Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

DAC+wzmacniacz słuchawkowy+słuchawki (+transport) do 10 tys. zł


Melo2573

Pytanie

Cześć.

 

Chciałbym zacząć się rozglądać za zestawem: DAC + wzmacniacz słuchawkowy (mogą być w jednym urządzeniu) + słuchawki (+ ewentualnie transport CD). Słuchawki mogą być otwarte lub zamknięte - priorytetem jest jakość dźwięku.

 

Źródłem będzie albo posiadany już komputer (dźwięk będzie pochodził z wyjścia USB) albo transport CD (do nabycia w ramach budżetu) - w zależności od tego co da lepszy dźwięk.

 

Dźwięk, który chciałbym uzyskać: "lampowy" tzn. plastyczny, naturalny, głęboki, przestrzenny, ze szczegółami, wszystko wyraźne, pełne niskie tony, jednak bez przejaskrawień w jakimkolwiek paśmie. Napisałem dźwięk "lampowy" co niekoniecznie musi oznaczać wzmacniacz lampowy (może być tranzystorowy) -  raczej chodzi o styl dźwięku czyli możliwie najbardziej naturalny.

 

Muzyka której słucham: głównie jazz, ale też rock i muzyka symfoniczna (te gatunki chyba się nie wykluczają jeśli chodzi o parametry sprzętu hifi).

 

Budżet: 10.000zł. Zakup nie na "już" - szukać i odsłuchiwać mogę nawet rok.

 

Będę wdzięczny za podpowiedzi za czym się rozglądać.

 

 

 

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

t1v2 / stax / używane he1000 - spróbuj wszystkich i zadecyduj co ci odpowiada - później pod to dobierzesz resztę sprzętu

Edytowane przez whero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nowe słuchawki HiFiman Arya są bardzo ciekawe przy takich preferencjach. Są realistyczne przekazem (równe tonalnie i wyświetlają dźwięk) - dla mnie są lepsze niż droższe HE1000 SE... Dopiero wchodzą na rynek, a po roku na pewno stanieją. Konieczna pozycja do odsłuchu. Ciekawym, uniwersalnym źródłem, które pasuje do opisu może być Questyle CMA600i. Można go posłuchać w mp3store.

Edytowane przez Pioj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, Melo2573 napisał:

Dźwięk, który chciałbym uzyskać: "lampowy" tzn. plastyczny, naturalny, głęboki, przestrzenny, ze szczegółami, wszystko wyraźne, pełne niskie tony, jednak bez przejaskrawień w jakimkolwiek paśmie. Napisałem dźwięk "lampowy" co niekoniecznie musi oznaczać wzmacniacz lampowy (może być tranzystorowy) -  raczej chodzi o styl dźwięku czyli możliwie najbardziej naturalny.

 

3 minuty temu, Pioj napisał:

Nowe słuchawki HiFiman Arya są bardzo ciekawe przy takich preferencjach. Są realistyczne przekazem (równe tonalnie i wyświetlają dźwięk) - dla mnie są lepsze niż droższe HE1000 SE... Dopiero wchodzą na rynek, a po roku na pewno stanieją. Konieczna pozycja do odsłuchu.

Czytajmy ze zrozumieniem, ok?

Questyle Twelve i Fostex TH-909 załatwi sprawę - świetna synergia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czytam ze zrozumieniem. Arya po prostu tak gra... Za to TH-909 niepowiedziałbym że pasują jakkolwiek do opisu. Dźwięk jest lekko plastikowy, trochę sztuczny i niespecjalnie realistyczny...

Edytowane przez Pioj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
23 minuty temu, Compton napisał:

Być może słuchaliśmy rożnych Araya...

Ja słuchałem ich łącznie przez około 2 godziny w ciągu audio show (swojej muzyki, którą znam). One są równiejsze niż HE1000.

I jeszcze taka ciekawostka - RAW FR Fostexów TH909:) Mogą być przyjemne i się podobać, ale obok równych słuchawek to one nawet na półce nie leżały...Frequency response

Edytowane przez Pioj
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kurczę, 3 razy czytałem post autora, ale nijak nie mogę się doszukać tekstu o neutralnym dźwięku..

Za to TH-909 pasują jak najbardziej: "plastyczny, naturalny, głęboki, przestrzenny, ze szczegółami, wszystko wyraźne, pełne niskie tony, jednak bez przejaskrawień w jakimkolwiek paśmie"

20181117_114332_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 "Naturalny, bez przejaskrawień w jakimkolwiek paśmie, wszystko wyraźne" na to sugeruje moim zdaniem. Inna sprawa, że autor może wcale nie szukać dźwięku o jakim pisze, choć sam jeszcze o tym nie wie :) Neutralny/naturalny to warunek konieczny, by dźwięk miał "wszystko wyraźne, ze szczegółami". Neutralny to nie oznacza nudny, czy suchy, a wręcz przeciwnie. Najlepiej brzmiące słuchawki na świecie, jak HiFiman Susvara, Focal Utopia, U18t, Sennheiser Orpheus HE-1, czy HE-90 wszystkie są neutralne/naturalne.

Edytowane przez Pioj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 godzin temu, Pioj napisał:

 "Naturalny, bez przejaskrawień w jakimkolwiek paśmie, wszystko wyraźne" na to sugeruje moim zdaniem. Inna sprawa, że autor może wcale nie szukać dźwięku o jakim pisze, choć sam jeszcze o tym nie wie :) Neutralny/naturalny to warunek konieczny, by dźwięk miał "wszystko wyraźne, ze szczegółami". Neutralny to nie oznacza nudny, czy suchy, a wręcz przeciwnie.

Pełna zgoda. Opisane przeze mnie preferencje to punkt wyjścia do dyskusji. Ale zadecydują oczywiście odsłuchy i może się okazać, że spodobają mi się słuchawki "nie nudne". Opisana koncepcja dźwięku to brzmienie aktualnie posiadanego przeze mnie systemu: Canton RC-L +DensenB100 +Audio Analogue Paganini - gra to tak jak opisałem ale z zębem, zdecydowanie nie nudnie, są emocje (chociaż po zestawie słuchawkowym za 10k oczekuję, że zagra jeszcze lepiej). W dyskusji zatem nie musimy się ograniczać.

 

Dziękuję za dotychczasowe propozycje i proszę o ewentualne następne - koniecznie z precyzyjnym oznaczeniem marki i proponowanego modelu, ponieważ w temacie słuchawek jestem raczej zielony. Na razie lista sprzętu do odsłuchu wygląda tak:

Beyerdynamic T1V2

Stax (który model?)

HIFI HE1000

MrSpeakers Ether Flow

HiFiman Arya

Questyle Twelve

Fostex TH-909

 

Oczywiście będę zdawał później na bieżąco relacje z odsłuchów.

 

I jeszcze jedno pytanie: czy salony przy takim budżecie (10k) dają jakiś rabat?

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
24 minutes ago, SilentEmpire said:

Pioneer U-05, Sony MDR-Z7 ew. Ultrasone P880

 

ew. do tego Audiolab 6000CDT ale wyjdzie ciut powyżej budżetu z Sony

Nie obraź się, ale przy wyżej wymienionych, bardzo dobrych i wysokich modelach, Twoje propozycje nie mają startu. ;) 

Ten "Pionek" też szału specjalnie nie robi.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rok to dużo czasu, żeby przesłuchać... wszystko? Stąd mam propozycję, aby założyciel wątku "przeleciał" Audeze LCD2 lub LCD3, HiFiMan HE-X, HiFiMan HE-400i, Grado RS2e, Grado GS1000, Sennheiser HD800, Sennheiser HD800s, AudioQuest NightHawk, Fostex TH900, Focal Elear, Beyerdynamic T1, Stax SR-407 czy tam L700, następnie zgłosił się tutaj za parę tygodni z informacją, co mu z tych rzeczy najlepiej siadło. Wtedy będzie sens doradzać dokładniej w wyznaczonym kierunku, bo te możliwe są różne, tak jak różne mogą być preferencje (nie tylko brzmieniowe).

Co do źródła - jak nie zamierzasz słuchać plików ani streamingów, a jedynie płyt CD, to taniej i lepiej jest wziąć konkretne urządzenie odtwarzające i je zmodyfikować, a nie myśleć o nim jako tytlko o transporcie. DAC wtedy niepotrzebny. Dobry grunt pod przeróbki kupisz za kilka stówek, a z modyfikacjami zmieścisz się w 2000zł. Ja korzystam od około dekady z takiej opcji, gdyż "wygoda" plików nie dla mnie, co nie znaczy, że nie doceniam dobrych DACów. Po prostu nie mają u mnie zastosowania. Plików słucham w aucie, a z portable audio od paru lat nie korzystam, gdyż nie mam kiedy i gdzie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, majkel napisał:

Rok to dużo czasu, żeby przesłuchać... wszystko? Stąd mam propozycję, aby założyciel wątku "przeleciał" Audeze LCD2 lub LCD3, HiFiMan HE-X, HiFiMan HE-400i, Grado RS2e, Grado GS1000, Sennheiser HD800, Sennheiser HD800s, AudioQuest NightHawk, Fostex TH900, Focal Elear, Beyerdynamic T1, Stax SR-407 czy tam L700, następnie zgłosił się tutaj za parę tygodni z informacją, co mu z tych rzeczy najlepiej siadło. Wtedy będzie sens doradzać dokładniej w wyznaczonym kierunku, bo te możliwe są różne, tak jak różne mogą być preferencje (nie tylko brzmieniowe).

 

Jeżeli pozostali dyskutanci popierają tę propozycję (zapewne tak) to tak właśnie zrobię. @majkel tylko się upewnię: rozumiem, że celem odsłuchu jest określenie stylu grania, który najbardziej mi będzie pasował? Pytam się bo obok modeli za 7k zaproponowałeś też takie za 1k, które - sądząc po cenie - powinny jednak prezentować gorszą jakość dźwięku. Czy dobrze Cię zrozumiałem?

 

 

7 godzin temu, majkel napisał:

Co do źródła - jak nie zamierzasz słuchać plików ani streamingów, a jedynie płyt CD ...

 

Dokładnie tak - źródłem będą wyłącznie oryginalne płyty CD - z tego powodu, że płyty CD mają wyraźnie lepszą jakość dźwięku niż pliki flac, co na dobrym sprzęcie słychać.

10 godzin temu, SilentEmpire napisał:

Zaczęło się od budżetu 6k.

 

Już poprawiłem tytuł na 10k.

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 hours ago, Melo2573 said:

Dokładnie tak - źródłem będą wyłącznie oryginalne płyty CD - z tego powodu, że płyty CD mają wyraźnie lepszą jakość dźwięku niż pliki flac, co na dobrym sprzęcie słychać.

Bzdura, zgraj sobie oryginalną płytę do formatu "flac", a jakość obu będzie identyczna. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 13.12.2018 o 16:23, Melo2573 napisał:

rock i muzyka symfoniczna (te gatunki chyba się nie wykluczają jeśli chodzi o parametry sprzętu hifi).

 

Moja subiektywna opinia wyklucza uniwersalny sprzęt. Jeśli jestem zadowolony z brzmienia rocka i metalu, symfonia brzmi nienaturalnie, jest przebasowiona. No i w drugą stronę - jeśli symfonia brzmi dobrze, stare nagrania rockowe nie mają podstawy rytmicznej. Rozwiązuję to załączając/wyłączając subwoofer, lub zmieniam słuchawki (mam dwie pary). Inna opcja to korekta dźwięku pokrętłem basów, o ile jest, ale to poprawia pozornie bo więcej rzeczy psuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
30 minut temu, neonlight napisał:

Bzdura, zgraj sobie oryginalną płytę do formatu "flac", a jakość obu będzie identyczna. 😉

 

Hmm. Problem polega na tym, że zgrałem (punk) i moim zdaniem różnica jest (do CD i flaków używam playera AIMP3).🙄

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 hour ago, Melo2573 said:

 

Hmm. Problem polega na tym, że zgrałem (punk) i moim zdaniem różnica jest (do CD i flaków używam playera AIMP3).🙄

Stawiam flachę, że w ślepym teście nie odróżnisz tych plików 😉. Nie no, żartuje, wiem, że to są śliskie tematy i nie zamierzam się przepychać, tylko

wyrażam swoją opinię. Według mnie, nie ma żadnej różnicy pomiędzy Wave i Flac, różnica jest i owszem, ale w konfrontacji z mp3 320kb/s.

 

Porównywałem wielokrotnie na sprzęcie słuchawkowym, który z oczywistych względów, wyłapuje wszystkie niuanse znacznie lepiej, niż system

stacjonarny/kolumnowy. Konwertowałem płyty do Wave, następnie do Flac i na koniec do mp3 320kb/s, a programy odtwarzające to Foobar i jRiver.

 

Różnica może wynikać w momencie, kiedy konwersja do pliku Flac, została ograniczona jakościowo w programie konwertującym, co często ma miejsce 

w albumach dostępnych w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności