Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Co po DT 150


Lisu96

Pytanie

Witam tak jak w temacie jakie słuchawki i ile trzeba wydać kasy po DT 150 aby zauważyć wyraźny skok jakościowy. 

Posiadam aune s6. 

Względem beyerów oczekiwał bym trochę więcej góry i większej sceny. 

Bez schowanej średnicy choć lekko wycofana nie zaszkodzi. 

Bas jak najbardziej zbliżony do tego z 150 z masą wypełnieniem i dociazeniem, raczej brzmienie szybsze szczegółowe, ale bez sybilantów 

Wszystkiego czego słuchałem do 1k  nic lepiej nie zagrało w mój gust. Słuchałem nighthawk i w ogóle nie podeszły strasznie zamulone ciemne. 

Słucham muzyki elektronicznej, trance, house itp.

Budzet to tak do 3k. 

Typ raczej zamknięte. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Może warto zainteresować się Ultrasone Signature Pro (ew. DJ - tych nie słuchałem ale z opisów na head-fi wychodzi że chyba jaśniejsze). Porównując do Nighthawków Carbon są jaśniejsze na średnicy, więcej subbasu a mniej tego wyższego, wysokie rozciągnięte ale gładkie. Słuchawki uniwersalne. Podobne chyba trochę do Denonów D7200. Co do przestrzeni to jak pamiętam DT150 grały bardziej z dystansu, ogólnie tam scena przeogromna, kto wie, czy nie przez te muszle. 

 

P.S. Nic dziwnego, że nic do 1k Ci lepiej nie zagrało - wszak DT150 okrzyknięte tu kiedyś zostały "killerami do 2 tysięcy" czy coś takiego :D Całkiem poważnie to dobre słuchawki. 

 

Wracając do Signature Pro, to jest na nie ciekawa oferta w pewnym sklepie (był wrzucany niedawno link w Okazjach z Allegro). W ich przypadku trzeba uważać na ergonomię - wygoda (przynajmniej na początku) jest taka se. Pady i skóra na pałąku świetnej jakości, bardzo miła w dotyku, ale same słuchawki trochę cisną, muszle nie są największe, i mało jest obicia na pałąku. To tak dla ostrożności. No ale Hawki ciężko jest pobić w tym względzie, i w sumie nie tylko. 

Edytowane przez Undertaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ultrasone kiedyś miałem bodajże pro 750 i hfi 780 i nie specjalnie mi pasowały były piskliwe na górze strasznie. Może  nie było muła, ale dziwnie kreowaly przestrzeń scenę przez te całe s logic w dodatku jakość wykonania i ten plastikowy tandetny pałąk.W dodatku dało się taniej a lepiej. 

Wtedy powiedziałem sobie ze nigdy więcej ultrasone. 

Denony d7200 to będzie lepiej? 

Są też th-x00 i th 610 

Th 610 jaki mają bas słuchał kto? 

Thx00 z opisów wynika że są bardziej basowe, ale znowu rzekomo zmulone i nienaturalne.

Słuchając d600  miałem  takie odczucia. 

Fajnie jakby ktoś kto słuchał DT 150 i fostex ów skrobnął jakieś małe różnice /porownanie

Edytowane przez Lisu96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja też długo miałem dt150, ostatecznie zostały pokonane przez fostexy t50rp MK3 po modach Perula i otworzeniu jednak połowy otworów w celu zmniejszenia ilości basu.

 

Więcej góry(ale czasem odrobine  za dużo) większa scena i więcej powietrza, średnica równie soczysta, ale jakby bardziej przejrzysta. Subbasu więcej, ale sam bas nie jest tak fajnie twardy jak w dt150, choć wciąż jest ok. 

 

Wychodzi na to, że mogłyby Ci się spodobać, choć ciężko może być posłuchać. 

 

Zawsze to jednak t50rp + pady+ mody+kabel wyjdzie koło 1k, czyli całkiem znośnie jeszcze i 1/3 założonego budżetu. Można też samemu pobawić się w mody z pomocą google.😜

 

Btw próbowałeś dt150 na pseudowelurach od dt100?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słuchałem,ale czy to półka wyżej no nie wiem nie powiedział bym wydając 3k na słuchawki oczekiwał bym odczuwalnego progresu w brzmieniu bez żadnych modów i kombinacji.

DT 150 na welurach ?:DPrzecie to bardziej psuję niż poprawia.

Thx-00 z opisów i recenzji również opinii na forum wyglądają na słabiznę.

Zostają th610 ?

Chyba,że dalej to nie jest progres a inny typ brzmienia i zostają lcd-xc i th 900 a tu już jest konkretny pieniążek wołany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak napisałem wyżej, taka impreza to koło 1k, a nie 3. Trochę progresu i 2k zostają, np na kolejne słuchawki. 😜

 

Są też te paskudy w drewnie t60rp, ale nie słuchałem ich i nie wiem jak się mają do modzonych t50.

 

Dt150 na welurach, ale podniesionych do wysokości  stockow  metodą kolegi Synthaxa (żeby nie psuć sceny) mają swój urok, coś za coś oczywiście, ale zmiany idą trochę w stronę o której mówisz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chocby T5p są lepsze. Moim skromnym zdaniem K272 też są lepsze. Z pewnością są lepsze skoro T5 są lepsze, a K272 są lepsze od nich znów moim zdaniem.

 

pozdrawiam

Edytowane przez Rafacio
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jakoś nigdy nie lubiłem akg większość to suche zimnie analityczne brzmienie choć z fajna sceną. O k272 się nie wypowiadam bo nie słuchałem ale k550 i k702 mnie nie porwały  nie dawały mi frajdy ze słuchania muzyki, ale co gust to opinia. Nadal czekam na opis basu w th610 wzgledem dt150 jakby ktoś mógł 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności