Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Stereo do PC


Dskwarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów, przymierzam się do zakupu zestawu stereo.

Źródłem jest komputer PC zwykły stary dell inspiron windows 7, w dalszej przyszłości laptop.

Pomieszczenie to 14 m 2.

Muzyka jakiej słucham to głównie jazz - wszelkie odmiany, a dalej to rock, alternatywa, blues, klasyczna, generalnie praktycznie wszystko prócz ostrego metalu czy elektronicznej łupanki w stylu hard techno itp.

Dźwięk, ciepły, ale nie zduszony kocem, długie wielogodzinne odsłuchy bez męczenia uszu, efekciarskie granie już mi nie w głowie, zależy mi na bardzo dobrej średnicy, porządnej górze, bas żeby był :)

Na początku był pomysł aby wstawić klasyczne stereo (wzmacniacz + dac + kolumny/monitory) - plan upadł z powodu braku miejsca na tak duże gabarytowo zestawy.

Teraz dochodząc do meritum sprawy, poszukuję zestawu 2.0 który będzie się nadawał do słuchania z bliższej odległości jak również dający możliwość puszczenia muzyki trochę głośniej do słuchania "w tle". Zaznaczam że muzyki nie słucham bardzo głośno, czyli przy głośniejszym słuchaniu można nadal rozmawiać podwyższonym głosem - nie drzeć ryja :)

 

Myślę nad zestawem monitorki pasywne + wzmacniacz z dac usb z możliwością podłączenia słuchawek (zamknięte lub nauszne) gdyż je tez chcę zakupić.

 

Budżet maksymalnie 3 tys. zł.

Sprzęt raczej nowy. 

 

Proszę o porady. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Co do dac/amp ze swojej strony polecę:

SMSL AD18 (ten mam u siebie i jestem więcej niż zadowolony)

Sabaj D4 (polecany w recenzjach)

Kolumny niech dobiorą bardziej obeznani w temacie.

Jak ja szukałem zestawu to polecono mi rozłożyć budżet 40% amp, 60% kolumny i tak bym polecił Tobie zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMSL AD 18 wygląda na bardzo fajne urządzenie, chociaż nie wiem czy wykorzystam  Bluetooth. Plusem jest że jest dość mały. 

Do tego SMSL AD 18 da się podłączyć jakiś mały tani przedwzmacniacz lampowy, coś w stylu FX-AUDIO TUBE-01 ?

 

3 minuty temu, Inszy napisał:

Raczej bym postawił na monitory bliskiego pola i jakiś interface. Nie ma kombinowania z synergią i są przeznaczone do słuchania z bliższej odległości.

 

Zauważ że te monitory mają również służyć do nagłośnienia całego pomieszczenia, i chciał bym mieć też możliwość podłączenia słuchawek.

Edytowane przez Dskwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, GhalMaraz napisał:

Nie da się podłączyć pre-ampa, tylko cyfrowe wejścia.

Ok, dzięki. Korzystasz z wejścia słuchawkowego ? 

W ogóle mógł byś trochę scharakteryzować ze swojej strony, doświadczenia tego dac'a, jak się sprawdza w codziennym użytkowaniu, jaką ma charakterystykę dźwięku ?

Monitorki mógł byś jakieś zaproponować, nakreślić drogę ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dskwarek napisał:

Zauważ że te monitory mają również służyć do nagłośnienia całego pomieszczenia...

No i? W czym to przeszkadza, przecież będą grać w bliskim polu i w tle?! 😉

Jeżeli masz na myśli stereofonię, to najpierw zrób szkic Twojego pokoju i zaznacz, gdzie mają stać kolumny oraz, miejsca odsłuchowe.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie kolumn ma ogromne znaczenie, tak jak neonlight napisał. Jeśli by miały być aktywne monitory, to wystarczy dobry dac ze wzmacniaczem słuchawkowym (które na pewno będzie mocniejsze niż to z AD18).

/edycja

Nie sugeruj się mocą kolumn, do tej wielkości pomieszczenia wszystko powyżej 60W RMS to overkill.

/edycja 2

 

Chodzą za mną pasywne Jamo S803 :)

Edytowane przez GhalMaraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, że ustawienie kolumn i zadbanie o  akustykę to podstawa.

Układ na załączonym obrazku, monitorki chcę ustawić w okolicy komody i lub biurka, bliżej ściany z oknami, miejsce odsłuchu, fotel i biurko - mogę przestawić :) 

 

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rozstawem będę kombinował, sprawdzę na żywo gdzie będzie najlepiej się słuchać. 

No dobrze a gdyby faktycznie kierować się ku aktywnym monitorom, do tego potrzebował bym nadal dac'a ze wzmacniaczem słuchawkowym ?

Jak to wszystko wtedy podłączam ?

Teraz kwestia, jakie aktywne monitory wybrać ?

W tych kwestiach już jestem totalnie zielony.

 

Poczytałem trochę i zastanawiam się czy takie aktywne monitory nie będą zbyt analityczne w odtwarzaniu dźwięku, czy na dłuższe słuchanie nie będą zbyt męczące ?

Edytowane przez Dskwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podłączenia to z komputera po USB do Dac, z Dac jest wyjście słuchawkowe i 2x RCA do aktywnych monitorów.

Jeśli zdecydujesz się na aktywne monitory to DAC szukaj z wyjściem pre-out nie line out. Przykładowo SMSL M3 ma line out RCA i nie kontrolujesz głośności z niego na monitory - sygnał jest stały. DAC z pre-out ma kontrolę głośności na RCA i na słuchawki.

Wybór monitorów aktywnych to nie moja działka, nigdy takich nie miałem więc tutaj nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do monitorów, to dobrze dołożyć interface audio. Np. Focusrite Scarlett 6i6 2gen ma osobną kontrolę głośności na monitory (lub zewnętrzny wzmacniacz słuchawkowy) i osobną na każdą z dwóch dziurek słuchawkowych. Plus można puścić sygnał po balansie.

Co do wyboru monitorów, ich ustawienia itp., to warto przejrzeć ten temat:

Jak się człowiek spręży, to za 3 tysiące można złożyć zestaw z interfacu, monitorów i osobnego wzmacniacza słuchawkowego (bo np. ten w Scarlecie jest taki sobie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, GhalMaraz napisał:

Interfejs studyjny do słuchania muzyki wg. mnie mija się z celem, są lepsze urządzenia w tej cenie stricte do słuchania.

 

Własnie to chciałem napisać, ja muzyki nie tworzę, ja ją chcę tylko słuchać i czy taki interfejs nie jest przerostem formy nad treścią - oczywiście w moim przypadku. Ja myślę że zwykły dac tutaj lepiej się sprawdzi. 

Jakie np urządzenie lepiej by się w tej roli sprawdziło ? 

 

Inszy - dziękuję za nakierowanie na temat, na pewno przejrzę, chociaż ponad 50 stron, sporo tego :)

Edytowane przez Dskwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba to będzie najlepsze rozwiązanie. 

Czym się różni taki SMSL ad18 od np. NAD D 3020 lub Yamaha wxa-50 oczywiście prócz ceny ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, GhalMaraz napisał:

Interfejs studyjny do słuchania muzyki wg. mnie mija się z celem, są lepsze urządzenia w tej cenie stricte do słuchania.

Skoro porównywałeś, to na pewno wiesz co mówisz :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem SMSL M3 i Scarlett 2i2 , zdecydowanie lepsze wyjście słuchawkowe w M3.

Jak czegoś nie wiem (a w audio ekspertem nie jestem) to nie próbuję wciskać na siłę swoich przekonań, spokojnie :)

1 godzinę temu, Dskwarek napisał:

Chyba to będzie najlepsze rozwiązanie. 

Czym się różni taki SMSL ad18 od np. NAD D 3020 lub Yamaha wxa-50 oczywiście prócz ceny ?

 

 

Zastosowanie generalnie to samo, kwestia marki, jakości itp. Nie miałem w rękach tych urządzeń, kwestia wyboru.

AD18 to budżetowe kombo, na pewno są lepsze urządzenia tego typu na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Dskwarek napisał:

Poczytałem trochę i zastanawiam się czy takie aktywne monitory nie będą zbyt analityczne w odtwarzaniu dźwięku, czy na dłuższe słuchanie nie będą zbyt męczące ?

Spokojnie, obracamy się w monitorach budżetowych, a one z reguły są podbarwione i nie tak dokładne, jak profesjonalne monitory z górnej półki 😉. A co za tym idzie, występują dosyć znaczące różnice, w oddaniu przez nie wiernego dźwięku, od surowych do łagodnych, zupełnie, jak w hi-fi 😉.

 

I tak masz na przeciwległych biegunach Yamaha HS8 i Focal Alpha 80, pierwsze neutralne, chude i jasne z małymi podbarwieniami, zaś drugie wygładzone, pogrubione, ciepłe i ciemne. Gdzieś pomiędzy znajdują sie Presonus Eris E8, mają dźwięk bezpieczny, ale i dla niektórych, nudny. KRK RP z kolei lubi grać lekką v-ką, czyli podbity bas i góra, JBL LSR są bezpośrednie i potrafią zmęczyć wyższą średnicą.

 

Podobno fajnie grają Presonus Eris E44/66, konfiguracja d'appolito sprawia, że scena jest bardzo szeroka i lepiej reagują na zmianę miejsca odsłuchowego, dodatkowo oprócz standardowej regulacji niskich i wysokich tonów, posiadają też regulację średnicy.

 

Plusem aktywnych monitorów, jest łatwość aplikacji, po prostu podłączasz je do prądu, podajesz sygnał i grają, ja zamierzył producent. Nie bawisz się w dopasowywanie wzmacniacza, do charakteru brzmienia kolumn 😉.

 

Jako źródło musisz kupić DAC-a z regulowanymi wyjściami przedwzmacniacza, jak już kolega wyżej napisał. Nie musi być to interfejs studyjny, jak najbardziej może to być DAC konsumencki, byle miał wspomnianą regulację wzmocnienia na wyjściu RCA/XLR/Jack (rodzaj nie ma znaczenia).

23 godziny temu, Dskwarek napisał:

 

 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, neonlight napisał:

Spokojnie, obracamy się w monitorach budżetowych, a one z reguły są podbarwione i nie tak dokładne, jak profesjonalne monitory z górnej półki 😉 .

 

 

Dziękuję za naświetlenie sprawy. 

posłuchałem, fakt że na YT ciężko o super porównanie i odzwierciedlenie na żywo, ale i tak efekt końcowy dopiero w mieszkaniu się usłyszy.

Przesłuchałem 4 zestawy:

Yamaha hs 80, Focal Alpha 80, Presonus Eris e 8, Adamt7v, Mackie mr8 i mr 824

Yamaha i Adam dość mocno detaliczne ale chyba równe na całej linii, wrażenie że są też dość energiczne - fajnie, tylko nie wiem czy czasem nie będą męczące przy dłuższym słuchaniu jazz'u i rocka.

Focal Alpha 80 - tutaj całość by była by super, myślę że długie odsłuchy jazz'u nie będą męczące, tylko teraz kwestia basu,  za dużo go w nich czasem, wręcz dla mnie czasem buczą i grają jak pod pierzyną :)  

Presonus eris 8 oraz Mackie mr8 i mr 824 - tutaj neutralne, średnica bardzo ładnie w nich słyszalna, charakter liniowy,  określił bym je jako w kategorii "do wszystkiego" ?

 

Ciekawe brzmienie

 

Najbliżej mi do Yamaha hs 80, Adamt7v oraz Presonus eris e 8 i Mackie.

Które by były najbardziej neutralne i odpowiednie do praktycznie każdej muzyki ?

 

Jeszcze dynaudio bm15a słuchałem - bardzo ładnie, chociaż basu mało i płaski, no ale cena zaporowa więc odpada.

Jeśli chodzi o dac, coś z tych poniżej by się nadawało ?

SMSL M7

https://mp3store.pl/szukaj?controller=search&s=6970141852360+2017220852810202802?controller=search&s=6970141852360+2017220852810202802

AUNE X1S 10 TH

https://mp3store.pl/article/214-aune-x1s-10th-anniversary-edition-srebrny.2016190800007.2016360541761182507.html

SMSL M6 

https://mp3store.pl/szukaj?controller=search&s=6970141850410+2016540362467223147?controller=search&s=6970141850410+2016540362467223147

Fostex HP-A3

https://mp3store.pl/article/741-fostex-hp-a3-wzmacniacz-z-dac.4995090300221.2016260816792122300.html

 

Chyba że są inne, lepsze, lub porównywalne ale tańsze rozwiązania, wtedy zaoszczędzone pieniążki by poszło do dołożenia na kable, lub słuchawki ?

Edytowane przez Dskwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fostex, SMSL M6 i M7 mają pre out, Aune X1S niestety line out - więc w Twoim przypadku odpada.

Fostex ma najsłabszy z podanych wzmacniacz słuchawkowy. M6 ma mocniejszy wzmacniacz niż m7, ale m7 ma lepszy DAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm 3 tyś za nófki  będzie trochę ciężko coś dobrać bo wyda się dość dużo za to ze nowe a dwa za  hm  "markę"

w tym przedziale możesz sobie złożyć całkiem fany tor ale z używanych ,. klocków.  Który przebije  ten nowy o kolejne kilka K 

 

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, amrowek napisał:

hm 3 tyś za nófki  będzie trochę ciężko coś dobrać bo wyda się dość dużo za to ze nowe a dwa za  hm  "markę"

w tym przedziale możesz sobie złożyć całkiem fany tor ale z używanych ,. klocków.  Który przebije  ten nowy o kolejne kilka K 

 

 

Ok, rozumiem, wiadomo że płaci się za nowe ze sklepu i firmę, tak tylko że ja jestem laikiem w tym temacie, i gdyby ktoś coś doradził, jak najbardziej jestem otwarty na zakupy sprzętu używanego, jeżeli tylko coś masz w zanadrzu, bardzo chętnie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności