Skocz do zawartości

Amplituner - Denon, Yamaha a może...


LoCzekk

Ampli  

4 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ampli

    • Denon AVR-X1500H
      2
    • Yamaha R-N602
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebna pomoc w wyborze. Ampli będzie podłączone prawodopodbnie pod KEFy LS50.
Oczekuję głównie funkcjonalności, przykładowo gdy właczam telewizor to załącza się także ampli - takią funkcję ma X1400H. W przyszłości mam zamiar dokupić jakiegoś suba.
Dlaczego zestawienie tych dwóch? Napaliłem się na Yamahe R-N602 i sporo dobrego o niej wyczytałem a Denona AVR-X1500H znalazłem przypadkowo w na prawdę dobrej cenie.
Proszę o argumenty za i przeciw. Oczywiście można dodawać swoje propozycję :) 

Edytowane przez LoCzekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LoCzekk napisał:

Oczywiście można dodawać swoje propozycję :) 

tylko nowe sprzęty ciebie interesują czasu wolisz coś używanego co będzie lepiej grało ale możliwe że będzie miało mniej funkcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, whero napisał:

tylko nowe sprzęty ciebie interesują czasu wolisz coś używanego co będzie lepiej grało ale możliwe że będzie miało mniej funkcji?

Mogą być używki. Cenowo wolałbym jak najmniej wydać. Głównie interesuję mnie stereo 2.0/2.1 i bluetooth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smsl su-8 / smsl m8a / topping d50 (dac) + np. shanling m0 (bt - na tyle mały że się go wrzuci i zapomni a sygnał po USB będzie dawał) + denon pma770 / 550 - 550 trochę tańszy ale tylko trochę (Allegro/ebay) / Technics se-a1000 (+ su-c1000 obowiązkowo chyba że znajdziesz a1000 MK2 w tak fajnej cenie) - trochę fajniej / Onkyo m-504 (te trudniej znaleźć)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz cenowo znalazłem Yamę (1800zł ale myśle że coś można utargować) i Denona za 1400.

Mini wieża od Technics'a też ma sporo mocy i pięknie wygląda. Niestety zestaw SU-C1000 + SE-A1000 kosztuję 3 tys. 😕 @whero da radę TV jakoś do tego podłączyć? Mam w promieniu 15km dostępnego tylko Technics SE-A900S + SU-C800U.

A jak się wkurzę to zabiorę pożyczę od teściów zestaw Technics'a (około 22 letni) :D Składający się z odtwarzacza CD, odtwarzacza kaset, wzmacniak i cholera wie co było jako czwarte - chyba jakiś tuner. 

Edytowane przez LoCzekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LoCzekk napisał:

Teraz cenowo znalazłem Yamę (1800zł ale myśle że coś można utargować) i Denona za 1400.

Mini wieża od Technics'a też ma sporo mocy i pięknie wygląda. Niestety zestaw SU-C1000 + SE-A1000 kosztuję 3 tys. 😕 @whero da radę TV jakoś do tego podłączyć? Mam w promieniu 15km dostępnego tylko Technics SE-A900S + SU-C800U.

A jak się wkurzę to zabiorę pożyczę od teściów zestaw Technics'a (około 22 letni) :D Składający się z odtwarzacza CD, odtwarzacza kaset, wzmacniak i cholera wie co było jako czwarte - chyba jakiś tuner. 

dlatego głównie pisałem o pma770 - dorzucasz DAC'a (też parę modeli podane)  i po spidifie z telewizora się wpinasz z niego ... se-a900s to kompletnie inna bajka niż se-a1000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, whero napisał:

dlatego głównie pisałem o pma770 - dorzucasz DAC'a (też parę modeli podane)  i po spidifie z telewizora się wpinasz z niego ... se-a900s to kompletnie inna bajka niż se-a1000

Niestety jest tylko jeden egzemplarz dostępny u nas. W stanie raczej średnim bym powiedział. A Technics'y też w jakiś prosty sposób będzie można połączyć z TV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pre czy bez?

11 minut temu, LoCzekk napisał:

Niestety jest tylko jeden egzemplarz dostępny u nas. W stanie raczej średnim bym powiedział. A Technics'y też w jakiś prosty sposób będzie można połączyć z TV?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, LoCzekk napisał:

denon ma wbudowane ... - do niego po prostu podpinasz DAC'a i dajesz mu 2v line in (wytrzyma ładnie - jakbyś go chciał mocno używać to byś musiał trochę dostosować układ - ale to powyżej 60wpc do których pewnie nie dobijesz)

Edytowane przez whero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, whero napisał:

denon ma wbudowane ... - do niego po prostu podpinasz DAC'a i dajesz mu 2v line inne (wytrzyma ładnie - jakbyś go chciał mocno używać to byś musiał trochę dostosować układ - ale to powyżej 60wpc do których pewnie nie dobijesz)

Raczej spokojnie z mocą u mnie. Nie piłuję głosników ani słuchawek. 
Tutaj mamy już jedno rozwiązanie - czy z takich All-in-one jest coś godnego uwagi w rozsądnej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LoCzekk napisał:

Raczej spokojnie z mocą u mnie. Nie piłuję głosników ani słuchawek. 
Tutaj mamy już jedno rozwiązanie - czy z takich All-in-one jest coś godnego uwagi w rozsądnej cenie?

w zasadzie nie jeżeli chcesz jasność i cenę > bluetooth i podobne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności