Skocz do zawartości

Mały DAC do Beyerdynamic 990 32 Ohm


robsaint

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Słuchawki już wybrałem (dt 990 32 Ohm) i zrobię sobie z nich prezent pod choinkę ale szukam jeszcze dac`a.

Szukam czegoś co będzie możliwe małe i przenośne tzn. zmieści się do torby z laptopem.

Przeczytałem sporo info i większość poleca Aune T1, jednak dla mnie jest za duży i za drogi. Zakładam zakup daca za około 500 zł i ewentualne odkupienie w przyszłości ampa np. klon lehmanna.

Na aliexpress jest tyle tego że zupełnie nie wiem co wybrać.

Proszę o propozycje konkretnych modeli które wygładzą górę w 990 i jednocześnie będzie można podpiąć w przyszlosci pod wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, robsaint napisał:

Witam,

Słuchawki już wybrałem (dt 990 32 Ohm) i zrobię sobie z nich prezent pod choinkę ale szukam jeszcze dac`a.

Szukam czegoś co będzie możliwe małe i przenośne tzn. zmieści się do torby z laptopem.

Przeczytałem sporo info i większość poleca Aune T1, jednak dla mnie jest za duży i za drogi. Zakładam zakup daca za około 500 zł i ewentualne odkupienie w przyszłości ampa np. klon lehmanna.

Na aliexpress jest tyle tego że zupełnie nie wiem co wybrać.

Proszę o propozycje konkretnych modeli które wygładzą górę w 990 i jednocześnie będzie można podpiąć w przyszlosci pod wzmacniacz.

Był na bazarku forumowy Shanling Up za chyba 250 pln. W tej cenie to bardzo dobry zakup. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomysł. Zastanawiam się tylko czy to nie będzie poziom dragonfly. Z moich odsłuchów dt990 i DF wynika że tam mimo 32 Ohm bardzo potrzeba konkretnej mocy. Dlatego zastanawiam się nad czymś mniej kieszonkowym np. smsl m3/m6. No i czy ten dac poradzi sobie w przyszłości jeśli będę chciał rozbudować tor o wzmacniacz sluchawkowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie znam ale pamiętam, że słuchając dt990 z DFR czułem za mało mocy stąd też pomysł jakiegoś DACa z większym prądem. Polecany przez Jaro54 dac ma chyba tylko 65 mW więc wydaj mi się że będzie za mało. No chyba, że powiecie mi, że ten Dac jest na tyle dobry, żeby kupić go i zaczekac na dokupienie wzmaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góry to ci nic nie wygładzi z dacow.... trzeba pewnie wzmak lampowy szukac.

ja gram Beyery z tanich smsl m2(sabre) oraz smsl m3(cs4398). Na dużych głośnościach sabre będzie ciut jaśniejszy ale za to kapke lepiej wypelni srednice.

 

Faktycznie idsd nano Black fajnie gra.

Ciekawy jest ten fx audio na Cs4398 oraz wzmaku TPA6120 

FX-AUDIO DAC-X6 DAC cena okolo 350pln w PL

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, robsaint napisał:

Ja się nie znam ale pamiętam, że słuchając dt990 z DFR czułem za mało mocy stąd też pomysł jakiegoś DACa z większym prądem. Polecany przez Jaro54 dac ma chyba tylko 65 mW więc wydaj mi się że będzie za mało. No chyba, że powiecie mi, że ten Dac jest na tyle dobry, żeby kupić go i zaczekac na dokupienie wzmaka.

DFR nie nadaje się na rozbudowę, ponieważ nie ma osobnego wyjścia bezpośrednio z DAC-a, a więc sygnał przechodzi przez wbudowany wzmacniacz,

który w jakimś stopniu ingeruje w brzmienie.

 

Zaproponowałem Ci ifi nano iDSD BL, ponieważ jest to kompletne urządzenie, które sprawdzi się i w podróży, i w domu, bez potrzeby rozbudowy o wzmacniacz.

Chyba, że za jakiś czas zechcesz zmienić słuchawki (DT990), na jakieś planarne, lub bardzo wymagające dynamiki, to wtedy wzmacniacz podepniesz pod

Lineout ifi i gra muzyka. ;)

 

Zamiast tych DT990 32ohm, lepiej zastanów się nad Custom Studio, które według mnie mają uniwersalniejsze brzmienie, m.in. przez gładszą górę pasma i

dodatkowo masz możliwość wyregulowania sobie ilości basu, do własnych preferencji. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, posłucham jeszcze te customy ale raczej zostanę przy 990 bo oprócz ciekawego brzmienia dt dają mega komfort a ja długo siedzę przy kompie więc to ważny element.

Nowe ifi Black to ok 900 zł więc może trafię gdzieś na promocje lub używki. Postaram się też je gdzieś przesłuchać tak samo jak proponowane przez kumana fxaudio.

Fiio e10 to chyba jednak ten sam problem jak DF więc nie widzę sensu wydawać 300 zł.

Dzięki za propozycje ale jeśli przyjdzie komuś jakaś nowa myśl - będę wdzięczny za każdą sugestie.

 

 

BTW zacząłem ten temat bo miałbym ochotę sprawdzić takie wynalazki :

https://m.aliexpress.com/item/32854450363.html?pid=808_0000_0201&spm=a2g0n.search-amp.list.32854450363&aff_trace_key=&aff_platform=msite&m_page_id=8320amp-BjdNkP6f2VQKXuF_5GZaNQ1542842231914

Ale się boję że przyślą słabo grające śmieci 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności