Skocz do zawartości

Stereo do PC


Dskwarek

Rekomendowane odpowiedzi

Presonus eris e 44 - też ładnie gra, zauważyłem że im dłużej słucham, tym bardziej skłaniam się ku cieplejszym, lub neutralnym konstrukcją. 

Za duży wybór, ciężko na coś się zdecydować :)

 

Myślałem że będzie łatwiej w porównaniu do tradycyjnego hi fi, hehe wolę nie myśleć jak długa droga mnie czeka przy doborze słuchawek... :)

Edytowane przez Dskwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eris E44 z tego, co na tym kanale słuchałem, ma najbardziej energetyczne i otwarte brzmienie, tylko są dwa minusy, podobno nie są zbyt mocne i nie schodzą nisko,

więc w przyszłości subwoofer by się przydał. ;)

6 minut temu, Dskwarek napisał:

..hehe wolę nie myśleć jak długa droga mnie czeka przy doborze słuchawek... :)

I tego się trzymaj, szkoda Twoich nerwów, uwierz mi. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, neonlight napisał:

Eris E44 z tego, co na tym kanale słuchałem, ma najbardziej energetyczne i otwarte brzmienie, tylko są dwa minusy, podobno nie są zbyt mocne i nie schodzą nisko,

więc w przyszłości subwoofer by się przydał. ;)

I tego się trzymaj, szkoda Twoich nerwów, uwierz mi. :D

 

Wiesz, chyba aż tak na basie mi strasznie nie zależy, ale z czasem można by pomyśleć :)

eee nie rezygnuje tak szybki, jak na coś się uprę to drążę temat do skutku...także trochę jeszcze was pomęczę hehe 

10 godzin temu, GhalMaraz napisał:

Fostex, SMSL M6 i M7 mają pre out, Aune X1S niestety line out - więc w Twoim przypadku odpada.

Fostex ma najsłabszy z podanych wzmacniacz słuchawkowy. M6 ma mocniejszy wzmacniacz niż m7, ale m7 ma lepszy DAC.

 

Tak, teraz czy więcej korzyści przyniesie mocniejszy wzmacniacz czy lepszy dac ? 

Edytowane przez Dskwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie kupić by normalnego DACa i dorobić sobie regulację w oddzielnym pudełku? Ja sobie tak zrobiłem na alps 27 i z wysyłkami zmieściłem się w 100 zł za wszystko.
Od biedy bezstratną regulację macie w komputerze ;) .

Edytowane przez music hunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Audio-gd NFB-11.28 - mega zaawansowany, fajny, przyszłościowy tylko trochę drogo - ale może faktycznie warto, kupić raz a dobrze.

Aune t1 - lampa, malutka ale kusząca. 

 

 

 

music hunter - ja się na takich rzeczach nie znam, już wolę coś kupić gotowego niż kombinować i popsuć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amrowek starszy sprzęt z dawnych lat jest piękny, ale odpada, niestety jednym z kryteriów doboru jest wielkość a dokładnie jak najmniejsza ilość klocków i ich gabarytów.

Sam posiadam stare radio lampowe Blaupunkt palma z 1958 roku, amplituner duet 301 i wierze z 5 elementów pioneer'a z przed 2000 r. tylko że wszystko po przeprowadzce zostało u rodziców itp. historie.

Myślałem że masz na myśli używki ale z bardziej "nofoczesne" :)

 

Także pozostanę przy aktywnych monitorach + dac lub interfejs.

 

neonlight 

Po przesłuchaniu, wielokrotnym i przemyśleniu, oraz wzięciu pod uwagę że to moje pierwsze monitory aktywne, skłaniam się najbardziej ku neutralności, taka zapewnią - tak mi się wydaje - poniżej w kolejności od najbliższych wyborowi do najdalszych

Presonus eris e44/66 ewentualnie seria e 8.

Focal alpha 80

Adam t7V

Do tego bym chyba wybrał dac'a smsl m7, lub  Fostex HP - A4BL - który z tych polecić możesz ?

Audio gd nfb 11.28 za mocno podbija budżet :( 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dskwarek, najpierw zacznij od porządnego źródła, a potem dobierz monitory i dlatego polecam Audio GD nfb 11.28, natomiast monitory np. Grundig Activ Box 30, zalinkowane przez kolegę amrowek. I zostanie jeszcze na "audiofilskie" kabelki. :)

 

Edytowane przez neonlight
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, neonlight napisał:

Dskwarek, najpierw zacznij od porządnego źródła, a potem dobierz monitory i dlatego polecam Audio GD nfb 11.28, natomiast monitory np. Grundig Activ Box 30, zalinkowane przez kolegę amrowek. I zostanie jeszcze na "audiofilskie" kabelki. :)

 

Hm coś w tym jest, może faktycznie tak będzie lepiej. Warto brać tak Stare kolumny aktywne ? Nie ma czasem za duzego ryzyka ze membrany czy inne podzespoły będą uszkodzone ? Czy będą te kolumny dużo lepiej grały od nowych ?

Jeśli chodzi o kable, nie wierzę w audiovooduu, więc kable mają być jak najtańsze i solidne. 

Grundig Activ box 30 może głupie pytanie ale jakimi to kablami można spiąć ? Orientujecie się z którego roku mogą być ?

Do tych kolumn pasował by ten Audio Gd bdb 11.28 ? 

Można łączyć stary sprzęt z nowym ? Kiedyś czytałem opinie ze nowoczesne nie specjalnie współgra z vintage ? :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Dskwarek napisał:

 

Można łączyć stary sprzęt z nowym ? Kiedyś czytałem opinie ze nowoczesne nie specjalnie współgra z vintage ? :-) 

:D

dawno się tak nie uśmiałem

 

DIN5 x 2RCA o ile pamieć mnie nie myli

ja mam kolumny 1968/69 i grają:D i to jak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolumny niezłymi staruszkami już są :)

Co do łączenia, to naprawdę, na jednym z forum o tematyce hi fi... taką opinie wyczytałem, napisana mimo woli przez użytkownika z dużym stażem, wiesz zdziwiło mnie to niezmiernie, więc teraz wszędzie się pytam jak tylko okazja co kto sądzi w tej kwestii..podobno o gustach się nie dyskutuje.. :)

 

Przemyśle te starsze kolumny, warte one są ponad 1 tyś pln ? kurczę nie ma jak ich sprawdzić przed kupnem a ryzyko jest...

Kwestia czy one dużo lepiej zagrają od np focal alpha 80 czy presonus eris 44/66 ?

 

Panowie, jestem już raczej zdecydowany na zakup nowych sztuk, także żeby nie przedłużać w nieskończoność, teraz jedynie pozostało mi wybrać co dokładnie, waham się pomiędzy:

Presonus eris e 44

Presonus eris e 66

Focal Alpha 80

 

natomiast dac to

focustrice scarlett 2i2 / 2i4 

Audio GD nfb 11.28

 

Teraz tak, który zestaw najlepiej spełni się w szeroko pojętej muzyce, od jazz, blues, rock, klasyczna - czyli sporo różnych instrumentów - po elektroniczną ale bez skrajnych typu hard techno itp. łupanki :) 

 

Do tego kabelki, symetryczne czy niesymetryczne ? i z jakiej firmy ?

Gdyby jeszcze koszt był bliżej kwoty 3 tyś. pln niż dalej...:)no ale jak będzie trzeba to budżet naciągnę.

 

Pozdrawiam

 

  

Edytowane przez Dskwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej weź lepsze monitory i tańszego DAC'a, choć z Focusrite był dołożył jednak do 6i6 2gen. Nie tylko bardzo dobry DAC, ale masz dwa wyjścia zbalansowane, więc będziesz mógł w przyszłości podpiąć zewnętrzny wzmacniacz słuchawkowe z balansem, gdyby była taka potrzeba.

 

Co do kabli, to np. taki Die Hard od Proela:

https://www.djshop.pl/i16859,proel,die-hard-dhg230-stereo-jack-m-xlr-m-1m.html

 

Używa się ich w studiach, nie dodają za bardzo nic od siebie i są solidne. Nie ma sensu wywalać na nie dużej kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które urządzenie zapewni lepszy dźwięk ? dac "cywilny" czy interfejs który używany jest w studiach ?

Scarlet 2i4 nie wystarczy ? :) 

Edytowane przez Dskwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy 2i4 siedzi ten sam DAC, ale jak wspomniałem, wyższy model otwiera drogę do balansu zarówno na monitorach, jak i wzmacniaczu słuchawkowym, co przy tym budżecie jest ewenementem.

A co do jakości jako DAC, to zacytuję z recenzji Evila:

"Powtórzę tezę z opisu brzmieniowego, że poziom, jaki zaprezentował Scarlett, wykracza wyraźnie poza swoją cenę i to w porównaniu do sprzętu wyraźnie od niego droższego. [...] Tym samym 6i6 gra ponownie bardzo rzetelnie, neutralnie i diabelnie równo przez cały swój zakres. W bazie czuć za to nacisk na twardość, ale dzięki temu uzyskuje się kilka plusów do kontroli i rytmiki. Bas trzymany w ryzach to bardzo często podstawa w ramach sprzętu studyjnego. Ale i kontrola góry jest tu wyborna, z bogato i wysoko serwowanym czytelnym detalem. [...] Interfejs ten kosztuje tylko niecały tysiąc złotych, a po wyjściach liniowych zgodnie z ostrzeżeniami swojego właściciela pokazuje kompetencje, których brakuje niejednemu DACowi za większe pieniądze."

 

Więcej pod tym linkiem:

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-focusrite-scarlett-6i6-jako-dac/

Z tym że jest to recenzja starszej generacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 6i6 jest swego rodzaju liderem w swojej klasie, może i lepiej dołożyć do niego, zresztą i tak taniej wyjdzie niż dac. 

Które monitorki by były najbardziej neutralne i odpowiednie do słuchania, nie nagrywania, i dobrze by zgrały sie z 6i6 ?

Presonus eris e 44

Presonus eris e 66

Focal Alpha 80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy liderem, ale jest dobry. Jeśli jednak byś chciał bardziej konsumencki sprzęt to weź pod uwagę żeby miał potencjometr na obudowie bo inaczej będziesz musiał dokupić zewnętrzny, który podepniesz między DAC a monitory aktywne, a swoje kosztuje. No i dobrze aby miał gniazda symetryczne Jack 6.3mm lub XLR aby nie bawić się w jakieś przejściówki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e66 deczko drogo :/ 

przy alpha 80 boję się że w jazz'ie i rock'u tej góry może brakować, 

Damix - namieszałeś :) i teraz audio gd znów wchodzi w sumie do gry, bo mi zależy na ograniczeniu klocków, a tutaj mam wszystko w jednym i z opinii wynika że z dobra jakością.

Edytowane przez Dskwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Dskwarek napisał:

e66 deczko drogo 😕

przy alpha 80 boję się że w jazz'ie i rock'u tej góry może brakować, 

Damix - namieszałeś :) i teraz audio gd znów wchodzi w sumie do gry, bo mi zależy na ograniczeniu klocków, a tutaj mam wszystko w jednym i z opinii wynika że z dobra jakością.

A jesteś pewny, że ten Audio dg ma regulację potencjometrem line out, a nie jest to tylko dla wzmacniacza słuchawkowego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Damix napisał:

A jesteś pewny, że ten Audio dg ma regulację potencjometrem line out, a nie jest to tylko dla wzmacniacza słuchawkowego? 

hmm nie jestem pewny, pisze w specyfikacji że do monitorów aktywnych również

https://www.q21.pl/audio-gd-nfb-11-28.html 

 

Jeszcze jedna opcja jest, a gdybym tak zrezygnował z opcji podłączenia słuchawek ?

Wtedy potrzebny by był dac/interfejs tylko do podłączenia głośników, ale i tak musiał by umożliwić regulację głośności tych monitorów ?

W takiej sytuacji może był by lepszy wybór w niższych kwotach ?

Edytowane przez Dskwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności