Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Sony WH-1000XM3 - czy warto?


Dirian

Pytanie

Zastanawiam się nad zakupem Sony WH-1000XM3. Mam okazję je wyrwać za niecałe 1200 zł za granicą, więc cena trochę przyjemniejsza, niż w Polsce.

 

Nie jestem jednak pewien, czy nie kupić czegoś tańszego, co zagra równie dobrze. Wiem, że płaci się tu też za mega wygodę oraz redukcję hałasów z otoczenia. O ile to pierwsze jest mi jak najbardziej potrzebne, tak redukcja hałasu nie jest czymś, o co mam zamiar się zabijać. Z drugiej strony, używałem trochę konkurencyjnych słuchawek z BOSE i to wyciszenie to jednak ciekawa sprawa i czasami się przyda (np. w samolocie).

 

Jednak do rzeczy - czy znajdę jakieś wyraźnie tańsze słuchawki Bluetooth, które zapewnią zbliżoną jakość dźwięku i też niezły komfort, ale niekoniecznie posiadają tłumienie dźwięku? Aha - zależy mi też na obsłudze kodeka aptx, bo to jednak ważna sprawa w przypadku słuchawek Bt.

 

Wiem, że to nowy model i pewnie mało osób go do tej pory posiada, ale może są tu jacyś użytkownicy poprzednich generacji ;) 

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Senki to nie ta liga jeśli idzie o komfort, po 30 sek na głowie całkowicie straciłem zainteresowanie :)

 

Bose grają inaczej. Ani lepiej, ani gorzej - inaczej. + nie obsługują żadnych kodeków ponad AAC/SBC. I dalej są najwygodniejszymi słuchawkami tego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Fakt, poczytałem przed chwilą i faktycznie dużo ludzi się skarży na brak wygody, a to je z miejsca dyskwalifikuje (szczególnie, że muszę kupować w ciemno, więc nie założę na głowę w ramach testu).

 

No to chyba na polu walki zostaje XM3 i wraca konkurencja w postaci Bose, które może zbyt szybko skreśliłem. 

 

Jak jest z tym dźwiękiem w Bose? Mi najbardziej zależy na wyrazistych wolakach (damskich), ale fajnie też jakby jakaś szczegółowość była jeśli chodzi np. o gitarę w tle. Jednocześnie lubię sobie czasem posłuchać muzyki elektronicznej, ale jednak wokale stawiam na pierwszym miejscu. To mocniejsza strona Bose czy Sony?

 

Przyznam, że kiedyś (z 2 lata temu) słuchałem jakiegoś modelu Bose z ANC, ale nie mogę sobie przypomnieć jakiego - wiem jednak, że dźwiękowo zrobiły na mnie małe wow - choć nie wiem czy to nie kwestia ANC, z którym wcześniej nie miałem do czynienia ;)

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

PXC550 nie polecam. Już lepiej wypadają tańsze 900n od Sony.

 

Bose słuchałem chwilę w MM, grały bardzo przyjemnie. To czy będą lepsze od Sony to kwestia preferencji chyba.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

WH-1000XM3 w porównaniu do np. BOSE QC35 II grają o wiele cieplej. Górne pasmo jest wycofane. Jeżeli wybierasz te słuchawki dla izolacji, to takie brzmienie jest mniej angażujące i bardziej pozwala się skupić. Sony mają całkiem znośny EQ dostępny poprzez aplikację iOS/Android - pozwala to nieco zniwelować faworyzowanie dołu pasma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czy przez to, że BOSE nie grają tak ciepło, nie będą nudnawe, zbyt "suche"? Miałem nie tak dawno temu VSONIC GR07 Classic i mimo fajnej szczegółowości, nie do końca mnie satysfakcjonowały. Na dłuższą metę były po prostu nudne, a testowałem z różnymi źródłami. Z drugiej strony wcześniej miałem słynne Phonaki Audeo i tutaj byłem mega zadowolony - do dziś żałuje, że się ich kiedyś pozbyłem. 

 

Więc o ile lubię taki neutralny dźwięk, to jednak chcę aby w tych słuchawkach było trochę "życia".


EDIT: Poczytałem jeszcze, obejrzałem kilka porównań wideo i chyba zostaję przy Sony. Bose wygrywają komfortem, ale to nie problem bo i tak maksymalnie 1.5-2h będę ich używał i to pewnie z przerwami. A dźwiękowo raczej Soniaki bardziej mi podpasują. Jak nie to je najwyżej opchnę bez większej straty i kupię Bose, już w Polsce i po odsłuchu. Dzięki wszystkim za pomoc, no chyba że ktoś ma jeszcze coś do dodania, to śmiało.

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To sprawdź jeszcze ATH DSR7BT.... Grają fenomenalnie. Nie wiem jak xm3, ale xm2 nie mają czego szukać. Mają jeszcze super zaletę, że grają po kablu ale usb ;) rozwiązują problem braku minijack w telefonach. Mają aptx i aptx hd, nie mają ldac. Nie przetwarzają sygnału cyfrowego na analogowy.... Od początku do końca są cyfrowe. Więcej informacji w sieci, są polskie recenzje i testy.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Poczytałem trochę, te ATH faktycznie też fajna opcja. 

 

Niestety nie mam póki co możliwości odsłuchu, a przydałyby mi sie jakieś słuchawki. Biorę więc Soniaki XM3 póki co bo w jak wspominałem mogę je dorwać w fajnej cenie - jak się nie spodobają (oby tak nie było :P ) to będę sprzedawać bez większej straty i wtedy już sobie na spokojnie pochodzę i posłucham waszych kolejnych propozycji. Dzięki wszystkim za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja też mam podobny wybór i o ile sony słuchałem wczoraj, tak dziś udało mi się potestować bose.
Dla mnie nieco wygodniejsze, dodatkowo bas jest według mnie lepszy, mniej płaski, wyprany.
Co do reszty podobnie, choć sony na pewno wygrywa w kwestii izolacji i nc. Ja skłaniam się ku bose póki co...
chciałbym jeszcze odsłuchać AT dsr9bt, nigdzie nie miałem okazji trafić, a ponoć grają bardzo dobrze :)

Edytowane przez czarny1910rts
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja od siebie moge polecić świetne WH-900N, mam je i wielokrotnie porównywałem z Bose i Sony 1000XM2 i zawsze te 900 grały najlepiej. Naprawdę polecam. 

Tu jest recka, która dobrze je opisuje: https://www.rtings.com/headphones/reviews/sony/wh-h900n-h-ear-on-2 na tej stronie ocena dzwięku jest prawie taka sama jak Hifiman He-400i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 hours ago, pawelekdabek said:

Ja od siebie moge polecić świetne WH-900N, mam je i wielokrotnie porównywałem z Bose i Sony 1000XM2 i zawsze te 900 grały najlepiej. Naprawdę polecam. 

Tu jest recka, która dobrze je opisuje: https://www.rtings.com/headphones/reviews/sony/wh-h900n-h-ear-on-2 na tej stronie ocena dzwięku jest prawie taka sama jak Hifiman He-400i.

Fakt, WH-H900n są bardzo dobrymi słuchawkami BT, ale chyba nie chcesz powiedziec, że dźwięk jest tej samej klasy, co w pełnowymiarowych planarach?! 😯 Jeżeli tak, to proponuję zrobić porównanko head to head, a gwarantuję, że szybciutko zmienisz zdanie. 😉 

 

Ps. 

A punkciki i recenzje z tej strony, można spokojnie traktować, jako bajkopisarstwo i nic poza tym. 😂

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz, neonlight napisał:

Fakt, WH-H900n są bardzo dobrymi słuchawkami BT, ale chyba nie chcesz powiedziec, że dźwięk jest tej samej klasy, co w pełnowymiarowych planarach?! 😯 Jeżeli tak, to proponuję zrobić porównanko head to head, a gwarantuję, że zmienisz zdanie. 😉 

 

Ps. 

A punkciki i recenzje z tej strony, można spokojnie traktować, jako bajkopisarstwo i nic poza tym. 😂

Z większością się zgadzam. Oczywiście mówię o tych, które słuchałem. Hifimany miałem, ale musialem się pozbyć czego do dzisiaj żałuję no ale na pocieszenie zostały mi te soniaki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Fakt, WH-H900n są bardzo dobrymi słuchawkami BT, ale chyba nie chcesz powiedziec, że dźwięk jest tej samej klasy, co w pełnowymiarowych planarach?! Jeżeli tak, to proponuję zrobić porównanko head to head, a gwarantuję, że szybciutko zmienisz zdanie.  
 
Ps. 
A punkciki i recenzje z tej strony, można spokojnie traktować, jako bajkopisarstwo i nic poza tym. 
Mam porównanie head to head i porównując PM3 I XM3 zdecydowanie wybieram XM3. Co prawda oppo to naprawdę dobre słuchawki ale kompletnie jak dla mnie nie sprawdzają się w repertuarze którego w większości słucham. Do jazzu, acid jazzu pochodnych jest miodzio. Przy mocniejszych dźwiękach hard Core, sludge, djent nie dają rady.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Słuchawki ok, posiadam poprzednią wersję, dźwięk bardzo dobry. Ale po dwóch lata od używania wyszła wada fabryczna, przypadek? Problem popularny wśród użytkowników - pękający plastik. Serwis odmawia reklamacji, naprawy w ramach akcji serwisowej. Naprawa na własną rękę 360 zł. Kawałek plastiku. Dlatego pomimo dobrego dźwięku, zastanowił bym się teraz dwa razy, czy chciałbym kupować tak drogi sprzęt, tylko na okres gwarancji, z tak kiepską obsługą serwisową.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zdecydowanie nie polecam tych słuchawek . W 2 miesiącu użytkowania pękła obudowa słuchawek a koszt naprawy wyceniono na 450 zł . Na licznych forach zagranicznych i w Polsce także zwracali uwagę użytkownicy na taką wadę , więc jeśli kupować to tylko z dodatkowym ubezpieczeniem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, flokatex napisał:

W 2 miesiącu użytkowania pękła obudowa słuchawek a koszt naprawy wyceniono na 450 zł . Na licznych forach zagranicznych i w Polsce także zwracali uwagę użytkownicy na taką wadę , więc jeśli kupować to tylko z dodatkowym ubezpieczeniem .

Tak same sobie pękły? Czy im pomogłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słuchawki dość stare, wersja xm4 jest już za rogiem, tak czy siak również polecam, zwlaszcza do podrozy samolotowych czy pracy w szeroko pojętym open space ;)

 

Anc (xm3) działa wyśmienicie, moim zdaniem na podobnym /tym samym poziomie co  Bose które również posiadam, a dźwięk zwłaszcza z apka dużo lepszy w sony (oczywiście rozpatrujemy je w celach opisanych powyżej czyli praca + podróż )

 

Są bardzo wygodne, a żadnych problemów z jakością, pękającym plastikiem nie doświadczyłem. I szczerze nie wyobrażam sobie pracy w biurze bez nich ;) oczywiście jeśli jeszcze kiedyś praca w biurze będzie wyglądać tak jak w czasach przed covidowych...

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam...mam pytanie z innej beczki odnośnie Sony wh 1000xm3..czy to u mnie coś nie tak czy też tam macie, otóż przy słuchaniu muzyki i włączonym anc przy mocniejszym dotykaniu albo poruszaniu słuchawkami dźwięk się zniekształca?  Dodam że po włączeniu anc tego nie ma...byłem niedawno w Media markcie i byli 900 setki i w nich tego nie było...Może ktoś kto ma się wypowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, ticol napisał:

Witam...mam pytanie z innej beczki odnośnie Sony wh 1000xm3..czy to u mnie coś nie tak czy też tam macie, otóż przy słuchaniu muzyki i włączonym anc przy mocniejszym dotykaniu albo poruszaniu słuchawkami dźwięk się zniekształca?  Dodam że po włączeniu anc tego nie ma...byłem niedawno w Media markcie i byli 900 setki i w nich tego nie było...Może ktoś kto ma się wypowie?

 

Dawno nie miałem swoich na głowie, ale kiedyś używałem ich dość intensywnie kazdego dnia po kilka godzin w pracy zawsze przy wlaczonym ANC i nigdy nie zauważyłem/uslyszalem żadnych zniekształceń. Oczywiście przy normalnym użytkowaniu, nie wiem co masz na myśli przez "mocniejsze dotykanie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
To inaczej...czy mając założone słuchawki i słuchając w włączonym anc, jeśli poruszacie np prawa muszla to w tym momencie macie jakieś delikatnie zniekształcenia muzyki?
Tak, ja miałem podobnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności