Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

DAC+wzmacniacz słuchawkowy+słuchawki (+transport) do 10 tys. zł


Melo2573

Pytanie

Cześć.

 

Chciałbym zacząć się rozglądać za zestawem: DAC + wzmacniacz słuchawkowy (mogą być w jednym urządzeniu) + słuchawki (+ ewentualnie transport CD). Słuchawki mogą być otwarte lub zamknięte - priorytetem jest jakość dźwięku.

 

Źródłem będzie albo posiadany już komputer (dźwięk będzie pochodził z wyjścia USB) albo transport CD (do nabycia w ramach budżetu) - w zależności od tego co da lepszy dźwięk.

 

Dźwięk, który chciałbym uzyskać: "lampowy" tzn. plastyczny, naturalny, głęboki, przestrzenny, ze szczegółami, wszystko wyraźne, pełne niskie tony, jednak bez przejaskrawień w jakimkolwiek paśmie. Napisałem dźwięk "lampowy" co niekoniecznie musi oznaczać wzmacniacz lampowy (może być tranzystorowy) -  raczej chodzi o styl dźwięku czyli możliwie najbardziej naturalny.

 

Muzyka której słucham: głównie jazz, ale też rock i muzyka symfoniczna (te gatunki chyba się nie wykluczają jeśli chodzi o parametry sprzętu hifi).

 

Budżet: 10.000zł. Zakup nie na "już" - szukać i odsłuchiwać mogę nawet rok.

 

Będę wdzięczny za podpowiedzi za czym się rozglądać.

 

 

 

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
15 minutes ago, Rafacio said:

Ostro grasz neon. 😓 Może przy 192 i poniżej jest słyszalna różnica.

Wcale ostro nie pogrywam, jest realna/słyszalna różnica w dynamice, rozdzielczości i wykończeniu dźwięków, przy czym

zaznaczam - tylko w bezpośrednim porównaniu Flac/Wave z mp3 320kb/s, w większym odstępie czasowym, nie ma szans

na wskazanie danego formatu.

 

Przy 192kb/s i poniżej, jest już ewidentny zjazd jakościowy - nie polecam, szkoda tracić czas i słuch na taki shit 😂.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 minutes ago, Rafacio said:

Ciekawe ile prób na ślepo masz za sobą.

"Na ślepo" żadnej, ale uwierz, wałkowałem kilkunastosekundowe fragmenty różnych utworów, po kilkadziesiąt razy. Dlatego teraz słucham na Spotify,

bo dla mnie (m.in. z tego powodu), bawienie się we Flac-i mija się z celem, 320kb/s jest na tyle dobrym formatem, że nie odbiera mi przyjemności z

odsłuchów. 😉

 

Ps.

Przepraszam kolegę Melo2573 za offtop 😉.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, Melo2573 napisał:

Jeżeli pozostali dyskutanci popierają tę propozycję (zapewne tak) to tak właśnie zrobię. @majkel tylko się upewnię: rozumiem, że celem odsłuchu jest określenie stylu grania, który najbardziej mi będzie pasował?

Dokładnie tak, a ponadto wybór słuchawek będzie też implikował sugerowany wzmacniacz słuchawkowy, chociaż ja do swojego wtykam wszystko oprócz elektrostatów. :)
 

Cytat

 

Pytam się bo obok modeli za 7k zaproponowałeś też takie za 1k, które - sądząc po cenie - powinny jednak prezentować gorszą jakość dźwięku. Czy dobrze Cię zrozumiałem?

 

Nie dopatruj się różnic jakościowych w powiązaniu z cenami, bo można się tu czasem nabrać. Moje typy to reprezentanci pewnych stylów grania. Pisałem naprędce, mogłem coś pominąć, ale nie jestem tutaj sam na forum, więc inni uzupełnią.

Cytat

Dokładnie tak - źródłem będą wyłącznie oryginalne płyty CD - z tego powodu, że płyty CD mają wyraźnie lepszą jakość dźwięku niż pliki flac, co na dobrym sprzęcie słychać.

Rzeczywiście ciężko jest uzyskać podczas odtwarzania plików pewne cechy dźwięku, które oferują dyskofony w roli kompletnego urządzenia czy nawet transportu.

 

Wydaje mi się, że podobne "case study" jak Twoje założenia dźwiękowo-budżetowe stoi u mnie w warsztacie na biurku. Słuchawki + inne pady + modyfikacja - koszt około 2000zł, źródło - DVD po przeróbkach - koszt około 2000zł, interkonekty - niecałe 2000zł, wzmacniacz słuchawkowy - 3~4kzł w zależności od konfiguracji takiego urządzenia. Sumując górne pułapy cen podanych w przedziałach wychodzi 10kzł. Jak widzisz - nie ma tu drogich słuchawek, bo to, co ja nazywam jakością, jest w nich już na wysokim poziomie i w droższych wcale nie musi być z tym lepiej, co najwyżej inne ramy prezentacyjne, o które w sumie też się rozchodzi, stąd moje sugestie w poprzednim wpisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
17 minutes ago, Rafacio said:

Po co tyle jak za 1/4 tej sumy dostaniesz dobry zestaw?

Bo kolega chce "wybitny" zestaw, na "dobry" nie ma czasu i najmniejszej ochoty 😂. A tak całkiem serio, to można złożyć zestaw

po taniości, ale trzebaby się dosyć mocno ponagimnastykować z synergią. 😉

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 godzin temu, Rafacio napisał:

Po co tyle jak za 1/4 tej sumy dostaniesz dobry zestaw?

To jest ciekawa uwaga. Wstępnie założyłem, że znaczny przyrost budżetu da w tym zakresie cenowym znaczny przyrost jakości dźwięku (w audio kolumnowym przy takim budżecie tak właśnie jest). W tej sytuacji będę równie uważnie odsłuchiwał zaproponowane słuchawki tańsze. To może @Rafcioi wszyscy Koledzy ewentualnie dorzucicie jakieś propozycje do listy słuchawek do wstępnego odsłuchu? Lista jest obecnie taka:

Audeze LCD2

Audeze LCD3

HiFiMan HE-X

HiFiMan HE-400i

Grado RS2e

Grado GS1000

Sennheiser HD800

Sennheiser HD800s

AudioQuest NightHawk

Fostex TH900

Focal Elear

Beyerdynamic T1

Stax L700.

 

Generalnie lista zawiera modele o różnym brzmieniu, które mają mi ułatwić poznanie preferencji dźwiękowych.

 

11 godzin temu, neonlight napisał:

a programy odtwarzające to Foobar i jRiver. 

Wiadomo, że dyskusja o tym kto co słyszy jest zwykle długa. :) Ale czy mógłbyś przy okazji potestować  AIMP? Wg niektórych to najlepszy player.

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak wpisujesz hihimana to wszystkie które teraz są a będzie pewnie tego z 10 sztuk, da Ci pogląd na całą linię produkcyjną. Dopisz sobie MrSpeakers Ether i tu jest aż 5 sztuk zwykłe, z C ,Flow i Flow z C oraz 2ki. Nie masz jeszcze AKG ale to pewnie ktoś doradzi co najlepsze ze wszystkiego...default_wink.png Masz też Fostexy 909 i 610...

Ogólnie dużo tego.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, saudio napisał:

Jak wpisujesz hihimana to wszystkie które teraz są a będzie pewnie tego z 10 sztuk, da Ci pogląd na całą linię produkcyjną. Dopisz sobie MrSpeakers Ether i tu jest aż 5 sztuk zwykłe, z C ,Flow i Flow z C oraz 2ki. Nie masz jeszcze AKG ale to pewnie ktoś doradzi co najlepsze ze wszystkiego...default_wink.png Masz też Fostexy 909 i 610...

Ogólnie dużo tego.

Zobacz ile jest modeli Ultrasone... przecież nie o to chodzi na razie, tylko o wyrywkowe przesłuchanie modeli. Jak kolega napisze, że chce coś jak Grado RS2e tylko z jaśniejszą średnicą to się mu zaproponuje RS1e. Jak mu 400i wyjdą za mało gładkie i za ciemnie, to się podpowie HE-500, jak TH900 zbyt funowe, to TH-610, jak się spodobają T1, ale za dużo basu albo za mało dosłowności, to wtedy T90, itd. itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Zobacz ile jest modeli Ultrasone... przecież nie o to chodzi na razie, tylko o wyrywkowe przesłuchanie modeli. Jak kolega napisze, że chce coś jak Grado RS2e tylko z jaśniejszą średnicą to się mu zaproponuje RS1e. Jak mu 400i wyjdą za mało gładkie i za ciemnie, to się podpowie HE-500, jak TH900 zbyt funowe, to TH-610, jak się spodobają T1, ale za dużo basu albo za mało dosłowności, to wtedy T90, itd. itp.

To po co ma LCD2 i 3, albo 800 i 800S, sygnaturą bardzo podobne.
Jeżeli już to można koledze poradzić np. planary i na dwóch biegunach ciemniejsze to Audeze jaśniejsze hihimany, po środku pan głośniczek. Dynamiki typowe V Fostex 900, jasne 800,....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz, saudio napisał:


To po co ma LCD2 i 3, albo 800 i 800S, sygnaturą bardzo podobne.
Jeżeli już to można koledze poradzić np. planary i na dwóch biegunach ciemniejsze to Audeze jaśniejsze hihimany, po środku pan głośniczek. Dynamiki typowe V Fostex 900, jasne 800,....

Dla mnie Audeze nie grają jak HiFiMany, ale nie chodzi o jasność. LCD-XC są jaśniejsze od HE400 lub HE-6, więc nie ma reguły. Między LCD2 i 3 dałem "lub", bo to mniej więcej podobne wrażenia i wystarczy poznać jedne. HD800 i HD800s są tak podobne dźwiękowo jak biały mężczyzna do murzynki, ale to moje zdanie. Oczywiście, że jak się je wepnie do systemu mocno narzucającego swój styl grania, to one wyjdą podobne, ale we w miarę transparentnym nie. Grado GS1000 też grają V, a jednak zupełnie inaczej niż TH900. Ja tam nie zamierzam bronić jakiejś zamkniętej listy. Im więcej przesłucha tym lepiej. Z HiFiMana zaproponowałem coś, co wydaje mi się maksymalnie sensowne przy uwzględnieniu ceny zakupu, przy czym HE-X bardziej second hand.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dla mnie Audeze nie grają jak HiFiMany, ale nie chodzi o jasność. LCD-XC są jaśniejsze od HE400 lub HE-6, więc nie ma reguły. Między LCD2 i 3 dałem "lub", bo to mniej więcej podobne wrażenia i wystarczy poznać jedne. HD800 i HD800s są tak podobne dźwiękowo jak biały mężczyzna do murzynki, ale to moje zdanie. Oczywiście, że jak się je wepnie do systemu mocno narzucającego swój styl grania, to one wyjdą podobne, ale we w miarę transparentnym nie. Grado GS1000 też grają V, a jednak zupełnie inaczej niż TH900. Ja tam nie zamierzam bronić jakiejś zamkniętej listy. Im więcej przesłucha tym lepiej. Z HiFiMana zaproponowałem coś, co wydaje mi się maksymalnie sensowne przy uwzględnieniu ceny zakupu, przy czym HE-X bardziej second hand.

Prawie zawsze są wyjątki u danego producenta tak jak piszesz, mi chodzi bardziej o poznanie oferty/sygnatury danego producenta czy też technologii.
Mam odmienne zdanie w sprawie 800 i S, tak wiem nie słuchałem na Twoich wzmakach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Melo2573 zadałeś taki przedział cenowy, że jest w czym wybrać. Wiadomym było, że od razu podpłyną do Ciebie rekiny i grube ryby, pierwsze by zapolować, drugie żeby wykazać się swoim obyciem/osłuchaniem i znawstwem dziedziny audio. Dostałeś w efekcie propozycję przesłuchania całej wierchuszki z rynku (mieszczącej się w budżecie) i piękny pokaz ubarwienia godowego samców alfa. Poza aspektem humorystyczno-towarzyskim okraszonym finezyjnymi uszczypliwościami nic z tego nie wynika, ale właśnie na tym głównie polega działalność forum:ph34r:. Za to je lubimy.

Masz rok czasu, wysoki budżet. Moja rada, to kupić jakiś klocek bądź słuchawki łatwo zbywalne z wysokiej półki, na których nie stracisz podczas ewentualnej odsprzedaży (np używki HD800) - będziesz miał - raz urządzenie pomiarowe; dwa - kartę wymienno-odsłuchową do pożyczek od forumowych kolegów. W ciągu roku, to paaaniee ho ho; przelecisz większość audiotuzów w zaciszu domowym:).

Edytowane przez audionanik
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 hours ago, Melo2573 said:

To jest ciekawa uwaga. Wstępnie założyłem, że znaczny przyrost budżetu da w tym zakresie cenowym znaczny przyrost jakości dźwięku (w audio kolumnowym przy takim budżecie tak właśnie jest). W tej sytuacji będę równie uważnie odsłuchiwał zaproponowane słuchawki tańsze. 

Z tańszych, a bardzo dobrych, polecę Sennheiser HD58X z Phast Headphone SE, które to sprzęty miałem okazję ostatnio słuchać i w tym konkretnym połączeniu, poza wielkością sceny, nie mam im nic do zarzucenia. Podobnie powinno być z HD660s, które troszeczkę mogą być dokładniejsze, ale za to mają gorsze zejście basu.

 

Z w/w wzmacniaczem, teoretycznie powinny się świetnie dogadać Beyerdynamic T90, które technikalia mają na bardzo wysokim poziomie, ale też są mocno wyżyłowane w górnym paśmie, stąd potrzeba zapanowania i wygładzenia tego zakresu, a Phast Headphone SE w tej roli wydaje mi się bardzo kompetentny.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
58 minut temu, audionanik napisał:

@Melo2573 zadałeś taki przedział cenowy, że jest w czym wybrać. Wiadomym było, że od razu podpłyną do Ciebie rekiny i grube ryby, pierwsze by zapolować, drugie żeby wykazać się swoim obyciem/osłuchaniem i znawstwem dziedziny audio. Dostałeś w efekcie propozycję przesłuchania całej wierchuszki z rynku (mieszczącej się w budżecie) i piękny pokaz ubarwienia godowego samców alfa. Poza aspektem humorystyczno-towarzyskim okraszonym finezyjnymi uszczypliwościami nic z tego nie wynika, ale właśnie na tym głównie polega działalność forum:ph34r:. Za to je lubimy.

Masz rok czasu, wysoki budżet. Moja rada, to kupić jakiś klocek bądź słuchawki łatwo zbywalne z wysokiej półki, na których nie stracisz podczas ewentualnej odsprzedaży (np używki HD800) - będziesz miał - raz urządzenie pomiarowe; dwa - kartę wymienno-odsłuchową do pożyczek od forumowych kolegów. W ciągu roku, to paaaniee ho ho; przelecisz większość audiotuzów w zaciszu domowym:).

Nie czepiaj się Hawki som na liście....

Pomysł z kupieniem jednych jako bazy jest bardzo dobry, bo pamięć jest ulotna....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
24 minuty temu, saudio napisał:

Nie czepiaj się Hawki som na liście....

Pomysł z kupieniem jednych jako bazy jest bardzo dobry, bo pamięć jest ulotna....

Od wczoraj słucham słuchawek, które wyprowadziły mnie z audiofilskiej równowagi i wywołały niepohamowaną żądzę posiadania przy jednoczesnym braku środków na ich nabycie - więc mam prawo być czepliwy, wredny i poirytowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, audionanik napisał:

Od wczoraj słucham słuchawek, które wyprowadziły mnie z audiofilskiej równowagi i wywołały niepohamowaną żądzę posiadania przy jednoczesnym braku środków na ich nabycie - więc mam prawo być czepliwy, wredny i poirytowany.

Nie wiem co Cię tak rozedrgało, ale miałem niedawno podobnie, a doszło jeszcze do tego zdenerwowanie po co wzmaki, kabelki.... jakby mi ktoś powiedział przed, że zrobią to słuchawki z Rumunii, niezły miałbym ubaw.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
51 minut temu, audionanik napisał:

Od wczoraj słucham słuchawek, które wyprowadziły mnie z audiofilskiej równowagi i wywołały niepohamowaną żądzę posiadania przy jednoczesnym braku środków na ich nabycie - więc mam prawo być czepliwy, wredny i poirytowany

Co za cuda? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@audionanik, dobrze by było zrobić tu listę szybko zbywalnych dóbr słuchawkowych, co by kolega wiedział od czego zacząć (i na tym nie skończyć, bo skoro coś jest zbywalne, to ma problem z goszczeniem na dłużej w domu). Dzięki Twojemu pomysłowi wątek ma szansę wrócić na początkowy tor "zróbmy 700 stron w tydzień", gdzie każdy poleci jakiś gotowy zestawik, skorelowany lub nie z jego produkcją, dystrybucją tudzież ogłoszeniami w komisie.

@saudio, HD800 i HD800s porównywałem u @audionanika. Oprócz swojego wzmaka korzystałem z Brystona BHA-1. Wnioski te same. Dla mnie to są różne filozofie dźwiękowe. Zresztą, coś takiego jak "filozofia producenta" to chyba występuje tylko u Grado, gdzie wszystkie słuchawki mają tą samą konstrukcję bazową przetwornika z tą samą impedancją zawsze. W żadnej innej firmie nie znalazłem czegoś takiego jak wspólna szkoła brzmienia dla wszystkich modeli. No dobra, niech będzie, że w Audeze i Audio-Technice jeszcze, ale to lekko naciągane.

5 minut temu, Jaworrr napisał:

Co za cuda? 

Stawiam na D8000 albo coś z SR-007 w oznaczeniu kodowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, audionanik napisał:

Moja rada, to kupić jakiś klocek bądź słuchawki łatwo zbywalne z wysokiej półki, na których nie stracisz podczas ewentualnej odsprzedaży

Myślę, że to słuszna koncepcja.

 

2 godziny temu, majkel napisał:

dobrze by było zrobić tu listę szybko zbywalnych dóbr słuchawkowych, co by kolega wiedział od czego zacząć (i na tym nie skończyć, bo skoro coś jest zbywalne, to ma problem z goszczeniem na dłużej w domu).

Przychylam się do tej propozycji, przy czym pojęcie "łatwo zbywalne" może dla mnie oznaczać sprzedaż w ciągu np. jednego-dwóch miesięcy. W tej sytuacji jednak musielibyśmy wykluczyć na razie sprzęt lampowy , na którym się nie znam (na tranzystorowym też się nie znam ale łatwiej się go "nauczyć") oraz chyba sprzęt modyfikowany.

 

1 godzinę temu, saudio napisał:

posluchaj pierwszych i opisz wrażenia, chyba że już czegoś słuchałeś, to znacznie ułatwi. 

Mam pewne doświadczenia z audio kolumnowym ale z audio słuchawkowym nie mam żadnych, więc tak na prawdę zaczynam od zera.

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności