Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Następca/zamiennik Prodigy HD2 Advance DE


Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór.

 

Nie było mnie tu multum czasu i jeszcze trochę. Zdążyłem wymienić prawie cały sprzęt do słuchania muzyki (nie używam już portable mp3, rozjechałem dwa wejścia w Vedii A10 i jedno w Fiio E5) - obecnie to telefon + Mi Piston 4/HD 201, w dniu dzisiejszym chyba ostatecznie przekręcił się tytułowy Audiotrak Prodigy HD2 Advance DE.

 

W związku z tym - prosto z mostu. Szukam czegoś, co zagwarantuje podobną jakość w parze z prawie 10-letnimi Sennheiserami HD555 na oryginalnych częściach. Sam Audiotrak nie był przeze mnie modyfikowany w żaden sposób,  słuchawek zmieniać nie chcę (nie stać mnie po prostu na dobry sprzęt za kilka stów i więcej, chociaż wiem, że byłoby warto :>) dopóki się kategorycznie nie wykończą. Karta dźwiękowa potrzebna mi będzie bardziej do odsłuchu jak najbliżej oryginału, raczej bez dodatkowych prefencji tonowych. Spośród gatunków lubię dance i trance (więc chciałbym ominąć dudnienie basu), ale też rock. Jeśli chodzi o gry to żadne dodatkowe bajery są wg mnie niepotrzebne - nie mam ani zestawu 5.1, kina domowego, online gram rzadko i w pełni zadowolę się jedynie dobrym odwzorowaniem dźwięku i jego pozycjonowaniem; pozostałe bajery i tak zawsze wyłączam.

 

Czym z obecnego rynku (nie musi to być sprzęt nowy) najlepiej się zainteresować, celując w kwotę maks 300 PLN? Budżet raczej nieprzekraczalny, ale nie muszę się go ultra kurczowo trzymać - po prostu nie chcę wydawać zamiast ok. 300 pln tysiąca, bo to duża przesada; kilka dyszek więcej przeboleję ;)

 

Interfejs karty - dowolny, muszę jedynie sprawdzić gniazdo PCI na płycie, może być tak, że karta nie działa przez nie. Mam dostęp zarówno do PCI, jak i do PCI-e. Chciałbym jedynie uniknąć dodatkowego zasilania z 12V FDD - nie wspominam dobrze przygód z szukaniem kabelków za czasów Xonar DX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego Audiotraka i taki SMSL 793II jest od niego nie gorszy, a nawet lepszy bo ma mocniejszy wzmacniacz. Minusem jest niestety brak USB, ma tylko wejście optyczne, i w tym budżecie to też używany.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi. Spróbuję jeszcze pokombinować z podpięciem karty riserem PCI do portu zasłanianego przez kartę graficzną i w weekend sprawdzić kartę na innej płycie (póki co nie wiem, czy na 100 procent karta padła, czy tylko gniazdo postanowiło nie działać). Wyjście USB mi niepotrzebne, starczy najzwyklejszy Jack 3.5 złoty. Bardziej mi zależy, żeby był wytrzymały, ten w obecnej od nowości karcie zdołał się już wyrobić i czasem trzeba nurkować pod biurko w celu zrobienia styku na stereo, a nie mono na losowy kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności