był priorytet na Twojej liście. Może się oczywiście zdarzyć, że wybierzesz coś innego, ale radzę, byś nie pomijał tych słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 godzin temu, Bednaar napisał:

Z Sennheisera sluchałem HD600 i 650 i w porównaniu z AKG wydawało mi się, że grają głównie w środku głowy.

A na jakim DACu/wzmacniaczu słuchałeś HD600? Bo wyczytałem tu na forum, że ten model jest bardzo wrażliwy na elektronikę i najlepiej brzmi z lampą. K701 faktycznie słyną z bardzo szerokiej sceny (już sobie ten model zapisałem na szerokiej liście) natomiast HD600 wprawdzie mają nieco węższą od K701 scenę ale za to są plastyczniejsze.

 

Pytanie do wszystkich kolegów: co myślicie o zestawie Cain HA-3 + Sennheiser HD600 do muzyki jazzowej? Czytałem recenzję tego zestawienia ale test odbywał się raczej na muzyce filmowej. Czy takie połączenie byłoby lepsze/gorsze od K701 z combo tranzystorowym?

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak jak Ci tu już jeden kolega doradził, najlepiej kup sobie HiFiMan 400i (jako lepszą alternatywę HD600). Z odsprzedażą nie będziesz miał w razie czego problemów. HD800 też mają swój urok, ale są dużo bardziej wymagające względem toru i żeby jakiekolwiek porównania miały sens, to musiałbyś w jakimś stopniu wykorzystać potencjał HD800, czyli dysponować takim torem. Co do toru pod 400i, to najlepiej kup jakieś combo typu Aune S6 lub Questyle (CMA 400i, CMA 600i, CMA Twelve) i raz, że będziesz miał na czym testować kupione/wypożyczone słuchawki, a dwa, że jeżeli kiedykolwiek będziesz chciał zakupić lepszy tor, to tak samo jako ze słuchawkami nie będziesz miał problemów ze sprzedażą.

 

Pomysł @ange7 nawet jeżeli w teorii brzmi nieźle, to w praktyce jest jednoznacznie zły. Mam słuchawki, Focal Clear, które grają pięknie, wręcz fantastycznie (mogę tak stwierdzić słuchając m.in. Erica Claptona, symfonie itd.), ale na muzyce z pierwszego linka wymiękam; zupełnie nie moje klimaty i chyba mniej męczące dla mnie byłoby już słuchanie rapu lub dubstepu. Czy to oznacza, że Focal Clear słabo się nadają do jazzu? Raczej nie, po prostu nie znoszę jazzu i konkluzja z tego żadna, może poza tym, że ktoś uzna że mam zły gust muzyczny skoro nie lubię jazzu :P Zresztą nic nie zastąpi Twoich uszu. Co Ci z tego, że ktoś uzna połączenie X + Y za najlepsze na świecie, skoro Tobie się nie będzie podobało? Wszyscy mamy inne preferencje, oczekiwania, a do tego niektórzy z nas (nawet jeżeli sobie z tego nie zdają sprawy) mają zwyczajnie wadę słuchu i np. silnie podbity bas/soprany odbierają jako neutralne brzmienie, a z kolei neutralne słuchawki odbierają jako niedomagające.

 

Jeżeli chodzi o interpretację Twojej listy, to skreśliłbym z niej MrSpeakers Aeon Closed, a dodałbym Focal Clear (jako model grający całkowicie odmiennie względem Elear) oraz zastąpił HiFiMan HE-X (raczej ciężko będzie Ci je odsłuchać gdzieś w jakimś salonie, chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kupić używane) modelem Ananda lub Arya.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
30 minut temu, Dzingi napisał:

Pomysł @ange7 nawet jeżeli w teorii brzmi nieźle, to w praktyce jest jednoznacznie zły. Mam słuchawki, Focal Clear, które grają pięknie, wręcz fantastycznie (mogę tak stwierdzić słuchając m.in. Erica Claptona, symfonie itd.), ale na muzyce z pierwszego linka wymiękam; zupełnie nie moje klimaty i chyba mniej męczące dla mnie byłoby już słuchanie rapu lub dubstepu. Czy to oznacza, że Focal Clear słabo się nadają do jazzu? Raczej nie, po prostu nie znoszę jazzu i konkluzja z tego żadna, może poza tym, że ktoś uzna że mam zły gust muzyczny skoro nie lubię jazzu :P

 

Nie pytasz kogoś, kto na boomboxie w garażu słucha techno, jaki sprzęt wybrać do słuchania muzyki poważnej w salonie ;) Wybrane utwory też do mnie nie trafiły, ale jak znajdę chęci, to mogę wybrać słuchawki na których zabrzmią dla mnie najlepiej. Choć liczę, że doradzą inni miłośnicy jazzu.

Pomysł nie jest idealny, jest przewrotny i... skierowany do ludzi, którzy mają kilka torów i par słuchawek i najlepiej podobny gust muzyczny. Czy tacy się znajdą, tego nie wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, Melo2573 napisał:

A na jakim DACu/wzmacniaczu słuchałeś HD600?

Tylko na Holdegronie, ale też na tym samym egzemplarzu słuchałem swoich K530LTD i... badziej mi się podobały - grały szerszą sceną, niz HD600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
On 12/18/2018 at 6:31 PM, Rafacio said:

Ja mam inne podejście. Albo spodoba się natychmiast albo wcale. Nigdy pierwsze wrażenie mnie nie zawiodło. Im dalej w las tym bardziej można sobie coś wmówić. 

Dla osoby osłuchanej lub nie przykładającej dużej uwagi do niuansów, to i owszem, można brać to, co przy pierwszym kontakcie się spodoba. Jednak dla osoby, bez wyrobionego gustu i chcącej wydać konkretną sumę pieniędzy (10kzł), zalecałbym ostrożność i przeprowadzenie możliwie najdłuższego testu, celem osiągnięcia "pełnej" satysfakcji z zakupionego sprzętu.

 

W tej sytuacji (według mnie oczywiście) najlepiej ponieść, jak najniższe koszty związane z zakupem oraz, zapoznać się z przynajmniej dwoma przeciwnymi charakterystykami dźwięku.

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 godzin temu, Melo2573 napisał:

Czy takie połączenie byłoby lepsze/gorsze od K701 z combo tranzystorowym?

Moim zdaniem gorsze, ale dla mnie HD600 już są zbytnio misiowate. Ktoś pewnie nazwie to plastycznością. W cenie do tysiaka na szerokiej liście zapisz sobie  Grado. Które? Wiadomo. Jeśli podpasuje to masz mniejszy problem ze wzmocnieniem bo one grają prawie z byle czego, a na pewno wystarcza wzmak zasilany tylko z USB. Z jazzu jednak słucham niewiele wykonawców: Davis, Coltrane, ale czasowo sporo. Dla mnie Grado. Z nimi jednak może być problem innej natury. Dla wielu osób są niewygodne, a ja mogę spokojnie kilka godzin w nich siedzieć, różnie więc bywa.

Zgadzam się też z neonlight, że nie ma co rzucać się na starcie na 10000.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności