Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso IT01s nadchodzą :)


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

Daj znać czy słyszysz jakieś zaszumienie na dc01, miałem z tym problem w dc02 i zastanawiam się, czy dc01 też na to choruje.

@Maestri

Edytowane przez Tsukinowaguma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety szumi i pyka między utworami. No ale wszyscy piszą, że tak jest więc albo się to akceptuje albo kupuje co innego. 

Są to moje pierwsze IEMy i nie za bardzo wiem jak to się je ale chyba mam problem z dopasowaniem IT01s. Po kilku godzinach przymiarek różnych tipsów mam zmasakrowane kanały słuchowe... :P dosyć grube i długie te tulejki jak na mój gust i możliwosci. Seala złapałem na kilku najmniejszych i piance ale korpus słuchawki nie chowa się w jamie muszli - odstaje na około centymetr. Na jednym najmniejszym silikonie dopasowanie nawet dobre, słuchawka chowa się w jamie ale chyba nie ma seala. W sensie mocny bas niby jest (np w DM "welcome to my world") wybrzmiewa całkiem przyzwoicie jak na mój słuch natomiast coś szwankuje z wysokimi tonami (np perkusja w "then came the last days of may") są wyraźnie cichsze i rozmyte. Tak sobie wybrałem te 2 utwory na porównanie. Czytałem, że przy braku seala raczej nie ma basu... Czy IEM musi chować się w jamie? Nie wiem czy próbować z innymi tipsami czy po prostu te słuchawki nie są dla mnie z powodu braku kompatybilności z uszami?

Zawsze w tańszych słuchawkach pasowały mi Mki a w tym modelu S za duże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maestri napisał:

Czy IEM musi chować się w jamie? Nie wiem czy próbować z innymi tipsami czy po prostu te słuchawki nie są dla mnie z powodu braku kompatybilności z uszami?

Zawsze w tańszych słuchawkach pasowały mi Mki a w tym modelu S za duże...

Bardzo złożony problem, ale generalnie - nie, IEM nie muszą się schować w małżowinie, żeby złapać odpowiedniego seala. Ja np. używam Fiio FH7 i one z powodu dosyć dużych kopułek też nie przylegają mi idealnie do małżowin, ale tulejki w środku siedzą pewnie (po dobraniu odpowiednich tipsów) i zapewniają dobry seal. My też mamy tak, że do różnych dokanałówek używamy różnych tipsów - ważna jest grubość i długość tulejki samych słuchawek, a nie tylko rozmiar tipsów. Generalnie jeżeli już masz doświadczenie z tańszymi dokami, to zakładam, że znasz to uczucie dobrego seala - a to, czy kopułki odstają od uszu czy nie to już niestety inna sprawa.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi wyjaśniłeś, dziękuję. Wcześniejsze słuchawki nie były OTE więc wrażania z noszenia też całkiem inne. Czyli jeśli jest seal i słuchawka nie wypada z ucha to jest git w dużym skrócie - tak to rozumiem.

22 minuty temu, Najner napisał:

tulejki w środku siedzą pewnie (po dobraniu odpowiednich tipsów) i zapewniają dobry seal. My też mamy tak, że do różnych dokanałówek używamy różnych tipsów - ważna jest grubość i długość tulejki samych słuchawek, a nie tylko rozmiar tipsów.

Podejrzewam, że właśnie tulejki są za długie i za grube, chyba, że nie muszą całe wejść do kanału słuchowego? W moim przypadku, porównując do słuchawki bez tipsa, śmiem sądzić, że tulejka z silikonem blokuje się zaraz przy wejściu do kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Maestri napisał:

Trochę mi wyjaśniłeś, dziękuję. Wcześniejsze słuchawki nie były OTE więc wrażania z noszenia też całkiem inne. Czyli jeśli jest seal i słuchawka nie wypada z ucha to jest git w dużym skrócie - tak to rozumiem.

Podejrzewam, że właśnie tulejki są za długie i za grube, chyba, że nie muszą całe wejść do kanału słuchowego? W moim przypadku, porównując do słuchawki bez tipsa, śmiem sądzić, że tulejka z silikonem blokuje się zaraz przy wejściu do kanału.

 

Wiem, że to może zabrzmieć dość śmiesznie, ale spróbuj np. naciągnąć ucho w stronę tyłu głowy, ja tak wkładam Shure jak chcę uzyskać maksymalną izolację - pomaga mi to włożyć je jeszcze głębiej. Możesz też spróbować innej mimiki twarzy, bo przy jej ruchach zmienia się kształt kanału usznego i może znajdziesz jakiś sposób na prawidłową aplikację słuchawek.

 

A najlepszym wyjściem by było jakbyś mógł spróbować słuchawki o mniejszej tulejce (np. Shure, czy Westone) i sprawdzić, czy przy mniejszych też masz taki problem.

 

A co do seala - łatwo go sprawdzisz pstrykając palcami przy uchu z włożoną słuchawką - jeśli dźwięk jest równomiernie przytłumiony, wówczas masz seala. Jak słyszysz dźwięk, który jest nieprzytłumiony, to wtedy go nie masz.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, P1gu napisał:

Wiem, że to może zabrzmieć dość śmiesznie, ale spróbuj np. naciągnąć ucho w stronę tyłu głowy, ja tak wkładam Shure jak chcę uzyskać maksymalną izolację - pomaga mi to włożyć je jeszcze głębiej.

Może wygląda śmiesznie ale działa! :D Serdecznie dziękuję. Nagle się okazuje, że da się upchnąć M choć odczuwam jednak pewien dyskomfort związany z rozszerzaniem kanału słuchowego - może to wynika z poprzednich dosyć inwazyjnych prób dopasowania a nie z rozmiaru tipsa/tulejki. W takim razie będę próbował tipsy od nowa. Jeszcze raz dzięki!

Edytowane przez Maestri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności