Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso IT01s nadchodzą :)


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, RIH napisał:

Mi 1DD iBasso dobrze tu grają choć lepszy kontur dźwięku maja na DX150 (gdzie również są bardziej wrażliwe na jakość plików).

 

Z jakim AMPem testowałeś IT01s?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na DX200/AMP8 po ok.50h rewelacja. Bardzo dynamicznie ale jest i barwa, szczegóły niesamowite ale nie męczące. Przestrzeń rewelacyjna.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój, masakra, zaraz dx150 kupię :P

 

W związku z moja małą wiedzą, AMP8 jest tylko z wyjściem balanced 4,4 mm jeśli chodzi o it01s to rozumiem ze potrzebuje tylko przejściówki z 2,5mm na 4,4mm bo oryginalnie it01s jest w balanced tylko 2,5mm zgadza się?

A co np z pozostałymi słuchawkami, które maja standardowy wtyk 3,5mm (jak np. NightOWL, czy Aune e1) , czy można kupić jakieś przejściówki z takich standardowych 3,5mm na balanced 4,4mm aby pasowały do AMP8?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RIH napisał:

DFB - koryguje trochę brzegi pasma, wypycha średnicę, łagodzi wysokie. Najmniej "audiofilskie" granie, węższa scena, ocieplony przekaz o niższej rozdzielczości i szczegółowości, bezpieczny wybór dla osób wrażliwych na kłujące wysokie ale nie zaspokoi potrzeb tych, którzy chcą wyciągać detale i mieć szeroką scenę z dużą ilością powietrza. Mimo tych "wad" nadal go lubię.

DFR - inna szkoła grania, bardziej wyrównany dźwięk, dość "liniowy" więc dla V-kujących słuchawek nie będzie to ratunek bo "gorąca" góra może przeszkadzać, lepiej dogaduje się z ciepło brzmiącymi / neutralnymi słuchawkami, szersza scena, więcej powietrza, lepsze pozycjonowanie instrumentów choć jako źródła pozorne nie są jakoś masywnie większe, więcej mocy, lepsze wysterowanie, większy impakt dołu ale również wpisany w większą scenę.

MOJO - takie oba w jednym, już nie raz słyszałem i zgadzam się, że gra pełnią dźwięku (na pierwszy raz wydaje się ocieplone i zbite a potem jak się wysłuchasz to wszystkie szczegóły są na miejscu), jest holografia, są warstwy, podane na średniej scenie, nie kłuje górą ale jej nie brakuje, jest krągły bas, całość podana w łagodny ale nie delikatny sposób. Dla mnie taki złoty środek w podróży audio ALE nie każde słuchawki robią tu WOW.
Mi 1DD iBasso dobrze tu grają choć lepszy kontur dźwięku maja na DX150 (gdzie również są bardziej wrażliwe na jakość plików).

U mnie MOJO wygrywa w SQ ale to dźwięk jaki lubię (ocieplony, z miękkim mocnym basem i złagodzoną ale nie wyciętą górą). Natomiast w podróż spokojnie można brać DF zależnie od preferencji.
P.s. tipsami/piankami też można dużo skorygować w takich dynamikach!43f70552ae7cc1e665a6758c5d3ffb2b.jpg

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

O, widzę że ktoś jeszcze na forum poza mną lubi Muse, miło :) Porównanie bardzo fajne, choć wydaje mi się, że DFR to raczej jasne niżeli neutralne źródło. Dlatego też tak fajnie się zgrywa z jastrzębiami ;)

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, disaster3 napisał:

Dajcie spokój, masakra, zaraz dx150 kupię :P

 

W związku z moja małą wiedzą, AMP8 jest tylko z wyjściem balanced 4,4 mm jeśli chodzi o it01s to rozumiem ze potrzebuje tylko przejściówki z 2,5mm na 4,4mm bo oryginalnie it01s jest w balanced tylko 2,5mm zgadza się?

A co np z pozostałymi słuchawkami, które maja standardowy wtyk 3,5mm (jak np. NightOWL, czy Aune e1) , czy można kupić jakieś przejściówki z takich standardowych 3,5mm na balanced 4,4mm aby pasowały do AMP8?

 

IT01s będą z przejściówką grały z AMP8

 

natomiast niezbalansowane z wtykiem 3,5mm już nie zagrają i nie ma takich przejściówek dlatego

 

można wybrać AMP7 z wyjściem 3,5mm - dwa razy słabszy, mniejszy ma wykop i gorzej popędzi większe/trudniejsze słuchawki

 

ja tam jestem fanem AMP8 i z nim DX150/200 gra super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, disaster3 napisał:

Dajcie spokój, masakra, zaraz dx150 kupię :P

 

W związku z moja małą wiedzą, AMP8 jest tylko z wyjściem balanced 4,4 mm jeśli chodzi o it01s to rozumiem ze potrzebuje tylko przejściówki z 2,5mm na 4,4mm bo oryginalnie it01s jest w balanced tylko 2,5mm zgadza się?

A co np z pozostałymi słuchawkami, które maja standardowy wtyk 3,5mm (jak np. NightOWL, czy Aune e1) , czy można kupić jakieś przejściówki z takich standardowych 3,5mm na balanced 4,4mm aby pasowały do AMP8?

Aby podłączyć słuchawki do wyjścia zbalansowanego nie wystarczy przejsciówka, potrzebny jest przewód w którym oba kanały są podłączane osobnymi dwoma przewodami. Jeśli przewody w słuchawkach są wymienne z osobnymi podłączeniami dla obu kanałów, jest do tego droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, widzę że ktoś jeszcze na forum poza mną lubi Muse, miło  Porównanie bardzo fajne, choć wydaje mi się, że DFR to raczej jasne niżeli neutralne źródło. Dlatego też tak fajnie się zgrywa z jastrzębiami
Nie chodziło mi o koloryt barwy dźwięku tylko o fakt, że w porównaniu z DFB -> DFR w odsłuchach iBasso ma bardziej wyrównane pasma, jest "bardziej liniowy" - nie jest neutralny i nie jest też zupełnie zrównoważony - tylko w stosunku do Blacka taki może się wydawać. I fakt bywa chłodny, zwłaszcza jeśli słuchawki też takie są.
A propos Muse - fajna płyta i nawet jakość Tidala nie pozostawia niedosytu ;)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, mykupyku napisał:

 

IT01s będą z przejściówką grały z AMP8

 

natomiast niezbalansowane z wtykiem 3,5mm już nie zagrają i nie ma takich przejściówek dlatego

 

można wybrać AMP7 z wyjściem 3,5mm - dwa razy słabszy, mniejszy ma wykop i gorzej popędzi większe/trudniejsze słuchawki

 

ja tam jestem fanem AMP8 i z nim DX150/200 gra super

 

30 minut temu, MobyDick napisał:

Aby podłączyć słuchawki do wyjścia zbalansowanego nie wystarczy przejsciówka, potrzebny jest przewód w którym oba kanały są podłączane osobnymi dwoma przewodami. Jeśli przewody w słuchawkach są wymienne z osobnymi podłączeniami dla obu kanałów, jest do tego droga.

 

Dzieki bardzo za info. To słabo to trochę wyglada. Powiedzmy ze póki co mam 3 pary trochę lepszych słuchawek i tylko jedne są kompatybilne z AMP8 i tez nie do końca bo muszę przejściówkę kupić. Wszędzie koszty. :(

 

Z Aune e1 nic nie zrobię bo ma niewymienialny kabel, Kabel balanced do NightOWL to pewnie tez koszt ok. 400 pln. Ehhh chyba odpuszczam. Kurde chętnie posłuchałbym Mojo z moimi słuchawkami....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, disaster3 napisał:
  Dzieki bardzo za info. To słabo to trochę wyglada. Powiedzmy ze póki co mam 3 pary trochę lepszych słuchawek i tylko jedne są kompatybilne z AMP8 i tez nie do końca bo muszę przejściówkę kupić. Wszędzie koszty.   Z Aune e1 nic nie zrobię bo ma niewymienialny kabel, Kabel balanced do NightOWL to pewnie tez koszt ok. 400 pln. Ehhh chyba odpuszczam. Kurde chętnie posłuchałbym Mojo z moimi słuchawkami....

 

 

 

Zależnie od tego jaki dźwięk lubisz - MOJO plus Owle to dobre lub bardzo dobre połączenie (choć w tym przypadku nawet bardziej podobały mi się Hawki Carbon).

Z drugiej strony dla wielu osób " zaledwie dobry dźwięk" to synonim słabego dźwięku - zależy gdzie na skali "audiofilii" jesteś default_wink.png.c5d845d3b16daf831804dff6e1d2d319.jpg 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez KaszaWspraju
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
14 minut temu, czedo napisał:

czy ma sens zmiana kabla w słuchawkach ibasso it01s na przewód iBasso CB12s, czy ktoś takie zmiany lub podobne czynił

 

@Methuselah może Ci udzieli odpowiedzi 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, czedo napisał:

czy ma sens zmiana kabla w słuchawkach ibasso it01s na przewód iBasso CB12s, czy ktoś takie zmiany lub podobne czynił

 

Bardzo mały. Standardowy kabel jest bardzo dobry i nie wykładając równowartości słuchawek ciężko pisać o wyraźnej poprawie brzmienia. Musiałbyś naprawdę lubić te słuchawki i koniecznie nie chcieć zamieniać ich na inne, by inwestować w CB12s do nich.

 

Tak btw. CB12s poprawia zejście w basie (jest też odrobinę bardziej zwarty), wyższa średnica jest nieco mocniej zaakcentowana, a góra nieco mocniej rozciągnięta i bardziej obecna.

 

3 godziny temu, fusserg napisał:

 

@Methuselah może Ci udzieli odpowiedzi 😊

 

:) 

Edytowane przez Methuselah
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z sealem w jednym z moich uszu. Zarówno it01s, jak i Aune e1 słucham na tipsach z największym otworem, co by basu już nie przybywało. Ale właśnie w ibasso prawa słuchawka trochę za płytko wchodzi. Przy jej dociskaniu słuchać klik, w lewym uchu od razu siedzi pewnie (bez klika).

 

Co radzicie zrobić? Kiedyś już miałem ten sam problem z vsonic gr07. Też najgorzej było z prawym uchem. Ale z kz zst tak nie jest, z aune też nie. Stąd pytanie, czy tę anatomiczną kwestię mogę rozwiązać za pomocą jakichś innych tipsów (jakich, żeby basu nie przybyło, bo i tak jest go dla mnie w obfitości)? Czy też dać sobie spokój i nie są to słuchawki dla mnie pod względem budowy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tipsy bi-flange powinny pomóc, ale jaki konkretnie model się zgra z iBasso, to niestety nie wiem... Ewentualnie spróbować z Comply Ts lub S, bo pianki z reguły lepiej utrzymują słuchawki w kanałach.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inszy, dziękuję. Nie chcę iść w pianki, bo tipsy są dla mnie wygodniejsze użytkowo. Hyc słuchawkę w ucho. A pianka: zroluj, wsadź, odczekaj. Dla kogoś to ******ły, ale w terenie łatwa i szybka aplikacja to jest to:)

 

Bi nie doda basu ze względu na mniejszy otwor wylotowy, że tak to ujmę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe rzeczy wypisujecie. Ten click to jakaś zaraza, aby go unikać? Na któryms zestawie go słyszałem przy wkładaniu słuchawek do uszu ale kompletnie nie pamietam na którym i na których tipsach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Spawn napisał:

Ten klik jesli mówimy o tym samym to nie jest kwestia tipsów tylko to jest tak zwany driver flex czyli ze przetwornik dynamiczny się się ugina podczas łapania seala. Niektóre słuchawki go mają a inne nie.

 

Ale to jakieś uciążliwe jest, czy po prostu taki szczegół :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od słuchawek, czasami jest to ciche pyknięcie, innym razem głośny trzask od którego może ucho rozboleć (choć z tym spotkałem się tylko dwa razy).

 

Bi mogą dodać basu, ale niekoniecznie :D

Edytowane przez Inszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fusserg napisał:

 

Ale to jakieś uciążliwe jest, czy po prostu taki szczegół :) ?

Pyknięcie które brzmi właśnie jakby to tips odkształcał się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, fusserg napisał:

 

Ale to jakieś uciążliwe jest, czy po prostu taki szczegół :) ?

 

Przy wkładaniu słuchawek słyszysz dźwięk pomiędzy pyknięciem a szeleszczeniem i tyle. Staxy też to mają jak sobie dociśniesz palcem muszle do ucha ;)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności