Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wzmacniacz do Sennheiser HD 599


Freezy

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim,

 

Po odeslaniu 3ch par sluchawek zamknietych bluetooth (Sennheiser HD 4.50, Sony WH700 i Sony WH1000XM2), ze wzgledu na potworne pocenie sie uszu (nie moglem w nich wytrzymac dluzej niz 5 minut) zamowilem otwarte Sennheisery HD 599.

 

Graja bardzo przestrzennie, scena jest szeroka i dynamiczna, a do tego moge je trzymac na uszach godzinami.

 

Mam tylko jeden problem: mam dziwne wrazenie, ze na moim smartfonie (samsung galaxy s8) dzwiek jest sredniej jakosci. W przypadku laptopa (dell xps 13) odczuwam jakby lepsza dynamike i rozmach.

 

Stad pomyslalem, ze moze dokupie jakis maly wzmacniacz sluchawkowy do tych sennheiserow, tylko nie bardzo wiem jaki.

 

Co o tym myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co masz na myśli pisząc mały.
Czy chodzi ci o mały rozmiar na biurku czy też taki który można ze sobą nosić.
Stacjonarnie możesz poszukać używanego SMSL M3.
Jeżeli chcesz coś przenośnego to FiiO Q1 MK II.
Jak chcesz w sumie stacjonarnie i przenośnie to Q1 MK II też da sobie tutaj spokojnie radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, czytalem opinie tego wzmacniacza i w jednym miejscu autor pisze cos, co nie do konca rozumiem::

 

"Pod względem samej mocy nie jest źle. Wcześniej wymienione wartości nie są duże jak na urządzenie tego typu, ale należy mieć na uwadze fakt, że ma ono działać głównie jako sprzęt przenośny i właśnie z takimi słuchawkami powinno się zgrywać. Wtedy zapas prądu jest co najmniej wystarczający, maksymalny poziom głośności wykracza poza próg bólu, a wszelkie dokanałówki czy słuchawki nauszne nie będą mieć problemu z wysterowaniem. Jeśli zechcemy napędzić duże domowe nauszniki, to możemy poczuć ograniczenie – dźwięki stracą część dynamiki oraz się przyciemnią. Wyraźnie słychać to w przypadku HiFiMAN-ów HE-400i, gdzie jest głośno, ale nawet na wyjściu zbalansowanym słychać braki w prezentacji dźwięków"

 

Z powyzszego wynikaloby, ze problemy z napedzeniem powstaja przy sluchawkach wokolusznych, czyli dokladnie takich, jakie aktualnie posiadam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Freezy napisał:

Z powyzszego wynikaloby, ze problemy z napedzeniem powstaja przy sluchawkach wokolusznych, czyli dokladnie takich, jakie aktualnie posiadam?

Autorowi chodziło o to by nie parować wzmacniacza ze słuchawkami planarnymi czy też mało wydanymi prądowo. HD599 mają niską impedancję i bardzo dobrą wydajność. Mocy będziesz miał tutaj w zapasie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, BitWolf napisał:

Autorowi chodziło o to by nie parować wzmacniacza ze słuchawkami planarnymi czy też mało wydanymi prądowo. HD599 mają niską impedancję i bardzo dobrą wydajność. Mocy będziesz miał tutaj w zapasie. 

W porzadku, rozumiem.

 

Czyli ten model Fio, tak? Rozumiem, ze nie ma sensu sie pakowac w nic tanszego? 

 

Gdybym chcial wymienic te HD 599 na np. HD 600, to taki FIo tez sobie z nimi poradzi, czy tutaj juz msuualbym przerzucic sie na cos stacjonranego?

Edytowane przez Freezy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Freezy napisał:

Gdybym chcial wymienic te HD 599 na np. HD 600, to taki FIo tez sobie z nimi poradzi, czy tutaj juz msuualbym przerzucic sie na cos stacjonranego?

HD600 to kompletnie inna sygnatura dźwięku niż 599. Lepiej je najpierw przesłuchaj. Jeżeli chodzi o wzmacniacz to tak, HD600 już potrzebują trochę mocy. Aune X1S da radę bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, chyba poki co wystarcza mi w takim razie te hd 599. Czyli ten FiiO Q1 MK II to jedyna sensowna opcja, tak?

 

Swoja droga, krew jasna mnie chyba zaleje z tym forum. Za KAZDYM razem, kiedy probuje sie zalogowac system wyswietla mi blad hasla i na okolicznosc kazdego posta musze je od nowa zmieniac ;/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności