Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

HD800 - co do nich?


Rekomendowane odpowiedzi

Co najbardziej polecane jest pod HEX'y, co nazywają idealną synergią i nie zrujnuje mi budżetu? Aż się zastanawiam coby nie zostawić dla nich DX90 z B1 ;) 

Takie źródełko może być dla nich wąskim gardłem, ale na początek chyba styknie. Później będą ulepszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, adriano2510 napisał:

Co najbardziej polecane jest pod HEX'y, co nazywają idealną synergią i nie zrujnuje mi budżetu? Aż się zastanawiam coby nie zostawić dla nich DX90 z B1 ;) 

Takie źródełko może być dla nich wąskim gardłem, ale na początek chyba styknie. Później będą ulepszenia.

 

Tylko jak myślisz o używkach to może być ciężko... Za to są Anandy w cenie promo za 3,5k w mp3. Ponoć są bardzo podobne, tylko nieco "żywsze".
Sam się czaje na odsłuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karmazynowy napisał:

 

Tylko jak myślisz o używkach to może być ciężko... Za to są Anandy w cenie promo za 3,5k w mp3. Ponoć są bardzo podobne, tylko nieco "żywsze".
Sam się czaje na odsłuch.

W przypadku elektroniki i tylko skokach w bok do jazzu i rocka "żywsze" to dobry znak. Rozumiem, że Anandy i Arya to następcy wysłużonych już HEX'ów? 

Nawet parametry widzę mają te same co Edition X czyli zapewne opierają się o ten sam przetwornik, tylko strojenie inne i obudowa "nowocześniejsza".

Arya chyba nawet nie ma jeszcze do kupienia w Polsce. Wiesz może jak się ma ta Arya do Anand? Które lepsze?

Btw HEX wiszą jedne używane na jednym z portali aukcyjnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Mayster napisał:

Do HD800 ciężko stworzyć tor za 2 tys., więc dozbieraj trochę kasy i idź w coś typu Soloist SL MK2 i coś pokroju DAC-80.

 

No już jestem świadomy, że budżetowo się tego nie uda zrobić, dlatego pasuję z tym pomysłem.

Zaintrygowany jestem tymi HEX'ami, a w szczególności następcami Ananda i Arya. Zawsze je pomijałem i nie podchodziłem nawet do odsłuchów kiedy obok na wieszaku wisiały HE1000, które nawiasem mówiąc uwielbiam. Sądziłem, że to tylko mała namiastka tego co potrafią tysiączki... a tu czytam w recenzjach, że to niemalże ten sam poziom, bliźniaczo podobne drivery, a w dodatku da się je rozbujać nawet DAP'em :o Toć to produkt idealny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arya jest pozycjonowana chyba zamiast HE1000, więc cena koło $1,5k.

Ananda to następca X-ów, czyli wersja powiedzmy "budżetowa" - $900.

Są jeszcze HE-1000-SE, ale te są chyba jeszcze wyżej.

 

A na massdropie Edition-XX, czyli jeszcze coś innego za $600 z pałąkiem wygrzebanym ze starego magazynu Hifimana.

 

Ogólnie ciężko ogarnąć to co robi teraz Hifiman.

Wygląda na to, że zalewają rynek czym się da. Ich wartość odsprzedażowa jest beznadziejna przez to.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Karmazynowy napisał:

Ogólnie ciężko ogarnąć to co robi teraz Hifiman.

Wygląda na to, że zalewają rynek czym się da. Ich wartość odsprzedażowa jest beznadziejna przez to.

image.png

 

A wracając do tematu, to o synergii z hd800 wylało się morze piany na forum, ale konkluzja jest krótka - da się taniej gdzie indziej na tym poziomie.

  • Like 2
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu pitolić po próżnicy, do HD800 to Skorpion,  przy obecnych realiach cenowych z drugiej ręki niestety, plus dowolne, możliwie dobre źródło, na które starczy kasy.

Po budżecie, to lepiej się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując: 

Po tej krótkiej konwersacji uwzględniam trzy alternatywy: 

1) Hifiman Ananda pędzone z mocnego DAPa albo X1s, czy też aktualnego zestawu DX90+B1

2) HD800 + Skorpion i na początek DAP jako DAC, później rozbudowane o lepszy stacjonarny DAC

3) albo trzymam węża w kieszeni i biere Hawki haha

 

Dzięki za rady i sugestie :)

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Inszy napisał:

A jak Hawki będą za ciemne, to jeszcze są iBasso SR1 o podobnym charakterze brzmienia (no, podobnym do Owli) - tak żeby było łatwiej 😂

Dość ciężkie są (420g), a zależy mi na komforcie. No i nie mają rekomendacji na kropka.audio ;) 

Trochę taki wynalazek. Wolałbym wejść w coś sprawdzonego, najlepiej popularnego, co później łatwo sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności