Skocz do zawartości
Questyle preorder Czytaj więcej.. ×
Astell & Kern Diana by Jerry Harvey Audio - preorder Czytaj więcej.. ×
FiiO Quad Driver Balanced Armature In-Ear Monitors FA7 - PREORDER Czytaj więcej.. ×

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam wspaniały w moich oczach i uszach Questyle 600i. Standardowo karmiony z optycznego wyjścia AK320 daje fenomenalny efekt. Dobry przez 6,3mm, a po balansie to sam miód. Mięsiście, żywo, z wykopem. Do komputera używam NADa połączonego przez USB, który napędza kolumny. Jeżeli potrzeba, to podłączam się przez małą dziurkę do wyjścia słuchawkowego NADa. Bez rewelacji, ale do Call of Duty ok. Wpadłem na pomysł, aby Questyle'a też połączyć przez USB. Miałem w pamięci dość przymulające wrażenie z przeszłości. Ale tym razem z driverami i ... bez zmian. Gra, ale bez szału. Poprawnie, tonacja się bardzo wygładza. Robi się tak studyjnie. Taka korekcja na zero. Pomyślałem, że skoro tak dobrze gra przez optyka z AK, to przecież optyk z PC da ten sam efekt. TIDAL Master, kabel Oehlbach i łączymy. Ups. Jakość identyczna jak przez USB. Ruszam heblem i przełączam źródła optyk i USB - jest identycznie.

Jeżeli dobrze rozumiem, to po kablu optycznym przechodzi dźwięk cyfrowy i jest DACowany przez urządzenie na końcu kabla optycznego i potem wzmocniony. Czyżby odtwarzacz muzyczny wysyłał ten strumień w bardziej uporządkowany sposób? Kabel w AK jest za złotych 13, a w PC za ponad 100. 

Spróbowałem jeszcze połączyć 3,5mm wyjście analogowe z AK przez markowe RCA do Questyle'a. I tu było najgorzej. Cicho, nieszczegółowo. Po prostu słabo.

Jest tu parę spraw na raz, ale może ktoś z Forumowiczów podzieli się swoją wiedzą lub przypuszczeniami.

Edytowane przez Glue

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Bardziej uporządkowany sposób" można rozumieć na tyle sposobów, że lepiej odejść od tego typu terminologii . Zarówno optycznie, jak i przez USB wysyłany jest sygnał cyfrowy. Może się on jednak różnić jitterem, czyli "stabilnością zegara". (Chodzi o to, żeby próbki były wysyłane w jednakowych odstępach czasu, co w praktyce jest niemożliwe.) Oczywiście inne zniekształcenia w sygnale cyfrowym również występują, ale ze względu na swoją specyfikę, zmiana kształtu sygnału do pewnego stopnia, nie wpływa na dźwięk w ogóle, a jeśli już zaczyna wpływać, to nie lekko/stopniowo, a nagle zaczynają się pojawiać głośne trzaski. Możliwe, że Questyle ma problem z odpowiednią implementacją USB w swoich DACach. Mam Questyle CMA400i i dźwięk po opticalu brzmi bardziej rozdzielczo i trochę szybciej niż USB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, tylko kolega nie wspomina o różnicach USB vs optyk, a o różnicach optyk z PC vs optyk z AK...

Ja proponuję zrobić ślepe testy przy pomocy drugiej osoby i ponownie zweryfikować różnice.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Swordfish_
      "Już na wstępie tej recenzji Antelope Audio Pure2 zaznaczę, że wprowadzenie będzie dla większości przydługie. Jest ku temu jednak bardzo dobry powód – Antelope Audio Pure2 to urządzenie bardzo specyficzne i unikalne zarazem. Nawet na takim rynku, gdzie producenci często integrują funkcjonalność dwóch, czy nawet trzech urządzeń w jednym. Bo nie dość, że Pure2 zostało wyprodukowane przez firmę, która może wydać się u nas (na rynku chociażby audiofilskim) stosunkowo mało znana, to na dodatek łączy w sobie funkcjonalność trzech, a w zasadzie – jakby się uprzeć – to nawet nie czterech, a pięciu urządzeń. W jednej obudowie znajdziemy: przetwornik analogowo-cyfrowy (ADC), przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC), wzmacniacz słuchawkowy, interfejs USB -> SPDIF/TosLink no i oczywiście generator zegara referencyjnego. I to właśnie pierwsza oraz ostatnia funkcjonalność mocno wyróżnia to urządzenie ponad inne, podobne na pierwszy rzut oka, przetworniki."

http://hifizone.pl/antelope-audio-pure2-recenzja/
    • Przez Swordfish_
      "Rynek przenośnego sprzętu audio rozwija się na przestrzeni ostatnich kilku lat niezwykle dynamicznie. Doskonałym tego przykładem są najnowsze modele słuchawek bezprzewodowych, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

W recenzji tej proponuję przyjrzeć się czterem parom słuchawek, dzięki którym możemy uwolnić się od kabla. Przy czym trzej producenci (Sennheiser, Beyerdynamic i Sony) będą prawdopodobnie doskonale znani entuzjastom urządzeń przenośnych i studyjnych. Czwarty natomiast, to firma znana bardziej z produkcji kolumn głośnikowych, czyli brytyjski Bowers&Wilkins."

http://hifizone.pl/recenzja-beyerdynamic-aventho-wireless-i-bowerswilkins-px/

• Przez robisto
      Witam
      Jako że padło mi ostatnio gniazdo słuchawkowe w służbowym laptopie postanowiłem zdobyć jakąś kartę dźwiękową podłączaną pod USB.
      Szybki rekonesans wykazał że albo niedrogo i z marną jakością dźwięku albo lepszy dźwięk ale już zauważalnie większe pieniądze trzeba by wydać.
      Stanęło na tym że jednak jakiś DAC USB, najlepiej z OTG będzie trzeba zakupić. Jednak to laptop używany w pracy będzie przede wszystkim źródłem muzyki, w domowych warunkach nie jest mi potrzebny, dobrze by było ograniczyć wydatki na ten cel.
      Ponieważ dość często kupuję różne drobiazgi na Ali, przejrzałem ofertę tanich gotowych układów i wybór padł na :
      https://pl.aliexpress.com/item/PCM2706-ES9023-fever-level-audio-DAC-sound-card-decoder-finished-product-with-OTG-headphone-amplifier-AMP/32821426409.html?spm=a2g17.search0104.3.2.4e997a1b96Pt5g&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4_10152_10151_10065_10344_10068_5722815_10342_10343_10340_5722915_10341_5722615_10697_10696_10084_10083_10618_10304_10307_10301_5722715_10059_10534_308_100031_10103_441_10624_10623_10622_5722515_10621_10620,searchweb201603_25,ppcSwitch_5&algo_expid=a3bcf3b3-57d5-4780-8559-ab76f3549096-0&algo_pvid=a3bcf3b3-57d5-4780-8559-ab76f3549096&transAbTest=ae803_1&priceBeautifyAB=0
      Do tego obudowa za parę złotych w sklepie za rogiem:
      http://www.sklep.monster.pl/1455c-1202-alu-ip54-120x54x23mm-obudowa,4,46584,46607 , 
      kilka dziurek, kilka śrubek, mały plastikowy koreczek na niby kontrolkę zasilania, gorączkowe poszukiwania jakiegoś starego kabla od drukarki (wejście USB wlutowane w płytkę to USB typu B ) i gotowe.
      Jestem mile zaskoczony skokiem jakości muzyki na tych samych słuchawkach których używałem z działającym kiedyś wyjściem słuchawkowym wbudowanej w laptopa karty .
      Brak szumów, czego się najbardziej obawiałem, zauważalnie większa scena i szczegółowość i całkiem zadowalająca moc układu wzmacniacza, układ USB wysterowany na MAX, suwak głośności w Aimpie ustawiony na 50% i gra całkiem przyzwoicie. Kombinuję teraz z ustawieniami WASAPI w Aimpie i nie bardzo wiem które powinienem ustawić.
      Generalnie: bardzo fajny DAC/AMP za grosze.

• Przez Radolex
      Chciałbym kupić niezbyt drogi dac do Tv/komputera, budżet jakieś 150zł.

Z wymogów na pewno wejście USB i optyczne, możliwie wysoka jakość dźwięku.
      DAC będzie współpracować z tv, laptopem, wzmacniaczem Philips fa 880 i kolumnami phonar volume 1.1

W oko wpadło mi coś takiego, ale czy są dobre, czy znalazło by się coś sensowniejszego w podanym budżecie nie wiem.

WM8805 AD1955 PCM2704 coaxial   optical fiber DAC  USB
      http://s.aliexpress.com/ZNrMzaiq 

YJ AD1955 WM8805 PCM2706 Fiber Coaxial USB DAC
      http://s.aliexpress.com/iAJbaEfM 

ZHILAI H10 CM108 CS8416 CS4344 Decoder DAC Audio Converter Amp USB Computer Sound Card Headphone Power amplifier 24BIT 192Khz
      http://s.aliexpress.com/NRZN7raY 

K.GUSS AK4490   AK4118 NE5532 Quad Input DAC Decoder Board with Analog Input, Quad Switch Input, Fiber, Coaxial Input
      http://s.aliexpress.com/N7jY32yA 

Mógłby ktoś mi coś doradzić, pomoc w wyborze, zaproponować inne rozwiazanie?

Zastanawiam się czy jest mi potrzebne DTS,  ale do końca nie wiem...

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności