Skocz do zawartości

Stereo do PC


Dskwarek

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jedno pytanie nasuwa mi się, mianowicie czy monitory aktywne bliskiego pola np. focal 80 czy presonus 44, są mocno wrazliwe na zmianę miejsca odsłuchu ? Czy w zupełności wystarczą do nagłośnienia powierzchni 14 m 2 i słuchania muzyki "w tle" ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że są wrażliwe, ale w Twoim przypadku i tak nie ma to znaczenia, bo chcesz je ustawić niesymetrycznie względem ścian bocznych, a więc poprawna stereofonia będzie tylko możliwa przy biurku, dalszy odsluch tylko w tle, zresztą, jak sam napisałeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale generalnie będzie szło słuchać od biedy i w całym pomieszczeniu.

Wybór się okroił do Alpha 80 lub eris e 44. Kabelki są wybrane.

teraz tak jak dla "idioty" wytłumacz proszę które będzie najlepsze źródło, mogę nawet zrezygnować z podłączenia słuchawek:

Audio gd nfb 11.28

focustrice scarlett 2i2 / 2i4

PreSonus AudioBox usb

tak, gubię się w temacie hehe i proszę o radę :)

Edytowane przez Dskwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dskwarek napisał:

Rozumiem że ma on wszystkie regulacje, w tym regulację głośności "ręczną - potencjometr" na głośniki i słuchawki ?

 

Zgodnie z opisem, to powinien mieć, a ostatecznie możesz dopytać przed zakupem lub odesłać, gdyby takowej nie posiadał. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, masz rację że tak można zrobić. Skoro temat drążę, a czy dla audio gd, nie ma innej równie dobrej, lecz tańszej alternatywy ? Bo cały czas mam w podświadomości że ważniejsze są głośniki, a tutaj przy audio gd będzie sytuacja -w zależności na jakie głośniki się zdecyduje - źródło bd kosztowało prawie tyle samo co monitory. Czy to dobre rozwiązanie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Inszy napisał:

Ważne pytanie - dlaczego stawiasz na Audio-GD? Wybierasz najlepszy DAC, najbardziej uniwersalne urządzenie, czy ma być drogo i konsumencko?

Ma być urządzenie uniwersalne z dobrym dac'iem w najniższej cenie. To samo tyczy się monitorów, najlepsze do amatorskiego słuchania z najmniejszą wrażliwością na zmianę miejsca odsłuchu. Nie jestem profirmowy i nie kieruje się zasadą że wszystko co najdroższe będzie dobre :)

 

Dla tego jak się domyślam to bardziej kierujesz się / mnie w stronę scarleta 6i6 ? 

Gdyby wybór padł na niego, pewnie bym musiał dokupić wzmacniacz słuchawkowy, dobrze rozumiem ? Pewnie wybór tegoż wzmacniacza byłby uzależniony od słuchawek jakie bym chciał kupić ? 

 

 

Edytowane przez Dskwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro są tak mocno wrażliwe na zmianę miejsca odsłuchu, to może jednak jeszcze przemyśle kwestie aktywnych monitorów. Po odejściu od komputera chciał bym czasem coś więcej usłyszeć niż buczenie :) więc może faktycznie lepszym rozwiązaniem będą zwykłe monitory lub bardzo małe kolumny podłogowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I będziesz słyszał muzykę, tak samo jak przy zwykłych konsumenckich monitorach i czy kolumnach podłogowych. Nie będziesz miał tej czystości i basu jak siedząc przed komputerem, z dobrze ustawionym sprzętem, ale w też nie dajmy się zwariować. Mi moja była marudziła, że jej muzyka przeszkadza w drugim pokoju, mimo że głośno nie słucham, tak więc samego buczenia nie ma ;)

 

A czy kieruję w stronę 6i6? Raczej próbuję sprawdzić priorytety, bo skakanie pomiędzy Scarlettem 2i2 a Audio-GD wskazuje, że nie masz ustalonego do czego ma to być sprzęt.

Jeśli sam DAC, to faktycznie brałbym 6i6, ze względu na jego jakość, ilość wyjść i potencjometr dla monitorów. Dziurki pod słuchawki (bo są dwie, każda z osobną regulacją głośności), to nic specjalnego, ale na przeczekanie mogą być, kwestia doboru słuchawek. Ja postawiłem na nim SMSL SAP-9 i już było fajnie.

Ale jak chcesz mieć wszystko w jednym urządzeniu, bez dokładania żadnych urządzeń, to bym postawił na Aune S6, żeby się zmieścić w budżecie, to używany:

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby co będzie z niego pędzone, że aż tak ważna jest nadwyżka mocy? Hifimany HE6 albo Yamahy YH1000? No raczej nie bardzo.

No i w przeciwieństwie do Audio GD, Aune nie zasłynęło z problemów jakościowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kolejne rozjaśnienie tematu, czyli sytuacja ze studyjnymi monitorami aktywnymi jest praktycznie taka sama co z "tradycyjnym sprzętem hi fi" - najlepszy efekt stereo uzyskamy w sweet spot, ale to nie znaczy że tylko tam trzeba słuchać :). Czyli temat dalej wraca na tapetę do przemyślenia.

 

Nadwyżka mocy raczej nie będzie potrzebna, jeżeli będę na etapie kupna słuchawek to raczej uniwersalnych, niezbyt wymagających prądowa, łatwych do wysterowania z prostego powodu, będę celować w jedne słuchawki do użytku w domu jak i poza nim, w trasie, drodze itp.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności