Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dragonfly Black + FiiO E11K (A3)


x86

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim. Mój pierwszy pościk. 

Od tygodnia przeczesałem dziesiątki recenzji, setki opinii, tysiące komentarzy na temat niskobudżetowych amp/amp+DAC dla słuchawek.

Na co dzień potrzebuję pod smartfona na Andku 8.1, ew. od czasu do czasu podłączyć jakiś MP3/MP4 player z szuflady (Sansa Clip, iRiver, Creative ZEN tp.).

Mój obecny telefon (miesięczny średniej półki) - celowo nie podam marki i modelu by nie wchodzić na temat jakości wbudowanego DACa a w mojej opinii jest dobrej jakości ale nie ma mocy by porządnie napędzić słuchawki i tu też nie będę wymieniał bo często przewijają się przez moje ręce używki z niemiec różnych marek i różnych modeli - AKG, Sennheisery, JVC, sporo retro z lat 70, 80, 90.

Pierwszy krok wykonany i po setkach godzin czytania zamówiłem wzmaka FiiO A3 za okazyjną cenę 160 zł z wysyłką i gwarancją 1 rok.. Kusiło mnie na czerwoną ważkę, Q1 Mark II lub E17K ale zewnętrzny DAC nie jest priorytetem jak wspominałem satysfakcjonuje mnie na razie DAC z telefonu + rozsądne wzmocnienie.

Przechodząc do sedna chciałem Was zapytać co wyjdzie z połączenia smartfon android + czarna ważka + FiiO A3 ? Na taki wariant nie trafiłem a przy obecnych cenach i popularności czarnej ważki można praktycznie bez ryzyka spróbować takiego połączenia. Ważkę miałbym jako ultramobilną wersję na wypady poza dom a ważkę z A3 w domu. Co myślicie nad taką kombinacją ?

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając słaby DAC w telefonie (no, chyba, że rzeczywiście masz dobry), nawet po wzmocnieniu, będzie słabo. A na pewno słabiej niż z Combo, jakim jest DF czy to black, czy to red. Tym bardziej dziwnym dla mnie, jest pomysł łączenia DACa DF, z jeszcze dodatkowym wzmakiem. Po co? Skoro Dragonfly ma swój? Łączenie przenośnego Daca z przenośnym wzmacniaczem w domu :)? Bez sensu. Albo bym zostawił A3 i nic nie kupował więcej, albo bym kupił Ważkę i sprzedał A3, a jeśli chciałbyś jakiś wzmak osobno do domu, to mocniejszy, jeśli pół-portable to najlepiej Aune B1. Fiio to dość stary sprzęt, od tego czasu sporo się zmieniło. Co? No właśnie pojawienie się tanich combo jak Dragonfly :)

Edytowane przez Andrewek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze mnie taki nietypowy przypadek że nie składam zestawu dla przyjemności, a wręcz do pracy. Często jestem za granicą w miejscach gdzie mam możliwość zakupu używanych słuchawek (głównie retro) w różnych cenach. Nie raz miałem okazję wziąć do ręki bardzo drogie modele w dobrej cenie ale jaki sens podłączać je pod samego smartfona by ocenić jakość w praktyce. Aktualnie bez wzmaka to nawet nie mogę na tyle ich sprawdzić czy w ogóle są technicznie w 100% sprawne. Na pewno nie podejmę ryzyka wydania dużej gotówki nawet jeżeli są więcej warte na rynku bo na droższy sprzęt nikt bez miliona pytań i odsłuchów się nie rzuca. Choć z drugiej strony też lubię posłuchać muzyki godnie w jako takiej dobrej jakości. Stąd pomysł o wykorzystaniu DragonFly'a ultramobilnie w podróży a wariant DragonFly Black + dodatkowy wzmak sądziłem że pomoże mi w testach "w terenie".

 

EDYTOWANE :

Dziś mam taki smartfona a jutro inny, ulubione dziś słuchawki są takie, a jutro inne wiadomo ...podsumowując by nie zajmować więcej czasu na wywody, czy będzie jakiś "improvement" :) podłączając ważkę potem A3 i na końcu słuchawki ? Nie znam schematu przepływu sygnału ale na chłopski rozum może mieć to sens ! :)

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Akurat dziś dobijam targu na DFR. Dziś przyjechał A3 i jest moc to pewne. Nauszne 32ohmówki grają o wiele głośniej nie tracąc na dotychczasowej jakości + subteny dodatek BASS do którego od razu się przyzwyczaiłem. Za pare dni będzie red i przetestuję jak to gra razem, osobno i najważniejsze jaką moc wykrzesa red sam z siebie. To ostatnie zaważy o ew. odsprzedaży A3. Na koniec zdam relacje jak to wyglądało bardzo ogólnikowo bo nie jestem audiofilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragonfly Red po testach z smartfonem. Na pierwszych domyślnych ustawieniach o wiele wiele głośniejszy DFR od FiiO A3 (E11K) nawet z ustawieniem High Gain. Na DFR miałem co jakiś czas trzaski w tle więc odpaliłem dedykowaną apkę do zarządzania zewnętrznym DACiem pod USB. Wszędzie pisze się i chwali USB Audio Player Pro ale wpierw póki wydam kolejną kasę wypróbowałem HibbyMusic który jest darmowy i bez reklam. Z początku to samo, trzaski. Pogrzebałem w ustawieniach i włączyłem "Exclusive HQ USB audio access" android zapytał mnie czy zezwolić apce zarządzanie głośnością nadrzędną i priorytetowe zarządzanie urządzeniami USB - wszystko na tak i ... to jest to ! Nie ma trzasków, sama jakość znacznie lepsza i uwaga kolejny wzrost mocy. Słuchawki nauszne 32ohm o bdb opinii ;) grają na oko z 500% głośniej niż z telefonu a porównując do FiiO A3z high gain to z 300% głośniej. Po przełączeniu tej opcji w Hibby zrzuciłem słuchawki z głowy bo grały tak głośno jak z TV ! Spanikowałem by nie spalić sprzętu bo wierzcie mi było mega głośno i wyrwałem wtyczkę z słuchawkami. Po regulacji głośności ponownie podłączyłem i jest bosko. FiiO A3 jest cienkie jak sik pająka w porównaniu do DFR. Ale pamiętajcie o apce. Nie wiem jak UAPP ale HibbyMusic wyciąga siódme poty z DFR i słuchawek. 100% kompatybilność. Resampling można dowolnie ustawić wprowadzając DFR w różne tryby próbkowania.

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności