Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

HiFi Walker


Jaro54

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam ten temat dla użytkowników i przyszłych użytkowników wyrobów firmy HiFi Walker. 

 

Dziś udało mi się zmusić A7 do sybilizacji. Powód prozaiczny, były lekko poluźnione w uszach na dość wysokiej głośności. Czyli wszyscy narzekający po prostu nie złapali seal'a, ot i całe wytłumaczenie. Powtórzyłem parę razy i za każdym razem jak nie były dobrze uszczelnione to było słychać sybilanty. Uwaga więc na tipsy, będzie dobrze :)

Dodam że posiadam również odtwarzacz tej firmy H9. Też porządnie wykonany i porządnie grający. Przy cenie 26,70$ z Amazon.com wszelkie Sansy i IPody mu nie podskoczą. 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca, z tymi sybilantami tak jest - ja miałem potrójne choinki w których nie ma opcji, żeby seala nie było (wtedy nie byłoby basu, a ten w A7 jest naprawdę konkretny).

Podejrzewam inną kwestię - zagłębienie słuchawki w uchu. Ja z racji wąskich kanałów nie daję rady wepchnąć głęboko (stąd potrójne choinki), a większa odległość przetwornika od bębenka to właśnie wyostrzenie i odchudzenie brzmienia.

Poza tym Jaro jesteś 20 lat starszy (zakładam, że 54 to Twój rocznik), a to też ma znaczenie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- wygodne 

- faktycznie dźwięk nieco pokrewny Tesli (Moje Aventho Wireless). Ostra góra,lekka suchość, dobry bas, szeroka scena. Słuchałem na tipsach z zestawu na Note 4., Tidal.

Dziś słuchałem na LG V30 i piankach i podobieństwo do Aventho Wireless jest nadal spore. Niemniej rację może mieć @Jaro54 - seal jest tu ważny. Zobaczymy też po wygrzaniu.

 

Z tym Walker - od razu skojarzył mi się Texas Ranger :)

Edytowane przez Lord Rayden
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj trochę bawiłem się tipsami i z A7 całkiem nieźle komponują się te od doków AKG-Samsung. One mają taką dziwną cechę, że uwypuklają średnie tony, dzięki czemu brzmienie się wyrównuje (mniejsze "v"). Niestety ergonomicznie dla mnie nie do końca, nawet najmniejsze gumki za bardzo rozpychają kanał.

Potem spasowałem z Thomsonami HED16 (czy jakiś tak) i tutaj to się już w ogóle bezbasie zrobiło, ale to przez to, że dla mnie są za duże rozmiarowo i praktycznie w ucho nie wchodzą.

Wygrzebałem jeszcze potrójne choinki od Monsterów i tu wygoda jak i seal całkiem mi pasują (po kilkukrotnym poprawieniu/ułożeniu w uchu). Tipsy długie, więc dodatkowo eksponują wysokie tony, ale właśnie te wyższe, a nie te męczące, które i tak są nadmiernie wyeksponowane armaturami. Uciąłem kawałek gąbki i wepchnąłem w otwór tipsa, żeby obciąć wysokie i w ten sposób otrzymałem całkiem fajne granie :) . Nie jest to w dalszym ciągu poziom UiiSii CM5 jeśli chodzi o naturalność brzmienia, ale są jak najbardziej "słuchable" :).

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po godzinie spędzone w nabytych od kolegi z forum a7, muszę powiedzieć, że bardzo je lubię 😜 podoba mi się wyraźna i czysta Góra w tych słuchawkach, lubię czyste i takie syczace wysokie tony. Bas też dobry, zwłaszcza w najnizszych rejestrach, nie rzuca się na średnicę. Sposób mocowania w uszach ciekawy - mije pierwsze tego typu słuchawki. Póki co polecam i jestem zadowolony z zakupu. Co dalej? Zobaczymy 😊

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Sir Nick napisał:

Dla mnie A7 to rewelacja, z Axonem 7 Mini łapią fantastyczną synergie. Zastanawiam sie na drugą parą, na zapas. 😃

Ale tylko plus został jeszcze. Ja zastanawiam się nad innymi tego producenta, bo jeśli podobnie grają to warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja chyba muszę założyć większe tipsy, bo jak nałożę czapkę to mi wpycha czapka za głęboko w kanał i seala nie łapię, ;) przez co umyka mi bas, a jest ******sty na tych słuchawkach :)
zastanawiam się tez na kupnem comply - nigdy nie używałem tego typu pianek, ale to powoli, bo już kabel bt zamówiłem, nie wszystko naraz :P

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Sir Nick napisał:

... technicznie są super na moje ucha: rodzielczość, sepracja instrumentów, dynamika, detale, ...

zgadza się, ale niestety

22 godziny temu, helhaim napisał:

... takie syczace wysokie tony...

do tego mocno wycofana średnica.

W niektórych gatunkach, to nie przeszkadza (np elektronika), ale na pewno nie jest to brzmienie uniwersalne.

 

Trochę lepiej jest na podwójnych choinkach od RHA T20, bo na najmniejszych gumkach z zestawu słabo mi się w uchu trzymają (są za duże) i są dalej wysunięte z ucha.

 

Moje odmienne zdanie bierze się stąd, że mam wąskie kanały i nie mogę tak głęboko ich zaaplikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A są wrażliwe na zbyt płytką aplikacje. Ale jak już dobrze siądą to z nawiązką nagradzają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy taka wycofana średnica, rzekłbym, ze średnica jest taka, jaka miała byc przy realizacji danego utworu i tam gdzie ma byc wyeksponowana, tam jest, nie jest sztucznie wypychana na pierwszy plan non stop. Poza tym przy dużej scenie, wszerz i wzdłuż, musi być ułożona w odpowiednim miejscu, żeby nie zaburzyć przestrzenności. Za to jest pelna szczegółów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Sir Nick napisał:

Czy ja wiem czy taka wycofana średnica, rzekłbym, ze średnica jest taka, jaka miała byc przy realizacji danego utworu i tam gdzie ma byc wyeksponowana, tam jest, nie jest sztucznie wypychana na pierwszy plan non stop. Poza tym przy dużej scenie, wszerz i wzdłuż, musi być ułożona w odpowiednim miejscu, żeby nie zaburzyć przestrzenności. Za to jest pelna szczegółów.

To załóż  jakieś dłuuuugie potrójne gumki, tak żebyś odsunął przetworniki o 1 cm dalej od bębenków, wtedy będziesz wiedział jak ja je odbieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tyle na ile ich słuchałem( a7) i mam porównanie z innymi słuchawkami oraz zakładając, że nie mam gumowych uszu, faktycznie a7 grają najbardziej w typie "V" ze wszystkich słuchawek, które znam. Zupełnie inaczej (niekoniecznie gorzej) brzmi muzyka Dire Straits na nich w porównaniu do Mf100. Z kolei elektroniczne granie jak Royksopp troszkę bardziej mi się widzi na Walkerach, może że względu na głębszy bas i właśnie leciutko wycofaną średnicę.... Takie moje spostrzeżenie, że najlepiej mieć oba modele i zmieniać w zależności od typu muzyki 😁

Edytowane przez helhaim
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej. Doszedł dziś w końcu, amowiony przeze mnie kabelek bt. 

Działa fajnie z walkersmi i w końcu mam dokanałowe bluetooth. Kabel ma aptx i telefon fsktycżnie tego kodeka używa. Jestem zadowolony. Ciekawe ile bateria wytrzyma. Na pewno napiszę jak już mniej więcej będę wiedział. Pozdrawiam 🙂

IMG_20190226_182309.jpg

Edytowane przez helhaim
Dodanie zdjęcia
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności