Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAC AMP do słuchawek HIFIMAN ANANDA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie użytkowników tego forum.Jak w tytule szukam jakiegoś DAC/AMP do słuchawek Hifiman Ananda ,obecnie słucham na laptopie z programu foobar ,pliki flac poprzez oppo h2se .Wcześniej słuchałem na AKG 550 mk2 i przeskok w jakości dzwięku jest olbrzymi,ale doskonale sobie zdaję sprawę że Anandy zasługują na lepsze towarzystwo chciałbym was prosić o jakieś wskazówki propozycje z czym mógłbym odsłuchać te słuchawki na jakie wzmacniacze lub inne ,,klocki'' do nich szukać z tego co widzę wielu z Was ma olbrzymie doświadczenie ,więc proszę o podpowiedzi i z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,jeżeli chodzi o kwotę to do 3000zł .Przed zakupem Hifiman Ananda słuchałem też Focal Elear i z tego co wiem mają mniejszą scenę  były podłączone do odtwarzacza Marantz nie pamiętam modelu i na szerokość to nie, ale głębia sceny była fascynująca,jeżeli to możliwe chciałbym uzyskać lepszą scenę nie wiem jak  to ubrać w słowa więcej żródeł pozornych,trójwymiarowość efekt 3D. Zauważyłem że odtwarzacz dżwięku w słuchawkach ma ogromne znaczenie wiec może jakiś odtwarzacz przenośny by pomógł.Na pewno słuchawki nie są jeszcze wygrzane grają około 15 godz.,na pewno Anandy przetrzebiły moją bibliotekę słabą jakość nagrań od razu słychać AKG550 mk2 są bardziej wyrozumiałe.W moim zestawie stereo Castle Avon,Thule ia100,Rotel 965bx,po wymianie wzmacniacza na Atol in 100se różnice były bardzo duże ale wymiana odtwarzacza dała znikome różnice. W słuchawkach tak nie jest więc może jakiś odtwarzacz przenośny na początek wniósłby coś do brzmienia.Na koniec dodam jeszcze że bardzo lubię ciepłe brzmienie wręcz lampowe ,Thule właśnie takie ma szybko sprzedałem Atola to nie był dżwięk dla mnie zbyt rockowy bas był za szybki, za twardy i za krótki.Przepraszam że piszę o zestawie stereo ale przygodę z słuchawkami dopiero zaczynam i to był mój odnośnik do brzmienia jakiego szukam.Jeszcze jedno Dżwięk Anand bardzo mi odpowiada i po prostu w miarę możliwości finansowych chciałbym z nich wydobyć w miarę to co najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Co do wzmacniacza to mogę polecić Burson Soloist mk2.

Miałem dwa razy i nigdy nie miałem z nim problemów. Nie szumi,czysty, klasa A, elementy dyskretne, lekko podbarwione ''bursztynowe" brzmienie.

Używałem najdłużej z LCD-2f z heimdallem 2 i sprawdzal sie znakomicie.

Nie słuchałem wersji perwszej, więc jest to tylko opinia o mk2.

Myślę nad ponownym kupnem, bo teraz używam wzmacniacza w Pathos Converto mk1 i jest on aż za przezroczysty, mniej ludźki, a Soloist mk2, był w sam raz, ale sprzedałem, bo chciałem iść w górę i nie wierzyłem, że on tak na prawdę jest tak dobry.

Dla mnie był na poziomie jakościowym wzmacniacza Pathosa, ale myślałem, że to źle że ma podbarwienia, bo niestety słuchałem innych, niż co co czułem. Był prawie identyczny jak dla mnie w bezpośrednik porównaniach. Osłuchałem się więcej, poporównałem i myślę, że żeby go przebić to pewnie trzeba z 5 tys, albo i więcej,  dlatego mógłbym nawet na nim poprzestać jeśli chodzi o tranzystory.

Miałem też przed paroma dniami Burson Ha-160D i tam jest o wiele więcej barwy i koloryzacji co tylko utwierdza mnie w przekonaniu bardzo dobrego wyważenia Soloista mk2.

Te dwa razy jak go miałem kupowałem używki poniżej tysiąca złotych,ale teraz ciężko spotkać. Nowy chyba z 2,5 tysiaca.

 

 

 

 

Edytowane przez NuYam
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Ralfo napisał:

Dzięki za odpowiedz, bardzo konkretna i przydatna, właśnie o taki wzmak mi chodzi, wyważony i uniwersalny. Nie chodzi tylko o to by słyszeć więcej i wyraźniej zeby byla radosc z muzyki

To nie tak, że Burson jest na poziomie 6k, tylko Pathos jest na poziomie 2k albo niżej, a Soloist wyceniony w sam raz. Nie moja opinia, a forumowicza z doświadczeniem.

Cytat 1   Cytat 2

 

 Co do HA-160D, na niskim wzmocnieniu gra kolorowo, ale bez jaj. Na wysokim szaro i mechanicznie. Jako DAC solo jest kolorowy, plastyczny, raczej ciemny, ale dźwięki pogrubione, niedookreślone, wszystko lekko nadmuchane. Chociaż z PCM1793 wiele więcej się pewnie nie wyciśnie. 

 

W budżecie 4kzł, to dla siebie nabyłbym jakiegoś DACa z Chin z BT na pokładzie i zmodyfikował. Do tego wzmak za około 2000zł i przyzwoite IC. Za 1-2 tys. zł więcej można już klecić combo DAC+amp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, majkel napisał:

w budżecie 4kzł, to dla siebie nabyłbym jakiegoś DACa z Chin z BT na pokładzie i zmodyfikował. Do tego wzmak za około 2000zł i przyzwoite IC. Za 1-2 tys. zł więcej można już klecić combo DAC+amp.

Mam dac qutesta w systemie kolumnowym, narazie móglby byc do sluchawek, adapter BT też mam. Ale myślałem o combo zeby wszystko bylo w jednym, zeby łatwiej było zabrać z pokoju do pokoju czy na podróż, jeśli w kwocie 4 tys nie ma nic konkretnego z DAC/AMP z bt, co by dorównało osobnemu wzmacniaczowi słuchawkowemu za tą kwote to słabo, myślałem że chinska myśla techniczna i dobra wycena załatwi sprawe. Jak co niektorzy piszą że topping dx3pro ktory ma wszystko jest na poziomie wzmaków za 3-4tys sprzed kilku lat to byłem dobrej nadziei

Edytowane przez Ralfo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ralfote toppingi to kto wie, być może i dobre urządzenia. Ja bym Ci mógł polecić Bursona C3 Performance, trochę dołożyć a najlepiej wypytać @Maystero aktualną sytuację :) Ja jakoś od września ubiegłego roku korzystam właśnie z C3P i jestem bardzo zadowolony z tego sprzętu - to bdb allrounder zarówno jeśli chodzi o samo brzmienie, jak i funkcjonalność. Ma super jakości Bluetooth dzięki czemu do wieczornych odsłuchów nie muszę już zostawiać włączonego kompa. Puszczam sobie muzykę puszczoną po telefonie albo z DAP'a i nie ma do czego się przyczepić! 

Wcześniej korzystałem z toru dzielonego opartego na daku, ampie i fajnych kabelkach i nie powiedziałbym, żeby Burson grał gorzej, choć dzisiaj może są większe możliwości jeśli chodzi np. o daca w stosunku do tego, którego ja używałem. Także skoro @majkelpisze że da się zaaplikować BT do takiego modyfikowanego daca z ampem to pewnie też byłaby to super opcja. 

O Bursonie wspominam też z tego względu, że @adriano2510zdaje się korzysta ze słuchawek Hifimana w połączeniu z modelem C3XP - można go podpytać co i jak. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/22/2021 at 8:38 AM, majkel said:

To nie tak, że Burson jest na poziomie 6k, tylko Pathos jest na poziomie 2k albo niżej, a Soloist wyceniony w sam raz. Nie moja opinia, a forumowicza z doświadczeniem.

Cytat 1   Cytat 2

 

 Co do HA-160D, na niskim wzmocnieniu gra kolorowo, ale bez jaj. Na wysokim szaro i mechanicznie. Jako DAC solo jest kolorowy, plastyczny, raczej ciemny, ale dźwięki pogrubione, niedookreślone, wszystko lekko nadmuchane. Chociaż z PCM1793 wiele więcej się pewnie nie wyciśnie. 

 

W budżecie 4kzł, to dla siebie nabyłbym jakiegoś DACa z Chin z BT na pokładzie i zmodyfikował. Do tego wzmak za około 2000zł i przyzwoite IC. Za 1-2 tys. zł więcej można już klecić combo DAC+amp.

Używałem Bursona Soloista MK2 w sumie z około roku czasu dlatego polecam.

Nie jestem sprzedawcą i nie zarabiam na innych z Tego forum.

Wysłałeś linki, otworzyłem je  po wpisaniu CTRL-F i soloist ja niczego nie widzę po co to wysyłasz.

Masz sklep i sprzedajesz sprzęt dlaczego więc Twój profil nie jest oznaczony jako komercyjny.

Może udzielasz tych rad, bo chcesz zarobić na pośrednictwie i modyfikacjach.

Nie widzę w tym nic złego, z tym że powinno to być jawne.

 

Edytowane przez NuYam
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności