Skocz do zawartości

AMP/DAC do Audeze Sine


rea

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Czy ktoś może miał i może mi pomóc w wyborze urządzenia amp/dac do Audeze Sine? Myślałam o czymś przenośnym co można spiąć gumkami z telefonem.

Źródła to Samsung Note 8, Macbook Pro i Razer Blade, cenowo chciałabym się zmieścić w 1000-1200, wiadomo może być taniej ;)

 

(Jak założyłam wątek w złym dziale to bardzo proszę o przeniesienie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oppo HA2/HA2se to świetny jakościowo klocek (DAC/AMP) do kanapkowania. Można je teraz dorwać w dobrych cenach. Nie jestem jednak pewny odnośnie synergii. Z PM-3 dogaduje się genialnie, jednak Sine to jaśniejsza barwa, agresywniejsza góra i małe tendencje do sybilantów, więc trzeba się przekonać na własne uszy czy nie spotęguje nieporządanych efektów. Do tego bardzo fajna jakość wykonania. Metale i skóra. Na pewno warto gdzieś dorwać i przesłuchać.

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Seler666 napisał:

Świetnie z Sine grał mi wzmacniacz Cayin C5 - mieści się w budżecie. Dołożyć dobry IC i będzie dobrze.

 

Co to IC ?:) Sam wzacniacz czy Cayin  c5 dac?

 

Na note 8 ściagnęłam w Sinach góre equilizerem, tak jak Tyll z inner fidelity. Zależy mi na synergii, fajnie jakby nie potęgować jasności Sine, ale z drugiej strony nie chciałabym tracić tej klarowności i szczegółów.

Edytowane przez rea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Seler666 napisał:

IC to interconnect. IMO sam amp styknie, jest też od C5 DAC mocniejszy. Note 8 i Mac to niezłe źródła.

 

Albo dorwać używkę Mojo.

 

A co ten interconnect robi?

 

Co do używek - jest jakiś dział specjalnie na ogłoszenia o sprzedaży rzeczy na tym forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IC czyli kabelek jack-jack, który posłuży Ci do przesyłu sygnału analogowego np pod wzmocnienie. Np z wyjścia liniowego odtwarzacza do wejścia we wzmacniaczu. W tym przypadku z 3,5mm w telefonie/macbooku do wejścia we wzmacniaczu. Problem w tym, że one nie mają typowych wyjść liniowych, a wypluwają już zniekształcony dźwięk przez ich wewnętrzne wzmacniacze i to co wyplują zostanie tylko poddane wzmocnieniu przez AMP. Czyli uzyskujemy sam aspekt większej mocy i ewentualnie modyfikacji barwy. Przy takich bądź co bądź przeciętnych źródłach i sekcjach wzmacniacza lepiej nabyć integrę dac/amp pokroju HA-2. Otrzyma ona po kabelku USB w wersji cyfrowej sygnał z Twoich źródeł i wykorzysta własny przetwornik i wzmacniacz do stworzenia dźwięku, a komponenty ma już całkiem dobre ;) 

 

Przypomniała mi się taka zabawka jak FiiO Q5, ale tu już trzebaby nagiąć budżet.

Tak samo RHA DACAMP L1. 

Jest jeszcze FiiO E18, ale to już dość wiekowy sprzęt i jakościowo nie ma szału. To taki odpowiednik wśród dapów FiiO X5. 

 

Nie wygodniej byłoby kupić odtwarzacz z andoidem, BT i dostępem do Tidal itp? Za 1500zł już można znaleźć wiele dobrego: iBasso DX150, Pionner XDP-100, Shanling M5s...

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź :)

 

Co do odtwarzacza to pewnie fajniej, ale do tego i tak trzeba by wzmacniacz do Sine? Moją ideą było ograniczenie rzeczy do noszenia i jak już miałabym mieć ten wzmacniacz z dac czy bez to łączyć go z tel na 'kanapkę'. Tel i tak noszę ze sobą, i jakbym musiała jeszcze player + wzmacniacz + tel to robi się sporawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DX150 czy Shanling M5s posiadają wystarczająco duży zapas mocy dla Sine, szczególnie, że iBasso ma wymienne sekcje AMP. Nie potrzeba oddzielnych wzmacniaczy. Oba prezentują zbakomitą jakość dźwięku i oba powinny się zgrać barwą. Ich funkcjonalność jest ogromna. Albo jak się uprzesz to zrobisz kanapkę z telefonem, podpinasz do komputera jako DAC ,albo odtwarzasz muzykę z karty, albo za pomocą Tidala odtwarzasz muzykę bezpośrednio z odtwarzacza nie atakując baterii telefonu, bądź bezprzewodowo z użyciem tych nowoczesnych kodeków transmitujesz z telefonu do każdego z tych odtwarzaczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności