Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

wygodne, otwarte do medytacji +/- 1000 PLN


kony74

Pytanie

Co byście polecili z otwartych/półotwartych mega wygodnego, przede wszystkim w pozycji leżącej, i najlepiej lekkiego (chociaż to nie priorytet) do medytacji. Moje D7100 są super, ale z racji tego, że są zamknięte, przy tym rodzaju muzyki strasznie nasilają się szumy uszne. Preferencje mam w stronę ciepłych, basowych. Mogą być używki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
1 godzinę temu, kony74 napisał:

Dzięki za propozycję. Mam je na celowniku. A dobrze się w nich leży, tzn. nie ciążą w dół, można jakoś minimalnie ruszyć głową?

Są leciutkie i wygodne, ale muszle i ich mocowanie sporo odstają, więc podczas leżenia i medytowania zahaczają o poduszkę. Ja poduchę zwijam w wąską pytkę/wałek tak by podpierała tylko środek potylicy między uszami i wtedy spokojnie oddaję się medytacji - taka sytuacja.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Osobiście uważam, że do odsłuchu na leżąco najlepsze są słuchawki dokanałowe. Raz, że można swobodnie głową ruszać, dwa, że nie zsuwają się z niej, i po trzecie, uszy się nie grzeją.

 

W ogóle, co będzie źródłem?

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 godzin temu, neonlight napisał:

Osobiście uważam, że do odsłuchu na leżąco najlepsze są słuchawki dokanałowe. Raz, że można swobodnie głową ruszać, dwa, że nie zsuwają się z niej, i po trzecie, uszy się nie grzeją.

 

W ogóle, co będzie źródłem?

 

Źródło to C4. Na wygodę i jakość dźwięku moich Denonów nie narzekam, ale jak już wspomniałem przy cicho nastawionej medytacji strasznie mi huczy we łbie, więc pomyślałem, że otwarte coś poprawią. O ile przy normalnej muzyce, znaczy w moim przypadku metalu i rocku progresywnym, wiele się dzieje w każdy zakresie, a zwłaszcza na górze i mózg da się oszukać bo skupia się na muzyce, to przy medytacji jest to trudne. Poćwiczę jeszcze siłę woli :)

 

9 godzin temu, Undertaker napisał:

Z tym zastrzeżeniem, że Hawki (przynajmniej NHC) dla mnie np. nie są ciepłe. Ciemne, owszem, nawet bardzo, ale czy ciepłe... W znaczeniu:podkolorowane - dla mnie osobiście niet. 

 

O kurcze, toż pisali, że ciepłe. No i mam zagwozdkę... Nawet na proteinowych padach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jedni pisali, inni nie. Pewnie jak zwykle kwestia nomenklatury, toru i pierdyliarda innych rzeczy, w tym humoru recenzenta. 

 

W każdym razie, jeśli chodzi stricte o bas - to jest i to w sporej ilości. Czy to na proteinkach, czy na microsuede. Ale z pamięci to zupełnie inny bas niż w D7100. Jak już bliżej byłyby tu Ultrasone Signature Pro, ale one zamknięte. 

 

W ogóle D7100 mają zdaje się mocno cofniętą średnicę, gra typowo w stylu V. A NHC średnicę mają tak w sam raz na miejscu. Tyle, że są bardzo pogłosowe i niektórym to przeszkadza, trzeba mieć na uwadze. Poza tym dla mnie nie mają wad. 

Edytowane przez Undertaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności