Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Karmazynowe meety


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

No nieźle, 15 par słuchawek na 4 osoby ...

Jak wrażenia po odsłuchu X1 oraz modowanych T40 i B8 (pytam o nie, bo takowe również posiadam ;) )?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie meet spełnił funkcję określenia moich własnych upodobań/oczekiwań w stosunku do dźwięku. Dowiedziałem się np. że preferuję wokal raczej bliski, niżeli oddalony.

 

Miło było słuchać, że każdemu bardzo się podobała mój wzmak lampowy. Trzeba przyznać, że w niektórych przypadkach, to co brzmiało tragicznie na Aune S6 i Cayin HA-3, stawało się naprawdę przyjemne po lampie. W tym miejscu należy wymienić z pewnością Sennheiser HD58x. Naprawdę wielka szkoda że nie mieliśmy Sennheiserów HD600 / AKG K712 / Beyerów DT990 600 Ohm, bo ciekawy jestem na ile ten dźwięk byłby w stanie zagrozić słuchawkom dużo droższym, ale napędzanych integrą. Szkoda, że za dnia się u mnie tylko kurzy w kartonie, jako że nie zgrywa się z posiadanymi przeze mnie słuchawkami :(

 

O ile Focal Elear w akompaniamencie iFi PRO iCAN zrobiły na mnie dobre wrażenie, to porównując wczoraj Ethery z Elexami, zdecydowanie wolałem te pierwsze. Raz za sprawą ergonomii – za każdym razem gdy zdejmowałem z głowy Elexy i zakładałem Ethery, odczuwałem ulgę; jednak waga ma znaczenie, a przecież te Elexy wcale wyjątkowo ciężki nie są. Dwa za sprawą samego dźwięku – jednak Ethery grają z wygarem, mają wspaniałą głębię która sprawia, że dźwięk wydaje się wręcz trójwymiarowy (pomimo niewielkiej sceny), są szalenie uniwersalne (grają każdy gatunek muzyki jak z nut), wokal bliższy niż w Elex, góra bez ostrości, jednak niezwykle detaliczna, instrumenty o tej samej barwie co w rzeczywistości… mógłbym tak wymieniać do jutra, ale chyba nie ma to większego sensu, bo chyba wszystko co mogło zostać napisane o Etherach, kiedyś już zostało napisane ;)

 

Ostatnio trochę się boczyłem na Nighthawki, bo jestem zdania, że kabel od Nightowlów – który otrzymałem po reklamacji starego w którym przestał grać jeden z kanałów – bardzo negatywnie wpłynął na dźwięk. Może i tak jest, ale trzeba Nighthawkom przyznać jedno, że choć odzwierciedlenie prawdziwej barwy instrumentów w nich jest dużo gorsze niż w Etherach, to w niektórych utworach są naprawdę w stanie zagrać zjawiskowo, na miarę Etherów, a nie 7-krotnie tańszych słuchawek jakimi są :D Jakie to utwory? Na przykład Paranoid Android zespołu Radiohead, mój ulubiony fragment zaczynający się od 3:34. Zdaje się więc, że służą im utwory o wydźwięku nieco melancholijnym, z wieloma warstwami dźwięku.

 

 

Bardzo dziękuję za gościnność @Karmazynowy i pozdrawiam pozostałych dwóch kolegów. Do następnego razu :) 

Edytowane przez Dzingi
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Dzingi napisał:

... Trzeba przyznać, że w niektórych przypadkach, to co brzmiało tragicznie na Aune S6 i Cayin HA-3, stawało się naprawdę przyjemne po lampie...

a pod dwóch-trzech lampkach byłby jeszcze lepszy ;) .

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, miki_w1 napisał:

Co to za otwarte na przedostatnim zdjęciu, 3. od prawej? Wyglądają jak jakieś Denony/Fostexy drewniane z open modem.

 

To były bodajże TH-X00 z otwartymi muszlami.

 

To moje wrażenia na krótko, bo naprawdę, taką ilość słuchawek ciężko ogarnąć więc skupiłem się na tych, które chciałem poznać/sprawdzić jak je zapamiętałem.

 

  • Ethery Flow - klasa sama w sobie, po odpowiednim dobraniu toru najlepsze z całej stawki (znam je i z tego co mieliśmy to grały na pół gwizdka niestety, z lampy ostatecznie ich nie posłuchałem
  • Flow C i Aeon Closed - spore rozczarowanie, suche, nudne granie, żadnych dobroci z Etherów Flow, wolałbym otwarte i Ethery i Aeony
  • Nighthawki - przypomniałem sobie ich brzmienie, myślałem o ponownym zakupie, posłuchałem i już wiem, że mi przeszło, dobre, ale specyficzne
  • Hifiman 4XX - bardzo fajne, wszystkiego w sam raz, mocna pozycja w średniej klasie ale mega prądożerne, Mojo poległ, z lampy tak sobie, z Cayina świetnie
  • Fidelio X1s - w cenie 400 zł - ekstra, nie tak ciemne kluchy i basotłuki jak zapamiętałem X1, sporo lepsze, naprawione X1 i super wykonanie 
  • Meze 99 - roczarowanie, o co ten hype? podbity wyższy bas, brzmienie fajne, analogowe ale technicznie to jest cienizna 
  • SE-A1000 - fajne, HD800 w bieda wersji z większym basem, za tyle za ile je można kupić + ciepły wzmak do nich i mamy super budżetowy zestaw
  • R70X - które mam, wypadają bardzo fajnie w średniej klasie, bardzo muzykalne i przyjemne brzmienie
  • HD58X Jubilee - lubie je, ale to co pokazały z lampiaka - szok, największe zaskoczenie meeta i fantastyczne brzmienie, niestety wzmak to koszt słuchawek razy osiem
  • Elexy - ciężko o synergię z Cayina i S6, muszę poszukać innego sprzętu dla nich, z lampiaka - fantastyczne, także już wiem, że mają duży potencjał, fajna scena, detal, szybkie i świetne uderzenie basu, więc wychodzi na to, że potrzebują coś co je zmiękczy i przybliży średnicę
  • Dharmy - w zasadzie o synergie ciężko jak w Elexach, na lampiaku pokazały się z fajnej strony, świetnie budowana scena, ale nie do końca mi pasują, są troche kliniczne, za jasne i coś nie tak jest ze średnicą, jest tunelowa, oddalona
  • Phast bardzo mi się podobał, fajnie mieć takiego pod ręką jak jest się zmęczonym, gładziutkie i bardzo muzykalne brzmienie
  • S6 - nie moja bajka, wolałbym Questyle 400i lub lepiej 600i
  • B8 nie słuchałem, T50RP za krótko żeby coś napisać konkretnego

 

Z całości wybrałbym S6 jako DACa, Phasta i Elexy orax HD58X. Ethery Flow już miałem, wiec ich nie uwzględniam w zabawie. :)

 

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, też dorzucę swoje "trzy grosze" z wczorajszego/dzisiejszego meet-a. 😉 I na początek, pierwsza trójka kreśli się następująco:

 

1. Mr.Speakers Ether

2. Sennheiser HD58X

3. Hifiman HE4XX

 

Co do reszty, to nie skupiałem się na nich za mocno, bo nie grały po mojemu, i np. Ether C. i Aeon C., dla mnie zbyt płaskie, zbyt

techniczne, na dodatek w jednych z nich, bardzo mocny pogłos, ale nie pamiętam już w których, bo za dużo było do testowania

na jeden raz. 😥

 

D1000, bardzo techniczne i jasne, dźwięk nienaturalny, mocno wyżyłowany, zdecydowanie nie uniwersalne i nie warte tych

pieniędzy. Na plus wykonanie i (z czym się jeszcze nie spotkałem!) świetny zapach naturalnej skóry 😍.

 

Z Elex-ami na początku nie miałem uwag, oceniłem je bardzo pozytywnie, jednak później jakoś nie specjalnie mi podeszły,

chyba w konfrontacji z św.Trójcą okazały się zbyt techniczne, hmm... dziwna sprawa, może zmęczenie dawało się we znaki,

albo "zupka chmielowa" dobrze się przyjęła. 😂

 

Duże zaskoczenie z AQNH, miały być ciemne, jak w przydymionym klubie, ciemniejsze od NHC, z bułą na basie, a tu co?! Okazały się

umiarkowane na dole, średnica oddalona i podkręcone wysokie 😂. Na plus zaliczam im bardzo dobrą, nie przesądzona techniczność,

która dawała ciekawy efekt, a mianowicie, każdy dźwięk był precyzyjnie zawieszony w przestrzenii i pojawiał się w sposób spontaniczny,

jakby się wyłaniał z ciemności, niczym blask światła i zaraz znikał.

 

Uważam, że są to dobre słuchawki, ale odebrałem je jako grające v-ką, ze zbyt wyeksponowaną góra, w stosunku do reszty pasma.

 

Fidelio X1s, brzmienie bardzo poprawne, ale trochę zbyt techniczne, mało melodyjne, aczkolwiek w swojej cenie i dla kogoś, kto taki dźwięk

preferuje, to są godne zainteresowania. Jakość wykonania i komfort użytkowania zdecydowanie na plus. Dodam jeszcze, że w porównaniu

z pierwszą wersją X1, czyli w oznaczniu bez "S", to zupełnie inne słuchawki, o wiele bliższe następcy X2.

 

Ether-y w wersji otwartej pozamiatały, jednocześnie zagrały na wysokim poziomie technicznym, nie tracąc przy tym na muzykalności i nie

popadając w ostrość, i odchudzenie. Małe zastrzeżenie odnośnie wielkości sceny, byłoby fajnie, jakby dołożyć do tego fantastycznego dźwięku

większy oddech, niczym w HD800 😍.

 

Drugie w kolejności HD58X, w połączeniu z lampą Phast-a pokazały to, czego od nich oczekiwałem, czyli równe pasmo od dołu, aż po samą górę, 

do tego przepiękna, wyjatkowo nasycona średnica i bardzo dobra holografia. Oczywiście do Ether-ów trochę im brakuje, ale generalnie w tej cenie

i w tym konkretnym połączeniu, nie ma się do czego przyczepić. RE-WE-LA-CJA! 😉

 

Trzecie z kolei HE4XX, to kolejne słuchawki, które oferują bardzo wiele, za tak niewiele, i dobrze, nie każdego stać, ani nie ma potrzeby wydawania

pliku zielonych, żeby cieszyć się dobrym dźwiękiem. 😉 W sumie, to HE4XX ustawiłbym na równi z HD58X, jednak te drugie wydają mi się bardziej

zgodne ze wzorcem, a pierwsze z moim gustem, dlatego uczciwie wylądowały na miejscu trzecim. 😉

 

W HE4XX podoba mi się barwa, poziom techniczny, podatność na tunning, większa scena, niż w HD58X oraz, trochę bardziej rozrywkowy charakter.

Co nie zmienia faktu, że obie pary są świetne i zasługują na rekomendację, a także mogą być end-game, dla  "przeciętnego" słuchacza.

 

No, i to by było na tyle mojego smucenia, meet jak zwykle u Karmazynowego udany, wszyscy zadowoleni, posłuchali, pogadali, popili i pojedli. 😉

Dzięki Kuba za gościnę, a pozostałym uczestnikom (i tym nieobecnym - vb 😉), za możliwość posłuchania zacnego sprzęciwa. 😎

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez neonlight
  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, audionanik napisał:

Dharmy, to wg mnie nieudane słuchawki - niespójne, nienaturalne, u góry ostre, sztuczne i dziwne. Nie kumam co ich twórcy chcieli w tym wykonie powiedzieć. 

 

Co ciekawe kolega @Andrewek oceniał Dharmy bardzo wysoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Karmazynowy napisał:

 

Co ciekawe kolega @Andrewek oceniał Dharmy bardzo wysoko.

Dla wielu równie ciekawe jest to, że oceniam hołki bardzo wysoko.

Ostatnio bardzo lubię oświadczać, że nie mam zamiaru sprzedawać NH; po czym napawam się oglądaniem tych pełnych politowania i wyrozumiałości min, słuchaniem pochrząkiwań w stylu " nnooo ykhhmm...taaak, już ci się nie opłaca, cena spadła" itp. Do nikogo (no prawie) nie dociera, że ja naprawdę uważam je za super słuchawki; myślą że robię sobie jaja (więc ich nie wyprowadzam z błędu:D).

  • Like 1
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karmazynowy Dharmy tak słabo wypadły że się nie załapały na zdjęcie? ;)

I nie tylko Andrewek ocenił je wysoko bo inni którym je pożyczałem też się podobały, ja np wolę je od HD800.

 

Opnie @neonlightz grzeczności pominę :lol:

Przynajmniej wszyscy zgadzają się że Ethery Flow najlepsze.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie teraz widzę ;)

W dniu 8.12.2018 o 20:52, audionanik napisał:

Dharmy, to wg mnie nieudane słuchawki - niespójne, nienaturalne, u góry ostre, sztuczne i dziwne. Nie kumam co ich twórcy chcieli w tym wykonie powiedzieć. 

Wiadomo że NH lepsze :P

Ale w stocku też nie zrobiły na mnie dobrego wrażenia ale zmiana padów i kabla dobrze na nie wpływa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, prawdopodobnie wracam na Wybrzeże i z chęcią dołączę do meetów. Mam HD 800, T1.1, D 7000, HE 500 i vintage (spora ilość). Dobrze wrócić i posłuchać czegoś ciekawego i poznać nowych ludzi. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oho.. tak się składa, że wszystkie wymienione przez Ciebie modele (poza D7000, bo z tymi nigdy nie miałem przyjemności), chciałbym ponownie posłuchać, w szczególności HD800 z Phast-a kolegi Dzingi-ego (Kolego sympatyczny, poczekaj ze sprzedażą, please 😉). Także, zapraszamy na kolejny meet, będzie strawa, pićku, dobra muzyka i audio-sfiksowane towarzystwo 😂.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności