Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

HD600 mod padów. (z drukarki 3d)


Pioj

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie korzystam ze zmodowanych HD600, gdzie pod krawędzie nausznic wsunąłem grube wałki ze srebrnej folii i uzyskałem pożądany efekt bardziej oddalonego dźwięku. Zastanawiam się, czy spotkaliście się z plastikowymi adapterami pod pady HD600? Chodzi o to, by na tę gąbkę zakrywającą driver zamiast nakładać oryginalne nausznice, nałożyć taki "pierścień - adapter" o grubości ok. 1,5cm i dopiero na niego oryginalne nausznice - by przetwornik znajdywał się jeszcze dalej od ucha. Gdzie można coś takiego kupić? Czy ktoś na forum ma może drukarkę 3d i zajmuje się takimi rzeczami? Chyba, że komuś zlecić wydrukowanie czegoś takiego, tylko skąd można wytrzasnąć projekt takiego adaptera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, 1.5cm to może być sporo. Dotychczasowe oddalenie przetwornika o niecały centymetr przez wałki z folii dało bardzo obiecujące rezultaty i jestem ciekawy, jak to brzmi po większym oddaleniu. Spróbowanie bardzo mnie kusi, bo zapowiada się ciekawie. Jeśli chodzi o asymetryczne/inne pady i pierścienie mocujące, to gdzie można takie pierścienie dostać? Oraz jakimi innymi padami warto się zainteresować? Interesuje mnie kolejne oddalenie dźwięku, realistyczniejsza prezentacja. Ten mod łączę z equalizacją, więc o ewentualne pogorszenie subbasu raczej się nie obawiam. Jestem otwarty na eksperymenty, bo lubię zabawy z odwracalnymi modami.

Edytowane przez Pioj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 hours ago, Pioj said:

...jakimi innymi padami warto się zainteresować? 

No jak to "jakimi"? To Ty nie wiesz, które pady zawojowały cały słuchawkowy świat? 😱 Ehh.. to czymaj Waść linka i szybko nadrabiaj zaległości. 😯

                                                             HM5 - 🏆🔝®🏁👑👍

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady z Yaxi na olx to były moje ;-). Adaptery możesz zamówić u Mod House Audio z USA. 15 dolców z tego co pamiętam i z 10 dolców przesyłka. Yaxi do hd650 się nie nadają, zbytnio dół huczy, mniejsza scena, tonalność mi nie odpowiada, może w 600 albo 660 by się sprawdziły.

 

Adaptery HD600/650

Edytowane przez prolim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minutes ago, prolim said:

Yaxi do hd650 się nie nadają, zbytnio dół huczy, mniejsza scena, tonalność mi nie odpowiada, może w 600 albo 660 by się sprawdziły.

 

Adaptery HD600/650

Dzięki za info, a mógłbyś rozwinąć, jak konkretnie te pady wpływają na dźwięk, co z tą "tonalnością"? :) 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady bardzo dobrze przylegają do głowy i nie przepuszczają dźwięku, przez co się odbija... W oryginalnych welurowych jednak ten dźwięk przenika i jest trochę pochłaniany. Z tego co pamiętam góra była nieco czystsza, dół dudnił, środek był podobny. Ale nie było tego efektu "smooth" z którego są znane Sennheisery. Według mej pamięci scena była mniejsza, nie pamiętam jak z lokalizacją źródeł pozornych. Same Sennheisery niby są słuchawkami "otwartymi" ale po prawdzie to te oczko na środku przetwornika jest otwarte... Jak zamkniecie je jeszcze padami to się robi parno, dudniąco. Innymi słowy, zbyt dużo słabej jakości basu i nieco jaśniejsza/czystsza góra powodują utratę tego X-factora, które niewątpliwie HD600/650 posiadają.

 

Wszelkiej maści skórzane, czy z eko skóry pady robią to samo, ale jeszcze bardziej. Nie polecam. Najbliżej oryginałowi były chińskie, które też sprzedaje z wyżej wymienionymi adapterami od Mod House Audio ;-). Z moich doświadczeń wynika, że nie warto eksperymentować, chyba że czegoś nie lubicie. Ale może Yaxi nadadzą się do HD600 jak bass boost. Tego nie wiem ;-). Co do sceny jest delikatnie mniejsza, ale nawet w oryginale jej nie ma specjalnie więc...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe moje zainteresowanie w tym temacie wzięło się z tego, że włożenie wałków z metalowej folii pod oryginalne pady dało bardzo dobre efekty, scena jest bardziej odległa, a tonalność lekko poprawiła się. Jeżeli wciąż masz te HD650 @prolim  polecam to wypróbować:)

Edytowane przez Pioj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś założę skórzane pady HM5 z adapterem na próbę, lecą do mnie jeszcze takie od majfrendów: https://pl.aliexpress.com/item/POYATU-Do-Sennheiser-HD650-Nauszniki-S-uchawek-Wymiana-DIY-Poduszki-Poduszka-Do-Sennheiser-HD600-Ucho-Poduszki/32835798011.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.43205c0fc6AZza

 

/edycja

Nie napisałem do czego, do HD58x

 

/edycja

 

Niestety z adapterami jest tak samo jak bez. Na skórzanych padach od HM5 robi się prawie studnia. Bas zalewa wszystko i góra jest przycięta.

Spróbuję jeszcze tych 'welurowych' jak przyjdą, ale chyba stock pady zostaną.

Edytowane przez GhalMaraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Pioj napisał:

Całe moje zainteresowanie w tym temacie wzięło się z tego, że włożenie wałków z metalowej folii pod oryginalne pady dało bardzo dobre efekty, scena jest bardziej odległa, a tonalność lekko poprawiła się. Jeżeli wciąż masz te HD650 @prolim  polecam to wypróbować:)

 

Mam, ale je bardzo lubię takimi jakimi są :P, moja choroba już jest dość zaawansowana i mam kilka par słuchawek na każdą okazję :P. HD650 reagują na każde zmiany toru, i dość wyraźnie, co jest bardzo fajne i rozwija pasję, dlatego trochę eksperymentowałem z padami, kablami, wzmacniaczami i dacami - chyba już nic z nich nie wycisnę :D, ale są to idealne słuchawki na początek.

 

Kiedyś znalazłem recenzję jakiegoś gościa padów do HD650, który nie tylko robił opis soniczny, ale nawet pokazywał wykresy jak się zmieniał Frequency Response. Jego wnioski są takie same jak moje powyżej :)

Edytowane przez prolim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności