Skocz do zawartości

Karmazynowe meety


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, majkel napisał:

Dla mnie - spektakl - tak, ale z żywiołem to mi się one akurat nie kojarzą. Ponadto, chyba ktoś coś pisał o małym obszarze, na jakim grają. Mnie było dane usłyszeć, że potrafią one zagrać na obszarze właściwie dowolnie dużym, a przynajmniej dającym wrażenie "nieskończoności".

Moim zdaniem sporo zależy od toru, u mnie dominująca cecha to fizyczność przekazu zwłaszcza basu, dlatego u mnie to żywioł.

Cóż nie słuchałem ich na earstreamach więc mnie bezkres pewnie ominął;)

Porównanie było do HE1000, a w tym przypadu jest różnica.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, majkel napisał:

Dla mnie - spektakl - tak, ale z żywiołem to mi się one akurat nie kojarzą. Ponadto, chyba ktoś coś pisał o małym obszarze, na jakim grają. Mnie było dane usłyszeć, że potrafią one zagrać na obszarze właściwie dowolnie dużym, a przynajmniej dającym wrażenie "nieskończoności".

scena jest poprawna - jedynie lekko powiększona (więc jak ktoś porównuje z normalnym sprzętem to może się wydawać lekko mniejsza).. jednak tutaj dochodzą nam ułomności porównań ludzkich i to że tak naprawdę każdy słyszy i ocenie porzez pryzmat tego co sam ma i sam używa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, saudio napisał:

Moim zdaniem sporo zależy od toru, u mnie dominująca cecha to fizyczność przekazu zwłaszcza basu, dlatego u mnie to żywioł.

W takim razie mamy odmienne skojarzenia. Chyba, że słowo żywioł jest tu przywołane jako ogrom czy potęga zjawisk, to wtedy tak. Coś a la tsunami. ;) Ja się bardziej wypowiadałem w temacie "żywiołowość".

11 minut temu, saudio napisał:

Cóż nie słuchałem ich na earstreamach więc mnie bezkres pewnie ominął;)

Ear Stream w pojedynkę tego nie zrobi. Kwestia zależała od źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, majkel napisał:

W takim razie mamy odmienne skojarzenia. Chyba, że słowo żywioł jest tu przywołane jako ogrom czy potęga zjawisk, to wtedy tak. Coś a la tsunami. ;) Ja się bardziej wypowiadałem w temacie "żywiołowość".

Dobra nie wchodźmy w interpretacje "żywiołowości", bardziej chodzi mi o fizyczność. Prościej Finale dla mnie to pierwszy rząd koncertu gdzie instrumenty z przodu przesłaniają nieco tył orkiestry, a Meze kilka rzędow do tyłu.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, majkel napisał:

w D8000 wszystko jest the best. Po prostu poziom ogólny mają bardzo wysoki.

d8000 nie... wybija się niczym ponad całą resztę rynku - wszystko robią bardzo dobrze i na wysokim poziomie tylko niektórzy mogą je krytykować za brak... charakteru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, majkel napisał:

W temacie wiedzy to już @saudio napisał, czego sam nie wiedziałem, ale widzę u Ciebie tendencję korelowania jakości z ceną, co czyni z Ciebie przede wszystkim łakomym kąskiem dla handlarzy, bo że uczyni Cię szybko spełnionym audiofilem (słuchawkowym czy innym), to nie sądzę. Realna wartość sprzętu audio jest zazwyczaj jak w tym kawale:

- Wiesz, sprzedałem psa za milion.

- Szczere gratulacje! I co, tak dostałeś za niego milion w gotówce?

- Nie, zamieniłem za dwa koty po 500 000.

Jako ciekawostkę podam, że koncepcja z Hugo TT (1) została wysunięta przez salon audio z woj. Łódzkiego, któremu zadałem pytanie z czym w granicach 20k zł Empyreany zagrają najlepiej (a na stanie mają także Hugo 2 ☝️). Wygląda na to, że nie ma co liczyć na rady salonów audio (przynajmniej nie każdego), bo dla niektórych jakość dźwięku i zadowolenie słuchacza niekoniecznie muszą być priorytetem.

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Melo2573 napisał:

Jako ciekawostkę podam, że koncepcja z Hugo TT (1) została wysunięta przez salon audio z woj. Łódzkiego, któremu zadałem pytanie z czym w granicach 20k zł Empyreany zagrają najlepiej (a na stanie mają także Hugo 2 ☝️). Wygląda na to, że nie ma co liczyć na rady salonów audio (przynajmniej nie każdego), bo dla niektórych jakość dźwięku i zadowolenie słuchacza niekoniecznie muszą być priorytetem.

Bo to zależy czy zapytasz salon audio oficjalnie, czy pracownika salonu (takiego osłuchanego) nieoficjalnie ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Perul napisał:

zadowolenie słuchacza niekoniecznie muszą być priorytetem.

Priorytetem jest tu sprzedaż; zadowolenie klienta to tylko odprysk/efekt uboczny wydania przez niego masy pieniędzy. Oni widzą przecież jak kogoś swędzi portfel - więc jak go podrapią to klient czuje ulgę. Jak jeszcze przy tym zejdzie im zalegający stary model (TT-1) to gites.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audionanik mnie aż tak portfel nie swędzi. 😉 Od zadania pytania do kupna jeszcze jest daleka droga (po drodze są jeszcze forumowe rozmowy, seria odsłuchów i przegląd rynku - także używek i zagranicznego). Uważam się za audiofila słuchawkowego mocno początkującego, więc nic na szybko. Ale salon tego wszystkiego nie wiedział. I faktycznie zdawałem pytania mailowo, więc pewnie dlatego taką dostałem odpowiedź.

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka suchych faktów ode mnie. :P

 

Empyrean-y najlepsze, czyli nic odkrywczego, ale 12 klocków w życiu bym nie dał, tyłka nie urwały. Wygląd, jakość wykonania super, i szacunek

dla rumuńskiej myśli technologicznej, za tak wysoki poziom w stosunku do bardziej uznanych producentów.

 

Cleary najlepiej zagrały po balansie, dźwięk stał sie większy, jak w planarach, ale mi np. brakowało troche góry i rozdzielczości, tak zwyczajnie

brzmiały, bez pazura, do bólu poprawnie. Po Jacku lepiej z kolei z Bursona, wieksza scena na boki, z CMA bardziej zbita i od frontu, aczkolwiek

średnica i ogólna poprawność pasma po stronie CMA.

 

HEX V.2 w sumie ze wszystkiego zagrały bardzo dobrze, nie udało mi sie złapać złej synergii, nawet z Sabaja fajnie brzdękały, mega tolerancyjne

odnosnie toru, ale jakiegoś szaleństwa też w nich nie ma. 

 

Z doków FH5 zagrały najlepiej, tzn. Ikko OH1 były dokładniejsze, bardziej neutralne, wierne w niskich tonach, ale FH5 grają dźwiękiem pełnym,

takim miękkim i gładkim/analogowym, niewymuszonym, po prostu przyjemnie się w nich słucha. 

 

Oriveti bardzo podobne charakterem do FH5, ale.. wyłapałem jednostajność/jazgot na wokalu, którego w ogóle nie ma w FH5, więc mogą irytować,

jak repertuar nie przypasuje.

 

Wnioski końcowe - o kant dupy to całe audio potłuc. :D

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Wczorajszy mini-meet porównawczy z @neonlight.


2 pary Denonów - czy grają tak samo? No grają.

2 pary Sennków, HD6XX i HD650 - czy grają tak samo? No grają. Co ciekawe, w pamięci cały czas miałem moje stare HD650 i myślałem, że tamte były bardziej zamulone... te nowe jakby nie do końca tak grały, dziwne... i ta średnica, wow. Nadal, po tylu latach ciężko o lepszą w kategorii do 1000 zł.

Audioquesty Nighthawki - nie spodobały się, zgodnie wybraliśmy Denony jako lepsze w kategorii "muzykalność".
Finale D8000 - nadal najlepsze.

 

AK SR15 czy DX150? Ciężko stwierdzić, różne sygnatury. Dla mnie AK to minimalnie wyższy poziom, jednak dźwięk mógłby być mniej bezpośredni, z lepszą sceną. DX150 z kolei dużo cieplejszy i mocniejszy bas, ale dźwięk trochę rozmyty i miękki. Oba mają swoje wady i zalety i łapią synergię z różnymi słuchawkami.

 

1.jpg

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności