Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Karmazynowe meety


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

O Pany, w tyle ludzi to musimy chyba lokalu już szukać bo nie wiem czy jestem w stanie tylu was przyjąć do siebie. :( 

 

A meet narazie nie planowany z prostego względu, brak nowych sprzętów. Przynajmniej u mnie. W dodatku nie mam też toru za bardzo aktualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też raczej odpada bo już przy trzech osobach byłoby ciężko... też być może za jakiś miesiąc będę dokompletowywał tor to będzie coś ciekawszego do pokazania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępna propozycja na meeta to najbliższa sobota 19.01 godz. ok 14:00.

Kto chętny, niech się zgłasza w wątku. 5 osób to jest taki maks jeśli chodzi o miejsce i żeby za dużego hałasu nie było.

 

Lista obecnosci

@Karmazynowy

@neonlight

 

Wołam

@Andrewek

@Dzingi
@GryfPomorski
@whero
@marek_m

 


 

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie skończyło się zanim się na dobre zaczęło :(

 

Zamiast słuchać, poznawać i w końcu kupować - wyprzedaję :(

 

A zatem, na razie dziękuję za zaproszenie. Może kiedyś karta się odwróci i dołączę do Was :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera jasna, kolejny meet za nami i znowu mocno przesadziliśmy z alkoholem ehh.. . :D

 

392582fcd95889e7d51e224b9bf66d92.jpg

 

A na poważnie, to król jest tylko jeden... ;)

 

508_ext_01_en_0.jpg

 

Z Phasta i CMA12 bardzo dobrze, ale z AUNE S6 jako DAC i Cayin HA3 jako wzmacniacz - rewelka. Bardzo uniwersalny dźwięk, angażujący, nasycony, dynamiczny, ale bez przegięcia w żadną stronę. Jest jeden minus - cena słuchawek. :(

 

Drugi raz posłuchałem Aune E1, świetne są, zagrały inaczej, niż poprzednia para, nie mam pojęcia dlaczego. Bardzo szybkie dynamiki, dźwięk wysokiej próby i uniwersalny.

 

Focal Clear, zbyt techniczne, za mało wypełnienia, nasycenia, wygaru, w sumie tego się spodziewałem po nich. ;)

 

FLC8s, nie wiem, jaka kombinacja filtrów, ale dla mnie podobna sytuacja, jak z Clear, technicznie bardzo dobre, ale zabrakło muzykalnego ciepła.

 

Meze Classic jednak fajne są, bardzo przyjemne, basowe, wygodne i na dodatek, łatwe w wysterowaniu (z smartfona poszły aż miło).

 

Yamaha HP-1, baaardzo przyjemne, gładkie, wyeksponowana średnica, bas ok, wysokie ucięte, albo wycofane, dzięki czemu są łaskawe dla gorszych realizacji.

 

Stax Gama Pro i Beyerdynamic ET1000, stare, ale jare, obie pary poprawnie grające, jednak bez rozmachu.

 

Dziękuję Karmazynowemu za ugoszczenie i uczestnikom za doborowe towarzystwo, jak zwykle meet na 5-kę. :)

Edytowane przez neonlight
  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, neonlight napisał:

Z Phasta i CMA12 bardzo dobrze, ale z AUNE S6 jako DAC i Cayin HA3 jako wzmacniacz - rewelka. Bardzo uniwersalny dźwięk, angażujący, nasycony, dynamiczny, ale bez przegięcia w żadną stronę.

A oryginalnie u właściciela z czym D8000 grają?

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak DT880 Pro i HD580x grają z PhaSta (zgoda, trochę ten tor kosztuje, ale i tak) kładzie silny znak zapytania pod kątem naszego hobby. Czy to wszystko jest tego warte? Może skomentuję na przykładzie DT880 Pro, bo są one mi lepiej znane; z tranzystora to są to takie "suchorosty" – mało angażujący dźwięk który dosłownie niczym nie zachwyca. Podpięte pod lampiacza nagle czarują muzykalnością i choć słyszę, że brakuje mi miejscami detali itp., to i tak całokształt jest bardzo zjadliwy. Reasumując, kolejny raz PhaSt ze średniaków zrobił słuchawki mogące konkurować z o wiele droższymi konstrukcjami.

 

Największe rozczarowanie? Final D8000, myślałem że pozamiatają i sprawią że będę ich pragnął, a tak się nie stało :P Nie zrozumcie mnie źle, dźwięk jest wysokiej próby, ale po prostu nie trafia w mój gust. Bas mają potężny, ogromny i w większości granych kawałków mnie kompletnie przytłaczał. Płyta "Muse - Simulation Theory" z której słuchania czerpię normalnie "mega fun" mnie tutaj zupełnie nie urzekła, minę miałem wręcz nietęgą. Najlepiej D8000 zagrały mi pewien utwór klasyczny w którym bas był skąpy. W tym utworze mogłem w pełni docenić, jakie instrumenty stanowią wielkie bryły, i w tym przypadku słuchałem rzeczywiście z zachwytem. W cięższej muzyce – której ja inaczej niż 10 lat temu słucham teraz zupełnie sporadycznie – ten bas też robi robotę (zamiast przeszkadzać) i tutaj całkowicie uczciwie D8000 sprawdzają się dużo lepiej niż Focal Clear. Generalnie to jednak Focal Clear mi się o wiele bardziej podobają ;)

 

Skoro już jesteśmy przy Focal Clear ze względu na nieuniknione porównania z D8000. Ku mojemu zdziwieniu okazało się, że nie wszyscy odbierają wysokie tony Focal Clear jako będące na styk, jak widać jest to kwestia bardzo indywidualna :P

 

6 godzin temu, neonlight napisał:

Focal Clear, zbyt techniczne, za mało wypełnienia, nasycenia, wygaru, w sumie tego się spodziewałem po nich. ;)

 

Zarzuty poniekąd słuszne, ale bardziej gdy zdejmuje się z głowy D8000 i zakłada od razu Clear. Wtedy faktycznie przez pierwsze 5 sekund Clear grają anemicznie. Jednak w normalnych warunkach jeszcze nigdy mi nie zabrakło wypełnienia ani wygaru, z zastrzeżeniem, że cięższa muzyka to nie jest ich domena i takiej muzyki też z nich nie puszczam. Do tego mam Etherki :wub:

 

//Dzięki towarzyszom broni za kolejne fajne spotkanie, a Karmazynowemu, że nas tak miło ugościłeś w swoich progach :) Babeczki były THE BEST i nalegam by stały się nierozłącznym elementem, swego rodzaju rytuałem towarzyszącym konsumowaniu muzyki, przyszłych spotkań :P 

Edytowane przez Dzingi
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja. Kolejność przypadkowa.

 

  • Meze - mam już swoje zdanie z poprzedniego meeta i raczej bez zmian. Basu za dużo, słuchawki poprawne, których największa zaleta to to, że są przyjemne i łatwe do napędzenia.
  • Aune E1 - jakościowo dosyć wysokie SQ, ale bas jak dla mnie jest zbyt dominujący, wysuwa się przed szereg nawet wtedy, gdy nie powinien. Jak dla kogoś bas ma być najważniejszy to można.
  • Audioquest NH - założone po Meze - wtf, gdzie ten bas?! Specyficzne słuchawki, choć górę nadal uważam za wybitną to ciągle jest to "coś" co mi w nich nie pasi, a nie do końca potrafię powiedzieć co.
  • STAX Gamma PRO - fajne, wyrównane słuchawki, zaskakujący bas. To mi pokazuje, że przez te kilkadziesiąt lat progres w słuchawkach powiedzmy sobie szczerze jest... znikomy. Przynajmniej w 90% słuchawek, a tam gdzie progres jest to wchodzą chore ceny.
  • Beyery N1000 - gorsze niż Staxy, w sumie to nie pamiętam co było w nich nie tak ale podobały mi się średnio.
  • Yamaha HP1 - piekielnie trudne do napędzenia ale Cayin dał rade - wow, świetna średnica i mocny wygar na basie, super słuchawki choć góra jest słaba i ścięta to słucha ich się z przyjemnością. Duża scena jak na nauszną konstrukcję. Fantastyczne vintage z bardzo charakterystycznym dźwiękiem, podobały mi się.
  • STAX SR-001 MK2 - kolejne wow, myślałem, że to jakieś suchotniki będą, a to bardzo przyjemne, dosyć gładkie i neutralne brzmienie z super górą. Bas jest, chociaż nie jakiś mocny to całkiem ok, scena i holografia, jeśli potraktujemy jako dokanałowki to jest coś czego nei słyszałem jeszcze w takiej konstrukcji. Wychodzi mocno poza głowę. Izolacja za to ZEROWA bo to konstrukcja w pełni otwarta. Gdyby nie ich g*** ergonomia i to jak są upierdliwe w zakładaniu i niewygodne to już byłyby moje.
  • HD540 Gold, poprawne ale jakoś tyłka nie urwały. Bas kartonowy a poza tym dosyć równe, lekkie i zwiewne granie. Nie wiem skąd status legendy.
  • DT880 - zawsze pamiętałem je jako suche, nudne granie., Z Phasta zupełnie inne słuchawki, pojawia się głębia muzyczna, choć nadal jest w miarę równo to chociaż bardzo angażująco, ciepło i przyjemnie.
  • Sennki HD58X - to samo co wyżej ale mniej równo z mocnym basem i akcentem na średnicę, super granie.
  • Phast - fajny wzmak do "średniaków" jeśli chodzi o słuchawki bo to co z nimi robi to magia. Z Clear i Finalami też fajnie, ale już ich tak nie "skaluje".
  • Ethery Flow - no z questyle to synergia jest tragiczna, nie wiem co jest grane. Myśleliśmy, że popsute (może z Ether 2 jest podobnie?). W każdym razie na Cayinie wszystko wróciło do normy i może się to podobać. Dla mnie to nadal klasowe słuchawki z niezłym wygarem, ale...
  • D8000 są we wszystkim dużo lepsze. Dla mnie numer jeden meeta, choć faktycznie najlepiej z lekko rozjaśnionego i mocno zarysowanego w brzmieniu Cayina. Bas, bas i bas, wykop, wygar, skala dźwięku, scena, muzykalność - wszystko na najwyższym poziomie, zwłaszcza po przepięciu się z innych słuchawek czuć od razu, że to jest zupełnie inna klasa. Mają jeszcze jedną ważną dla mnie zaletę - grają wszystko co się im poda, nawet o 2 w nocy, po 8h słuchania dziesiątek słuchawek masz frajdę ze słuchania muzyki. Jedyny minus jaki znajduje to oczywiście cena. Nawet ergonomia nie jest najgorsza mimo dużej wagi.
  • Focal Clear - z pamięci to brzmią niemalże identycznie jak Elexy, nie jestem w stanie stwierdzić w czym są zdecydowanie lepsze, Jeśli chodzi o porównanie do Finali to może nawet w pewnych aspektach Focale są lepsze, bardziej równe brzmienie, wydają się bardziej detaliczne i żywsze, ale dla mnie przekroczyły punkt, w którym momentami stają się zbyt drażliwe. To prawdopodobnie wyższa średnica czasami robi się świdrująca, gdzie ja wolę bardziej zrelaksowaną charakterystykę. Do basu i wygaru nie mam zastrzeżeń, jest bardzo dobrze i fajnie pasuje do ich sygantury.
Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Karmazynowy napisał:

Aune E1 - jakościowo dosyć wysokie SQ, ale bas jak dla mnie jest zbyt dominujący, wysuwa się przed szereg nawet wtedy, gdy nie powinien.

 

No właśnie. Za dobrze słyszę w nich stopę, kiedy nie jest ona najważniejsza. Co do 800 zł nie mniejszym sq, ale lepszym poukładaniu pasm?

Edytowane przez side
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, neonlight napisał:

Jest jeden minus - cena słuchawek

Ej, ej, na zdjęciu wyraźnie widać, że Ci kasa z portfela wystaje..przestań żydzić.

 

2 godziny temu, Dzingi napisał:

Podpięte pod lampiacza nagle czarują muzykalnością i choć słyszę, że brakuje mi miejscami detali itp., to i tak całokształt jest bardzo zjadliwy. Reasumując, kolejny raz PhaSt ze średniaków zrobił słuchawki mogące konkurować z o wiele droższymi konstrukcjami.

 

 

Godzinę temu, Karmazynowy napisał:

Phast - fajny wzmak do "średniaków" jeśli chodzi o słuchawki bo to co z nimi robi to magia. Z Clear i Finalami też fajnie, ale już ich tak nie "skaluje".

Bo z lampiakami tak właśnie jest, to są superściemniacze (a phast ma jeszcze dodatkowo trafa na wyjściu do produkcji zniekształceń oprócz lamp). Do kolumn, gdzie nie ma aż takiego wglądu w nagranie jak na słuchawkach, są super; ale do słuchawek to j.w. - raczej do średnich lub suchych albo niedorobionych pod innych względem; tu przymaskować tam upiększyć; identyczna sytuacja jest z kobietami - makijaż, szpilki, szmatka która tu zasłania, a w odpowiednim miejscu odsłania...i samiec załatwiony na cacy. W obydwu sytuacjach efekt nie utrzymuje się zbyt długo; przerabiałem to wiele razy. Najgorsze jest to, że w przypadku audio:ph34r: nadal daję się jeszcze nabierać na chwilę. Np moje hd540 grały z oeelem baaardzo efektownie, ale wpięciu nawet do sap9 i paru chwilach, wychodziło jakie czary mary robi lampiak i ile połyka, jak uśrednia artykulację poszczególnych dźwięków.

 

Godzinę temu, Karmazynowy napisał:

STAX Gamma PRO - fajne, wyrównane słuchawki, zaskakujący bas.

Posiadałem; mnie na dłuższą metę męczyła wypchnięta przed szereg średnica (i to wcale nie wyższa, i wcale nie ostra). Ogólna jakość dźwięku na dość wysokim poziomie; dają poczucie realizmu.

 

1 godzinę temu, Karmazynowy napisał:

Audioquest NH - założone po Meze - wtf, gdzie ten bas?! Specyficzne słuchawki, choć górę nadal uważam za wybitną to ciągle jest to "coś" co mi w nich nie pasi, a nie do końca potrafię powiedzieć co.

Mimo że ich membrany latają na gumce, to zaklejenie od tyłu drajwerów powoduje wyhamowanie mechanicznie, co daje brak zniekształceń i niekontrolowanych, skoków membrany, pików, ostrości; sama bioceluloza ma dobre właściwości (mały ciężar/sztywność/tłumienie drgań).

 Efektem jest wrażenie lekkiego ogólnego przymglenia, które jednym po chwili  mija (np. audionanik), a innym nie (nie będę wymieniał, bo się spocę). Hołki imo brzmią baaardzo naturalnie, ale nie mają takiej skali dźwięku jak np sony z1r.

NH to do 10kilo nadal mój nr1. Zanim usłyszałem soniacze, inne słuchawki, choć w niektórych aspektach wypadały lepiej od hołków, to w ogólnej klasyfikacji polegały na dłuższą metę (a kosztowały niektóre srogo).

  • Like 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, side napisał:

 

No właśnie. Za dobrze słyszę w nich stopę, kiedy nie jest ona najważniejsza. Co do 800 zł nie mniejszym sq, ale lepszym poukładaniu pasm?

 

Najpierw wygrzać E1, potem można się pobawić z tipsami. Z czego grają?

 

Możesz sprawdzić Ikko OH1 lub Shanling ME100. 

 

@Karmazynowy Do czego podpinałeś?

 

Dajcie znać, gdy będzie kolejny meet, to zawsze mogę podesłać coś ciekawego w miarę zainteresowania :) 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ją słuchałem E1 ze swojego V30. Sam LG od siebie raczej nie jest mocno basowy.

 

Na następny meet potrzebujemy

Hifiman Arya, Meze Empyrean, Burson CV2+, Hugo 2, Qtest... 😆

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mayster napisał:

Do ogarnięcia wszystko poza Hifimanem ;)

Bardzo chętnie skorzystamy, odezwiemy się przed kolejnym spotkaniem. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mayster napisał:
5 godzin temu, side napisał:

 

No właśnie. Za dobrze słyszę w nich stopę, kiedy nie jest ona najważniejsza. Co do 800 zł nie mniejszym sq, ale lepszym poukładaniu pasm?

 

Najpierw wygrzać E1, potem można się pobawić z tipsami. Z czego grają?

 

Grają ze zwykłego smartfona. Tipsy z zestawu z największym otworem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiedząc od czego zacznę no to cóż... chyba na szybko opiszę wszystkie sprzęty próbując zachować obiektywność (oraz dodając co to ostrzejsze subiektywne komentarze w nawiasach - proszę nie brać ich całkowicie do siebie - nie chcę żeby mi się tutaj ktokolwiek pogniewał) (niestety czasami używam również nawiasów żeby uzupełnić zdania wtrąceniami czyli można je traktować z lekkim dystansem ale nie wszystko to jedynie moje prywatne opinie)

 

więc... po tym krótkim wstępie możemy przejść do szybkiego spisu treści tudzież listy sprzętów każdego typu przed opisami ichniej charakterystyki oraz porównań które się pojawiły i zaczynając od dac'ów mamy głównie:

questyle cma12 

aune s6

oraz dodatkowo na spotkaniu spróbowałem jako konwerterów: 

shanling m1

luxury precision l3 (jestem na 90% pewny że wczesna sztuka z dac'iem crown'a ale bez otwarcia i sprawdzenia na mobo nie da się tego określić)

 

(niestety questyle oraz aune ze względu na wygodę były głównie używane do odtwarzania Spotify & tidal'a (oraz flac'ów głównie 96/16) przez co nie były w stanie całkowicie rozwinąć skrzydeł) 

 

szybko możemy podzielić je na dwie grupy - stacjonarne oraz dapy gdzie mamy konkurujące ze sobą aune oraz questyle'a oraz shanling i l&p .. pod względem czystych osiągnięć jako dac w pierwszej grupie czystością minimalnie wygrywa aune (ale jedynie pod względem konwertera - odnośnie wbudowanego wzmacniacza dopiszę w kolejnym paragrafie) będące również minimalnie bardziej muzykalne - delikatna kwestia minimalnie inaczej ustawionego filtru cyfrowego (czego przy DAC'ach Delta Sigma o ile mocno nie zaburza porządku rzeczy nie należy oceniać negatywnie) a co do dapów... pomimo szczerych nadziei na jakość shanling'a przegrywa on z kretesem w kwestii jakości reprodukcji oraz zapasu dostępnej mocy (ktoś zbytnio przybliżył się do maksimum możliwości wnętrzności i nie został żaden zapas na poprawne napędzanie słuchawek - kolejne odniesienia co do nich dopiero przy słuchawkach - komplikowanie przez porównywanie ich z pełnymi wzmacniaczami to coś co nie wszyscy lubią) 

 

kolejną kategorią (idąc wedle podłączeń sprzętu co do elektrostatyków to napiszę o nich później) mamy wzmacniacze (w tym te zintegrowane):

aune s6

questyle cma12

phast 

cayin ha-3

 

ponownie możnaby je podzielić na dwie grupy - te ze zintegrowanym dac'iem (co do cayin'a to właściciel powiedział że nie ma sensu go testować dla porównania ponieważ jest to sprzęt w którym główną rolę pełni wzmacniacz a nie układ konwersji) oraz te które testowane były oddzielnie jako dedykowane wzmacniacze jednak dostępność tak naprawdę zostawiła nas z wyborem pomiędzy jednym wzmacniaczem lampowym gdzie reszta oparta o scalaki, jednym wzmacniaczem w topologii CFA (questyle) gdzie reszta oparta jest o bardziej popularne VFA oraz dwoma pozostałymi - najsłabszym (aune) oraz najmocniejszym (cayin) więc podział ich na grupy i porównywanie wewnątrz ich jest w dużej mierze bezcelowe ponieważ wszystkie wyżej wymienione ich cechy mogą być zupełnie inaczej cenione w zależności z jakimi słuchawkami się je sparuje (przykładowo d8000 w teorii najlepiej się sprawuje z CFA przez swoją orthodynamiczną naturę ale przykładowo questyle nie byłby najlepszym wyborem - o czym najprawdopodobniej o ile zdążę to dopiszę później przy porównaniu jak wszystko się ze wszystkim zgrywało)

 

więc przechodząc może do krótkiej charakterystyki każdego sprzętu :

 

zacznijmy może od phasta - jedynego wzmacniacza lampowego obecnego na miejscu i no cóż... pierwszego lampiaka którego spróbowałem i nie odrzucił mnie od razu 'wyrazistością' i 'krzykliwością' swojej charakterystyki a jednocześnie dorzucający nutkę swojej charakterystyki - bardzo dobry do tego do czego jest przeznaczony - dynamiki 80 ohm+ które zasili w pełni i z naddatkiem - jeżeli dorzucimy do niego coś ze swojej natury spokojniejszego, muzykalnego i relaksującego to wzmocniony te cechy i uzyskamy naprawdę miłe dla ucha brzmienie, jeżeli podłączymy pod niego coś bardziej analitycznego, szczegółowego to się to lekko zredukuje co nie jest niczym czego nie należy się spodziewać i na co narzekać - oż taka charakterystyka sprzętu o której powinniśmy sobie zdawać sprawę go kupując ogólnie oceniam bardzo pozytywnie i bardzo fajnie wyceniony a jako jedyną wadą jest wybranie złącza samoblokującego się (popularny duży jacek) oraz jego umiejscowienie  - pionowe

 

kolejno mamy questyle cma12  - bardzo czysty, kliniczny w porównaniu z lampkami (jak na solid stare należałoby) o mocy wystarczającej na wszystko co było na spotkaniu oprócz kilku orthodynamików - CFA obijające się o ograniczenia natężenia wyjściowego ( @Karmazynowy dzień po spotkaniu przypomniałem sobie że nie spróbowałem ich przesunąć przełącznikami na spodzie urządzenia - może przy kolejnej okazji?). Jest to sprzęty lekko zaskakujący bardzo miłą (z pokroju tych docenianych przy każdym punkcie cenowym) dla oka jakością wykonania, multum przełączników fizycznych i przełączników których sama pozycja wskazuje co jest aktualnie wybrane a w ciemności wspomagana jest dodatkowo subtelnym blaskiem pomarańczowych diod, wszystko to tworzące znacznie wygodniejszym interfejsem niż ekran, kilka przycisków i manewrowanie po wielu poziomach menu co niestety coraz częściej spotykamy - tutaj sprzęt całkowicie pozbawiony wbudowanego ekranu lśni przykładem (z jedynych wad które mógłbym wymienić to: brak 3.5mm złącza (co nie wydaje się do końca oczywiste żeby było problemem ale przykładowo na spotkaniu przy ciągłym przepinaniu słuchawek czasem trzeba było szukać przejściówki) oraz już bardziej przez narzekanie brak zbalansowanego złącza 2.5 mm (zmieścił się xlr na 2.5 też powinno się znaleźć miejsce) - wciąż większość kabli przenośnych zbalansowanych kończy się 2.5mm , pomimo obecności 4.4 który jest standardem dopiero co raczkującym i nie parę ładnych miesięcy zanim się wszędzie przyjmie (ale po części neutralizuje ten problem ostatnio pojawiające się na rynku zgrabne przejściówki z 4 pin xlr do 2.5mm ładnie zamknięte w jednej obudowie -co jednak wciąż może nieusatysfakcjonowywać osób przebierających w specjalnych kablach w pogoni za idealnym brzmieniem) - poza tym sprzęt bez większych uwag, bardzo sensowny pod względem jakości dźwięku i możliwości mocy oraz wyróżniający się wykończeniem i przemyślunkiem dotyczącym interfejsu użytkownika

 

(spróbuję jeszcze dopisać ciąg dalszy a na razie wyślę tą część)

kolejnym z cyklu wzmacniaczy jest aune s6 które popisując się znamienitym dac'iem jednak niestety nie imponuje wbudowanym wzmacniaczem oraz myślą o użytkowniku - obok standardowych 6.3 oraz zbalansowaneho xlr'a znajduje się ekran oraz pojedyncza gałka... i to na tyle na panelu przednim... wszystko to byłoby w porządku jakby nie prosty fakt - ekran nie jest dotykowy ... co znacznie ułatwiłoby sterowanie urządzeniem i doświadczenia z tym związane - co do wzmacniacza sprawa jest prosta - zasili on 90% słuchawek które interesują ludzi zainteresowanych audio (w porównaniu przykładowo oceniłbym questyle'a na 98%) co nie jest do końca satysfakcjonującym wynikiem za tą cenę, dodatkowo problematyczny jest fakt że aby zmienić źródło (z którego dac otrzymuje sygnał cyfrowy) należy wcisnąć gałkę głośności jeden raz, aby zmienić tryb wyjściowy (line out z tyłu urządzenia / wyjście słuchawkowe) należy ją wcisnąć dwa razy a żeby urządzenie wyłączyć przycisk ten przytrzymujemy... co na początku powodowało drobne problemy ale jak po chwili przyzwyczailiśmy się do przedziałów czasowych na podstawie których urządzenie rozróżniało polecenia przestało nam to przeszkadzać (wciąż jednak za milsze uznaję przerzucenie przełącznika na questyle'u zamiast dwukrotnego wciskania gałki. pomimo minimalnie lepiej brzmiącego układu konwersji (co jednak - tutaj bonus dla aune którego sterowniki zainstalowały się samodzielnie i od razu działały idealnie a questyle sprawiał minimalne problemy) wciąż uważam za znacznie gorszy od questyle'a (nawet po uwzględnienie różnicy w cenie) i jedyną drogą zakupu s6 jaką widzę jest osoba poszukująca znamienitego DAC'a pod swoje kolumny oraz czegoś do czego można podpiąć słuchawki od niedzieli - wtedy jest to produkt warty uwagi

 

ostatnim wzmacniaczem i o nim napiszę trochę mniej jest cayin ha-3 będący najmocniejszym z wyżej wymienionych (spoiler alert według mnie d8000 z aune i niego to był najlepszy zestaw na spotkaniu pod względem wszystkich przyjmowanych elementów charakterystyki reprodukcji) ale niestety nie mogę zbytnio go oceniać ponieważ od właściciela otrzymaliśmy informację iż była to sztuka posiadająca drobny defekt wpływający na dźwięk przez co ocenianie klarowności byłoby tutaj bezcelowe a jeżeli spojrzymy na niego pod względem wykonania to zaobserwujemy dokładnie to samo co ze zdjęć na internecie - solidny klocek aluminium z miłym przyciskiem zasilania z przodu, gniazdami na słuchawki , pojedynczym przełącznikiem wejścia i gałką regulacji głośności - całość solidna, mocna i odnośnie zapasu mocy pozostawię to wam do oceny - 50% ludzi z hobby nie potrzebuje takiej mocy a z pozostałych ponownie 1/4 przydałby się jej większy zakres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, xtpppp napisał:

Biorąc pod uwagę wszystkie źródła najlepiej  z d8000 wypadł Aune S6?

aune s6 wpuszczający line out do cayina - żadne z tych na miejscu nie dawały odpowiedniej mocy ale lepsze od peakującego się CFA z questyle'a było mocniejsze vfa w którym sam voltage swing robił robotę (chociaż to i tak nie było właściwe w teorii - potrzebaby więcej testów) - pewnie więcej o słuchawkach / to jak rzeczy ze sobą grały nawzajem dopiszę jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności