Skocz do zawartości

Smartwatch od Garmina z funkcją grania


11radekw

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.11.2018 o 20:03, 11radekw napisał:

Cześć,

 

czy ktoś ma do czynienia z produktem Fenix + od Garmina? Zastanawiam się nad zegarkiem do biegania oraz zegarkiem i odtwarzaczem muzyki. Czy daje radę takie urządzenie 3 w jednym.

 

Daje radę, tylko bateria schodzi w takim trybie błyskawicznie. GPS do rejestrowania trasy, bluetooth do ciągłego transferu muzyki. Realnie 4, maks 5 godzin i po balu. Sam używam Garminów od lat jako zegarków sportowych z funkcjami smartwatcha, obecnie Fenixa 5 i jako zegarki sportowe dają radę wyśmienicie. Bateria też. Ale dołożenie funkcjonalności przesyłu muzyki w tle po BT, jest dla baterii zabójcze. Do tego trasfer muzyki po kablu do pamięci wewnętrznej też jest relatywnie upierdliwą czynnością.

 

EDIT

Testy robiłem na Forerunnerze 645 Music.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O fajnie, że na forum też ktoś używa Garmina. Powracam do treningów zimowych, 3,4 razy w tygodniu po 10km i tym razem chciałem zakupić sobie zegarek sportowy. Myślałem na fenixem 5 ale może bardziej rozsądnie będzie zakupić tańszy model forerunner bo wtedy zmieszczę się w 1000, a za resztę jakąś zwykłą i małą mp3. W zeszłym roku biegałem z telefonem ale to generalnie słabe rozwiązanie. Czy ten fenix nie jest zbyt duży i ciężki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegarek + MP3 to dobre rozwiązanie, sam zegarek z opcją odtwarzania po BT, wydaje się fajny, ale jednak spore upierdliwości z tym się wiążą.

Co do samego zegarka, to wszystko oczywiście kwestia kasy, którą możemy przeznaczyć. Używałem Forerunnera było ok, używałem Vivioactive 3 i też było w sumie ok. Ale co Fenix, to Fenix. Bateria epicka, w porównaniu z Vivioactive 3 starcza mi na jakieś 3,5 raz dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapis treningu z GPS, około 24 godziny w trybie standardowym (co 1s) innego nie używam, bo na rowerze przemieszczam się za szybko żeby używać Ultratrac.

Mam Fenixa 5 (nie S i nie X) czyli standardowego. Jako smartwatch to tak rzadko ładuję, że trudno wyczuć, 2 tygodnie może. Teraz w zimie, jak mało na GPSie pracuje, to zapominam kiedy ostatnio ładowałem.

W trybie mieszanym, to zależy ile na GPSie używam podczas zapisu trenigu. Ale tak około tydzień do 10 dni. Vivoactive 3 wytrzymywał 7 godzin GPSu, jako smartwach w trybie mieszanym około 3 dni, bez GPSa około 7 dni.

Wszystko to przy włączonym ciągłym monitorowaniu tętna.

W sezonie, taki 645 Music by mi się nie sprawdził, bo zdarzały mi się trasy dłuższe i bateria by zdechła w trasie. Do biegania pewnie by starczyło, ale wtedy ładowanie codzienne konieczne.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności