Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

HD800 - co do nich?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

przymierzam się do zakupu Senków HD800, tych bez "s". Sam zakup słuchawek opustoszy mocno portfel... a tu trzeba je do czegoś podłączyć :o 

Jaki sprzęt polecicie jako kompana dla osiemsetek w możliwie najbardziej BUDŻETOWEJ formie, tak abym nie ograniczył zbyt mocno potencjału słuchawek? 

Najważniejsza kwestia to synergia. Fajnie byłoby zniwelować choć trochę górkę na 6-7kHz i ogólnie utemperować nieco tendencje do jasności. Czyli coś ciepłego, grającego łagodnie w wysokich rejestrach, przy tym nadal rozdzielczego i nie ograniczającego możliwości scenicznych HD800. Mowa tu o DAC'u i AMP'ie jako integra bądź oddzielnie, w zależności opłacalności konfiguracji. Uwzględniam sprzęt używany, a nawet preferuję ;) 

 

EDIT: budżet na dac/amp wstępnie wyznaczam na 2k zł. 

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bakus1233 napisał:

W takim razie po co hd800? Nie lepiej tańsze słuchawki i zadbać aby mialy dobry tor? Zagra to na 99% lepiej. Ile masz zamiar przeznaczyć na dac plus amp do tych hd800?

 

Chciałbym się zmieścić w 2000zł. Słuchawki też raczej używane, więc aż tak kosmicznie drogo nie wyjdzie. 

 

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, The Grand Wazoo napisał:

Mojo? Hugo bardzo dobrze się zgrywa, więc ten maluch pewnie też. Nie słuchałem, gdybam. 

Mojo tu chyba nie ma potencjału napędowego :D 

Ewentualnie jako sam DAC, bo ten jest tam całkiem sensowny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie jakiegoś dobrego jakościowo klona (mocy ma wystarczająco) i opampami dopasuj brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Jaworrr napisał:

@adriano2510 Aune S6 po balansie. Słuchałem HD800 po SE i dla mnie w elektronice było super. Jestem dość uczulony na ostrą górę, tutaj nie było problemów. 

S6 też jest mocny scenicznie. 

Wiem, że S6 jest genialną integrą, pewnie najlepszą w swojej cenie. Rzecz w tym, że wiernie oddaje charakter słuchawek nie ingerując w barwie, grając prawie liniowo. Ja to bym jednak chciał tego ciepłego, przyjemnego narzutu i lekkiego złagodzenia góry, aby HD800 sprawić bardziej uniwersalnymi.

Docelowo również planuję je w większości katować w elektronice :D Bardziej efektownych słuchawek nie można sobie wymarzyć.

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydawało, że Meier Audio Corda Classic + Nuforce DAC-80 dobrze napędzi HD800, bo przecież pędzi DT990pro bez włączonego gaina, itp.

Ja szybko wpiąłem HD800, tak szybko poszły w odstawkę i wyleczyłem się z nich na zawsze.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, jd1210 napisał:

Też mi się wydawało, że Meier Audio Corda Classic + Nuforce DAC-80 dobrze napędzi HD800, bo przecież pędzi DT990pro bez włączonego gaina, itp.

Ja szybko wpiąłem HD800, tak szybko poszły w odstawkę i wyleczyłem się z nich na zawsze.

Generalnie DT990Pro 250Ohm grają od hd800 przyjemniej, ale myślę że warto posłuchać 800 na jakiejś lampce i dać im szanse 😉 Czy warto mając dt990pro? Tak średnio, ale zawsze to jakaś nowa audio przygoda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bakus1233 napisał:

Generalnie DT990Pro 250Ohm grają od hd800 przyjemniej, ale myślę że warto posłuchać 800 na jakiejś lampce i dać im szanse 😉 Czy warto mając dt990pro? Tak średnio, ale zawsze to jakaś nowa audio przygoda :D

Ja stwierdziłem, że nie warto pakować się w HD800, nie usłyszałem w nich tego czegoś. Może na lepszym torze, może z lampom, nie wykluczone że warto. Pytanie, ile trzeba by wydać, żeby to coś z nich wydobyć. Kupiłem w ich miejsce Howki i jestem zadowolony na tyle, że nie szukam niczego więcej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jd1210 napisał:

Ja stwierdziłem, że nie warto pakować się w HD800, nie usłyszałem w nich tego czegoś. Może na lepszym torze, może z lampom, nie wykluczone że warto. Pytanie, ile trzeba by wydać, żeby to coś z nich wydobyć. Kupiłem w ich miejsce Howki i jestem zadowolony na tyle, że nie szukam niczego więcej.

A może rzeczywiście porzucić ten pomysł w cholerę i sprawić sobie Hawki, a do nich taki Dragonfly Red... mam Black, ale mocy może braknąć. Jednakoż w elektronice średnio je sobie wyobrażam, bo takie ciemne, nasycone... 🤔 Jazz to ich żywioł tak mi się wydaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, adriano2510 napisał:

A może rzeczywiście porzucić ten pomysł w cholerę i sprawić sobie Hawki, a do nich taki Dragonfly Red... mam Black, ale mocy może braknąć. Jednakoż w elektronice średnio je sobie wyobrażam, bo takie ciemne, nasycone... 🤔 Jazz to ich żywioł tak mi się wydaje. 

Black zbyt mocno je po prostu wygładza i tyle w temacie. Już z takim DX150, który teoretycznie gra całkiem gładko, grają bardziej charakternie i z pazurem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, adriano2510 napisał:

A może rzeczywiście porzucić ten pomysł w cholerę i sprawić sobie Hawki, a do nich taki Dragonfly Red... mam Black, ale mocy może braknąć. Jednakoż w elektronice średnio je sobie wyobrażam, bo takie ciemne, nasycone... 🤔 Jazz to ich żywioł tak mi się wydaje. 

Na Pionku słucham wszystkiego z NHC, dosłownie co popadnie.

Kumpel od którego miałem pożyczone HD800, w końcu sprzedał je w cholerę. 

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, adriano2510 napisał:

A może rzeczywiście porzucić ten pomysł w cholerę i sprawić sobie Hawki, a do nich taki Dragonfly Red... mam Black, ale mocy może braknąć. Jednakoż w elektronice średnio je sobie wyobrażam, bo takie ciemne, nasycone... 🤔 Jazz to ich żywioł tak mi się wydaje. 

Olej HD800, są zbyt problematyczne, lepiej HE-X-y, Anandy i te nowe Arya ;).

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HE-X to niska impedancja i wysoka czułość... czyli mniejsze wymagania i można przyoszczędzić na wzmacniaczu :D W sumie to można je pędzić już jakimś przyzwoitym, mocniejszym dapem 👀 Ciekawa pozycja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, adriano2510 napisał:

HE-X to niska impedancja i wysoka czułość... czyli mniejsze wymagania i można przyoszczędzić na wzmacniaczu :D W sumie to można je pędzić już jakimś przyzwoitym, mocniejszym dapem 👀 Ciekawa pozycja...

Dokładnie tak jest :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo th900 są łatwiejsze do napędzenia, ale nie wiem czy lubisz granie V.

Dla mnie są lepsze od hd800 i w dodatku nie trzeba się martwić tak bardzo o tor 😉

Edytowane przez bakus1233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bakus1233 napisał:

Tak samo th900 są łatwiejsze do napędzenia, ale nie wiem czy lubisz granie V.

Dla mnie są lepsze od hd800 i w dodatku nie trzeba się martwić tak bardzo o tor 😉

Nie do końca, bo TH900 są wyżyłowane i z byle czym nie zagrają, może być sieczka. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności