Skocz do zawartości

iBasso IT01s nadchodzą :)


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Spawn napisał:

 

Łaskawy dla nich jestes ;) Gora w falconach to piach wymieszany ze żwirem.

Muszę powiedzieć, że na DX150 z AMP8 dość mocno się zmieniają - góra się wygładza, nie drażni, a średnica idzie do przodu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, zibra napisał:

LG V30 jest niezlym zrodlem. Samsungi przy nim graja doyc nerwowo i niepoukladanym dzwikiem. Mimo wszystko obstawialbym, ze te doki nie sa dobrze sprecyzowane balansowo ze tak to ujme i pewne braki maja.

 

Tak, V30 jest niezłym źródłem, ale nie polecam Falcon-C jako słuchawki do przeciętnych smartfonów. Co do Samsungów, to nowe modele jak S9/S9+/Note9 grają naprawdę ok.

 

"Pewne braki"? To doki za 900 zł, więc jasne jest, że mają pewne braki. Ba, mają całą masę braków :P Technicznie jak na swoją półkę są naprawdę niezłe. Szczerze uważam, że są lepsze od niemal wszystkich tańszych modeli i o wiele ciekawsze niż CA Orion, IE80 czy AKG N30/N40 ze sprzętu uznanych marek. Z tym, że technicznie lepiej od DUNU wypadają choćby FLC8s, które są o 200 zł droższe. Co do "sprecyzowane balansowo" - tak, mają peak między 5 a 7 kHz, który wyraźnie rozjaśnia brzmienie. Nie są też strojne pod ukrywanie sybilantów, które zaakcentowane są na nagraniach.

 

Prywatnie jest to mój pierwszy wybór do 1200 zł, bo stosunek ceny do jakości w ich wypadku jest naprawdę niezły, a brzmienie mi siadło. Polubiłem je, ale nie ma mowy o żadnej gloryfikacji. Ktoś inny może je polubić lub nie. Na tym to polega by samemu oceniać, a nie liczyć na opinię innych :) 

Edytowane przez Methuselah
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście moga sie podobać i nie jest to jakis atak z mojej strony. Tym niemniej słyszłem co nieco i wyrażam swoja opinię odnośnie doków które usłyszałem. Szacunek, że tyle sprzętu z chifi słuchasz, ale przed potencjalnym kupujacym warto posłuchać kilku stron. Ni wszyscy kupują drogie doki do dapów, a LG słusznie zasłużył na swoją renomę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez zibra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, zibra napisał:

Ależ oczywiście moga sie podobać i nie jest to jakis atak z mojej strony. Tym niemniej słyszłem co nieco i wyrażam swoja opinię odnośnie doków które usłyszałem. Szacunek, że tyle sprzętu z chifi słuchasz, ale przed potencjalnym kupujacym warto posłuchać kilku stron. Ni wszyscy kupują drogie doki do dapów, a LG słusznie zasłużył na swoją renomę. i 0

 

Pomogłem sformatować tekst, bo średnio się czytało.

 

Nie odbieram tego jako atak, bo niby czemu. Wyraziłeś opinię po prostu. Najgorsze co może być to poleganie na opinii jednej osoby. Szczególnie takiej, której gustu się nie zna. Co nie zmienia faktu, że każdej potrzebującej osobie doradzam próbując zachować dystans.

 

Wracając do tematu, pytanie dotyczyło doków, które wybrałbym sam, więc taka też odpowiedź padła z uwagą, żeby się tym bardzo mocno nie sugerować. Znam V30 - jest dobry, ale też ma swoje ograniczenia. Jak wszystkie smartfony :) 

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czedo napisał:

Bardzo fajna wymiana zdań, można z tego wyłonić jakichś obraz, natomiast interesuje mnie jeszcze kwestia techniczna, tj. komfort noszenia, bo np. Fiio fh5 za płytko wchodzą w kanał uszny i mają tendencję do wysuwania się, a jak jest z ibasso oraz innymi tutaj wymienionymi?

 

 

Dobierz sobie odpowiednie tipsy, np. spinfity albo zrób sobie przeróbkę triflangów (usuwając największy kołnierz) i wtedy fh5 nie będą Ci wypadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Właśnie otrzymałem ibasso it01s, faktycznie jestem pod wrażeniem, ostatnio tak dobrymi słuchawkami jakie słuchałem były fiio fh5 ale te miały wady natury użytkowej, natomiast ibasso mnie zauroczyły, chciałbym podziękować Methuselahowi za "pomoc" w  ich wyborze. W zestawie jest dodatkowa para filtrów ale nie wiem czy to rezerwa, czy też chodzi o zmianę dźwięku, oraz kilka uszczelek, też nie wiem po co one. Generalnie jest super

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, czedo napisał:

 

Właśnie otrzymałem ibasso it01s, faktycznie jestem pod wrażeniem, ostatnio tak dobrymi słuchawkami jakie słuchałem były fiio fh5 ale te miały wady natury użytkowej, natomiast ibasso mnie zauroczyły, chciałbym podziękować Methuselahowi za "pomoc" w  ich wyborze. W zestawie jest dodatkowa para filtrów ale nie wiem czy to rezerwa, czy też chodzi o zmianę dźwięku, oraz kilka uszczelek, też nie wiem po co one. Generalnie jest super

 

 

Rezerwa, a opcja wymiany w razie gdyby filtry zatkały się woskowiną :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, czedo napisał:

 

Właśnie otrzymałem ibasso it01s, faktycznie jestem pod wrażeniem

 

Z jakim źródłem słuchasz?

Edytowane przez fusserg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dzingi w nawiązaniu do Twojej prośby z Muzycznych zakupów, it01smaja dopiero 6h przebiegu bo w weekend nie miałem na nie czasu ale pierwsze co zrobiłem to podpiąłem poprzez DFRa do kompa i posłuchałem kilka utworów na TIDAL (mam abo hi-fi) i..... „delikatnie” szkliwo mi zarysowało. W stosunku do E1 które już maja ok. 100h przebiegu basu moim zdaniem jest mniej (nie ze jest mało), a wysokie na razie świdrują głowę. Mam nadzieje ze po wygrzaniu góra się trochę uspokoi. Ogólnie e1 to mój typ, typowy fun, fajna synergia z DFR jest dynamicznie, funowo, góra nie jest świdrującą mimo ze źródło raczej w jasnej strony mocy i w sumie było tak od początku. Z it01s muszę sie chyba dotrzeć bo ostrzejsza góra na początku i jasno grający DFR to na razie niezbyt udane połączenie.

 

Teraz zacząłem się zastanawiać nad poszukaniem zamiast DAPa, raczej jakiegoś DAC/AMP do domu ale raczej mobilnego niż stacjonarny klocek. Jak wychodzę z domu czy to do pracy czy gdzieś indziej to DFR + e1 jest super opcja, bardzo mobilny, mały nie zajmuje dużo miejsca, natomiast poszukałbym jakiegoś klocka do wpięcia do kompa czy to w domu czy w pracy gdzie zgrałby się z it01s czy AQ NightOWL.

Chyba coś pokroju np. Mojo. Tylko nie wiem jak on gra w stosunku do DFRa. Nie jest duży. Do łóżka tez mogę go zabrać z iPadem, tylko nie wiem jaka jest sygnatura tego DACa. Szukałbym chyba czegoś ciemniejszego, gęstszego, co uspokoi na gorze iBasso, gdzie dół będzie dynamiczny z dobrym wypełnieniem. Lubię bas może basheadem nie jestem ale wole bardziej funowe granie od neutralnego. Mniej słucham rocka, klasyki czy jazzu a więcej popu, rnb, dance. Na te pierwsze muszę mieć nastrój i czas a te drugie odpalasz bez jakiegoś większego wgłębiania się w analizy. Poprostu robisz coś w danym momencie a nóżka sama chodzi jak siedzę przy biurku, czy coś robię w danym momencie.

 

Z tego co wyczytałem to dźwiękowo dla mnie ideałem byłby Shanling m5s bo dół i funowe granie ciemniejsze i lepsze niż iBasso dx150. Tylko to są DAPy i o ile dx150 jeszcze bym przełknął bo ma andka i TIDAL offline by chodził to m5s już nie ;/ ale jeśli mobilnie mam iPhone + DFR i mi to pasuje to coraz mniej widzę sens kupować DAPa i zacząłem się zastanawiać właśnie nad DAC/AMPem pokroju w/w.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, disaster3 napisał:

Z tego co wyczytałem to dźwiękowo dla mnie ideałem byłby Shanling m5s bo dół i funowe granie ciemniejsze i lepsze niż iBasso dx150. Tylko to są DAPy i o ile dx150 jeszcze bym przełknął bo ma andka i TIDAL offline by chodził to m5s już nie ;/

 

Widzę że mamy podobny problem wyboru.Trochę ci jeszcze bardziej skomplikuje.

DX150/AMP8 może śmiało rywalizować z Mojo i napędzi większe nauszniki, podobno 🤔

A co do synergii to często bywa przewrotna. Coś co nie powinno teoretycznie dobrze zagrać brzmi świetnie.

Edytowane przez fusserg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Widzę że mamy podobny problem wyboru.Trochę ci jeszcze bardziej skomplikuje.
DX150/AMP8 może śmiało rywalizować z Mojo i napędzi większe nauszniki, podobno
A co do synergii to często bywa przewrotna. Coś co nie powinno teoretycznie dobrze zagrać brzmi świetnie.
Dawno ich nie słuchałem, żeby porównać ale jeśli komuś pomoże mogę zrobić ABC.b5e6ff493e21f81d5d0635a1c25af9d4.jpg

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DFB - koryguje trochę brzegi pasma, wypycha średnicę, łagodzi wysokie. Najmniej "audiofilskie" granie, węższa scena, ocieplony przekaz o niższej rozdzielczości i szczegółowości, bezpieczny wybór dla osób wrażliwych na kłujące wysokie ale nie zaspokoi potrzeb tych, którzy chcą wyciągać detale i mieć szeroką scenę z dużą ilością powietrza. Mimo tych "wad" nadal go lubię.

DFR - inna szkoła grania, bardziej wyrównany dźwięk, dość "liniowy" więc dla V-kujących słuchawek nie będzie to ratunek bo "gorąca" góra może przeszkadzać, lepiej dogaduje się z ciepło brzmiącymi / neutralnymi słuchawkami, szersza scena, więcej powietrza, lepsze pozycjonowanie instrumentów choć jako źródła pozorne nie są jakoś masywnie większe, więcej mocy, lepsze wysterowanie, większy impakt dołu ale również wpisany w większą scenę.

MOJO - takie oba w jednym, już nie raz słyszałem i zgadzam się, że gra pełnią dźwięku (na pierwszy raz wydaje się ocieplone i zbite a potem jak się wysłuchasz to wszystkie szczegóły są na miejscu), jest holografia, są warstwy, podane na średniej scenie, nie kłuje górą ale jej nie brakuje, jest krągły bas, całość podana w łagodny ale nie delikatny sposób. Dla mnie taki złoty środek w podróży audio ALE nie każde słuchawki robią tu WOW.
Mi 1DD iBasso dobrze tu grają choć lepszy kontur dźwięku maja na DX150 (gdzie również są bardziej wrażliwe na jakość plików).

U mnie MOJO wygrywa w SQ ale to dźwięk jaki lubię (ocieplony, z miękkim mocnym basem i złagodzoną ale nie wyciętą górą). Natomiast w podróż spokojnie można brać DF zależnie od preferencji.
P.s. tipsami/piankami też można dużo skorygować w takich dynamikach!43f70552ae7cc1e665a6758c5d3ffb2b.jpg

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności