Skocz do zawartości
Questyle preorder Czytaj więcej.. ×
Astell & Kern Diana by Jerry Harvey Audio - preorder Czytaj więcej.. ×
FiiO Quad Driver Balanced Armature In-Ear Monitors FA7 - PREORDER Czytaj więcej.. ×
Superata

FiiO Quad Driver Balanced Armature In-Ear Monitors FA7 - PREORDER

Rekomendowane odpowiedzi

Quad Driver Balanced Armature In-Ear Monitors FA7

Kolory: Black version, Red and Blue CP version

Cena regularna:  1499 PLN
Cena promocyjna: 1100 PLN

Zapisy do końca grudnia 2018
Wpłaty w dniach: 1-7 stycznia 2019. Ani wcześniej ani później dokładnie w tym terminie będą wymagane wpłaty.
Jeśli ktoś nie dotrzyma terminu to niestety nie zrealizujemy.

Realizacja w styczniu.

https://mp3store.pl/szukaj?controller=search&search_query=FA7

Przy zapisach prośba o podanie koloru.
Jak zawsze najpierw lista w temacie. Potem zamawiamy w sklepie online podając hasło: Preorder FA7, po mailu zwrotnym w podanym terminie dokonujemy wpłaty na podane w nim konto. Potem już tylko czekamy na słuchawki. Przypominam w preorderach nie ma zwrotu. 

Lista:

1

2

3

• Like 8

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czekam już na sample słuchawek do testu. FH5 uwielbiam, więc jestem wyjątkowo ciekawy co potrafi konstrukcja w pełni armaturowa.

• Like 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja już limity na ten rok niestety przekroczyłem :( 

Ja nie wyobrażam sobie jak mogą być w ogóle lepsze od FH5, a pewnie będą. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Samo Fiio pisze, że nie będą. Bedą po prostu inaczej strojone a dla kogo lepsze/gorsze to zależy od preferencji.

image.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam FA7! Na żywo piękne (wersja szara), ergonomia bez zarzutu, ale kabel jak z FH5, więc podobne problemy.

Pierwsze wrażenia odsłuchowe, ale dosłownie na gorąco - bardziej techniczne i średnicowe od FH5, bliżej w stronę Campfire Audio Andromeda, ale w gładszym wydaniu.

1a.jpg

Edytowane przez maciux
  • Like 8

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Superata napisał:

Dla mnie kabel FH5 jest rewelacyjny i słowa złego o nim nie powiem. 

gra ok, ale sztywniutki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

FH5 świetnie grające, ale dla mnie za płytko wchodzą w kanał uszny, przy minimalnych ruchach twarzy czy "grymasach" następuje rozszczelnienie, i dźwięk upada, ciągle trzeba słuchawki dociskać do ucha. O ile chińczycy dźwięk opanowali do perfekcji, jakość wykonania także, to gorzej w kwesti technicznej aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, czedo napisał:

FH5 świetnie grające, ale dla mnie za płytko wchodzą w kanał uszny, przy minimalnych ruchach twarzy czy "grymasach" następuje rozszczelnienie, i dźwięk upada, ciągle trzeba słuchawki dociskać do ucha. O ile chińczycy dźwięk opanowali do perfekcji, jakość wykonania także, to gorzej w kwesti technicznej aplikacji.

Rzeczywiście, tulejki są krótkie w FH5. U mnie jest dobrze zarówno z FH5, jak i FA7. Jeszcze nie porównywałem bezpośrednio obu modeli, ale tulejki w FA7 wydają się być trochę dłuższe, a do tego konstrukcja imituje CIEM-y, lepiej wypełnia ucho i jakby głębiej chowa się w małżowinie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiłem FH5 i dla mnie też okazały się za krótkie. Dała Bozia spore uszka, co zrobić 😉 Poradziłem sobie doklejając do Spiral Dot-sów 4 mm kawałek tulejki od niepotrzebnych tipsów. Kleiłem bezbarwnym silikonem uniwersalnym, oczywiście po odtłuszczeniu. Połączenie okazało się trwałe, przeżyło na razie dwa tygodnie i kilkukrotne zakładanie na słuchawki. Dla mnie bomba 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest też pierwszy unboxing 

Sugerując się zdjęciami i powyższym wideo, FA7 w wersji szarej bardziej mi się podobają. Te "faceplate'y" wyglądają ładniej.

@maciux więcej fotek prosimy! 😊

Edytowane przez kordal
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, Homzik napisał:

fa7a.jpg

fa7b.jpg

Z tego co widzę tutaj obudowy też są lekko przezroczyste?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@kordal Tak, można policzyć przetworniki :)

1a.jpg

Edytowane przez maciux
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajnie to wygląda :) Swoją drogą widzę, że nie ma filtrów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. squonk - black

2. mykupyku - na oko kolora złapię na sklepie

@maciux kiedy recka? Andromedy mają się bać? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Recka powinna być do końca grudnia. Z tego co pisał @maciux to charakter dość zbliżony do Andromed, za to za 1/3 ceny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Andromedy to nie są, jeszcze nie ta rozdzielczość, ale FA7 brzmią za to bardziej gładko i muzykalnie, mają ciut więcej basu, więc są bardziej uniwersalne. Podobna sprawa jak przy okazji FH5, czyli jeszcze nie tak dobrze, jak w Andromedach, ale biorąc pod uwagę cenę, to trudno narzekać :)

Jeszcze odnośnie tego porównania od FiiO, określenia FH5 jako łagodnego dżentelmena, a FA7 jako młodszego i dzikszego brata - nie sugerujcie się tym. Jakiś wymysł marketingowców, niewiele mający wspólnego z rzeczywistością. Prędzej zamieniłbym słuchawki miejscami, FA7 przedstawił jako dojrzalsze (mają więcej średnicy), a FH5 jako bardziej rozrywkowe.

Edytowane przez maciux
  • Like 3
  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@maciux na tą chwilę które byś wolał tak jako daily do słuchania, FH5 czy FA7?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. squonk - black

2. mykupyku - na oko kolor złapię na sklepie
3. WojtekC - kolor jeszcze nie wiem 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kuszą jak nie wiem. Niestety prezenty na gwiazdkę już sobie zrobiłem. A mam wrażenie że jednak FH5 to bardziej moja sygnatura. Niech moc opanowania będzie że mną:)

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 godzin temu, kordal napisał:

@maciux na tą chwilę które byś wolał tak jako daily do słuchania, FH5 czy FA7?

Obawiałem się tego pytania :) Jeszcze nie znam na nie odpowiedzi - słuchawki reprezentują podobnie wysoki poziom, ale różnią się sygnaturą. FH5 brzmią mocniej i głębiej w basie, są bardziej efektowne i rozrywkowe. Świetnie słucha mi się na FH5 np. elektroniki. FA7 stawiają bliżej ciepłą średnicę, brzmią trochę bardziej technicznie, nadal potrafią być rozrywkowe w basie, znakomicie wypadają np. w jazzie, ale radzą sobie też np. z metalem.

Szczegółowe porównania jeszcze przede mną, ale nie mam już wątpliwości, że FA7 to również kawał dobrych słuchawek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi