Skocz do zawartości

Cyrus soundkey vs dragonfly red - recenzja - 02.12.2018 UPDATE


espe0

Rekomendowane odpowiedzi

A więc: w czym jest różnica między jednym a drugim - czyli Ameryka kontra Anglia!

 

Po śmiesznie wyglądającym lecz kapitalnie organicznym M2tech hiface DAC szukałem pena który miałby te właściwości lecz już ze wzmacniaczem słuchawkowym.

Nie trwało długo jak pokazał się soundkey.

 

Procedura testowa odbywała się na tym co miałem pod ręką - czyli trochę różnej taniości.

 

Czyli platforma porównawcza:

 

słuchawki:

 

nauszniki niemodyfikowane:

 

Hifiman Sundara

Creative aurvana live!

Kef M500

Xiaomi mi comfort

Logitech G433

Sony WH-CH700N (po kablu oczywiście)

 

Dokanałówki/douszne:

 

Aune e1

Sennheiser Momentum

Apple earpods

Apple in-ear

Sony mdr-nc750

Creative Sound BlasterX P5

Creative aurvana in-ear

 

Komputer:

 

stacjonarny win10

tablet win10 (toshiba encore)

na obu urządzeniach zainstalowany winyl player

 

Konsola: ps4 slim

 

telefon: Sony xz2

 

Utwory tidal/flac/mp3:

 

Beats Antique - Roustabout

The Seventh Sons - Secrets

The Cadillac Three - Demolition Man

Nicki Bluhm - To Rise You Gotta Fall

Tami Neilson - Bananas

Sugarland - On a Roll

Montgomery Gentry - Shotgun Wedding

Morgan Wallen - Little Rain

Kelsea Ballerini - Miss Me More

The Dirty River Boys - Cheyenne

Lumsk - Trolltind

Rob Zombie - Teenage Nosferatu Pussy

Rotting Christ - Cine Iubeste Si Lasa

IXXI - Original Sin

Marek Grechuta - W dzikie wino zaplątani

Diablo Swing Orchestra - Climbing The Eyewall

Rimski-Korsakov: Piano trio in C minor: Allegro Assai

Bach: Violin Concerto No. 1 in A Minor, BWV 1041: II. Andante

The Prodigy - Wall Of Death

 

Tak więc zaczynamy!

 

Dragonflaja Reda mam już jakiś czas i za swoje pieniądze jest to niezły sprzęt. Mało tego chyba wszyscy go już znają - a dla niektórych jest to już ostatnie w poszukiwaniach dobrego dźwięku źródło docelowe - dla tego nie będę się tu specjalnie rozwodził na temat dragonflya tylko ujmę go w porównaniach.

Oba sticki jakością wykonania nie mają sobie nic do zarzucenia - po prosty mogą się podobać lub nie - nic nie lata nic nie trzeszczy.

Cyrus na swojej stronie w reklamie pisze że urządzenie wspiera różne formaty typu flac, mp3, acc itp. - o co cho??? wszystkie karty wszystko grają, więc co z tego?

Może jakaś opowiastka marketingowa dla laików czy coś? - otóż nie.

Przy pierwszym wpięciu do komputera i odsłuchach w trybie direct sound było jakotako - dopiero po przełączeniu na WASAPI nastąpiło coś dziwnego (w moim odczuciu jakby to urządzenie zaczęło dekodować odtwarzany dźwięk) - zrobił się bardziej gładko, powietrznie i takie delikatne jakby odmulenie - co od razu można poczuć na dynamice.

 

Pierwszą rzeczą którą można odczuć po chwili odsłuchu to właśnie dynamika i napowietrzenie. Instrumenty mają swoją masę i położenie. Mimo mniejszej sceny na szerokość niż Red mamy tu dużo powietrza i ciekawą scenę wgłąb.

Czasami łapałem się na Aunach e1 że coś na biurku mi szeleści czy stuka (a to w słuchawkach:)).

Dźwięk jest raczej po tej jaśniejszej stronie wraz z ociepleniem i otwartością - bardzo przyjemnie się tego słucha i nie męczy BB PCM 5102 robi dokładnie tę samą robotę co w m2techu.

Jest organicznie i szczegółowo - bez cyfrowej chrypki czy piaskowości. Na pewno można również odczuć że nie projektował tego na pałę jakiś żółtodziób świeżo po szkole i na dodatek za karę.

Między tanimi soundstickami cyrus wyróżnia się jak za tę kwotę pewnym kunsztem w przekazie - czyli od razu słyszymy że to nie jakieś chińskie wypociny, kiepskie implementacje czy oszczędności w projektowaniu. W porównaniu do Reda który sypie detalicznymi iskrami na lewo i prawo kosztem pewnej chudości over all - mamy w soundkeyu dużo rock'n'rolla, sprężyny, i mięsa - gitary brzmią fenomenalnie a ich przestery przez dobrą stereofonię robią poprawny spektakl funu.

 

Barwowo jest raczej neutralnie z leciutką górką w niższym midbasie i spoinie średniotonowo-wysokotonowej. Dzięki temu dynamikę zyskują nieco suchsze słuchawki typu Apple in-ear czy Xiaomi mi comfort lub aurvany in ear. Generalnie nie mamy tu naleciałości czyniących Cyrusa trudnym w doborze słuchawek - wszystko co podepniemy gra bardzo dobrze - a w najgorszym przypadku - przyzwoicie (bez rażących negatywów).

 

krótko o barwie:

Bas - soczysty, pół-konturowy z lekką górką w dolnym midbasie - bez problemu możemy śledzić linię niskotonową która stanowi wypełnienie na zasadzie takiego "echa basowego" - co absolutnie nie jest laniem się basu czy buczeniem - jest kultura i dynamika. Zejście basu książkowo obniża się od 20hz w dół 18hz już ledwo słychać.

 

Średnica - typowo angielskie podejście - dużo mięsa, masy, dynamiki przy zachowaniu odpowiedniej separacji i głębii. wyrażnie słyszalne średniotonowe pogłosy i echa. Mamy ciepło i delikatne okrycie jedwabną mgiełką - takie podcięcie ostrych pazurków - w przeciwieństwie do Dragonflaja który detalicznie jest jak kaktus od średnicy do samej góry.

 

Wysokie - bez szelestu, sybilantów czy jakiegoś długotrwałego defektu. Jest dobrze detalicznie - wgląd w mikrodetal poprawny lecz mniejszy niż w Audioqueście. Góra jest ciepła i ogładzona, co daje taki delikatny kontur w rysowaniu talerzy czy dzwoneczków. Nie sypie iskrami jak Red, za to wysokie tony mają swoją wyraźną masę. Wysokie tony gitary akustycznej brzmią miodnie:) - nawet trochę lampowo.

 

Scena to takie jajo w przód - a przy dłuższym odsłuchu kiedy uszy już załapią charakter brzmienia - mikrodetal potrafi wędrować góra - dół.

Ogólnie wydaje się mniejsza w porównaniu do Dragonflya lecz nic się nie zlewa i ma swoje miejsce - jest po prostu bardziej intymnie ale za to z większym przytupem.

 

Ogólnie nie było problemu z wysterowaniem słuchawek (choć trudnych tu nie ma) - i ortodynamiki i ceramiki oddały dokładnie to co powinny.

 

Oba urządzenia prezentują inną szkołę grania:

Audioquest trochę bardziej efektownie i czarująco a Cyrus organicznie i z przytupem.

 

Przy podłączeniu do komórki przez kabel otg miałem delikatny szum w porównaniu z komputerem czy tabletem - lecz wyłącznie na dokach.

największa kultura pracy była w połączeniu cyrus - tablet(WASAPI) przez niższy jitter.

 

Reasumując moje wypociny polecam Reda tym którzy lubią wsłuchiwać się w detale i zależy im na scenie na boki, a Cyrusa tym którzy szukają dźwięku do którego można się przytulić i słuchać godzinami bez żadnego zmęczenia przy większym rock'n'roll-faktorze.

 

W załączniku próbka wave nagrana na studyjnej karcie RME hdsp9632 na wejściu line in (pamiętajcie że cyrus to wzmak słuchawkowy a audioquest to również line out)

pierwszy sampel to Cyrus drugi Dragonfly.

 

Uwagi dotyczące jakości pisowni czy kropek czy przecinków spływają po mnie jak po kaczce. nie chcesz nie czytaj.

 

Pozdrowienia

 

Update. Odnośnie współpracy z ps4 i oba paluszki niby grały ale prędzej czy później się wysypywały grając pół zartefaktyzowany dźwięk. czyli nie dogagują się z ps4.

 

Update 2 - sprzedam oba (priv)

cyrus_audioquest.wav

Edytowane przez espe0
aktualizacja 4 tagi
  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Cyrusie:

"Urządzenie pomimo niepozornych wymiarów oferuje dźwięk o zdumiewającej jakości i dynamice"

 

"Specyfikacja techniczna:
- Nieprawdopodobnie wysoka jakość dźwięku
- Polepszona klarowność i zwiększony realizm odtwarzanej muzyki(...)"

 

To musi być jakiś killer 2,5:D.

Edytowane przez audionanik
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2018 o 21:05, audionanik napisał:

I jak w moim fiio olympusie 2:D.( niezły jest).

Zatem czekamy w napięciu na wybuch audiofilskiej sensacji

Przyznaj się, że to nim napędzasz te wszystkie audeze, hd800 i inne sowy

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

panie drogi kolego @espe0

mam sobie DF Blacka i HD599. gra to razem ciepło - przełom góry i średnicy jest zbyt wygładzony, ciutkę za dużo jest basu i jednak góra zbyt łagodna się zrobiła. wcześniej na neutralnym Shanlingu Up2 było trochę zbyt jasno, bas miał fajne zejście, ale nieco brakowało masy i ciepła. na razie zamówiłem na próbę Sabaj da3, acz jeśli będzie zbyt sucho, to go zwrócę.

zatem - zmniejszyć nieco bas względem Blacka, acz nie wysuszyć go, dodać wyższej średnicy - czy dobrze rozumiem, że Cyrus powinien wpasować w moje oczekiwania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Play napisał:

panie drogi kolego @espe0

mam sobie DF Blacka i HD599. gra to razem ciepło - przełom góry i średnicy jest zbyt wygładzony, ciutkę za dużo jest basu i jednak góra zbyt łagodna się zrobiła. wcześniej na neutralnym Shanlingu Up2 było trochę zbyt jasno, bas miał fajne zejście, ale nieco brakowało masy i ciepła. na razie zamówiłem na próbę Sabaj da3, acz jeśli będzie zbyt sucho, to go zwrócę.

zatem - zmniejszyć nieco bas względem Blacka, acz nie wysuszyć go, dodać wyższej średnicy - czy dobrze rozumiem, że Cyrus powinien wpasować w moje oczekiwania?

Cyrusa wspominam dobrze, aczkolwiek brakowało mi troszkę w nim sceny. Barwa i równowaga tonalna to wg mnie strzał w dziesiątkę. Do tego dochodzi werwa i żywiołowe podanie całokształtu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Espe pytanie w jakich ustawieniach  Cyrus grał Ci najlepiej? Najczęściej słucham youtube i gry 48hz oraz flac  16/44,1khz. Dragonfly najlepiej mi działał po ustawieniu w windowsie 24/44,1khz ale nie był wybredny. Cyrus gra mi dobrze w aimpie 3 w ustawieniu Wasapi Exclusive Event 44,1khz.  Problem występuje przy:

 

- VLC przy włączaniu filmu jest strzał w słuchawkach, przy niskim ustawieniu głośności (np. 20%) jest cichy, na 50 czy 100% jest to głośny strzał. Jeżeli to wzmak to czemu nie wystepuje w aimpie? Dodatkowo przy ustawieniu głośności w VLC na 0% i przewijaniu słychać zniekształcenia, takie bzyczenie nawet gdy wyciszę dźwięk w windowsie.

- w grach słychać zniekształcenie gdy minimalizuje grę do pulpitu

 

Co próbowałem:

 

- przepinanie usb 2.0, 3.0 i zewnętrzny hub aktywny nic nie daje

- zmiana kabla usb, odsunięcie dac od komputera, monitora itp. aby nie łapał zniekształceń

- odłączenie huba aktywnego i niepotrzebnych rzeczy urządzeń pod usb

 

Myślałem o ifi IDefender, może przyczyną jest pętla masy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, gumiak9 napisał:

Espe pytanie w jakich ustawieniach  Cyrus grał Ci najlepiej? Najczęściej słucham youtube i gry 48hz oraz flac  16/44,1khz. Dragonfly najlepiej mi działał po ustawieniu w windowsie 24/44,1khz ale nie był wybredny. Cyrus gra mi dobrze w aimpie 3 w ustawieniu Wasapi Exclusive Event 44,1khz.  Problem występuje przy:

 

- VLC przy włączaniu filmu jest strzał w słuchawkach, przy niskim ustawieniu głośności (np. 20%) jest cichy, na 50 czy 100% jest to głośny strzał. Jeżeli to wzmak to czemu nie wystepuje w aimpie? Dodatkowo przy ustawieniu głośności w VLC na 0% i przewijaniu słychać zniekształcenia, takie bzyczenie nawet gdy wyciszę dźwięk w windowsie.

- w grach słychać zniekształcenie gdy minimalizuje grę do pulpitu

 

Co próbowałem:

 

- przepinanie usb 2.0, 3.0 i zewnętrzny hub aktywny nic nie daje

- zmiana kabla usb, odsunięcie dac od komputera, monitora itp. aby nie łapał zniekształceń

- odłączenie huba aktywnego i niepotrzebnych rzeczy urządzeń pod usb

 

Myślałem o ifi IDefender, może przyczyną jest pętla masy?

Hej. Trzask może być spowodowany trybem pracy. VLC prawdopodobnie pracuje w trybie DS a muzykę słuchasz w trybie bezpośrednim (wasapi). Najlepiej mi grał właśnie z wasapi i na telefonie z Androidem. DS tylko pogarsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności