Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Douszne do 1000zl


Krystian S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono. Jak w temacie poszukuję słuchawek, które będą grały z s8. Od ponad dwóch lat używałem yamah eph 100, i szczerze zakochałem się w nich na tyle, że kiedy standardowo jedna słuchawka umierala to bez wahania kupiłem drugą parę. No i druga para umarła dokładnie tak samo jak pierwsza. A że nie uśmiecha mi się co roku wydawać 500 zł na parę to szukam alternatywy. Muzyka 90% psybient, ambient, chillout, downtempo , czasem jakis dnb, tech-house. Yamahy idealnie pasowaly mi pod względem brzmienia w tych gatunkach. Stacjonarnie używam dt990pro więc wiadomo jaka sygnatura mnie interesuje. Proszę o kilka sugestii, bo kompletnie nie jestem na czasie, a szukajka wyrzuca dużo a niekoniecznie trafne tematy. Górna granica to 1000 zł.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, iamnah napisał:

 

Miałeś z nimi do czynienia? Bo to też jedne z "gorących" słuchawek w przedziale cenowym, w którym i ja się rozglądam (do 200$ powiedzmy)

 

Tak, w uszach aktualnie. Bardzo ciekawy model, niebawem powinny dołączyć ikko OH1. Na priv mogę odpowiedzieć, gdybyś miał jakieś pytania. Do 200 USD spory wybór i wiele ciekawych konstrukcji.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych na pewno do takich wymagań bym nie polecił Cozoy Hera i HiFi Boy OS V3. Obie pary świetne, ale leżą bardzo daleko od Yamah i DT990. Za to Falcon C powinny dobrze pasować, o ile S8 je uciągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie. Po szybkim researchu trójka faworytów to:
1-campfire audio comet, ale te 48ohm... Czy s8 je uciagnie bez ampa?
2- aune e1,
3- dunu falcon c.
Jako bezpieczny wybór zakładam aune e1, jako jedyne dostępne do odsluchu w którymś mp3store, aczkolwiek najbardziej ciekawią mnie te campfire. Szkoda że o posluchaniu i sprawdzeniu moge pomarzyć. Może nawet byłbym skłonny zaryzykować strzał w ciemno, gdybym miał pewność że s8 je napedzi.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krystian S napisał:

Dzięki za sugestie. Po szybkim researchu trójka faworytów to:
1-campfire audio comet, ale te 48ohm... Czy s8 je uciagnie bez ampa?
2- aune e1,
3- dunu falcon c.
Jako bezpieczny wybór zakładam aune e1, jako jedyne dostępne do odsluchu w którymś mp3store, aczkolwiek najbardziej ciekawią mnie te campfire. Szkoda że o posluchaniu i sprawdzeniu moge pomarzyć. Może nawet byłbym skłonny zaryzykować strzał w ciemno, gdybym miał pewność że s8 je napedzi.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Stockowe słuchawki dodawane do S8/Note 8 mają ok. 50 ohm jak dobrze pamiętam, więc nie powinno być tragedii z pędliwością słuchawek o podobnych parametrach. W tym wypadku ważniejsza jest czułość słuchawek, bo jak trafisz na coś w okolicach 100dB to już może być problem z wydolnością.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krystian S napisał:

Dzięki za sugestie. Po szybkim researchu trójka faworytów to:
1-campfire audio comet, ale te 48ohm... Czy s8 je uciagnie bez ampa?
2- aune e1,
3- dunu falcon c.
Jako bezpieczny wybór zakładam aune e1, jako jedyne dostępne do odsluchu w którymś mp3store, aczkolwiek najbardziej ciekawią mnie te campfire. Szkoda że o posluchaniu i sprawdzeniu moge pomarzyć. Może nawet byłbym skłonny zaryzykować strzał w ciemno, gdybym miał pewność że s8 je napedzi.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

 

Mp3store jest dystrybutorem Campfire i powinno się dać przesłuchać. Chociaż nie wiem czy z S8 to zagra jak trzeba patrząc po parametrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc pojechałem do mp3store w Katowicach. Odsluchalem comety, zauroczyły mnie prosto z pudełka, więc kupiłem tym bardziej że były w promocji;) O dziwo s8 całkiem porządnie je napędza. Dzięki wszystkim za podpowiedzi, w szczególności dla Methuselah, który naprowadził mnie na konkretne modele.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Krystian S napisał:

Więc pojechałem do mp3store w Katowicach. Odsluchalem comety, zauroczyły mnie prosto z pudełka, więc kupiłem tym bardziej że były w promocji;) O dziwo s8 całkiem porządnie je napędza. Dzięki wszystkim za podpowiedzi, w szczególności dla Methuselah, który naprowadził mnie na konkretne modele.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

 

Spoko, cieszę się, że się spodobały. To model, którego ciężko nie lubić.

 

17 godzin temu, Inszy napisał:

Z wymienionych na pewno do takich wymagań bym nie polecił Cozoy Hera i HiFi Boy OS V3. Obie pary świetne, ale leżą bardzo daleko od Yamah i DT990. Za to Falcon C powinny dobrze pasować, o ile S8 je uciągnie.

 

To były polecenia pod gatunki muzyczne. Comety i Kyliny też wyraźnie różnią się od EPH-100 i DT-990.

 

Falcon-C napędzi dobrze większość telefonów (poza Huaweiami, więc dobrze się stało, że pozbawili je Jacków), ale one lubią prąd. Galaxy S8, Note8, S9 dobrze się z nimi zgrywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość czasu w domu, czasem zdarzy mi się gdzieś na mieście. Nie mam zbyt dużego porównania, ale yamahy eph 100 mogą się schować jesli chodzi o izolację. Powiem tak, chodząc po mieście słyszę tylko muzykę, ale jeśli będziesz jechał starym ikarusem to pewnie coś tam z zewnątrz się przebije.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności