Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Moj Pierwszy Astell&Kern - SP1000M - Krótka Recenzja


kpt

Rekomendowane odpowiedzi

Astell&Kern SP1000M - Wybitny player! 

Tak bym podsumował wartość jaka idzie za tym urządzeniem.  Fakt, że kupiłem go w niezłej promocji nie ma wpływu na moją ocenę.

 

Przede wszystkim dźwięk i kultura grania.  Oceniłbym na poziomie topowych grajków Astella czyli Sp1000.

Wygoda obsługi jest rewelacyjna. Wszystko zapierd...  jak trzeba.  No i duży plus to mobilność urządzenia w przeciwieństwie do Sp1000, który jest spory i cieżki - ale zato prezentuje się zacnie.

Co nie oznacza, że Sp1000M slabo wygląda - wręcz przeciwnie.  Poniżej kilka fotek jakie zrobiłem jako, że moje hobby to również fotografia.

 

Wracając jednak do mobilności. Player jest lekki i dużo mniejszy co wpływa nie bez znaczenia na wygodę użytkowania, szczególnie w podróży. Warto zaznaczyć, że ekran urządzenia ma tę samą rozdzielczość i jest tylko nieznacznie mniejszy. Interfejs i prostota obsługi daje naprawdę wiele frajdy. Kiedyś miałem Ibasso oraz FiiO i tutaj niestety słabizna.

 

Istotnym walorem w najnowszej serii urządzeń Astella jest obecnie możliwość zainstalowania ponad 20-stu rożnych serwisów streamingowych z muzyką. Korzystam tearz z spotidy, tidal , soundcloud oraz deezer. Rewelacja.  Dodatkowo jest możliwość zapisu muzyki offline wiec nawet jeśli brakuje dostępu do sicie Wifi - to ciągle można słuchać.

 

Osobiście używam słuchawek Fostex Th900MKII , MrSpeakers Ether Flow, FiiO FH5 (po balansie) , Sennheiser IE800, Campfire Audio Jupiter (po balansie), Ultrasone Pro2900, Chord&Major Electronic. 

W każdym zestawieniu muzyka powoduje dreszcze.  Player daje radę bez względu na dobór słuchawek. Szeroka prezentacja i duża szczegółowość. Basu tyle ile być powinno, a góra potrafi wyśmienicie rozbłysnąć. Przy Ether Flow na prawdę rewelacja. 

Ogólnie muzykę płynąca z AK można określić jako naturalną i pozbawioną niepotrzebnych naleciałości. Jednocześnie jest bardzo muzykalnie a dźwięki wydają się ładnie wyciągnięte.

Krótko mówiąc przyjemne granie.

 

W zestawie jest pokrowiec i kabel. W zasadzie cóż więcej potrzeba.  Player lśni fajnym niebieskim kolorem. Plan to teraz dokupić Astell&kern Billie Jean również w tym kolorze. Świetne zestawienie, no ale teraz trzeba poczekać do gwiazdki - mniemy nadzieje :)

 

sp1000M_1.jpg

sp1000M_2.jpg

sp1000M_3.jpg

sp1000M_4.jpg

sp1000M_5.jpg

sp1000M_6.jpg

sp1000M_7.jpg

sp1000M_8.jpg

sp1000M_9.jpg

sp1000M_10.jpg

sp1000M_11.jpg

sp1000M_12.jpg

sp1000M_13.jpg

sp1000M_14.jpg

sp1000M_15.jpg

sp1000M_16.jpg

sp1000M_17.jpg

sp1000M_18.jpg

sp1000M_19.jpg

sp1000M_20.jpg

sp1000M_21.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i cóż z tego, skoro tani model SR15 w kwestii przyjemności z odsłuchu, jest fajniejszy od SP1000M...

Miałem ostatnio wypożyczony na parę dni model SP1000M - dzięki uprzejmości salonu MP3store Łódź. A od dziś mam na odsłuchach u siebie SR15.

Poza tym, bezpośrednie porównywałem dziś w sklepie u Wojtka SP1000M z SR15. Odsłuch - jak zawsze - na (wciąż!) topowych u Astella, dokanałówkach Layla II.

SP1000M to fajne narzędzie dla recenzenta - jak kiedyś (i wciąż) SP1000 SS (choć już na szczęście nie w aż tak ekstremalnym wydaniu, jak w przypadku SP1000 SS). Dla melomana i osób, które lubią słuchać całych płyt od początku do końca - zdecydowanie SR15. Na SP1000M chyba nie udało mi się wysłuchać żadnej płyty do końca (tak, jak kiedyś w przypadku SP1000 SS). Przekombinowali te topowe Astelle (SP1000 SS i SP1000M) niestety... Ilość informacji, dynamika, poukładanie całości w przestrzeni wprawdzie wręcz oszałamiają, ale w tym dążeniu do wyciśnięcia maksimum detali, zagubiono gdzieś sens muzyki. Na szczęście jest taki maleństwo, jak SR15, które przywraca mi wiarę w Astella. Takiego Astella, jakiego znałem dawniej. Amen.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
On 12/5/2018 at 7:15 PM, kpt said:

Plan to teraz dokupić Astell&kern Billie Jean również w tym kolorze. Świetne zestawienie, no ale teraz trzeba poczekać do gwiazdki - mniemy nadzieje :)

 

Nie rozpędzałbym się z tymi Billie Jean. Wczoraj ich słuchałem na SP1000M dla porównania z FH5. Zupełnie inne i wg mnie nie pasują. Nawet przez moment bym się nie zastanawiał które słuchawki brać.

 

Ja mam na kilka dni SP1000M i zarezerwowaną sztukę pod ewentualny zakup ale na razie porównując z moim FiiO Q5 powiem, że szału nie ma. Słychać różnicę, owszem ale też nie na wszystkim i czasami nawet na korzyść Q5. Przynajmniej dla mnie, na FH5. Próbowałem też dziś na FIBAE Black. Podobnie. 

 

Efekt jest taki, że mimo iż player jest fajny i podoba mi się to rozsądek wygra i pozostanę przy Q5. Skoro nie słyszę dużej różnicy to chyba nie ma co przepłacać,

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nicodem-> W aktualnej promocji (za 6.999 zł), moim skromnym zdaniem, mimo sygnatury, jaką posiada (i jaką opisałem w poście z 13.12.2018 r.), SP1000M to najlepszy zakup, jaki za te pieniądze można dokonać!

7.999 zł, czy 8.500 zł to już za drogo za SP1000M.

Z kolei np. za model SP1000 Copper myślę, że w tej chwili warto dać 8.500 zł, ale już na pewno nie 10.000 zł (jak w promocji), bo za około pół roku będzie można kupić model SP2000 (na który zresztą ostrzę sobie zęby😉) za, myślę, około 12.000 zł - jak Bóg (Sapi) da...😉

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś oddałem testowego i zwolniłem ostatnią sztukę która była w promocji. Poszła do kogoś komu bardziej podpasował.

Ja zdaje się że mam za słabe ucho do tego i różnica dla mnie była na tyle mała, że podjąłem męską decyzję i zostało sporo kasy w kieszeni.

Ale nic za darmo - teraz zaczynam rozglądać się za LCD-XC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności