Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Wokółuszne zamknięte z dobrym basem do ok.600zł


yotomeczek

Pytanie

Witam,

 

Potrzebuję Waszej pomocy - bo im dłużej szukam i czytam - tym mniej wiem :)

Szukam wygodnych słuchawek zamkniętych z możliwie dobrą izolacją, dobrze kontrolowanym basem - schodzącym nisko, ale nie ciągnącym się i z dobrym impaktem. Uwielbiam dobrze kopiącą stopę i jak mogę bez wysiłku śledzić partię basu. Kocham jak dęciaki powodują gęsią skórkę. Lubię dobrą artykulację np. przy grze gitary. Nie lubię gdy bass zagłusza wszystko i ciągnie się jak flaki - podwójna stopa nie może się zlewać w jedno.

Mam kilka słuchawek ale w każdej coś mi nie pasuje:

    Shure SRH240A - bardzo szybkie - mam wrażenie że grają muzycy wypoczęci a czasem po energetyku (to mi się w nich podoba), wciągające. Niestety mało basu.. Trochę tandetnie wykonane - do tego cały czas się zastanawiam kiedy te mizerny kabelek wyzionie ducha. Średni komfort i izolacja.
    Superlux HD669 - łoją basem ale też przymulają - muzyka nie ma tej energii i szybkości co Shure. Średnie i wysokie nie do końca mi pasują - gitary akustyczne grają jakby były zepsute, czasem jakiś efekt grania z rury się pojawi. Uderzenie basu niezłe.
    AKG K550 - no właśnie fajnie wykończone i komfortowe ale grają jakoś tak bez emocji? Basu nawet mniej niż w Shure. Dla mnie nuuuda.

 

Lubię czasem posłuchać z poziomem koncertowym i słuchawki muszą to lubić. Mam LG QUADBEAT 3 i one zaczynają trzeszczeć przy większej głośności - poza tym grają dużo lepiej niż się spodziewałem po ich cenie.

Najczęściej słucham przez Fiio Olympus 2 E10k. Chociaż z HD669 już czasem nie wyrabiają i brakuje zapasu mocy (będę zmieniał na coś mocniejszego i bardziej wyrafinowanego).

 

Co rozważam:

Focale Listen - ale podobno średnio wygodne a i co do basu są różne opinie. Żywe i wciągające granie z dobrą szczegółowością.

Shure SRH750DJ - basik podobno konkretny

SHURE  SRH 840 - ogólnie chwalone - dobry bas, detaliczna reszta ale bez krzykliwości

BEYERDYNAMIC DT770 PRO - z opinii coś jak SHR 840

SENNHEISER HD 380 PRO - chwalone za bas i wygodę

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
4 godziny temu, yotomeczek napisał:

BEYERDYNAMIC DT770 PRO - z opinii coś jak SHR 840

SENNHEISER HD 380 PRO - chwalone za bas i wygodę

BEYERDYNAMIC DT770 PRO - takie se

SENNHEISER HD 380 PRO - gorąco w uszy i imadło na głowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
24 minuty temu, Rafacio napisał:

BEYERDYNAMIC DT770 PRO - takie se

SENNHEISER HD 380 PRO - gorąco w uszy i imadło na głowie

 

No właśnie o tych DT770 coraz więcej mało pochlebnych opinii czytam...

A te HD 380 PRO jak dźwiękowo - pałąk ponoć się rozluźnia po jakimś czasie?

Jeszcze są DT150 ale to jak bym miał słuchać w piwnicy :) bo wizualnie relikt jak z centrali telefonicznej PRLu...

Edytowane przez yotomeczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 minut temu, yotomeczek napisał:

A te HD 380 PRO jak dźwiękowo - pałąk ponoć się rozluźnia po jakimś czasie?

Jak dźwiękowo to nie bardzo wiem bo skupiłem się na pałąku i po minucie się poddałem.

Bierz spokojnie te DT150. Na żywo wyglądają nieźle i tak też grają, a nawet lepiej tylko zupełnie nie w moim guście. Skoro pisałeś, że bierzesz lepszy wzmacniacz to bierz i 150-tki. 

Jakbyś szukał otwrtych to inna gadka 😀

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tego co napisałeś o SRH240 wychodzi, że szukasz czegoś podobnego, tylko z mocniejszym basem, imo najbardziej pasują tu SRH840.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ze słuchawek, z którymi miałem styczność: 

DT770 pro - bardzo duża scena jak na zamknięte, bas miękki,  jest go dużo, ale nie zalewa innych pasm. Trochę szorstka średnica, która mnie od nich odrzuciła, dużo dźwięku też wycieka, w drugą stronę jest lepiej. Dęciaki brzmią nieźle. Wydaje mi się, że to dobry kandydat.

Soundmagic HP151 - duża scena, bas też jest, też trochę wyciekają, góry też dużo, ale nie kłuje, gładki dźwięk. Jasna sygnatura. Dęciaki brzmią fajnie. Trochę dziwna średnica, ale to wydaje mi się też dobry trop.

 

DT150 - słuchałem ich tylko chwilę, dla mnie za ciemne, być może to kwestia źródła, ale jakieś takie aż nazbyt relaksujące jak dla mnie.

 

Beoplay H6 gen 2 - czasami można je znaleźć w cenie do 600 zł, moje główne, codzienne sluchawki. Duży fun, gładki dźwięk, jasna sygnatura, niezła scena (mniejsza niż w pozostałych tutaj słuchawkach), technicznie chyba z tej listy najlepsze. Bas jest świetny, miękki, z wykopem. Może trochę za mało dolnej średnicy, ale dzięki temu nie czuje się, że bas wchodzi na średnie. Instrumenty też mogłyby być większe. Ale i tak dla mnie to rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
49 minut temu, Perul napisał:

Z tego co napisałeś o SRH240 wychodzi, że szukasz czegoś podobnego, tylko z mocniejszym basem, imo najbardziej pasują tu SRH840.

 

Tak, pod warunkiem że 840 grają jak rozwinięcie 240. Z Shure jest jeszcze problem pękających pałąków. Coś obniżają loty producenci słuchawek - tu pękają pałąki, tam się rozklejają nausznice (DT150), a to się sypią pady...

 

@endi82

Dzięki - muszę poczytać o tych Soundmagic HP151

Edytowane przez yotomeczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, yotomeczek napisał:

 

Tak, pod warunkiem że 840 grają jak rozwinięcie 240. Z Shure jest jeszcze problem pękających pałąków. Coś obniżają loty producenci słuchawek - tu pękają pałąki, tam się rozklejają nausznice (DT150), a to się sypią pady...

 

@endi82

Dzięki - muszę poczytać o tych Soundmagic HP151

W HP150 też pęka pałąk. Podobno w HP151 to poprawili, aczkolwiek był głosy na forum, że komuś i one pękły.

Jak chcesz mieć trwałe z i mocnym basem, to są jeszcze ATH M50, tylko, że one z kolei nie mają takich fajnych średnich tonów jak SRH840.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Perul napisał:

W HP150 też pęka pałąk. Podobno w HP151 to poprawili, aczkolwiek był głosy na forum, że komuś i one pękły.

Jak chcesz mieć trwałe z i mocnym basem, to są jeszcze ATH M50, tylko, że one z kolei nie mają takich fajnych średnich tonów jak SRH840.

Mógłbyś porównać styl grania B&O H6 z M50X? Nie wiem czy jest sens bawić się dalej w jednak niewygodne słuchawki (mówię o ath) jednak ich brzmieniem jestem oczarowany. Nie lubię zamulonego dźwięku. Lubię po prostu bas, który jest mocny jednak nie zalewa reszty i gdy wokale są wyraźne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
23 minuty temu, wegiel21 napisał:

Ja bym polecił używane Ultrasone pro 900.

 

Myślałem o nich ale to chyba przegięcie - sub+tweeter tak to ktoś podsumował.

 

27 minut temu, Calf napisał:

To żeby jeszcze bardziej namieszać proponuję sony mdr-1a. Jest bas, wokale tez spoko. Z pionkiem rewelacja w tej cenie.

Czyli ten Pioneer ok?

Sony MDR-1A - fajne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, yotomeczek napisał:

 

Myślałem o nich ale to chyba przegięcie - sub+tweeter tak to ktoś podsumował.

Większej bzdury nie słyszałem. Miałem te słuchawki ponad rok i powiem Ci że fakt do muzyki typu jazz czy klasyczna to one sie nie nadaja ale elektronika , rock , rnb czy blues to ich swiat. Super muzykalne i wygodne , wykonane bardzo dobrze a bas i sub bas to inna liga dla sluchawek 700 - 1500 zl. No ale skoro uwazasz iz to wooferc i tweeter 😂😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, wegiel21 napisał:

Większej bzdury nie słyszałem. Miałem te słuchawki ponad rok i powiem Ci że fakt do muzyki typu jazz czy klasyczna to one sie nie nadaja ale elektronika , rock , rnb czy blues to ich swiat. Super muzykalne i wygodne , wykonane bardzo dobrze a bas i sub bas to inna liga dla sluchawek 700 - 1500 zl. No ale skoro uwazasz iz to wooferc i tweeter 😂😂

 

Nie ja tak uważam - bo ja tych słuchawek nie miałem. Taką opinię napisał ich użytkownik. Przyznam, że byłem napalony na Ultrasone Pro 900 - ale po przeczytaniu wielu opinii przeszło mi trochę. Bas świetny, reszta już nie. Po chwili zachwytu większość użytkowników rozstaje się z tymi słuchawkami stosunkowo szybko. Nawet tu na forum to najczęstszy scenariusz.  Czym różnią się wersje Ultrasone Pro 900 od Ultrasone Pro 900i? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Yotomeczek

9 godzin temu, yotomeczek napisał:

 

Myślałem o nich ale to chyba przegięcie - sub+tweeter tak to ktoś podsumował.

 

Czyli ten Pioneer ok?

Sony MDR-1A - fajne

 

Miałem na myśli Pioneer xdp-100r + mdr-1a.

Se-mhr5 chodzily mi kiedyś po glowie ale z nich zrezygnowałem, ponieważ z moimi dapami one nie grały pod moje oczekiwania.

 

Odnośnie Ultrasone zachwalanych przez Wegiel92, to mozesz mu zaufać, wie co pisze. Nawet te tansze modele typu hfi580, to ciekawa propozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli zmodernizowana lista kandydatów wygląda tak (kolejność przypadkowa :) ):

Shure SRH750DJ (330zł)

SHURE  SRH 840 (530zł)

SENNHEISER HD 380 PRO (450zł)

Ultrasone Pro 900 (ok. 750zł używane)

Sony MDR-1A (800zł)

Pioneer SE-MHR5 (750zł Thomann/850zł PL)

Beoplay H6 gen 2 (950zł)

 

A co powiecie o Master & Dynamic MH40? Grają ponoć zacnie, do tego z więcej niż dobrym basem. Aktualnie kosztują 999zł... może warto się szarpnąć. Wyglądają jak dla mnie bardzo fajnie.

Edytowane przez yotomeczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na razie kupiłem okazyjnie Focale Listen i SENNHEISER HD 380 PRO. Trochę posłuchane HD380 - oj chyba nie podejdą, ale jeszcze dam im szasnę. Na razie jakieś takie kliniczne bez emocji są - takie mam wrażenie. Focale dopiero wieczorkiem pokatuję. Jak nie podejdą to chyba spróbuję Shure  SRH 840 i Shure SRH750DJ (zdaję sobie sprawę że wykonanie lekka tandeta, ale przy cenie nówek <330zł...) - bo jednak co zakładam Shure SRH240A to banan jest. Fajne porównanie Shurów https://www.head-fi.org/threads/shure-headphone-shootout-shure-srh-240-vs-srh-440-vs-srh-750-dj-vs-srh-840-vs-srh-940.611777/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Posłuchane Focale Listen i powiem Wam klasa słuchawki jak dla mnie. Gra muzyka - człowiekowi nóżka chodzi, basik jest (fajny z niezłym impaktem, szybki i nie ciągnący się), gitary i dęciaki tak jak trzeba bez jakichś udziwnień. Dynamika jest - nie boją się głośniejszego grania. Takie lepsze SRH240A. Izolacja lepsza niż w Shure SRH240A (o to nietrudno) i Sennheiser HD 380 PRO (myslałem że będą lepiej izolować a tu kiepścizna -tłumią jak kubek założony na ucho). Komfort Listen no tragedii nie ma :) ale kilka godzin może być ciężko wysiedzieć w nich.

Mnie właśnie opinie o DT770 trochę zniechęciły a wiązałem z nimi nadzieje. Izolacja podobno słaba jak na zamknięte... niemniej jak będę miał okazję posłuchać to chętnie (może kupując okazyjnie), zresztą podobnie jak wyższe modele Shure zamkniętych (840, 940 a nawet 750DJ).

P.S.

Focal Listen to już granie z wysokiej półki - dużo szczegółów, duża dynamika, fajny świetnie trzymany za morde bas. Wciągają - człowiek zakłada i za chwilę mija godzinka. Po półtorej uszka mnie bolą niestety... że tez te muszle nie są większe.

Edytowane przez yotomeczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności