Skocz do zawartości

Recenzja słuchawek Audio-Technica ATH-ADX5000


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Poprzednie moje spotkanie z flagową Audio-Techniką w postaci zamkniętych W5000, mające miejsce lata temu, było podyktowane m.in. bardzo pozytywną recenzją przeczytaną na jednym z innych krajowych blogów. Dosyć szybko okazało się, że słuchawki, nawet z ewidentną pomocą w postaci recablowania markowym kablem Black Dragon, niespecjalnie pokrywały się z jej treścią. Do tego stopnia, że nawet tańsze i niżej plasujące się W1000X zagrały wtedy lepiej. Producent jednak konsekwentnie rozwijał tą i pozostałe linie swoich produktów, dzięki czemu już W1000Z okazały się bardzo ciekawym modelem. Ewolucji podlegała również równorzędna im linia AD, będąca wariantami otwartymi. I choć nie miałem z nimi specjalnej przyjemności, a przynajmniej nie takiej, aby móc wystawić całościową recenzję, od zupełnie innej strony przyszło mi się zapoznawać i takiej samej, jaka miała miejsce przy W5000. (...)

 

9VdXMtP.jpg

 

Link do recenzji: https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-audio-technica-ath-adx5000/

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z OTLem... dokładnie, nie mniej, nie więcej, w punkt. 

 

Dzięki za naprawdę wnikliwą i dobrą recenzje. Pozwoliłem sobie dodać kilka swoich komentarzy już pod recenzją na docelowym portalu. 

 

Jaka to szkoda, że obecnie tak mało flagowców ma "lekkie" wysokoohmowe cewki. 

 

Ostatnio MySphere zrobiło, wersję 3.2 z impedancją 100 Ohm. Będę ją miał do testów, szkoda że nie mam już systemu pod K1000 ale może Ty EvilKillaruna byś się pokusił o napisanie recenzji porównawczej? O ile jestem pewien już co potrzeba ATH ADX 5000 - one są stworzone pod OTL, o tyle nie wiem na czym My Sphere zagrają najlepiej. Poprosiłem też o już ułożony ich zdaniem egzemplarz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fallow Jeśli tylko miałbym możliwość przetestowania MySphere, jak najbardziej. Przy okazji można wykonać im pełne pomiary akustyczne i porównać nie tylko z K1000, ale również z ADX5000, HD800 czy dowolną inną parą, której pomiary były przeze mnie wykonywane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze będę miał już za chwilę wzmacniacz OTL, może pokuszę się o pożyczenie  ATH ADX 5000.. choć trochę poza moim budżetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 28.04.2019 o 09:50, xtpppp napisał:

https://soundrebels.com/audio-technica-ath-adx5000-copland-dac-215/

 

Czy ktos mial okazje posłuchać tego zestawienia?

Osobiście posiadam tego Coplanda z wymienionymi na Mullardy lampami, ale nie miałem okazji słuchać na nim ADX5000, chociaż zapewne byłoby interesująco. Mój znajomy je posiada i chyba poproszę go o ich wypożyczenie do "testów" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności