Skocz do zawartości

iBasso IT01s nadchodzą :)


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

@Inszy Nie no, zmiany w Falcon-C są widoczne. Początkowo są dość ostre na górze, ale po jakichś 20-30 godz. to mija. Układają się potem do jakichś 150-200 godz. Podobnie z IT01 początkowo bas odpycha, a góra potrafi stracić kontrolę. Po 200 godz. pojawiła się poprawa.

 

Godzinę temu, Lord Rayden napisał:

@Inszy jak z wygodą nowych iBasso ? Nowe modele wszelkich doków strasznie duże się teraz wydają.

 

Whizzer Kylin-AHE03 są całkiem zgrabne. Kinera IDUN całkiem wygodne (szczególnie w parze ze SpinFitami, które im dobrze robią dźwiękowo). IT01 mimo, że wydają się spore, są również wygodne, ale też uważam, że Falcon-C wypadają bardzo dobrze (z izolacja nieco jednak gorzej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Falcony, które są u mnie, po jakichś 500 godzinach grania dalej są dość ostre na górze. Mniej niż na początku, ale jednak. Więc albo wcale się nie układają po 150-200 h, albo mam jakiś inny egzemplarz.

Ale tylko kilka modeli potrafiło mnie zaskoczyć wygrzewaniem, reszta to albo kosmetyka, albo głowa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygoda, komfort użytkowania bardzo dobry. Seal, u mnie, natychmiastowy. Dobra izolacja.

Fakt, tulejki mogłyby być odrobinę krótsze, wtedy całe chowały by się w uchu. Ale tu też nie widzę problemu.

Lekkie i efektownie wykonane. Kopułki znakomicie wyprofilowane, wyglądające bardzo ekskluzywnie.

Bardzo dobry i przyjemny kabelek, w komplecie ogromnie przydatna przejściówka z balansu 2,5 na 3,5.

Tipsy, na razie testuję na spiralkach, na stokowych, a jest ich sporo, może dzisiaj coś.

Wygrzewanie, mam je kilkanaście godzin, wczoraj kilka godzin i nocne wygrzewanie. Na razie nie odczułem jakichś zmian.

Sygnatura jak najbardziej mi odpowiada. Jest mniej więcej tak jak napisał Inszy.

Rozciągnięta, szczegółowa i co ważne niemęcząca góra, wokale z przodu, średnica wyrównana, przyjemna, może trochę rozjaśniona.

Bas proporcjonalny, pod względem ilości, zejścia i wypełnienia. Więc wszystko to, co lubię.

Ogólnie znamionuję sporą kulturę grania. Pod względem ergonomii i sygnatury umożliwią wielogodzinne odsłuchy. 

 

 

 

foto.jpg

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie tylko mogą, ale IMHO DUNU Falcon-C, iBasso IT01s czy Periodic Audio Be grają od nich lepiej technicznie, a jeżeli miałbym z czymś je zestawiać to raczej z Oriveti New Primacy czy FiiO FH5 :) Czy sygnatura będzie odpowiednia, to już zupełnie inna sprawa.

 

Tak, słuchałem Oriolus Finschi. Bardzo ciekawe słuchawki, wygodne, spoko wykonanie, fajny zestaw. Rozrywkowe brzmienie o dobrej klarowności.

 

FiiO F9 Pro, Whizzer Kylin A-HE03 czy 1More Quad Driver to również naprawdę dobre hybrydy. Inne ciekawe to np. ikko OH1 czy HiFi Boy OS V3

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Które, z tych wymienionych, byłyby najciekawsze, - źródłem moim jest LG V30. Słuchałem fiio fH5 , grają pięknie, ale w moim przypadku są kiepsko zaprojektowane, ponieważ wchodzą płytko w kanał uszny i mają tendencję do wysuwania się przy ruchach, (grymasach) twarzy, co natychmaist powodowało psucie dźwieku, gdyby nie ten problem byłyby fantastyczne, więc wytypowałem wspomniane wyżej, ale które byłyby najciekawsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, czedo napisał:

Dzięki za odpowiedź. Które, z tych wymienionych, byłyby najciekawsze, - źródłem moim jest LG V30. Słuchałem fiio fH5 , grają pięknie, ale w moim przypadku są kiepsko zaprojektowane, ponieważ wchodzą płytko w kanał uszny i mają tendencję do wysuwania się przy ruchach, (grymasach) twarzy, co natychmaist powodowało psucie dźwieku, gdyby nie ten problem byłyby fantastyczne, więc wytypowałem wspomniane wyżej, ale które byłyby najciekawsze?

 

Wiele zależy od tego jakie brzmienie lubisz. Z V30 wszystkie się dogadują.

 

W tym komentarzu trochę napisałem na temat ogólnych różnic między FiiO FH5, DUNU Falcon-C i iBasso IT01s.

 

 

W miarę możliwości posłuchałbym jeszcze ikko OH1, Oriveti New Primacy oraz Oriolus Finschi, ale te ostatnie też szczególnie głęboko do kanału nie wchodzą. Periodic Audio Be nie są dostępne w PL niestety.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, woza napisał:

A jak spisują się Ibasso iT01s w ostrej muzyce rockowej i metalu? Może też prosiłbym o odczucia ze słuchania innych rodzajów muzyki (najlepiej z informacją o źródle). 🙂

 

iBasso IT01s grają szybkim i żwawym jak na dynamika basem, który jest dobrze kontrolowany. Środek wysunięty nieco w wyższej części, ale nie jest pozbawiony masy. Góra jest dobrze doświetlona i nieźle kontrolowana. Świetna opcja do muzyki metalowej i podobnych gatunków. Słucham ogólnie z iBasso DX150 z AMP6 (balanced/single ended), AMP7 (single ended), Shanling M5s (balanced/single ended). Na AMP6 po balansie mają bardzo dobrą synergię, ale prywatnie preferuję brzmienie AMP7, z którym również IT01 dogadują się bardzo dobrze. Z M5s jest ok.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Methuselah napisał:

 

iBasso IT01s grają szybkim i żwawym jak na dynamika basem, który jest dobrze kontrolowany. Środek wysunięty nieco w wyższej części, ale nie jest pozbawiony masy. Góra jest dobrze doświetlona i nieźle kontrolowana. Świetna opcja do muzyki metalowej i podobnych gatunków. Słucham ogólnie z iBasso DX150 z AMP6 (balanced/single ended), AMP7 (single ended), Shanling M5s (balanced/single ended). Na AMP6 po balansie mają bardzo dobrą synergię, ale prywatnie preferuję brzmienie AMP7, z którym również IT01 dogadują się bardzo dobrze. Z M5s jest ok.

 

Nic dodać, nic ująć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnica jest cofnięta, po prostu jest dość mocne przejście pomiędzy średnicą i sopranami.

Mięsa zdecydowanie więcej niż w FLC, ale z szybkością już iBasso nie nadążają ;) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Najner IT01s mają mocniej zaakcentowany subbas i ogólnie pełniejszy bas, bardziej kształtny dół. Niższa średnica jest wycofana i lekko ocieplona. Wyższa wysunięta jest do przodu (V-ka), a górę - zaakcentowaną wyraźnie w niższej części (5-7 kHz), mocniej rozciągniętą i mocniej napowietrzoną. FLC8S mają nieco szybszy bas, bardziej szczegółowy środek, lepszą separację oraz spokojniejszą górę. To bardziej techniczne i precyzyjne słuchawki, które lepiej prezentują plany i pozycjonują pozorne źródła. iBasso to fun i ekscytacja, ale jak na takie granie to sporo szczegółów zapewniają. W FLC można dopasować sygnaturę filtrami, ale takiego brzmienia jak IT01s czy Falcon-C w 8S nie uda się osiągnąć. Nie wiem jak 8N i 8D, bo je dopiero w przyszłości sprawdzę.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, czedo napisał:

czy ktoś słuchał AKG N20, jak wyglądałaby konfrontacja z ibasso IT01S

 

Tak, całkiem spoko opcja do 500 zł, ale w tym przedziale są ciekawsze produkty jak Anew u1, IT01 czy FiiO FH1. Startu do IT01s nie mają raczej.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2019 o 18:59, czedo napisał:

Które, osobiście wybrałbyś przy opcji do 1100 zł?

 

Zostając przy tym, co można kupić w PL, pewnie taka byłaby kolejność moich zakupów w przedziale do 1000-1200 zł:

1. DUNU Falcon-C

2/3. Oriveti New Primacy/iBasso IT01s

4. FiiO FH5

5. FLC8S

6/7. Campfire Audio Comet/ikko OH1

8. Anew U1

9. Mee Audio Pinnacle P1

10. Oriolus Finschi

 

Tylko też bym się tym nie sugerował za bardzo, bo gusta są różne.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunu mają świetny dół, ale góra IMO trochę pozostawia do życzenia. FH5 mają ogromnego kicka i subbass, ale średnica z kolei też czasem jest aż nazbyt natarczywa. Nie mogę sobie wyobrazić jak grają FA7 gdzie według recenzji średnica gra jeszcze bardziej pierwsze skrzypce, chyba, że jest to bardziej spójne z pozostałymi pasmami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2019 o 21:05, zibra napisał:

Dunu mają świetny dół, ale góra IMO trochę pozostawia do życzenia. FH5 mają ogromnego kicka i subbass, ale średnica z kolei też czasem jest aż nazbyt natarczywa. Nie mogę sobie wyobrazić jak grają FA7 gdzie według recenzji średnica gra jeszcze bardziej pierwsze skrzypce, chyba, że jest to bardziej spójne z pozostałymi pasmami.

 

Góra pozostawia trochę do życzenia? Tak, na referencyjnych i szarych tipsach dla mnie jest zbyt agresywna, ale na SpinFit (ewentualnie Spiral Dot) jest już bardzo dobra, a jestem mocno uczulony na 6-8 kHz i 12 kHz. Kontrola po wygrzaniu jest dobra. No, może poza hi-hatem. To po prostu dość energiczne i agresywne słuchawki (co nie dziwi biorąc pod uwagę, że były strojone pod azjatyckich użytkowników) i albo się je polubi, albo nie :D Ogólnie, preferują kulturalnie grające źródła i zdecydowanie nie są najbezpieczniejszą opcją :) 

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności